Do not use microwave! Do not eat!
Diezgan dīvains virsraksts copeslietu blogam, vai ne. Bet tieši šādi, kičīgi bridinājumi stāv rakstīti uz IZUMI jaunākā, tirgum gatavā produkta - gumijas / silicona zivtiņu ar i-burtu acīs, UMAMI, iepakojuma.
Un tā pat, kā ar Shad Alive swimbaitiem, arī šie zivju mānītāji ir izgatavoti tik reālistiski, cik vien iespējams. Motivācija - piemānīt pat pašas aizdomīgākās un pieredzējušākās plēsīgās zivis. Tātad - trofejnieces, kas daudz jau makšķernieku triku savā dzīvē manījušas, sevišķi jau vietās ar high fishing preasure, vietās stipri apmakšķerētās.
Kas viņās sevišķs? Izskatās, kā zivs, un attēlo zivtiņu, kas barojas no grunts. Šķiet, ka šo softplastikas zivteļu konstruktors ir iedvesmojies no basu ķeršanas Shaky Head tehnikas, kā arī daudziem, mūsu platuma grādos, jau pazīstamajām porolonkām, jeb porolona zivtiņām. Abās šajās tehnikās izmanto mānekļus, kuri izgatavoti no peldoša materiāla. Un abās tiek strādāts „uz grunts", pārsvarā.
Kas tad nodrošina šo zivteļu peldspēju? Gaisa kamera to ķermenī.
Ar sarkano krāsu fotogrāfijā ir iezīmēta gaisa kamera. Ja kādam liekas, ka pa astes galu, zem ūdens, gaiss izplūdīs ārā, tad nomierinieties, šis technoloģiskais caurums ir slēgts. Nezinu, vai tikai pārklāts ar laku, vai arī vēl aizkausēts, bet slēgts.
Ievērības vērtas ir fotogrāfijā atzīmētās zaļās strīpas. Izveidotas Jūsu ērtībām. Katram, pat pieredzējušam copmanim, ir gadījies, ka montējot uz āķa gumijzivi, gala rezultāts sanāk „līks". Bet šeit par to ir padomāts. Ar zaļo atzīmēti speciāli „caurumi", kas palīdzēs pareizi veikt montāžu precīzi pat iesācējam. Ievadot āķi, pareizo virzienu norādīs mazākās pretestības ceļš, un galarezultāts būs OK. Sīkums, bet patīkami. Un tieši vajadzīgi sīkumi ir tie, kas padara dzīvi komfortablu :)
Starp citu, ja kāda cita FIRMA šādu konstruktīvu „sīkumu" būtu ieviesusi, noteikti saceltu lielu reklāmas brēku ar skaļu nosaukumu, kā arī apgalvotu, ka tas ir viņu unikālais patents :DDDD Nu tā taču daži šajā industrijā dara. Bet tikai ne mazie, kautrīgie, bet arī šo to jaunu izdomājušie, ražotāji ;)
Zivteles ir izveidotas 60mm, 90mm, 120mm un 150mm garumos, attiecīgi paciņās pa 7, 5, 3 un 2vām.
Bet tā ir tikai gumija / silicons. Lai copētu ar šīm zivtelēm ir nepieciešami arī āķi un atsvari. Par to arī ir padomāts. Piedāvājumā ir arī piemēroti divžuburu āķi, ar nesalodētiem kātiņiem ....
... un arī „čeburaškas" / ausainītes / atsvari 3,5gr, 7gr, 10gr, 14gr, 18gr un 21gr svaros. Ar visiem gredzentiņiem klāt!!!!
Bildē izskatās pēc parastām „čeburaškām" / ausainītēm. It kā apaļas, bet ...
... tās ir „koniskas", ar platāku apakšu. Man šķiet, tas ir aizguvums no daudzu ShakyHead JigGalvu āķu formas, lai labāk „grunti turētu".
Manās rokās nonāca visu pieejamo izmēru UMAMI siliconi, āķi un svini, tā kā varam paskatīties, ko un kā no šiem var uzmontēt.
Montējot caur apakšējo „montāžas trubu", ņemam attiecīgi
UMAMI zivteles izmērs | UMAMI Double Hook |
150 mm | 90 mm |
120 mm | 70 mm |
90 mm | 50 mm |
60 mm | Ne ar šiem āķiem |
Starp silicona zivteles vidējām apakšējām spurām atrodam „ieeju montāžas trubā" ...
Ievietojam tur „āķa aci" un pa mazākās pretestības ceļu bīdām uz priekšu.
ĪĪzzīī Pīīzīīī!!!! ... un āķis pareizi iemontēts. Paskaidrojošā bilde šai montāžai ir pieejama arī uz āķu paciņas aizmugures.
Un tagad parādīšu, kā šos āķus iemontēt mugurā tā, lai bez līmes lietošanas tie nešļuktu nost, bet turētos vienmēr vietā.
Izmantojamās silicona zivteles lietojam šoreiz ar vienu izmēru mazāku āķi, tātad
UMAMI zivteles izmērs | UMAMI Double Hook |
150 mm | 70 mm |
120 mm | 50 mm |
90 mm | Ne ar šiem āķiem |
60 mm | Ne ar šiem āķiem |
No sākuma piemēram āķi pie silicona un atrodam vietu, kur tas „līdīs ārā"
Kad vieta atrasta, vienu no āķiem izduram cauri mugurai. Iesaku piedomāt līdz, kuru no žuburiem no kuras puses spraust. Ja nepiedomāsi, rezultāts var sanākt ...
Paplešot āķa „kājas", siliconu nobīdām līdz āķa acij
Tālāk ar āķa aci sameklējam ieeju „montāžas trubā” ...
... un atkal bīdam pa vieglāko pretestību līdz veiksmīgam rezultātam
Šādā pat veidā es montēju lielāko daļu siliconu uz divžuburu āķiem. Un galīgi nevaru saprast, kapēc tiek ražoti divžuburi ar salodētām kājiņām :) Kāds varbūt teiks - tie ir izturīgāki. Nu ... Zivi jau notur āķa izliekums, nevis kātiņš, taču ;)
Un kā tad maziņos, 60mm, montēt. Tāpat, tik pašam mazāki divžuburi jāpiemeklē, vai arī izmantojot JigGalvas āķi, parasto vai kustīgo, un montējot no galvas, caur augšējo „montāžas trubu"
Un tagad nedaudz par „čeburaškām" / ausainītēm / sinkeriem. Cik lielu tad izvēlēties? Uzdevums ar daudziem nezināmajiem - izvēlētā silicona izmērs, dziļums, straumes stiprums, kāta maximālais tests, grunts struktūra, ....
Nu redz, viennozīmīgi atbildēt ... Nu bet, izvēlēties var pēc šādiem principiem - ne pārāk mazu, lai zivtiņa nestrādā kā pludiņš un lai copējot „sajustu" grunti, ne pārāk lielu, lai nepārsniedz špiņa testu. Un vēl mans novērojums no DropShotēšanas - ar lielāku svinu, vietās kur iespējami zacepi, tiek norautas vairāk sistēmas. Tātad, ja jūti grunti ar mazāku, varbūt tādu arī lieto.
Starp citu, pievienojot savienojošo rinķīti pie citas „auss", iegūstam zivteli, kas peld uz viena sāna. Varbūt šādi var labāk ievainotu / pusdzīvu zivteli imitēt. Izlem pats ;)
Vadīšana - klauvējam pa grunti. Ar palecieniem vai bez, strādājam ātrāk vai lēnāk - nu kā katram tīk. Ja zināma vieta, kur zivei jābūt, ir vērts strādāt lēnāk un zivi cerīgajā vietā lēnāk padancināt, lai mānekli ilgāk noturētu potenciālajā uzbrukuma zonā (striking zone). Ja zivi meklējam, tad, lai paspētu vairāk vietu apcopēt, strādājam ātrāk.
