atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl

Cik ilgi boilas bez mainīšanas var stāvēt copes vietā? Kā bez iepeldēšanas noteikt dūņu biezumu?

A Aivars Rudzinskis

boilas ūdenī pamazām zaudē savu aromātu buķeti, bet pārtikas vērtību tās īpaši nezaudē. tādēļ karpas ēdīs arī nedēļu nostāvējušu boilu. dažas gudras karpas vispār cenšās ēst tikai tādas pastāvējušas boilas, jo tām ir pārliecība, ka šīs boilas ir drošas. tādēļ līdzīgos gadījumos makšķernieki (es arī) var noturēt boilu ūdenī bez pārmešanas pat 48 stundas. protams, ir jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka viss ir maksimālā kārtībā - iemests ir pareizajā vietā, pavadiņa guļ normāli, nekas nav sapiņķerējies utt. reti, kuram nervi var izturēt nepārmest tik ilgu laiku, bet bieži tas atmaksājas. piem. Francijā sacensībās man visas trīs karpas bija uz vismaz 24 stundu nostāvējušām makšķerēm (trigga). citos apstākļos, kad boilas atraktivitāte ir ļoti no svara, piem. Volgā, labus rezultātus dod boilas atjaunošana ik pēc pusstundas. pa lielam - makšķerējot uz augstas atraktivitātes boilām (kā visbiežāk Latvijā tiek darīts) tās būtu jāmaina samērā bieži, ķerot uz barības boilām var gaidīt daudz ilgāk (un arī cerēt uz lielāku zivi).

Atbildēja: 18.03.09

Sveiks Aivar! Man ir jautājums, kad sākas karpu copes sezona? Respektīvi, kad tās var aktīvi sākt ķert? paldies

A Aivars Rudzinskis

mūsu gadījumā vienīgais, kas traucē ķert, ir ledus. kad tā vairs nebūs, varēs sākt mēģināt.

Atbildēja: 18.03.09
J kungs

Sveiks Aivar! Lūdzu vēlreiz par auklām, Tavas domas par FOX= Soft steel carp line, Como soft steel; Kryston= Krystonite super mono, Snyde; Korda= Adrena line, kuru labāk izvēlēties? Firmai Kryston ir smēres auklām= Granite juice un Greased lighting, kam tās domātas un vai ir vērts izmantot. Paldies

A Aivars Rudzinskis

pirmās divas atšķiras ar krāsu, kurai praktiski ir ļoti maz nozīmes, gan jau pats izdomāsi, kādu labāk. tās ir klasiskas monofilās auklas, nekādu problēmu tajās neredzu. esmu dzirdējis, ka tās pie kritiskas slodzes izstiepjas un nenāk atpakaļ, bet pašam nekas tāds nav gadījies. krystonite atšķiras ar to, ka ir mazāk redzama ūdenī (kas arī nav diez ko būtiski, kamēr nemakšķerē baigi dzidros ūdeņos) un ir smagāka un labāk grimst, kas ir svarīgi makšķerējot ar noslīcinātām auklām. tieši šī iemesla dēļ es to lietoju, kaut arī tai ir nedaudz zemāka izturība. snyde neesmu lietojis, bet esmu redzējis cilvēkus viebjamies par to. par korda neko nezinu. bet pa lielam, visas normālas monofilās auklas ir praktiski vienādas. ja interesē to izturība un atbilstība tekstiem uz iepakojuma, tad reku tabula: http://www.tacklebox.co.uk/line_tests.htm

vēl varētu analizēt, kura labāk lido, bet tas nu ir vēl nosacītāk. galvenais, lai nav veca un lai pilna spole. labāk lētāku biežāk mainīt nekā nopirkt dārgu un mocīt līdz pārtrūkšanai. visbeidzot, galvenais parametrs tomēr ir auklas resnums, kas ietekmē gan metiena distanci, gan izvadīšanas iespējas. ne velti tabula sākas ar 8lb - ar to pilnīgi pietiek, lai dabūtu ārā jebkuru latvijas karpu, ja nav zāles un koki.

Atbildēja: 16.03.09

čau kas man būtu jāņem vēra ja es braucu karpas ķert

kāda labākā barība kādi āķi kāds pudiņš un makšķeri

A Aivars Rudzinskis

lasi vien, dārgais, žurnālu un iepriekšējās atbildes, tur daudz, kas sarakstīts.

Atbildēja: 16.03.09

Sveiks man te vēlviens jautājiens, Richworth boilas SCOPEX kas ir šo boilu sastāvā ? vai tās ir saldās vai zivīgās ? izmeklējos vārdnīcā pa tukšo, gribu papildināt krājums un iepirkt bet nevaru saprast .

Paldies .

A Aivars Rudzinskis

vispār jau boilu sadalījums saldās un zivīgās ir briesmīgi nosacīts. no zivju bāzes miksa taisīta boila ar ananasu aromātu ir kāda?

un tādas specifiskās boilas, kā scopex, trigga, 3D, monster pursuit un tamlīdzīgas vispār nav ne tādas ne tādas. un to receptes ražotāji tur absolūtā noslēpumā. to nosaukumi ir vienkārši nosaukumi un vārdnīca nepalīdzēs. vienīgais, ko varu ieteikt, ir pagaršot vismaz kaut kādai sajēgai.

Atbildēja: 12.03.09

Sveicināti.Mani interesē,kā tiek pagatavoti tīģer rieksti makšķerēšanai un iebarošanai ?Jo tie ir sažuvuši un cieti ,kā zirņi !

A Aivars Rudzinskis

nezinu, kādēļ tie ir sažuvuši, bet arī slapji tie ir cieti. lai liktu uz mata, tajos urbj caurumu ar speciālu uzbīti. iebarošanai tos var sasmalcināt.

Atbildēja: 12.03.09
J ursuss

Labdien,Aivar!

Gribētu zināt,kā var atšķirt,kad karpa zālēs slēpjas,sildās vai tā ir barošanās vieta.Zinu vienu dīķi, divas reizes mēģināju ķert,barojot ar boilām,bet bez rezultātiem.Dīķis diezgan aizaudzis,pārsvarā ar peldošajā zālēm un ūdensrozēm,principā visu laiku redzamas vismaz divas desmitnieču muguriņas ūdensrozēs,baroju blakus (nelielos brīvos pleķīšos),bijuši tikai daži pik pik,domāju,ka mazās zivis.Baidos,ka svins ar boilu iegrimst dūņās par dziļu.Varbūt arī par maz laika,savvaļas karpas-jāpieradina?Naktī lec svecītēs dīķa vidū,bet tur pa zāļainu.Varbūt varat ieteikt kādu taktiku?

A Aivars Rudzinskis

vasarā karpai zālēs ir daudz, ko darīt, tai skaitā arī ko ēst. izmānīt to no zālēm ārā tādos gadījumos ir ļoti sarežģīti. daudzi makšķernieki vispār atsakās no tādas copes.

konkrētajai situācijai tā uzreiz pareizo atbildi nepateikšu. pirmkārt, vajadzētu saprast to gultni - dūņās iekšā slīcināt boilu var, bet jārēkinās, kas karpai to atrast tiešām ir grūtāk (bet ne neiespējami). lai noliktu ēsmu virs dūņām, lieto peldošās boilas. vēl prātīgāk būtu starp zālēm atrast brīvus laukumiņus ar cietu segumu - bieži vien karpas pašas tādus izvedo rokoties pa dūņām un meklējot ēdienu tās iztīra pusmetru-metru lielus pleķīšus ar smilšainu vai akmeņainu dibenu. tās tad būtu vislabākās vietas.

otrs, - es nemāku pateikt, vai ir bijusi pietiekoši pareiza iebarošana, ēsma, gaidīšanas laiks utt. vienīgais, ko varu teikt, ka pie fiksētā svina sistēmas pik pik mazā zivs uztaisīt nevar. visbiežāk tādas copes, sevišķi zālēs, būs no nepareizas pavadiņas, resp. āķis kārtīgi neiecērtas un karpa no tā atbrīvojas. vai arī svins par vieglu. makšķerējot tik sarežģītos apstākļos ir jābūt pilnībā pārliecinātam par pavadiņas un sistēmas efektivitāti, kas pārbaudīta praksē un darbojas. otrs iemesls, kādēļ mēdz būt pik pik ir tad, ja kada zivs aizķer auklu. jebkurā gadījumā makšķerējot zālēs ir rūpigi jāizdomā, kā auklu pēc iespējas noslēpt no karpas, jo noslīcināt to ir grūti. varbūt es liktu flurokarbona auklu un arī pavadiņu, sevišķi dienas laikā un seklumā, kur viss ir redzams kā uz delnas. un savvaļas karpa nav nekāda muļķe...

pēdējais - nevajag baidīties pat no ļoti aizaugušām vietām, sevišķi, ja pie rokas ir laiva. protams, ne jau katru, tomēr lielāko daļu copju var realizēt pastīvējoties ar zivi cauri pat visbiezākajām zālēm. labi noderēs pītā aukla par pamatauklu. visbeidzot, ja viņai tik ļoti patīk sauļoties, tad barojas tā vairāk naktī, kad šances noķert to no zālēm ir lielākas. tikai jābūt pilnīgi gatavam uz izvadīšanu. Lai veicas!

Atbildēja: 11.03.09

Sveiks Aivar! Ja ir angļu vai itāļu valodas zināšanas, tad nepieciešamo informāciju par karpu copi Po upē var meklēt šajā saitā + papildus info noteikti var iegūt sazinoties ar abiem Itāļu karpu speciem. http://www.ilfiume.net/aboutus.php

A Aivars Rudzinskis

nu redz kā.

Atbildēja: 10.03.09
J murena

Labdien!

Taisos braukt makšķerēt uz Po upi Itālija, bet nezinu,kur ievākt informāciju par licencēm un makšķerēšanas vietām.Varbūt Jums ir kāda informācija?

Uģis

A Aivars Rudzinskis

zinu tikai to, ka Po atšķiras ar īpašu informācijas vakuumu. tāpēc tur reti, kas dodas neskatoties uz lielu zivju pārbagātību. katrā ziņā nedrīkst braukt uz dullo un cerēt uz vietas kaut ko sarunāt. vismaz bez itāļu valodas. ja izdodas ko noskaidrot, neturi sveci zem pūra!

Atbildēja: 10.03.09

es velos pajautat ar ko vis labak iebarot vasara karpas un karusas

A Aivars Rudzinskis

par karūsām nezinu, bet par karpām iepriekšējos jautājumos ir runāts daudz un plaši, palasies tos, un, protams, arī žurnālus.

Atbildēja: 09.03.09

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs