Sveiciens līņu (un arī citu zivju) speciālistam.
Esmu tipiskais citu zivju makšķernieks, kas uz Jāņiem ieinteresējās par līņiem. Tāpēc esmu lasījis vismaz 2 jūsu rakstus par līņiem “Copes lietās” un diezgan daudz atbilžu par šo tēmu.
Vistuvāk Babīte (Lādzēni tomēr baigi tālu), vairākas reizes šogad mēģināju makšķerēt tur, bet pa nullēm.
Redzēju skaistus līņus (saulainā dienā) virs nepārtraukta ūdenszāļu klājuma (eglīte). Iebaroju vietā, kur zāļu klājums plānāks (~10cm), kopējais dziļums ap 1m, pēc iebarošanas viss vārījās, bet līdz tumsai dabūju tikai duci ruduļu (nelielus).
Mēģināju Babītes kanālā, dzilums ap 2,5m udensrožu pudura malā (arī tur uz grunts neliels nepārtraukts zāļu klājums), saķēru tikai plicīšus un asarīšus un tml.
Jautājums - kurā vietā jūs mēģinātu tos meklēt, iebarot un makšķerēt? Rakstījāt, ka “eglītei” nē.
Jaunās niedres un meldrāji, ko ieteicāt, vasaras 2. pusē diez ko vairs nav.
Burbulīšus Babītē nav izdevies ievērot.
Vai tai vajadzētu būt kādai garai meldru sienai, kurai priekšā nav zāļu un gar kuru tad varētu būt kādas līņu takas, vai tomēr kas cits?
Kur jūs lūdzu ieteiktu mēģināt? Paldies!
Zigis
Sveiks. Tā īsti nesapratu vai Babītes kanāls ir domāts tas pats Varkaļu kanāls? Es tur līni necopētu. Tur vislabāk ir sēdēt uz brekšiem un plēsējiem. Vislabākās vietas uz līņiem ir Spuņciema kanāls pa kuru Babītes ezerā brauc iekšā laivas. Šeit ir vislabākās vietas un drošākais variants, ka tiksi pie zivīm. Tur gan ir gabaliņš jānoiet ar kājām, bet, jo tuvāk tiksi ezeram, jo labāki būs rezultāti.
Sveiks! Man ir jautājums par zandartu copi Daugavā dienas laikā! Labāk ir dzīvā zivtiņa vai fileja un ar kādu sistēmu, āķis divžuburs,labāk meklēt tuvāk krasta kantei vai arī tālāk dziļumā?domāju blakus fīderim uz grunteni,vēži nenoēdīs fileju??? Paldies par atbildi!!,lai tev laba Veselība!!!
Sveiks. Te būtu papildus jautājums kurš ir tas posms kur tu copē. Ja tur ir signālvēži, tad labāk dzīvā zivtiņa metru garā pavadiņā ar vienžubura āķi. Tas mazāk traumēs dzīvo un būs ilgāk dzīva. Fileju rāpuļi apsēdīs un nelaidīs zandartu klāt. Divžubura āķis noteikti būs efektīgāks filejas ēsmai. Par vietu. Patreiz signālvēži atkāpjas uz dziļumu un tūlīt ies mainīt čaulu. Salīdzinoši ar ezeru vēžiem tie vairs uz rudeni neatgriežas apritē tāpēc noķersi mirkli kad vēži pazūd un tad cope pa kantīm (dienas vidū), pievakarēs, naktī un rīta copē tuvāk krastam kur zandarts nāk baroties ar sīkzivi.Yte arī mazāk vēžu un nepavisam nav jāmeklē dziļumi. Pilnībā pietiek ar 3-5m.
Ne asakas!
Sveiciens,
Ar līņu copi nodarbojos jau sen, bet pārsvarā copēju uz pamatīgu čupu balto vai pamatīgu pušķi mēslu slieku, nekad nav bijušas problēmas, uz oēdējo copi biju paņēmis baltos un nakteni, divus līņus dabūju tieši uz naktstārpa, bet radās pārdomas ... kāda izmēra āķi izmantot naktstārpam? Uz āķa likt visu tārpu vai tikai pusi? Pēdējā copē izmantoju 6izmēra owner pin hook āķi, bet komfortabli uz tā uzlikt varēju tikai pusi no tārpa ... varbūt lieko to nepareizi vai āķis par mazu?
Sveiks. Nu būtu muļķīgi visu laiku mainīt āķus atkarībā no tā kāda ir ēsma tāpēc es arī izmantoju 6 vai 8 Nr., bet nakteni, pēc pirmā dūriena, uzvelku augšā virs āķa uz auklas, un tad pārējo daļu uz āķa. Pēc tam jau viņš tāpat sašļuks uz leju taču no āķa nost nemauksies.
Sveiks Einār,
Jau vaicāju padomu Normundam, bet tu drošvien esi lielāks līņu speciālists.
Rakstu sakarā ar līņu copi uz pludiņu no krasta.
Lieta tāda ka gribu sievastēvu aizvest līņos, bet īsti nezinu kur lai brauc (laivā viņu nedabūšu-tikai no krasta) dikti tālu negribas braukt (dzīvoju starp Olaini un Iecavu)- pagaidām varianti ir Babītes kanāli no Lāču ceptuves puses, Lielupes kanāli Priedainē pie dzelzeļa tilta vai kāda vieta pašā Lielupē ap Spuņciemu un Bāžciemu. Uz pludu copēju reti-it īpaši līņus,tādēļ galiga nesaprašana uz kurieni lai dodās.
Lūdzu iesaki kur tomēr labāk braukt,lai reāli noķertu kautko-reti sanāk kopā ar sievastēvu uz copi tikt. Liels paldies jau iepriekš
Sveiks. Nevarēšu tev šoreiz līdzēt, jo pa Lielupi līņus praktiski necopēju vispār…..Man šie čomi paši kāpj krastā tepat Lādzēnos. Patiesībā Lielupe ir bagāta ar līņiem vai visā garumā tāpēc atliek vien atrast daļēji aizaugušu krasta joslu, iebarot un domāju, ka viss notiks. Varbūt kāds no tās puses copmaņiem zinās ko vairāk pateikt.
Sveiki jautājums sekojos arko labāk pievilināt lini dīķī
Sveiki. Ar naktstārpu.
Sveiks, ir doma pirms jāņiem aizlaist līņos, bet sola baigo karstumu arī naktī, ko tu ieteiktu barot un cik daudz barot šādā karstumā?
Sveiks. Kāds karstums? Kur lasīji tādas ziņas? Cik es zinu tad pa dienu karsti un pa nakti labi ja + 15. Tas ir labs laiks līnim! Viņš ir možs un gribīgs baroties. Pie mums Lādzēnos mazie jau iznārstoja. Tie ir ap 20-25 cm. Tagad sāks vidējie. Pēc Jāņiem lielie. Ar barošanu nekas nemainās tikai neber sutinātus graudus. Tāpat ir beidzies marcipāna laiks kas parasti ir līņu copes sākuma posmā. Tagd ir baigais sausuma periods un grūti tikt pie nakteņiem. Taču 15-20 baltie uz āķa arī interesē līni. Vēl var rupjmaizi samīcīt kopā ar līmi un iebarojamo barību. Kaut kas līdzīgs boilai. Strādā perfekti. Ja brauc uz Lādzēniem, tad piesakies, ka gribi līni….:))))) Pirmdienās, otrdienās neesmu.
Sveiki! Vai zināt kādu labu vietu vidzemē kur ir līņi?
Sveiks. Ja ir runa tieši par vidzemi, tad protams, Lobes ezers.
Sveiks!
Laidzēnos līnis jau sācis ņemt? Jaunie meldri lien jau ārā?
Jā! Viss notiek. Copmaņi uz līņiem, karūsām un brekšiem jau darbojas.
Sveiks Einār! Kā tur ir ar to biezpienu līnim pastāsti? Tavs viedoklis.
Sveiks.
Mans viedoklis par biezpienu pie iebarojamās barības līnim ir nemainīgs. Pilnīgi veltīgs pasākums. Esmu mēģinājis, bet nekāda efekta. Drīzāk var iegūt defektu, ja pievieno biezpienu ar skābenu garšu.
Daudz interesantāk ir ja pievieno barībai trušu barību. Proporcija 3 vienādi līņu barības, melnzemes un trušu barības daļas.
Sveiks Meistar! Gribēju pajautāt, par copi ventspilī - ventā. Braucu uz brivdienām tur un gribu nokert kādu vimbu vai breksi? Vai tagad to izdarīt ir iespējams un cik lielas izredzes ir uz katru no zivīm?:) paldies jau iepriekšs. + cik lielas barotavas tur varētu but vajadzigas?
Sveiks. Ventā vimba ir tagad standarts. Labāki vai vājāki lomi, bet tomēr būs arī pie patreizējiem laika apstākļiem.
Par fīderbarotavām runājot man kastē vienmēr līdzi ir no 20 līdz 70 gr barotavas. Kādu lietošu parasti jānosaka uz vietas pēc straumes ātruma. Par breksi runājot varētu būt, ka tieši patreizējie laika apstākļi tiem liks būt kūtriem uz barošanos, bet vimbas tie netraucē.