Apskatīt šos ūdenī varēsiet Ķīpsalas izstādē 01-03 aprīlī, kur, kā man teica, būšot kompānijas IZUMI baseins.
Pats, diemžēl, ar UMAMI vēl copējis neesmu, bet uz ATKLĀŠANU gan šos Daugavas līdaķiem, un, naivi cerams, arī kādam samēnam parādīšu. Lielāko, 150mm siliconu, ar lielāko 21gr sinkeru. Mazākus vēl nelietošu, lai maijā atļautu zanderiem vēl izsexoties. Un vispār, liekas, ka pašus mazākos Junioram atdošu, lai asarus ķer. Viens, šeit labi pazīstams, MicroJiggers, jau pie manis „mazos" apskatījis, nu ļoti kāri meta uz šiem aci.
Bet dažiem ir paveicies jau pagājušo gadu nedaudz iemēģināt.
Un noslēgumam - uz jautājumiem, „kur nopirkt?", „kad būs?", „kāda cena?" un „kapēc tik dārgi?", atbildēt nevaru. Neko par šo komerciju nezinu un nesaprotu.
Ne Asakas! / Tight Lines!
P.s. Un pielietojam Catch & Release, pēc iespējas
Vissss??? Turpinājuma nebūs?:)
Izčamdiju, paspaidiju, pastaipiju, ko lai saka, izskatās labi.
+ Ļoti mīksta gumija, ļoti viegla un ērta āķa montāža.
+ Ļooooti kvalitatīvas čiburaškas.
- Nav piena baltā, pērļu baltā, un ar zilu muguriņu.
P.s. Paskatīsimies cenu:) Materiāls ļoti mīksts, pēc pirmajiem zobiem tai gaisa kamerai kirdik, jācer ka viņa būs peldoša arī bez tās:)
Nu ļauj pabeigt, taču, un tad raxties komentāros :DDDD
Done!
Paldies par info! Tas būs jāmēģina, izksatās labi. Āķu ievietošana točna easy un ļoti laba.
Neko nesaprotu no tās ārzemnieku valodas :D
a man kā šarlatānam un pilnīgam čaiņikam spiningošanā. A šitās zivis var vienkārši monotoni griežot rokturi vilkt, vai tad viņas nespēlē? nu kā gaļas mašīnai, jo manā Daugavā pa tiem dolomīta gabaliem baigi nesaklauvēsi, jo vislaik kaut kas sprūst un ķerās tas gan vairāk no krasta.
Griesseej
vasarā savā laivā Tevi nelaidīšu...visus manus zanderīšus ar šitiem briesmoņiem aizbaidīsi :DDDD
Pat palika interesanti :) un radas paris idejas, kur varetu shitos brinumus papeldinat :))
Ka vienmer loti labi uzrakstits un aprakstits!
mhm. izskatās cerīgi...esmu gatavs kvokot un modināt samu vectēvu, ja ir kāds, kas šitos verķus māk raustīt :)) piekrītu pat tos, kam pāri 20kg, laist vaļā :)
Driftam šitie pa vieglu :D
Nezinu par samiem, bet zanderiem buus labs, pat ljoti labs. Sliktaakais vareetu buut izturiiba - triis zemmeeri un njem naakosho.
Daugavaa straadaaju ar porolona zivtinjaam, shitaas vareetu arii izkonkureet.
Eerglim - no malas tas buus daargs prieks, bet no laivas ekselenti, aizkjeras ljoti reti, un parasti ne aiz akmenjiem, bet kaut kaadiem lieliem gljukiem(ehalotee) - domaaju, ka tie ir nogrimushi koki - tur arii tie zanderi dziivo.
Nu ja, driftam vaig oranžus / rozā siliconwormus + kādi 2oz svinus.
Un vispābā, nemulsini latvian vulgaris ar tādu, šeit neizmantojamu technique nosaukumiem :)))))))))
Never, tajos "gļukos" pamēģini DropShot. To tomēr var off-set variantā uzmontēt, kā arī no laivas uz leju precīzi "ielaist". Var būt. Nestrīdos, protams ;)
Griezeejs - apraksts labs un informatīvs, bet tiešām nedaudz traucē visur tie angliskie nosaukumi :))
Nekā personīga, bet palasi savus tekstus - kā krievu jūrniekiem, kuriem teikumā no 10vārdiem ir pa vidu vēl tikpat krievu lamu vārdu, Tev ir visur sasprausti angliskie termini. Ja vēl kaut kādu terminu lietošana angliski ir saprotama, tad teiksim: "siliconwormi", "latvian vulgaris", "technique" un daži citi nav saprotama. Kāpēc to nevar rakstīt latviski? Tāpat ieteikumu pielietot principu "ķer un atlaid"? Tas ir mans subjektīvais viedoklis un maza darvas pilīte medus mucā, lai dzīve pārāk salda neliekas :))))
ZB jau. Nepatīk nelasi. Netaisos terminus tulkot, kurus latviski var pārprast.
Kapēc MMkiem nepiesienies par backingu, līderi, tipetu, ...; karpistiem par spodu, šoklīderi un galu galā - boilu; pludiņniekiem par, piemēram, topkitu?
Ceru, kā piemērus, saprotamus terminus lietoju. Ja nē, www.google.com :)
P.s. Es ar par latviešu valodu, un pareizu tās lietošanu. Ja esi ievēroijis, tad cenšos correcti gan garumzīnes, latviskos mīxtinājumus un šņācekļus lietot, kā arī pieturzīmes ;)
Peace???
Vai nevarētu mazliet par ceņņikiem apgaismot.
Šās dienas laikā, kopš pēdējās rindkopas uzraxtīšanas (Un noslēgumam - uz jautājumiem, „kur nopirkt?", „kad būs?", „kāda cena?" un „kapēc tik dārgi?", atbildēt nevaru. Neko par šo komerciju nezinu un nesaprotu), nekas nav mainījies. Vēljoprojām nesaprotu :)
Oi, kā te viens uzvilkās :))
Pareizā latviešu valodā nav burtu x, w un ts ir ts, nevis c. un ks ir ks, nevis x :) "correcti" :DD
Nebija mērķis piekasīties, neesmu valodnieks, pašam kļūdu pietiek, nav uzreiz no biksēm jālec ārā!
Izanalizē kaut vai savu šo komentāru: "Nu ja, driftam vaig oranžus / rozā siliconwormus + kādi 2oz svinus.
Un vispābā, nemulsini latvian vulgaris ar tādu, šeit neizmantojamu technique nosaukumiem :)))))))))"
Tas ir latviski un visi tie svešvārdi ir nepieciešami?
Vienkārši svešvārdu lietošana vietā un nevietā nav nepieciešama. Un neko pārprast nevar, ja Catch & Release vietā teiksi Ķer un atlaid! Vai arī siliconwormu vietā silikona tārpi. Arī liela daļa pārējo termiņu ir nepārprotami iztulkojami latviski. Tas tā, nav mērķis kasīties un nedomāju, ka Tu tik sāpīgi kritiku uzņem :)
Vispār es tajā commentā communicēju ar Draugu, kas citā kontinentā atrodas, un tici, viņam saprotamā valodā, un par viņa pielietotu makšķerēšanas veidu ;)
Pac neuzvelcies, un lai nomierinātos, pirms miega uzdziedi + uzdanco "Tūdaliņ, tāgadiņ" varbūt. Domāju. palīdzēs :))))))))
Ijā, ko piesienies Griezzējam, tā jau bija atbilde uz manu sarkastisko komentāru :D Būtu labāk priecājies, ka Latvijā vismaz viens cilvēks var profesionāli uzrakstīt par spiningošanas tehnikām. Kā arī cepuri nost Griezējam par to, ka vienmēr publiski runā par Ķer un Atlaid ;)