Paņemu ratliņus madness shiriten vibe 73 un megabas vibration x jr vienu kluso versiju vienu skaļāku tad ponton 21 kalikan vib 65 un vell Zipbaits ZBL Vib 58 ko saki par šiem ir bijusi darīšana ar tādiem mānekļiem?
Vibration man ir dažādās versijās gan Jr., gan skaļie, gan klusie. Mazais man labi strādā tieši uz asari, lielākie ķer līdakas. Bet te arī kā kurā reizē, citreiz nostrādā klusie, citreiz skaļie. Shiriten ir, bet tikai no ledus esmu šo lietojis. Kalikan un ZBL VIB nav bijuši, bet domāju ka zivi noteikti ķer. Vēl man labi strādā Lucky Craft LV sērijas ratlini
Sveiks, kā Tev liekas Tailwalk EGinn 96ML R, būs labs kāts ğigam, Un dropam no krasta. Paldies
Sveiks Manuprāt nē. Šis kāts ir lielisks lašiem, copei no krasta. Šim Eginn ir salīdzinoši mīkstāka blanka, attiecīgi džigam būs kā būs. Metiena attālums gan ir labs, tas tiesa.
Sveiks. Pienākusi vajadzība pēc jauna twich kāta.
Mānekļiem 110-130 mm.
Cope no laivas, negribētos pārāk garu.
Skatos šo to no Major Craft, Graphiteleader.. Bet derētu kāds ieteikums, no kāda, kurš vairāk turējis šos rokā.
Cena, nu ap 250€, kaut kur tā
Sveiks No Major man nav nācies tagad darboties ar tviča kātiem, aktuālos modeļus nevarēšu ieteikt. Bet kas attiecas uz Graphiteleader tad optimāls man liekās Aspro GAPS-702MH. Principā līdz 35 grami nosedz visu diapazonu. Tiesa cenas ziņā šis ir nedaudz dārgāks par Tevis minēto budžetu.
Sveiks vēlos uzināt kautko pa ratriliem! Kāds būt labāks vasaras copei ar skaņas efektu vai bez? Nav tā ka ar skaņas efektu visus zandartus aizbaida?
Sveiks Interesanti mānekļi, kurus daudzi neizmanto. Pamatā ratliniem tieši ir svarīga skaņa, kura parasti ir gana skaļa. Bet ir daudz modeļi, tā saucamie klusie. Un kā jau minēji, bieži vien tieši klusie nostrādā. Jāatcerās ka ratlins rada ļoti spēcīgu vibrāciju, attiecīgi skaņa nav vienīgais ar ko tiek pievilinātas zivis. Es pamatā izmantoju ratlinus vienmērīgi ietinot auklu, vai arī džigojot. Man pašam vairāk patīk klusie, turklāt parasti man viņi strādā kad ūdens ir siltāks.
Sveiks!
Pēdējā laikā ar draugiem esam pievērsušies zandartu copei. 5 copes reizēs esam tikuši pie zemmēra un diviem skaistuļiem 2kg un 3,8kg. 2 reizes pilnīgi pa tukšo. Pārsvarā makšķerējam 5m dziļumā uz dažādiem gumijas mānekļiem džigojot.
Varbūt vari nedaudz padalīties ar mānekļa atgūšanas tehniku? Pauzēm, ātrumu? Kad māneklis atsitas pret grunti vai taisīt pauzi, vai uzreiz uzsākt auklas ietīšanu? Dažreiz iepauzējot aukla atslābinas un copi sajust ir ļoti grūti.
Cik smagu džiga galuv ieteiktu izmantot dziļumā 5-7m?
Jauku dienu vēlot,
Atis
Sveiks Džigam var veikt ļoti daudz dažādas animācijas. Parasti pēc iemetiena sagaidu, kad džiggalva nokrīt uz grunts, pēc tam sāku animāciju. To daru dažādi, bet ļoti bieži tieši ar spininga palīdzību. Veicu dažādas kustības ar spici, vairēju ar pauzēm. Turklāt nedrīkst aizmirst ka ir no svara arī pašas džiggalvas lielums, respektīvi citreiz zivij patīk izteikti smagākas galvas, nekā vajag. Attiecīgi krišanas ātrums ir pilnīgi cits. Citreiz tieši otrādāk - vieglākas. Attiecīgi te arī ir atbilde uz jautājumu par svaru. Var lietot 8gr var arī 14gr. Turklāt ja džigo upē, straumē, tad jāņem vērā arī straumes stiprums
Sveiks! Ka saki par so katu?
Lucky John One Sensoric Freshwater Jigging 13-30g. LJOS-712MHXF. Garums 216cm.
Bribas kko smagakiem vobleriem un supiniem!
Sveiks Neesmu lietojis šo, bet pēc tehniskās specifikācijas izskatās ka blanka būs cieta, tvičam principā būs laba, vienīgais ar rāvienu stiprumu nevajag pārcensties. Ja pašam patīk tad tik ņem ciet :)
Sveiks, Mārtiņ!
Jautājums par spolēm.
Shimano Stella 18 4000FJ, Shimano Stella 18 3000MHG, Shimano Twinpower15 4000PG vai Shimano Twinpower15 3000HGM. Cik saprotu tad 3000MHG Stellas gadījumā tā ir 3000spole ar citu pārnesumu?
Saki lūdzu kuru ieteiktu zandartu džigam ar svariem 12-25gr, bet ar domu izmantot arī uz pumpainajām zivīm - taimiņiem, lašiem.
Un saki lūdzu vai ir vērts iespringt uz Stellu un maksāt 200 eiro vairāk kā par Twinpoweru?
Paldies jau iepriekš.
Sveiks 3000MHG jā, tā ir 3000. izmēra spole, kurai ir vidēji dziļa kasete un ātrais pārnesums. Tīri izmēra ziņā viņa vienalga ir mazāka par Daiwa 3000. izmēru, un kasete īstenībā ir gana dziļa. Ja runājam par svariem līdz 25gr tad principā pietiek ar 3000MHG izmēru. Tāda universāla, nenokaujama spole ir 4000PG Twin Power, bet es to ņemtu ja runa būtu par svariem virs tiem pašiem 25 gramiem. Lai gan Stella noteikti tur vairāk par 25gr. Ja skatāmies uz lasi, tad no vienas puses ātrāks pārnesums nav slikti upē, bet no otras puses lasim 4000PG twins ir labāks, gan dēļ tā, ka var labāk/lēnāk mānekļus izspēlēt, gan izmēra. Vai ir vērts ņemt Stella? Es teiktu jā, jo spolei ir daudz jaunas tehnoloģijas, kuras nav Twinam, turklāt gaita un sajūtas ir savādākas. Vienīgais, 3000MHG izmērs netiek piedāvāts Eiropā, un cik zinu pagaidām neplānojas. Starp citu, iespējams ka 2020. februārī tiks prezentēts jaunās paaudzes Twin Power, attiecīgi spole iegūs dažas tehnoloģijas, kuras ir Stella. Iespējams ka ir vērts pagaidīt...
Sveiks! Favairite skyline 8-24 ( 2,58 cm) doma nemt priekš krasta pārsvara priekš zandarta ( jig) bet kā šis kāts uzvedas ar šūpuńu un vobleri? Mekleju priekš , un vai lasi pavasarī ar šo ar varetu izvilkt krasta;))))) paldies
Sveiks Džigam Skyline ir lielisks, turklāt blanka ir tā veidota, lai būtu tāli metieni. Uz lasi, vismaz man prasās nedaudz mīkstākas akcijas spiningi. Aizmest mānekļus varēs, bet tomēr man prasītos lai spininga spice vairāk darbotos, lai straumē varētu labāk pašu animāciju redzēt un novadīt mānekli. Zivi izvilkt noteikti var, jo Skyline ir spēcīga apakšējā daļa un savienojuma vieta.
Sveiks!
Meklēju savu pirmo MJ kātu. Ko Tu ieteiktu? Budžētā kāts ap 100 EUR. Varbūt kādu kontrētu modeli? Pašlaik vairāk skatos Salmo virzienā un Favorite Blue Bird.
Sveiks Ja no Favorite, tad noteikti Blue Bird. Labas blankas, ir gan solid jeb modeļi ar ielīmēto spici, gan tubular ar viengabala spici. Ja plāno tikai darboties ar džigu, tad man labāk solid spices patīk. Ja tomēr vēl gribēsi mazos rotus, voblerus darbināt, tad labāk tubular, šie būs universālāki kāti. No modeļiem es laikam ņemtu BB-762L-T, tīri dēļ garuma, varēsi darboties gan no laivas, gan krasta.
Tā ir sanācis, ka būs iespēja uz divām diennaktīm pamakšķerēt Daugavā. Makšķerēšāna no krasta. Ir doma pamēģināt noķert zandartu. Iepriekš nekad neesmu ķēris. Kā labāk viņu noķert uz fīdera vai gruntenes? Kādu sistēmu likt un ko ēsmā?
Sveiks Par fīderi un grunteni nemācēšu teikt, jo neķeru. Bet uz džiga vai dropa gan zandartu var mēģināt piešmaukt :)