Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Kamēr ezerus un upes nav pārklājis cieta un auksta ledus vāks, tikmēr tajos var braukt ar laivu. Bet, ja var braukt ar laivu, var arī mēģināt vēl kādu zivi noķert.
Taču auksts ūdens nozīmē ne tikai pasīvāku zivi, tas nozīmē arī lēnāku animāciju. Un lielāku mānekli. Vai mūsu gadījumā – mušu. Bet kā ar tādu mazkustīgu mušu izprovocēt lielo plēsēju uz ņēmienu. Atbilde ir līdakmušu astes jeb Wiggle Tails.
Pirmais, kas šādas astes izstrādāja un piedāvāja arī saviem kolēģiem, bija pasaulslavenais itāļu mušiņmakšķernieks Paolo Pacchiarini. Viņam pieder arī vairāki pasaules rekordi atsevišķās IGFA kategorijās, tai skaitā līdakām. Arī šodien, neskatoties un vairākiem un, uzreiz jāsaka, neveiksmīgiem pakaļdarinājumiem, tieši Pacchiarini līdakmušu astes ir tās, kas atnes vislabāko rezultātu.
Astes ir izgatavotas no plāna pārklāta auduma, kas ir ļoti izturīgs un nesaplēšams. Tās ir veidotas visdažādākajās krāsās un toņos, ar zīmējumiem un hologrāfiskiem efektiem. Diemžēl tās būtiski samazina metiena distanci un lidojumā rada labi atpazīstamu troksni, taču tas viss ir sīkums salīdzinājumā ar to, kā tās uzvedas zem ūdens. Pat pie visminimālākās mušas kustības tās eleganti vijas un spēlē, provocējot uz ņēmienu pat vispasīvāko līdaku. Ir makšķernieki, kas aprīko savas līdakmušas ar svariņiem priekšā un tādā veidā panāk džiga efektu, taču vislabāk līdakastes strādā tieši pie lēnas un pastāvīgas ievilkšanas.
Pirmās astes bija pusmēness formā Wiggle Tails, tad parādījās pūķastes jeb Dragon Tails, bet nu jau ir arī dubultās pūķastes. Ļoti ļoti lēna ievilkšana ar abām rokām Rolly-polly stilā, kad kāts ir iespiests padusē, ir pareizākā animācija, kas strādā ne tikai uz līdakām, bet arī zandartiem.
Cilvēks, kas šo itāļu meistardarbu ir atnesis līdz Skandināvijai un arī līdz mums, ir Niklass Bauer, ilggadējs šova Fly vs Jerk dalībnieks un vairākkārtējs uzvarētājs. Tieši šajā šovā un tieši ar šīm astēm tika noķerta ne viena vien uzvaru nesusi līdaka un mēs esam pārliecināti – šīs astes labi strādā arī Latvijā.
Lai mušu aprīkotu ar asti, būs jāizveido stingeris no diviem āķiem, bet pati aste jāpievieno ar ātro sakabi. Izmantojot vienu un to pašu mušu, bet pastāvīgi mainot tikai astes – izmēru, formu un, protams, krāsu, var panākt ļoti plašu efekta diapazonu.
Zivīgi? Tiešām.
@ BDR Copes Lietas. Publicitātes foto.