atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 12.apr

Sveicinãti. Copēju ar fideri Daugavä,pie Ogres,taisnais posms,pie krasta seklums 10m ,tad stãva kants un dzilums10-12m.Distance 40m,monofilã aukla,kãts3,90 MH, barotavas40-70g plastmasas,baroju ar Traper fider vaiNG fider+zeme 1:1 vai 1:1,5 Copes presings tai vietai nav ķeru no maija lìdz septembrim.Pãrsvarã ķeras mazi,vidëji,,Iieli ļoti reti .Parasti ķeru darba dienãs no6-18 19.

1.Vai ir vërts mëģinàt tuvàk 35-30m

2.Vai breksis nãks tuvâk krasta kantei ,baroju intensìvi?

3.Baltos pie iebarojamâ likt dzìvus vai labâk saldétus vai plaucétus?

Ps.copéju reizi nedéļã.

Paldies par atbildi

A Einārs Siliņš

Sveiks. Ir tikai viena tāda vieta te pie Ogres Daugavā, tāpēc labi zinu par kuro tu runā. Tur tiešām ir stāva vertikāla siena un tāpēc nākt tuvāk pie krasta ar iebarošanu nebūs nekādas jēgas. Te optimālais attālums tā arī ir aptuveni 40 metri. Monofilo auklu gan es nomainītu pret pīto. Vajadzētu izmēģināt laimi arī pa nakts melnumu. Tad tie lielākie arī parādās. Baltos liec klāt plaucētus. Nu ar vienu copes reizi nedēļā tu breksi uz vietas nenoturēsi.:))))) Lai veicas.

Atbildēja: 20.12.16

Labdien! Ir doma pirmo reizi aizbraukt zem Ķeguma hes uz licenzēto zonu vēdzelēs. Tā kā šī vieta man pilnīgi sveša, gribēju pajautāt. Cik lielus svinus tur parasti izmabtojat? Un vai tur ir kādas īpašas vietas, bedres kur parasti visi cope, jeb viss posms ir apmēram līdzīgs? Doma ir braukt no Ķeguma puses.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Praktiski tā ir starp spēkstacijām labākā vieta Daugavā kur vēl apgrozās itin smukas vēdzeles. Praktiski vēdzeles ir abās pusēs. Kas attiecas uz svina lielumu, tad ir jāskatās kurā pusē tu copē brīdī kad caur turbīnām tiek palaists ūdens. Mierīgā ūdenī pilnībā pietiek ar 60 gr svinu, bet vēdzele ir aktīvāka tieši tur kur ies straume. Tad es ņemu piliena vai piramīdas formas ar smagumu ap 120 gr. Tajā pat laikā nevajag aizmirst, ka vēdzeles nāk baroties ļoti tuvu krastam un te loģika: jo tālāk, jo labāk nestrādā.

Atbildēja: 14.11.16

Sveiki!

Sakiet, lūdzu, vai Daugavā ap Ogri vispār ir vērts doties cerībā uz vēdzeli?

Respektīvi - es nemaz nezinu vai tās šeit vispār mīt un, ja arī ir, vai perpektīvāk būtu citos Daugavas posmos (vai labāk vispār doties uz Lielupi/Aivieksti/..).

Paldies.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Ogres upē ir vēdzeles, bet lielākā daļa ir zemmēri. Ļoti reti kad trāpās kaut kas sakarīgs. Tad jau drīzāk uz M. Juglu. Tas laiks kad vēdzeles bija pa visu Daugavu sen jau ir garām. Pats braucu lejpus Ķeguma HES kur ir licencētā kilometra zona. Te gan viegli var šķirties no sistēmas, bet šeit jau ir pavisam cita izmēra vēdzeles. Ja skatāmies no tevis nosauktajām upēm, tad visperspektīvākā viennozīmīgi ir Lielupe.

Atbildēja: 01.11.16

Sveiks! Zinu, ka esi Daugavas eksperts. :) Jautājums - vai šajā laikā var tikt pie kāda brekšuka Daugavā sēžot ar fīderi? un kā ar iebarošanu - vai tā kardināli atšķiras no vasaras iebarošanas (es domāju daudzums, dzīvā esma utt).

A Einārs Siliņš

Sveiks. Var, jo vēl joprojām arī pats braucu zem Ķeguma HES un tur tīri labi daži copmaņi kas māk pielāgoties šiem laika apstākļiem turpina vilkt pa kādam breksim, vimbai, ālantam. Ir parādījušās lielās rudens raudas. Iebarojamā barība? Es ņemu Traper breksi, jaucu kopā ar breksim domāto melasi. Plaucēti baltie un mazliet ķiploka aromāta. MAZLIET!!! Pagaidām strādā. Uz āķa baltie kopā ar žirgtu mazākā izmēra slieciņu.

Atbildēja: 28.10.16

Sveiks ! Copei jūrā gribu iegādāties Jaxon SILVER SHADOW SURF ROD 4,20 ar testu 80-200g.,vai labāk teleskops Jaxon EXTERA TELE SURF, 4.20m.Kādu padomu ieteiktu?

