Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
Inventārs | 12.decembris 2024, 14:34 | Komentēt | 597 skatījumi

Jauni āķi spiningošanai

Likās, ko jaunu var izdomāt āķu tēmā? Kā vēl pilnveidot, uzlabot, efektivizēt šo senāko no makšķerēšanas inventāra sastāvdaļām, kuras pirmsākumi meklējami pirms tūkstošiem gadu, par ko liecina arheologu atrastie no kaula gatavotie mūsu senču pirmie āķi? Izrādās, var gan! Inventāra ražotāji lien no ādas laukā, lai padarītu copi vēl efektīvāku, bet zivs iespējas izvairīties vai nomukt no makšķernieka veidotajiem slazdiem vēl minimālākas. Reizēm mums nākas redzēt veikalu plauktos pavisam dīvaina paskata brīnumus, bet reizēm ražotājiem patiešām izdodas radīt ko inovatīvu un, galvenais, efektīvu.

Ar SS pārklājumu

Visbiežāk inovācijas rodas tur, kur notiek arvien šaurāka copes veida specializācija. Arī šis jaunais BKK risinājums ir radīts ļoti specifiskiem gadījumiem – spiningošanai ar lielajiem mīkstajiem mānekļiem, tautā sauktiem par bigbeitiem. Patiešām, agrāk, aprīkojot mīksto mānekli ar stingeru sistēmu, nereti vienu no trīsžubura āķiem spraudām iekšā māneklī. Tādā veidā šis trešais žuburs kļuva līdakas vai zandarta mutei nepieejams un zivs pieciršanai reāli strādāja tikai divi žuburi. Vēlāk jau radās speciālas adatas, ar ko tika aprīkoti stingeri.

Jaunajā BKK Assist Spear 21 āķī ir iestrādāti īpaši turētāji, kas iespraužami mīkstajā māneklī. Tādā veidā pēc montāžas āķis paliek nekustīgs un vērsts pareizajā virzienā, bet visi trīs žuburi paliek atklāti un ir gatavi stāties pretī plēsēja kaulainajai mutei. Vēl vairāk, pateicoties šādai konstrukcijai, visi trīs āķi ir izvietoti 90 grādu leņķī viens pret otru nevis tradicionālajos 120 grādos. Visbeidzot, jaunie Assist āķi var būt krāsoti oranžajā UV krāsā, kas lieliski darbojas tumsā – dziļumā, kur neiespīd saules gaisma un UV starojums kļūst par lielisku plēsēju aktivitātes trigeri, kā arī izpilda uzbrukuma punkta funkciju, liekot plēsējam virzīt savu triecienu tieši uz āķi.

Ar UV pārklājumu

Zivīgi? Tiešām.

@ BDR Copes Lietas, publicitātes foto.

 
 
[0] Komentāri
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager