atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 19.nov
J jjanis

Sveiks!

Varbūt vari palīdzēt tikt skaidrībā ar pielietojumu japāņu kātiem. Piemērām Major Craft ir ar līdzīgiem garumu un testu kāti Mebaru un Kurodai, Hard rock un SeaBass vai Bass. Kāds būtu šo kātu pielietojums mūsu “terminoloģijā” – jigs, drop, tvič, foreles, sapals, lasis, universāls

A Mārtiņš Babris

Sveiks Jā, mūsu platuma grādos bieži izvēle krīt tieši uz JDM jeb Japan Domestic Market spinigniem. Ir jāsaprot, ka Japānā cope ir ļoti populārs hobijs/sports/naudas pelnīšanas veids. Tāpat jāsaprot ka japāņi ir lieli perfekcionisti. Atticīgi katrai zivju sugai ir savi ķeršanas stili, un tiem attiecīgi savi spiningi, kuri ir piemēroti mānekļiem, ķeršanas stilam. Un te nu mēs esam ar šiem visiem nosaukumiem :) Jāsaka ka ne visus šos spiningus var labi izmantot mūsu apstākļos. Pamatā, kā saki, garumi ir vienādi, testi arī, bet reāli dzīvē viņiem blankas var ļoti krasi atšķirties. Vienas var būt asas, otras galīgi mīkstas. Mebaru - mazas zivtiņas dzīvojošas krasta zonā, akmeņos. Pamatā šie kāti vairāk būs mūsu mikrodžigam domāti, maziem mānekļiem. Aji - makreles, lielākoties arī mazas, bet šīs zivis ķer ar krietni asāku animāciju, un arī spiningi ir asāki. Pamatā mikrodžigs mūsu ūdeņos. Kurodai ir jūras karūsa. Šīs zivis ķer pamatā no grunts, attiecīgi spiningi ir garāki, bet ar ne tik asu blanku, un maigāku akciju. Augšējais tests arī nav liels. Ir sastopami kāti arī ar solid jeb ielīmēto spici. Mūsu apstākļos es neteiktu ka šos var izmantot klasiskam džigam. Drīzāk sava veida universāli kāti, ar kuriem var ietvičot mazas mailes. Sea Bass ir sava veida Japāņu zandarts. Arī šo zivju ķeršanas metodes un tehnika ir līdzīga mūsu zandartu ķeršanai. Pamatā šiem kātiem blankas ir radītas tāliem metieniem, pamatā garas. Arī paši spiningi ir labi piemēroti džigam, dažādiem vobleriem, to animācijai. Es teiktu ka tieši sea bass ir mums vispareizākie spiningi, kuriem būs plašs pielietojums. Bass - īsi spiningi, pamatā domāti multiem. Šiem spiningiem ir milzum liela izvēle, bieži vien viņi var būt pat specializēti kādiem konkrētiem mānekļiem. Ja baigi neiedziļinamies, tad pie mums - tvičings, pelāģisko zandartu cope (panoptix un live sight), cope pa zālēm, kur vajag jaudu. Vēl ir Eging, kas ir kalmāru cope. Pamatā šie ir asi spiningi, ļoti jutīgi. Blankas ir vieglas, plānas, bieži vien no 99+% oglekļa. Mūsu pusē - man šie patīk tīri uz džigu, zandartu. Hard rock fishing ir piekrastes zonas cope, bet jau uz krietni lielākām zivīm. Spiningi ir jaudīgi, ar lieliem testiem. Ir pieejami modeļi multiem. Šos arī var labi izmantot tvičam, dažādām gumijām pa zālēm, arī lielākām gumijām, spinerbaitiem. Jāsaka gan ka šis viss ir tikai daļa no daudzveidības, jo katrs no šiem copes stiliem, un arī attiecīgiem spiningiem, dalās vēl smalkākās grupās. Tā ka var apjukt ne pa jokam :) Ceru ka noderēs!

Atbildēja: 03.04.21

Sveiks Mārtiņ,

ir jautājums par jig. Navaru pateikt ka man vispār neķēras, bet teiktu ķeras ļoti maz. Nevaru atkost dažas lietas. Pirmkārt dažreiz spininga gals neatspēlē - kā to saprast? Spinings par miksto (Favorite Laguna 2,4m) vai upes apakšā ceļās? Nekādīgi nevaru nolasīt tas upes. Itkā dažreiz liekas ka atradu to bedri, jo izteikti spininga gals jūtams un var redzēt ka atspelēja. Bet teiktu ka pārsvarā tā nav.

Otrais - manekļu izvēle. Kā labā rīkoties? Man ir +/- 3 izmēri (2,5 - 3,5 coll) un +/- 5 krāsu izvēles (mašīnu eļļa, spilgti oranžie, lemona, violeta utt.). Cik reizes +/- jāprovē ar 1 manekļi lai saprastu ka nestrādā?

A Mārtiņš Babris

Sveiks Par to ka pēc spices nevar redzēt, kad māneklis nokrīt uz grunts, viena lieta var būt ka spinings ir par mīkstu, cita - pati grunts ir mīksta, dūņaina. Vēl jāatceras par spininga testa diapazonu. Es teiktu ka Laguna ir nedaudz par mīkstu. Te prasās spinings nedaudz asāks, teiksim no X1 sērijas. Par mānekļiem. Noteikti jāvariē ar izmēru, kā arī no svara ir džiggalvas vai ausaiņa svars. Bieži vien gan no gada laika, gan vietas un zivs ko gribi ķert, šie lielumi mainās, un ir ļoti svarīgi. Piemēram, ķerot zandartus es biežāk lietoju krietni vieglāku džiggalvu nekā vajadzētu. Asarim otrādāk. Arī mānekļu izmērs spēlē lomu - vasarās bieži mazāki strādā, uz rudeni - krietni lielāki izmēri. Krāsu ziņā - vai nu spilgtā, vai tumšie/dabīgie toņi. Un nedrīkst aizmirst, ka zivis ir jāķer tur, kur tās ir :)

Atbildēja: 03.04.21

Sveiks.

Biju noskatījis un jau pasūtījis sev Favorite BB New

802LT 3-12g krenkošanai sapaliem Aiviekstē un džigam uz asariem. Negaidīti mani aplauza veikals un BB vairs neesot.

Ko Tu ieteiktu iepriekš minētiem mērķiem cenā līdz 100-120 eiro.

P.S Spole Daiwa exceller 2500 LT 2020g

Augla Sunline Siglon PE 8X 0.6#

A Mārtiņš Babris

Sveiks Es ieteiktu paskatīties Zetrix Flair FLS-802ML-T. Tests un cena nedaudz augstāka, bet blanka ir laba, viegla un atsuacīga!

Atbildēja: 03.04.21
J BigJay

Sveiks, Mārtiņ.

Gribēju jautā, kuru spoli ieteiktu līdz 150EUR priekš lašveidīgo zivi un līdaku? Izmērs varētu būt 4000.

Paldies jau iepriekš par atbildi.

A Mārtiņš Babris

Sveiks Ja līdz 150 EUR, tad es skatītos uz jauno Shimano Ultrgra, 4000. izmērā. Spole jau pavisam drīz parādīsies veikalu plauktos, un tā būs ar ļoti labu gaitu, un daudzām tehnoloģijām!

Atbildēja: 31.03.21

Sveiks!

Varbūt vari ieteikt kādu kāstinga kātu gumijām sākot no 17cm - 20cm? Svarīgi ar labām mešanas īpašībām. Budžets līdz 200 eur.

Paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks Uzmet aci uz Westin W4 sēriju, Powershad kātiem. Tiesa viņiem tests nedaudz augstāks, līdz 90 gramiem, toties garums 2.40m nodrošinās labu metiena attālumu.

Atbildēja: 31.03.21

Sveiks,

Ir plāns sezonu sākt ar jaunu kātu FAVORITE X1-802MH.

Spoles esmu noskatījis vairākas, bet nevaru īsti izvēlēties. Varbūt vari palīdzēt izvēleties starp šīm - Ryobi Zauber 3000, Daiwa Ninja, Favourite X1 vai Hurricane.

Paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks Es ņemtu kādu no lielajiem zīmoliem - Daiwa vai Shimano. Ninja LT ir laba spole, var ņemt. No Shimano - Sahara. Izmērs - 3000. ņemtu.

Atbildēja: 29.03.21

Sveiks!

Vai LV ir pieejami LABI kāti cenu kategorijā līdz 170 EUR priekš asaru džigošanas no krasta - tests no 5-20 g, kāta garums ne mazāk kā 2.6 - 3 m? Copes vieta 1-1.5 km lejpus Jēkabpils, kur Daugava strauja un bedre skaitās jau 2 - 3 metri, ir asas dolomīta kantes, kur kāta garums "spēlē" lielu lomu pret aizķeršanos aiz ķērāja...

Ja ir, tad kāda firma, modelis...

Paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks Grūti teikt kas ir labi kāti :) Uzmet aci uz jauno Creed no Favorite. 842M modelis ar testu 7-21 grams. Vēl apskaties Zetrix Avalanche ZAS-852ML, 4-18 grami. Tas pat pēc jaudas būs vairāk piemērots.

Atbildēja: 29.03.21
J kochab

Sveiks, ir doma par jaunu spoli. Pašlaik izvēle ir starp Stradic FL un Lexa E LT. Kuru no šīm spolēm ieteiktu

A Mārtiņš Babris

Sveiks Es izvēlētos Stradic FL. Spolei ir ļoti daudz jaunas tehnoloģijas, lieliska gaita. Būs patīkami copēt!

Atbildēja: 22.03.21

Sveiks!

Vēršos pēc informācijas, atbalstam savējos, kādus Latvijas big bait mājražotājus Tu varētu ieteikt?

Iepriekš paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks Esmu izmantojis tika Oshelures lielos mānekļus. Oskaram ir savas formas, kuras labi strādā. Arī krāsu izvēle ir laba, var sarunāt savas, individuālās krāsas!

Atbildēja: 18.03.21
J _EKA

Sveiks! Kādas ir tavas domas par Yamaga Blanks Blue Current jaunāko III. sēriju? Interesējos par garāko modeli BLC-82, kā universālu L/ML tālmetēju copei no krasta asarim, vieglajam džigam zandartam un vēl pa retam sapalam tādā upē kā Gauja.

A Mārtiņš Babris

Sveiks Kopumā Yamaga man ļoti patīk. Pašam ir bijuši un vēl ir vairāki kāti no šī zīmola. Metiena īpašības noteikti būs labas. 82 modeli neesmu pats lietojis, bet īsākos gan. Jā, Tevis nosauktajām tehnikām, domāju ka būs labs variants. Protams, ja grib maksimālo distanci tad būt jāskatās vēl garāki spiningi.

Atbildēja: 17.03.21

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs