Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Makšķerēšana ar droniem, kas ieved ēsmu tālum tālu, kļūst arvien populārāka dažādos pasaules nostūros, un to ierobežo tikai pašu makšķernieku radošums. Tādā veidā ķer, piemēram, tunčus Dienvidāfrikas piekrastē, no augšas noskatot gan zivs atrašanās vietu, gan noliekot tai ēsmu tieši degungalā. Pēc ēsmas iekrišanas ūdenī drons palaiž vaļā auklu, kas attiecīgi ved pie krastā stāvošā makšķernieka ar kātu rokās. Cope seko zibenīgi un tālākais jau ir pamatīgs šovs - uz āķa uzķēries tuncis cīnās ļoti jaudīgi.
Taču šāds copes veids nosaka zināmas prasības pret pašu dronu. Un jaunais Xpece One apmierinās tās visas. Ne velti tas saņēmis ICAST izstādes balvu attiecīgajā kategorijā. Šis ir pilnībā ūdensdrošs makšķerēšanas drons, kas var lidot pa gaisu, peldēt pa ūdeni un pat redzēt zem ūdens, vienlaikus navigējot pa tā virsmu. Drona HD kamera sūta videosignālu uz ūdensdrošu tālvadības pulti, ļaujot dzīvajā sekot visam zem drona notiekošajam. Ar dronu var nomest pat 3,6 kg ēsmas pusotra kilometra attālumā.
Šis ir pirmais drons, kas aprīkots arī ar BiteSense mehānismu. Tas ļauj vilkt (velcēt) ēsmu vai mānekli un copes brīdī automātiski palaiž auklu vaļā, ļaujot makšķerniekam pašam sākt cīņu ar zivi.