Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 17.jūlijs 2010, 10:33 | 3 komentāri | 2204 skatījumi

Nelielās ūdenstilpēs zivīm var sākt trūkt skābekļa

Paaugstinoties ūdens temperatūrai, var būt novērojama zivju slāpšana, kā arī var aktivizēties dažādi zivju slimību izraisītāji.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" iekšējo ūdeņu laboratorijas vadītājs Jānis Birzaks, dabas ūdeņos, ja tie nav pārāk eitrofiski vai piesārņoti, zivs slāpšana nebūs novērojama, bet skābekļa trūkums pie augstākas ūdens temperatūras varētu rasties dīķos, kur zivju ir pārāk daudz.

Iespējams, ka cilvēks dīķī kādu laiku nav sekojis līdzi zivju vairošanās un augšanas procesam, tad, paaugstinoties ūdens temperatūrai, būtu nepieciešams šādos ūdeņos veikt skābekļa mērīšanu vai arī pavērot zivju uzvedību, norāda Birzaks.

Zivju slāpšana vasarā iespējama pie augstām ūdens temperatūrām seklos ezeros vai citās ūdenstilpēs, kurās uzkrājas augu barības vielas, kas veicina organismu vairošanos, ūdens ziedēšanu, skābekļa trūkumu un aizaugšanu.

Zivju sugas ir dažādas - ir tādas, kuras mīl siltu ūdeni, bet ir tādas, kuras meklēs iespēju, lai uzturētos vēsākā ūdenī, stāstīja dabas pētnieks Māris Olte.

Pie silta ūdens pieradušas karpas, sapals, sams un mežavimba, bet pārējās zivis šādu karstumu piecieš. Karstā laikā zivis aktīvi nebarojas, tomēr aktīvāku zivju rosību var vērot no plkst.4 līdz 5 rītā.

"Patlaban tik traki ar zivīm nav. Ja ir vajadzība, tad zivis karstā laikā un siltā ūdenī meklē vēsākas vietas. Mūsu zivis pie īslaicīgiem karstumiem ir pielāgojušās, taču, sasilstot ūdenim, var sākt ziedēt aļģes, kas zivīm var vairs nepatikt," sacīja Olte.

Karstais laiks netraucē arī makšķerniekiem mēģināt noķert kādu lomu. Olte iesaka šādā karstā vasarā makšķerniekiem nebaidīties ēsmai pievienot dažādus aromatizētājus. Tāpat kā cilvēkiem vasarā uzturā gribas lietot vieglāku pārtiku, tā arī zivīm patlaban nekādas stiprās barības negribas, tādēļ zivīm derēs kukurūza vai makarons, bet no naktstārpa neatteiksies neviens.

Jau ziņots, ka ūdens temperatūra Latvijas upēs ir no plus 24 līdz plus 27 grādiem. Silts ūdens ir arī Rīgas jūras līcī un Baltijas jūrā. Sinoptiķi prognozē, ka šādas ūdens temperatūras paliks, kā arī nākamajā nedēļa tās vēl var paaugstināties.

 
 
[3] Komentāri | dilst | aug
 
Dadziic

Varbūt ir kāds ieteikums, ko darīt lai dīķos zivis neslāptu? Tad kad peldēs ar vēderiem uz augšu būs jau par vēlu...

19.07.10 Atbildēt | Ziņot 0
vanems Nereģistrēts :

aerators

20.07.10 Atbildēt | Ziņot 0
esi Nereģistrēts :

bāz Dadziic pakaļu dīķī un perd:))

22.07.10 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager