Sveiks! parit brauksu copet upe merkis zivis rauda vai barot bariba ar melno zemi vajag? cik zinu breksi der, bet nezinu ka rauda, varbut iesaki ko labak barot. :) paldies. :)
Sveiks
Nav nekādas starpības pavasarī starp raudu un breksi. Ja pērc gatavo barību, tad dotajā brīdī noteikti jauc 50 : 50 ar zemi. Ņem lēto barību. Protams, ne to kas ir zem 1 eur....:))))) Ir mums te tādi mākslinieki kas tirgo barības kilogramu par 0,95 centiem un jau veikala cenā:))))))
Normāla barība veikalos sākas ap 2 eur un uz augšu.
Noteikti pieliec klāt kaut ko no gaļas ( baltie, motils, kapātas sliekas). Ja nav, tad izmanto atraktorus ar šo tārpiņu smaržu.
Sveiks! Ludzu vai nevari uzzimet paintu tava iecienitakas vimbu sistemas, ja nevar tad nevajag. Paldies! ;) kura labak gruntene vai fider?
Sveiks.
Nekā īpaša te nav. Izmantoju klasisko sistēmu. Svins apakšā un divas pavadiņas augšā. Augšējā gandrīz divas reizes garāka par apakšējo. Drīzāk pievēršu uzmanību ūdens nokrāsai un tad lieku attiecīgu āķi ar attiecīgu ēsmu. Jo duļķaināks ūdens, jo spilgtāka, vai daudzķrāsaināka plastmasas mormiška. Tiklīdz ūdens paliek dzidrāks tā pāreju uz parastajiem āķiem ar slīpo līkumu.
Gruntene vairāk derēs lielākām straumēm, bet fīders mierīgākām vietām.
Uz ko ķert foreles?Un kur tās meklēt?
Varu tev pateikt to ko praktiski zina visi. Meklē kartē mazākas upītes un biezākus džungļus kur mazāk kāds cilvēks ir spēris savu kāju. Ļoti labas foreļu vietas ir Ogres augštecē. Te katru gadu notiek sacensības, jau šķiet, ka piekto gadu tiek ielaistas foreles.....
Mani personīgi šī zivs pilnībā neinteresē. Nu kaut kā tā ir sanācis. Iespējams, ka to diezgan lielā mērā nosaka arī tas apstāklis, ka Latvijas upēs šo zivju ir salīdzinoši maz.
Labdien, Einār!
Meklēju padomu, kā noķert līni Babītes ezerā. Iepriekšējā sezonā pāris reizes rezultējās bez sekmēm. Radušies arī pāris jautājumi. Pēc kādiem apsvērumiem izvēlēties vietu? Vai arī šāda tipa ezerā būtu jāliek ēsma uz grunts un kā to pareizāk izdarīt uz dūņainas grunts? Kā pareizāk veikt ievarošanu ņemot vērā ezera grunts īpatnības?
Sveiks.
Atklāti sakot Babītes ezerā līņus neesmu makšķerējis, jo man ir citas vietas. Taču īpašu atšķirību gan neredzu. Drīzāk īpatnība ir ūdens dzidrumā. Piemēram, purva ezeros tas ir tumšāks, bet Babītē ūdens būs gaišāks. Līdz ar to iespējams, ka būs jālieto smalkāki rīki.
Kā izvēlos vietu? Patiesībā vietas jau tiek uz līņu laiku sagatavotas iepriekš. Pirmajā reizē aizbraucot, niedru puduru tuvumā vai iekšpusē, izpļauju aptuveni pāris kvadrātmetru zonu. Ir man tāda paštaisīta miniatūru izkapts kuru varu pieskrūvēt pie jebkura uztveramā tīkliņa kāta.
Jo grunts ir mīkstāka, jo barībai jābūt mazāk cietai. Parasti uz līni nekur tālu iebarojamās bumbas nav jāmet, tāpēc saspiežu tikai tik daudz lai atsitoties pret ūdens virsmu tās zibenīgi izjuktu. Barībai jābūt iepriekš noteikti pilnībā izmirkušai citādi savāksi ap šo vietu visus ezera sīkaļas....:)))))
Dūņaina grunts ne vienmēr ir mīksta grunts. Dūņas var arī izveidot cietu paklāju. Ideāla vieta līņu galdam.
