Papētot Vaidavas ezeru nonācu pie secinājuma ka ezers ir plakans bez gandrīz nekādām reljefa izmaiņām. Nevar saprast kur zivi meklēt tā vien iemesla dēļ. Zivis tur ir lielas un daudz bet neparedzamas. Pamatā pieķērās metot uz dullo. Vari ieteikt kādu palīdzību? Starpcitu ezeru izpētīju ar eholoti.
Ja tiešām ezers ir kā bļoda, bez jebkādām grunts reljefa izmaiņām, tad nāksies vien ķert zivis pusūdenī. Jebkurā gadījumā noteikti ir zāļu malas, meldru malas, plēsoņas tur meklē sev barību. Kaut ko tak tās zivis ēd? :) Tāpat noteikti var lokalizēt kaut kādas ezera vietas, kur zivs iziet uz barošanos. Noteikti ar šūpiem un rotiem, kā arī lielākām gumijām var plēsoņas izprovocēt. It sevišķi ja tur tiešām viņas ir daudz
Sveiks.
Foreles ķēris nēsmu, bet asarīšus līdz šim esmu copējis ar major crafta kgl kātiņu līdz 7gr. Bet nu gribas pamainīt uz ko jaunu. Lasīju ka pats lieto blc-68 ii. Pētot šo kātu atradu blc-74 ii šī kāta tests atbilsts man jau esošiem copes paradumumiem. Nu un šobrīd nevaru saprast kurš man derētu labāk, vai ar blc-68ii varētu pavilkt teiksim jackall chubby, 80 orbitu, dropšotu uz 7g. Kā ar MJ šim kātam no cik līdz cik gramiem spēj izjust. Gribas saprast cik mīksts vai ciets vins ir. Atsevišķu kātu forelēm pagaidām vēl nedomāju pirkt, jo nu nezinu pavilšos vai nē vel :)
Un par foreļu šūpiņiem. Kādos svaros izvēlēties iesākumā lai aizbraucot uz foreļu dīķi ir ko darīt?
Sveiks Ja runājam par 68II tad es īsti neteiktu ka šis būtu ļoti piemērots mikrodžigam. Trūkums ir tikai viens - garums. Mikrobam man prāsās gaŗāki spiningi. Upēm šis ir ļoti labs. Tas pats sapals, ja plāno ķert mazās upēs tad 68II būs labs. 74II jau vairāk būs gan mikrobam, gan tam pašam dropam, piemērots. Teikšu tā ka 68II baigi pārslogot nevar, attiecīgi norādīto 6 gramu testā vajag palikt. Foreļu šūpi. Vajadzētu kaut ko no smagākā gala - 2.5, 2.8, 3 grami, un noteikti kaut ko no vidējā - 1.5, 1.8 grami. Ja ir vēlme vari paņemt pāris vieglos 1-1.2 grami.
Sveiks profiņ,
Velejos jautat,varbut vari ieteikt kur var nopirkt un kadas firmas spiniti rozā krasā,gribas sievai uztaisit parsteigumu,tikai nekur nesmu pagaidam manijis,intereseja tests 3-15,jigam,garuma ap 210cm-230cm
Paldies jau ieprieks
Sveiks Rīgā var nopirkt Favorite G-Stick. 2.2m, 2-10 grami, pieļauj nelielu pārslodzi. Spinings gan nav rozā krāsā, bet drīzāk violetā, ar gaišiem EVA rokturiem. Principā veidots tieši sieviešu auditorijai :) Tīri rozā ir Maximus Escape spiningi, bet tie ir jāpasūta!
Sveiks! Nezinu vai pats ar velci ņemies vai nē, bet tomēr pajautāšu. Kādi būtu Tavi ieteikumi šim copes veidam? Kātu testi, modeļi. Spoles, saprotu ja bezinerces tad vismaz 4000. Varbūt kkas no casting kātu modeļiem un arī no multiplikātoru spolēm. Copes vietas dziļumā līdz 10m. Velvē ar MOTORU. Saprotu ka gaumes un uzskati atšķiras, bet varbūt tomēr:) Pateicos
Sveiks Nē, es nevelcēju, līdz ar ko negribu neko ieteikt, par ko pats nepārzinu!