Paldies.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Pēc būtības vispareizākais jūras copei būtu štekera kāts, jo teleskops pēc copes jūras krastā būtu rūpīgi jānoslauka no smalkajiem smilšu putekļiem kas pat uz aci nav tik viegli saredzami. Pretējā gadījumā tie strādā kā ļoti labs, bet kaitīgs smilšpapīrs....:)))))) Tas no teorijas. Praksē, man pašam nekad nav bijis priekš copes jūrai štekera kāti. Domāju, ka visa fiška slēpjas ērtuma ziņā. Arī tas fakts kā esmu redzējis, kad divi, vai pat trīs veči cīnās lai pēc copes štekera kātam izdabūtu vienu posmu no otra ārā ir vērā ņemams fakts.:))))) Katrā gadījumā salauzis neesmu nevienu teleskopu.

Atbildēja: 24.10.16

Sveiks.

Vai būtu jau vērts, taustīt vēdzeli tagad, Lielupē Jelgavas apriņķi? vai vēl labāk pagaidīt aukstumu.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Pilnīgi viennozīmīgi, ka jā. Tikai ne jau skaidrās naktīs.:)))))

Atbildēja: 11.10.16

Sveiks Eini! Cik zinu tu jūra copē ar feederiem. Gribēju pajautāt ar kādiem tieši kātiem? Garums, tests, modelis. Protams ja tas nav noslēpums:))))

Paldies.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Kādi tur noslēpumi. Garums 3,90 - 4,20m. Tests 180 gr. Ir Robinsons, Kasadaka un Colmic.

Atbildēja: 03.09.16

Sveiks.

Jautājums, līni ķerot uz grunnteni.

Tā kā, līnis specifiski lēni ņem, un rij iekšā velkot, kā tad zināt kad piecirst? Jo signalizātors, vai zvaniņš, vai kas cits ko izmantojiet, sāks tak rādīt mazāko copi. Vnk vēlos pameiģināt uz grunnteni.

Un cik smagu barotavu, labāk izmantot. ?

A Einārs Siliņš

Sveiks. Ja jau runa ir par līņiem un to atrašanās vietu, tad dabiski, ka straumes šeit nebūs vai arī tā būs pavisam neliela. Tātad copējot ar gruntsmakšķeri izvēlies pēc iespējas vieglāku barotavu. Vari izmantot pat tikai barotavu un bez svina. Vienīgā problēma, šādā gadījumā, būs tā, ka barība no tās izirs un tev var rasties problēmas ar pamatauklas nospriegošanu. Attiecībā uz copi ar grunteni, tad sākuma momentu tu iespējams nemaz neredzēsi :))))) Savukārt tajā brīdī kad tev attiecīgais signalizators sāk dot ziņu, ka auklu velk projām, ir jācērt. Turklāt jādara tas ar diezgan pieklājīgu spēku, jo līnim lūpas ir biezas.

Atbildēja: 30.08.16

Sveiks,

Cik sapratu, arī Daugavā brekšot ej. Situācija sekojoša, atradis esmu vienu vietu kur ķerās tiri regulāri breksis, bet jocīgi ir tas, ka breksis ir līdz kilo, kas arī nav tik bieži - pārsvarā 400-600. Vai ir kāds pamatojums? Varbūt jābaro intensīvāk un lielais arī pienāks (ceru arī redzēt kādu virs kilo- lai nezūd ticība).

Kādi novērojumi ar copes laiku, vairāk runa ir par rīta, vakara, nakts copi. Kād brekšuks labāk ķēries?

Līdz šim esmu uz ūdens ap 5 rītā. Kā arī, ja naktī ej vai ar spīgulīšiem pietiek fīderim lai redzētu copes?

Paldies!

A Einārs Siliņš

Sveiks. Labākais copes laiks nav nakts. Tas ir saistīts ar upes specifiku, jo ezeros ir tieši pretēji rezultāti. Piemērs ir kaut vai Saukas ezers. Iebrauc ar laivu, iebaro, copē ar ziemas makšķerīti, un velc no 1,5 - 2 kg. Tas, ka pagaidām tev Daugavā ķeras ap 600 gr ir pilnīgi normāla parādība. Ūdens ir stipri par siltu lai aktivizētos lielais breksis. Pēc manām domām, skatoties kas notiek ar laika apstākļiem, lielais sāks aktivizēties kaut kur augusta beigās, septembra vidū. Es ķeru breksi visu dienu, bet labākais laiks ir tikko aust gaisma un tad pāris stundas tāpēc jāiesēžas vietā un jāiebaro ir jau iepriekšējās dienas vakarā.

Atbildēja: 04.08.16

Sveiks.

Šogad kāds raidījums, ar tevi, par līņu copi nebūs?

A Einārs Siliņš

Sveiks. Jaunu raidījumu domāju, ka nebūs. Ir jau viss pateikts un ko tur vēl piebilst. Cik var malt vienu un to pašu :))))) Ja gadīsies kāda interesanta vieta ( un viena tāda vieta padomā ir) tad uz nākamo gadu varēs ko padomāt. Šogad atklāti sakot esmu uz līņiem pabijis tikai 2 reizes. Esmu uzmeties Daugavas brekšiem ar fīderi :))))) un iet tiešām ļoti labi. Tagad atliek vien pagaidīt augusta beigas, septembra sākumu, kad sāks baroties lielais-dzeltenais portfelis. Drīzāk iefilmēsim šos skaistuļus, jo te arī ir interesantas fiškas kas pamazām atklājas.

Atbildēja: 03.08.16

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs