Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Apvienotās Karalistes lielākais makšķerēšanas piederumu mazumtirgotājs Angling Direct pirms kāda laika veica pētījumu saistībā ar cilvēku pašsajūtu. Tajā atklājās, ka makšķerēšana var palīdzēt cilvēkiem, kuri cieš no garīgām problēmām. Pētījumu organizēja Norfolkā bāzētais uzņēmums Angling Direct sadarbībā ar Anglia Ruskin Universitāti un labdarības organizāciju Tackling Minds. Tika veikta tiešsaistes aptauja. Tajā pieaugušie, kuri sevi atzina par makšķerniekiem, ievērojami retāk nekā necopētāji norādīja, ka jūtas satraukti (16,5% pret 26,4%), ir mēģinājuši izdarīt pašnāvību (7,5% pret 13,2%) un nodarījuši kaitējumu paši sev (10,4% pret 20,6%).
Kā izteicās Lī Smits, Anglia Ruskin Universitātes sabiedrības veselības profesors, “Mūsu darbs ir parādījis, ka personām, kuras makšķerē, ir zemāks diagnosticēto trauksmes traucējumu, pašnāvības mēģinājumu un tīšas autoagresijas gadījumu līmenis, salīdzinot ar tiem, kuri zivis neķer. Tas liek domāt, ka iesaistīšana makšķerēšanā varētu būt laba divu metožu ārstēšanas stratēģija: gan relaksācijai un labas garīgās veselības uzturēšanai, gan arī fizisko aktivitāšu vairošanai cilvēkiem, kam vērojamas minētās problēmas.”
2021. gadā uzņēmums Tackling Minds panāca, ka Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests makšķerēšanu atzīst par oficiālu ārstniecības līdzekli. Tagad to pacientam var izrakstīt psihoterapeits.
Cik tālu ir mūsu medicīna no šādas atziņas? Vai joprojām antidepresanti ir labākais un perspektīvākais līdzeklis, vai varbūt tomēr pacientiem būtu ieteicams izrakstīt pa vienai copes dienai mēnesī? Pašnāvību procents Latvijā, lai arī krītas, joprojām ir otrais lielākais Eiropā. Sveiciens dakteriem un veselības ministram!
BDR Copes Lietas, Foto Shutterstock