Labdien. Man ir šāds jautājums-kā Jūs domājat, ja uz grunts ir zāles un augošas lēpes-Līnim liekot tārpu uz grunts - vai viņš atratīs, vai tomēr labāk ir provēt likt virs tās visas zangas savus 30-40cm no grunts.Vai vienkārši jaliek augstāk saucamais podsaks.
Sveiks. Kaut arī līnis peld arī vidējos slāņos, tomēr vairāk viņš barojas no grunts. Ļoti pazīstama situācija. Ēsmai tomēr jābūt maksimāli tuvu gruntij vai patiesībā, uz tās. Jāizvēlās vai arī jāatīra ir vieta kur copēsi un tā lai iebarojamā barība, kas atradīsies uz grunts, būtu ar ēsmu sasniedzama. Ir jau, protams, piedzīvoti dažādi gadījumi.
Podpasoks tev neko īpašu nedos. Ja nav pārliecības, tad labāk pielieto īsu pavadiņu. Aptuveni 15 centimetru pietiks.Ja ēsma arī uzkārsies uz zāles tad tomēr tā atradīsies netālu no grunts.
sveiks,
ta kā pirmdien,otrdien braucu atpūsties uz usmas ezera kempingu godeļos
gribēju tev pajautāt kā labāk darīt ar pludu vai grunteni?
ko likt uz āķa?
kādas zivis tur varētu būt?
Usma ir labs un zivīm bagāts ezers. Es parasti braucu uz ezera dienvidu pusi. Var labi copēt gan ar grunyeni, gan pludiņu. Daudz brekšu, līdaku. Ir zuši. Zutis naktī pienāk pie krasta niedrēm pat metra dziļumā. Breksim derētu atrast ezerā sēkli un tad uz kants iebarot. Zutim vai nu mikro maili, vai nakteni. Raudas vari sporta pēc ķert visas dienas garumā, bet iesaku pamēģināt uz breksi. Baltie kopā ar mēslu slieciņu būs OK.
Sveiks!
Vari pastāstīt man kādu sistēmu, kur svariņš straumē notur pludu?
Paldies!
Sveiks.
Drīzāk es varētu izstāstīt sistēmu kur pludiņš notur straumē svinu....:)))
Pēc tevis jautātā jautājuma praktisks risinājums ir tikai plakanais straumes pluds un galvenais- slīdošais svins, kā gruntsmakšķerei stāv uz grunts. Turklāt nekāda pludināšana te nepastāv. Tas ir gadījumā, ja es tā ļoti precīzi atbildu uz tavu jautājumu. Ir arī citas versijas. Vari pludināt ar aizturi. Vari iegādāties sev cralusso pludus, iemācīties ar tiem apieties ( kas nemaz nav tik grūti) un braukāt ar tiem pa upi šurpu, turpu. Ieej www.nomad.lv sameklē "Makšķerēšana" un atrodi 19.04.12 gada raidījumu. Tur var šo to saprast. Ļoti daudz diemžēl ir izgriezts, jo raidlaiks ir tik daudz cik viņš ir.
Sveiks!
Ar kāda izmēra āķiem tu ķer līņus?
Sveiks.
Skatoties ko tu liec par ēsmu. Ja nakteņus, vai mēslu sliekas kopā ar baltajiem, tad Nr. 8. Ja tikai baltos tad Nr 10, bet spraužu cik vien var saspraust. Ja kukurūzu tad Nr 6. Ja kaut ko no mīklas, tad Nr 10. Visiem ir jābūt ar klasisko liekumu.
Kā skaties uz tik tiko svaiga biezpiena iebarošanu liniem? Un tīri teoretiski tikai skatoties no likuma viedokla, izmantot veza astiti sezot uz liniem? Bet protams tikai tīri teoretiski!
Jā, es esmu mēģinājis dažādas iebarošanas versijas līņiem un starp tiem arī ar biezpienu. Atklāti sakot nekādu īpašu efektu nemanīju tāpēc arī nekādu manu atsaucību šīs ēdiens neguva, jo praktiski ir ļoti viegli ar biezpienu sabojāt visu barības galdu. Biezpiens pirmkārt nedrīkst būt skābs. Veikalā pirktais galīgi neder. Es to iegādājos parasti tirgū no tantukiem un tad arī iepriekš garšojot. Jo biezpiens "jēlāks", jo labāk. Vēl varu pateikt, ka viena no iebarošanas receptēm ir vistu mēsli kas sajaukti kopā ar zemi. Proporcija 1:3. Klāt arī līme. Strādā ļoti labi.
Atklāti sakot uz vēža astes neesmu mēģinājis, bet ja jau Ventā līnis ir pieķēries uz krevetes, tad kāpēc gan viņam nenogaršot arī šo ēsmu?
Labdien.Vai jūs varat pastāstīt kur varetu meklēt līņus šaja laikā?
Nu jā......šis pavasaris, ar savu auksto laiku, ieviesa jocīgas korekcijas līņu copē un daudz nekļūdīšos, ka teikšu meklē labāk upēs. Ezeri joprojām "guļ"...:))))). Protams, kādu pa vakaru vai rītu izcelsi, ja vieta zināma, bet labāk tos meklēt Ventā, Mūsā, Lielupē.......
Mēs paši ar Oltīti funktierējam un jau kuro nedēļu atliekam līņu filmēšanas raidījumu tikai dēļ laika apstākļiem, taču nupat jau izskatās, ka tā lieta aizies. Neaizmirsti, ka līnis ir siltumu mīloša zivs un jebkurā vietā meklēs seklāku rajonu. Tas tagad pavasara beigās, vasaras sākumā. Pēc tam jau kad ūdens iesils tad jau viņš meklēs kur vairāk skābekļa, un līdz ar to nedaudz dziļākas vietas.
Labdien, Ventā copējot ar fīderi lūza nesaprotami spice,līdz ar nākamā posma malu. Salmo darbnīcā izņēma lūzušo gabaliņu. oriģinālo posmu pasūtīju vekalā, kur pirku fīderi, bet laikam tik ātri nepienāks. Salmo darbnīcā ieteica pielāgot no cita līdzīga kāta spici. ar smilšpapīru trinu divus vakarus, kamēr der ligzdā. bet skats nav labs. izskatās tāds tievs tas slīpētais posms. gribu redzēt Jūsu komentāru, vai šispice turēs slodzi,vai gaidīt oriģinālo. jā vēl es veco spici arī pietrinu, ir īsāka par lūzušo posmu, vai arī tā turēs . fīdaris ir 4.20 un testos līdz 150 gr, lūzusi trešā numura spice, tā resnākā. vai ir kādi citi ieteikumi.
Sveiks.
Tas, ka pasūtīji oriģinālu ir pareizi. Lai viņš nāk kaut mēnesi, bet toties būs īstais. Kas attiecas uz taviem slīpējumiem, tad trakākais, ko nedrīkst pieļaut ir kustība, vai kaut neliels brīvsolis vietā kur otrā posma pati augšējā kants maliņa sastopas ar spices sānu. Ceru, ka saprati par ko runāju. Ja šāda brīvkustība ir, tad labāk neriskē un pagaidi oriģinālu, jo var sanākt, ka tu slodzes brīdī sačakarē arī otrajam posmam kanti.
Sveiki es gribeju pajautat uz kadiem makskeresanas rikiem copet karusas baribas, piedevas,kats,akis,esmas,aukla.
Parasti izmanto pludiņmakšķeres. Karūsu pienākšanu var labi pierunāt ar iebarojamo barību. Ļoti "atsaucīga zivtele", tāpēc parasti nekādu problēmu ar šo apstākli nav. Ņem parasto līņu, karūsu vai karpu barību un uz priekšu. Auklas resnumi atkarīgi no vietas un karūsu lieluma. Ir vietas kur tās itin biezā slānī sasniedz 400 - 600gr smagumu. Par cik karūsām patīk zāļaina vide, tad jārēķinās ar problēmām kas attiecas uz cīņu ar lielāku zivi kas ieskrējusi zālēs. Karūsa, tāpat kā karpa, neko īpaši neuztraucas par pavadiņas resnumu. Protams, 0,3 jau neliksi, bet ar 0,16mm karūsām ap puskilo pilnīgi pietiks. Ēsmai parasti izmanto sliekas, kukurūzu, nakteņus. Āķa izmērs 12 - 14.
sveiks
Vai Albakora ir Mušiņmakšķerēšanas komplekst?
ja ir cik maksa???
Pēdējo nesen nopirka, bet ir jau pasūtīti un gaidām nākamos.
Sveiks!
Lūdzu paskaidro, vai fīderējot Gaujā, tai barībai ko liek barotavā ir jāpiejauc klāt zeme?
Sveiks.
Zemi vari likt, vari nelikt. Ja barības nav daudz tad tā var palielināt tās daudzumu, tikai skaties, ka neiejauc to par daudz citādi nevarēsi noturēt iebarojamā barotavā, un metiena brīdī viss izlidos ārā. Pareizas proporcijas zeme + barība palīdzēs ātrāk iebarot vajadzīgo vietu. Es parasti lieku vienu daļu zemes, plus, divas daļas barības. Noteikti klāt ēsmu uz kuras makšķerēsi.