Uz ko man makšķerēt vasarā? Ar grunteni pludiņu vai mušu jeb spiningu tur dzīvo asari,līdakas,karpas,karūsas.
:))))))
Tu jau visus rīkus arī nosauci. Praktiski, ar viņiem visiem var iet uz tevis nosauktajām zivju sugām tikai atšķirības būs attiecībā uz konkrētām vietām kur būsi izlēmis copēt.
nunu, upēs līmenis jau pamatīgi pacēlies!
Līmenis jau var uzcelties kaut vai līdz vairākiem metriem, bet no tā jau zivs nesāks tūdaļ skraidelēt un meklēt barību.....:))))
Ūdenim ir jāuzsilst līdz zināmai temperatūrai un tikai tad sāksies kustība.
Sveiks cienitais ;)
Kad ,tavuprat, varetu sakt kert raudu Ogres upe pie dambja? Kad varetu sakties raudu gajiens?
Jau ieprieksh Danke par atbildi ;)
Sveiks.
Kā redzi upe grīvā vēl ir ciet.
1. Zem Rīga - Daugavpils autoceļa tilta ir smilšu sanesums. Tāds viņš jau ir gadus 5. Ogres upes grīvas vecā gultne ir aptuveni 5 metrus plata, bijušo 20 metru vietā.
2. Ja paliks tāds ūdens līmenis kāds ir patreiz, tad iespējams, ka rauda, asaris un breksis, līdz otrajam dambim vispār neuzies.
Tas ir tas ko tev tagad varu pateikt un varu apzvērēt, ka raudu, pie otrā dambja šogad neredzēt, ja vien nepacelsies ūdens līmenis.
Sveiks!
Šogad vēlos izmēģināt līdaku ķeršanu uz dzīvo. Vairāk interesē, protams, zāļainās vietas. Kādu auklu un pludu tu ieteiktu izvēlēties? Paldies!
Sveiks.
Nu līdz līdaku ķeršanai ir vēl ļooooooti tālu...:))))
Lai ar pludu un uz dzīvo ķertu līdakas zāļainās vietās, es patiesi teikšu, ka nezinu kā to darīt. Jebkura dzīvā zivtiņa, esot pavadas galā, aptīsies ap pirmo zāles stiebru pirmajā setā....:(((
Kā tu domā šādā vietā darboties?
Atvaino, bet es neredzu versijas......
Ja nu vienīgi ņemt par pamatauklu 0,4mm pīto, tad pavadiņu ap 20 kg un gaidīt copi. Tad tu varēsi raut zaļsvārci no ūdens ar visām zāļu saknēm. Vai tas tev sagādās copes baudu, es nezinu.
Ja gribi ar dzīvo meklēt līdaku zālēs, tad labāk izmanto sistēmu bez pluda. Ap 5 gr smags gala sviniņš, un 30 cm gara pavada. Iemet un turi, vai pavelc cik atļauj zāle. Es gan tā īsti neizprotu kapēc ir vajadzība pēc šādām mocībām?
Gribu tagad pamēģināt noķert kādu vimbu. Uz ko labāk fīderi vai klasisko grunteni?
Var mēģināt uz abiem rīkiem, bet visu nosaka vieta. Vimbas vēl nav aktīvas un straumēs neuzturās. Drīzāk jau jāmeklē mierīgāki plūdumi ar padziļinājumiem. Es biju šonedēļ Ventā ar klasisko grunteni. 9 vimbas kopumā. metu tieši upes vidū, bet protams, sev zināmās vietās. Cope ilga no pussešiem rītā līdz aptuveni astoņiem rītā. Vēlāk varēja sauļoties.
Sveiks! Velejos uzinat kur ieteiktu linus karusas ieteiktu makskeret Ogres rajona apkartne
Paldies
Sveiks.
Ja tev ir doma par patreizējo pavasara momentu, tad nekur.
Ja runa ir par vasaru, tad protams, pirmkārt Lobes ezers. Te līņu ir kā dubļu pēc lietavām. Var aizbraukt uz Tomi. Daugavā un Ogres upē līni var nemeklēt. Vēl ir Plaužu un Pečora ezers, bet šeit līņu daudzums nav tik liels kā Lobes ezerā. Vēl līņi ir abos dīķos ( bijušais Ogres upes atzars) kas atrodas aiz Maximas ( tas viens) un otrs kas skaitās kā peldētava. Domāju, ka pagaidām pietiks....:)))