Veidosim saturu kopā!
  • Jūsu novadā gaidāmas vai jau aizvadītas copmaņus saistošas aktivitātes?
  • Jums ir viedoklis par copmanim aktuālu tematu?
  • Esat izbaudījis aizraujošu copes piedzīvojumu?

Rakstiet mums! Pievienojiet attēlus (vai uzticiet tos piemeklēt CL redaktoram) un mēs nodosim Jūsu vēstījumu visai Latvijas copmaņu saimei!

Jaunākie komentāri

Seko līdzi

Seko līdzi jaunākām ziņām sev ērtākā veidā izmantojot CopesLietas.lv ziņu sadaļas RSS barotni.
LETA | 18.aprīlis 2011, 10:47 | 10 komentāri | 3198 skatījumi

Cīņai ar pārgalvīgiem bļitkotājiem piedāvā papildināt Makšķerēšanas noteikumus

Lai atturētu zemledus makšķerniekus no došanās uz bīstama ledus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedāvā grozīt Makšķerēšanas noteikumus, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Šādu priekšlikumu VUGD izstrādājis iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (V) uzdevumā - izdomāt, kā normatīvajos aktos noteikt atbildību par apzinātu atrašanos uz bīstama ledus.

Kā pastāstīja Āboliņš, VUGD piedāvā papildināt Makšķerēšanas noteikumus ar drošības pasākumiem, kādi zemledus makšķerniekiem būtu jāveic, dodoties uz ledus.

Meklējot veidus, kā noteikt atbildību par apzinātu atrašanos uz bīstama ledus, tika izanalizēta gan virkne normatīvo aktu, gan kaimiņvalstu pieredze, intervijā aģentūrai LETA atzina VUGD priekšnieks.

"Atdūrāmies pret jautājumu, kurš pateiks, ka šodien šeit ir bīstams ledus? Arī, runājot ar kaimiņvalstu kolēģiem, viss nonāca līdz tam, ka pašvaldības savās administratīvajās teritorijās šo situāciju redz labāk. Kāda ir definīcija bīstamam ledum? Neviens šo definīciju neņemas izstrādāt," skaidroja Āboliņš.

"Galu galā mēs piedāvājam papildināt Makšķerēšanas noteikumus. [..] Patlaban tas ir vienīgais risinājums, ko redzam," atzina VUGD priekšnieks, norādot, ka šie priekšlikumi pagājušajā nedēļā jau ir iesniegti Iekšlietu ministrijā (IeM).

Patlaban spēkā esošā Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.pants par makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu ļauj sodīt ar 20-500 latu naudas sodu, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā arī pārkāpuma rezultātā iegūtās zivis.

LETA jau ziņoja, ka iekšlietu ministre Mūrniece 6.aprīlī uzdeva Āboliņam sagatavot priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos, lai noteiktu atbildību par apzinātu atrašanos uz bīstama ledus, kā rezultātā tiek apdraudēta cilvēka dzīvība vai veselība un ir nepieciešams iesaistīt operatīvos dienestus.

Kā toreiz norādīja IeM preses pārstāve Gunta Skrebele, pavasarī VUGD gandrīz katru dienu glābj ledū ielūzušus makšķerniekus, tērējot ievērojumus cilvēkresursus un finanšu līdzekļus. Turklāt VUGD darbinieki, apsekojot ūdenstilpnes, aicina makšķerniekus neuzturēties uz bīstamā ledus un neriskēt ar savu dzīvību, taču ir cilvēki, kuri ignorē glābēju aicinājumus.

Problēmas risinājums tiks meklēts, izvērtējot kaimiņvalstu pieredzi, kā arī sadarbībā ar pašvaldībām un makšķernieku organizācijām, toreiz solīja IeM.

 
 
[10] Komentāri | dilst | aug
 
Supernatural

tad vēl varbūt vajag uzlikt noteikumus, ka nedrīkst sevi netīšām satraumē un netīšām izraisīt ceļu satiksimes negadījumus un tml.

pilnīgs sviests.

18.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
gulbis37

Peipusaa itin veiksmiigi visu to kontrolee...bet pie mums var ieviest noteikumu,ka no taada datuma nedriikst uz upes,un no tada uz ezeriem..

18.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Vasiils

Kas kam bīstams, citam ne...

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
reinislazdins

a kapēc nevar darīt tā kā Igauņi uz Peipusa .atkaribā no ledus stavokļa nosaka liegumu ar ko drīkst ar ko nē(kājām,karakati,auto).Un darīt Latvijā to var kaut tiepaši ugunsdzēsēji (šodien nocēla no ledus kādu ar rītdienu liegums),tad lai arī soda tos kas neievēro,un itsevišķi tiem kam ir bijis japalīdz.nu kautkā tā.bet LATVIJĀ vienmēr vajag kautko sarežģit.

20.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
kimko

Lai VUGD apskatās datus par pēdējiem N gadiem, jo vairāk, jo labāk, un izvelk kad pavasarī pirmo reizi izsauc glābējus. To pašu par rudeni, kad ir pēdējais izsaukums par ielūšanu ledū - tas nav pietiekoši stiprs. Apkopo vidējo un iztaisa MN izmaiņas, aizliegts makšķerēt no ledus no XX.marta līdz XX.novembrim vai XX.decembrim un ar makšķerniekiem būs tikts galā.

21.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
abe3000

kimko! nepiekritu tavai teorijai. nevis datums nosaka kads ir ledus biezum, bet gan laikapstakliun temperatura.

23.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
mailite

kur ir problema. lai pats nosaka, vai ir, vai nav bistami un ieskalosanas gadijuma, lai sedz visus VUGD radusos izdevumus. vienreiz samaksas, tad pats padomas, vai lizt jura lecot pari mazinai plaisai, vai tomer ne utt.. blitkotaji loti labi apjedz, kas notiekas ara uz ledus. ir ari reti iznemumi, bet nu tas ir tik reti.

26.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
dzhams

....neaizmirstat, ka ziemā ir vietas, kur vienmēr var ielūzt! VUGD atļauju būs devis - termiņi ievēroti, misters - X ielūzīs, straujā upes posmā- ko tad? VUGD būs vainīgs, ka parūpējies par maldīgu informāciju! Ja nesargāsi pats sevi, tad neviens dienests tevi neizārstēs!

26.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
zivgarnis

Pričom tur Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80 pants???!!! Cilvēks ielūztot ledū, makšķerēšanas noteikumus nepārkāpj!

Aizliegums atrasties uz bīstama ledus der tikai un vienīgi jūrai. Estiem jau tāpat ir tikai Peipusa un jūras liegums.

27.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
ezers

apzināta atrašanas-es varu copēt arī nepzināti,varu pārvietoties,tātad neatrodos bet pārvietojos,varu makšķerrīkus nolikt malā,tātad necopēju un makšķerēšanas noteikumi uz mani neattiecas,bļin sodīs makšķerniekus,a turistus-atpūtniekus,un citus?kas tad ir bīstams?definīcija

28.04.11 Atbildēt | Ziņot 0
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager