Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!
Vecāķu pludmalē izskalotās 6,6 tonnas zivju pēdējo desmit gadu laikā ir otrais gadījums, kad krastā tiek izskalots tik daudz zivju, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes direktore Evija Šmite.
Noskaidrojot, ka bojā gājušās zivis nav saindētas un to bojāejas iemesls nav bijis ūdens piesārņojums, VVD speciālisti pieļauj iespēju, ka zivis krastā tik lielā daudzumā nonākušas no zvejas rīkiem.
VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde centīsies noskaidrot un izmeklēt, vai šāda zvejnieku rīcība bija tīša, taču iespējamo zvejnieku vainu, visticamāk, neizdosies pierādīt, pauda Šmite.
"Vecāķu pludmalē tika izskalotas vienas sugas zivis - reņģes. Tāpat visas krastā izskalotās zivis bija viena izmēra, kas pastiprina aizdomas par to, ka tās ir nākušas no zvejas rīkiem. Mūsu versija ir tāda, ka šīs zivis ir zvejnieku izbērtas, kas, pateicoties vējam un straumei, kas bija uz krasta pusi, tika iznestas krastā. Ja vējš būtu pūtis uz otru pusi, tad šīs zivis būtu palikušas jūrā un līdz krastam nebūtu nonākušas," sacīja Šmite.
Tā kā Vecāķu pludmalē tika izskolotas vienas sugas un viena izmēra zivis, VVD Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde šo gadījumu nesaista ar Igaunijas pilsētas Pērnavas pludmalē izskalotajām aptuveni 20 tonnām beigto zivju, tomēr no kaimiņvalstu speciālistiem tiek gaidīta informācija par to, kādu sugu zivis gājušas bojā un kādi ir zivju bojā iešanas iespējamie varianti.
Jau ziņots, ka 25.maijā Vecāķu pludmalē 5,25 kilometru garā un vidēji metru platā joslā tika konstatētas no jūras izskalotas reņģes, kas jau bija daļējas sadalīšanās stāvoklī.
Lai noskaidrotu zivju bojāejas iemeslu, VVD inspektori apsekoja piekrasti un paņēma beigto zivju paraugus laboratorijas analīžu veikšanai.
Pēdējo reizi Rīgā vai tās tuvumā lielā vairumā zivis tika izskalotas 2008.gadā. Pirms diviem gadiem Mangaļsalas liedagā pāris desmitu metru platībā tika atrasti aptuveni 500 kilogrami beigtu reņģu. Arī toreiz tika pieļauta iespēja, ka beigtās zivis liedagā nonākušas zvejas negadījuma dēļ.