Sveiks! Jautājums par Daiwa Silver Creek 2, 20m 5-21gr Light Spin.. Varbūt esi turējis rokā, kādas atsauksmes? Internets paskops ar info..
Sveiks Nē, šo modeli no Silver Creek neesmu turējis rokās, nevarēšu komentēt!
Sveiks. Brīvdienās biju domājis pirmo reizi paspiningot kādu lašveidīgo. Kādi ir klasiskie mānekļi, kādus ir vērts mēģināt - rotiņš, šūpiņš, vobleris, gumija? Cik lieli apmēram un kādā krāsā. Upe būs Gauja. paldies.
Sveiks Klasiku klasika ir šūpiņš. Lieliski strādā gan Šilova, gan dažu citu miestaru darinājumi. Vobleri ir ļoti sekmīgi. Vieni no pieejamākajiem ir Timon Tricoroll GT, kuriem gan cena ir laba, gan ir milzum daudz krāsu variācijas. Es parasti izvēlos spilgtākus krāsojumus, voblerus kuriem sāni ir spīdīgi.
Sveiks!
Cik biezu auklu vajadzētu tīt uz spoles priekš bekinga, ja man ir 0.6 8dzīslu pēc Japāņu?
Sveiks Principā ja ir nepieciešams bekings, es izvēlos resnāku diametru, tīri dēļ tā, lai nebūtu tik daudz jātin apakšā aukla.
Ko darīt ja redzu brakonjeru
Un tuvuma nav inspektors
Jāzvana ir policijai - 110. Viņiem būtu jāreaģē uz izsaukumu!
Kā dziļos lielos ezeros atrast zivis? Kur meklēt? Ar kādiem mānekļiem? Esmu mēģinājis izmantot voblerus bet kamēr dabū līdz vajadzīgajam dziļumam voblerus jau ir pie laivas.
Cik liels džigs būtu optimāls vietā ar vidējo dziļumu 6-7m?
Manuprāt ļoti svarīgi būtu ar eholoti kārtīgi izpētīt ezerus. Saprast kur ir dziļumu maiņas, kantes, sēkļi, dažāds mikroreljefs. Noteikti šīs lietas ir ezerā. Attiecīgi zivs piesaistās šādām vietām. Vēl svarīgi ir saprast plēsoņas paradumus, jo noteikti ir areāli, kur plēsoņa iznāk baroties, teiksim rīta pusē. Īsāk sakot ir jāiegulda gana liels darbs, lai izprastu konkrētu ūdenstilpni. Optimāls džigs. Te ir daudz nianses, ne tikai pašas galviņas svars. Jāsaprot kā labāk padot mānekli plēsoņai. Citreiz labāk strādā agresīvāka animācija, liekot smagāku galvu, teiksim 12 grami. Citreiz plēsoņai patiks, ka mānekli lēni planē, attiecīgi vieglāku galvu - 8-10 grami.
Sveiks, lieta sekojoša -esmu sācis nodarboties ar tviču tomēr ir kāda lieta ko vēlējos apspriest vai tu varētu ieteikt kādus lētākus tviča mānekļus pēc iespējas dažādākus? Vietā kurā spiningoju ir dziļa, dzidra un nav īpaši zāļaina, mērķazivs- zandarts, līdaka vairāk kā piezveja.
Sveiks Teikšu tā, ka es pamatā izmantoju tikai oriģinālos voblerus no Japānas. Ir daudz iemeslu kāpēc viņi maksā, tik cik maksā. Ja lētākus, Kosadaka ir salīdzinoši laba. Zinu ka daudzi pērk Ķīnā ražotas vobleru kopijas - Bearking un daudzas citas. Tsu Yoki vobleriem ir daži ļoti veiksmīgi modeļi nokopēti.