kad būtu vis labākais laiks ķert karpas Ebro upē,es domāju mēnešus,kad ieplānot atvaļinājumu nakošgad.
vai, tas nu ir ļoti grūts jautājums. tu nekad nevarēsi ieplānot labu laiku. atceries, ka zivju aktivitāti visvairāk ietekmē spiediena maiņas, gaisa un ūdens temperatūrai nozīme ir daudz mazāka. ebro ir fantastiski lomi gan jaungada naktī, gan vasaras vidū. tāpat arī pavasarī un rudenī. un jebkurā periodā var uznākt pamatīga necope. jārēkinās, ka vasarā parasti ir nenormāli karsts, ziemā, savukārt, karsts nav. karsti nav arī februārī un martā, bet neslikti ķeras, tomēr kalnos kūstošie ūdeņi var visu pamatīgi atdzesēt. un arī vietas ir dažādas un dažādos laikos var būt dažādi rezultāti.
ja man būtu jāizvēlas, es brauktu uz turieni tad, kad vairs nevar nociesties, bet nekur citur nevar aizbraukt, jo spānijā tomēr ir krietni siltāks un ledus nav. no otras puses, tādos periodos tur ir arī vairāk makšķernieku un mēdz būt problēmas ar vietas atrašanu.
http://www.ebroangling.co.uk/ ši ir tā populārākā firma... pašam uz savu roku pirmo reizi es neieteiktu, bet kad būsi visu apguvis, tad jau varēs braukt bez gidiem.
Sveiks . Jautājiens tāds
Copes lietās pēdējās lasīju tavus padomus un neiebraucu :) Es nopratu ka tu neiesaki makšķerēt uz zivīgajām boilām dūņainās vietās vai tā ? Upē kurā makškerēju ir dūņas virs dūņām saucamā eglīte :) rudenī izmantoju tikai zivīgās boilas
dūņas tiešām ir dažādas, bieži ir tādas, kas smird un to smaku zivju barības boilas uzsūc daudz intensīvāk, nekā boilas uz citām bāzēm. un vēl - "zivīgās" boilas ir nosaukums, ko latviešu tauta ir izdomājusi un kam ne vienmēr ir sakars ar boilas bāzi. Piem, Nutrabaits BFM Pinapple & buturic ir zivju bāzes boila, kaut gan ļoti smaržo pēc ananasa.
Sveiks Aivar ! Esmu iesacejs makskeresana uz boilam.Tapec gribetu uzzinat par montazam ko vairak. Kur un kadu izmantot?Tas ir slidosa,helihopters un parasto fikseto.Kads butu optimalais boilu un aka lielums,lai nokertu 1kg karpu? Un vai tiesam karpas ir tik piesardzigas uz( montazu,pavadu,aku) krasam.Un kad pienak tas bridis ,kad nonak pie sledziena "karpa nav ediens ,bet draugs"?
par helikopteru aizmirsti, tas tev nav vajadzīgs pagaidām. atšķirība starp slīdošo un fiksēto ir tāda, ka ar fiksēto karpa pati aizcērtas un pieciršana nav vajadzīga. ar slīdošo ir jāpiecērt pie pirmās kustības, toties var saprast, ka kaut kas tur apakšā notiek arī tad, ja āķs tik droši nav ieķēries. sāc noteikti ar fiksēto.
1kg karpu neesmu nekad mērķtiecīgi ķēris, tādēļ man liekas, ka boilas izmēram nav nekādas nozīmes. āķa izmeram gan - jo mazāks, jo lielāka cerība uz copi, bet var gadīties nogājieni. mans personīgais rekords 20,9 kg karpa ir uz 8.nr āķa.
par tām krāsām - domā mums nav ko darīt, kad mēs iesakām pēc iespējas nomaskēt visu uz grunts? protams, tam ir liela nozīme.
tas brīdis pienāk tad, kad ieguldīts lērums zināšanu, mīlestības, laika un naudas, pacietīgi gaidījis utt. un beigās noķēris savu pirmo sapņu zivi. un tad, ja neesi galīgi stulbs, sapratīsi, ka tādu zivju tur nemaz nav tik daudz un ja katrs sāks tās ēst, būs jāiegulda vēl vairāk laika, naudas un smadzeņu, lai atkārtotos tās fantastiskās emocijas. bet tiem, kas štepselē kilogramnieces karpu dīķos, tas tik drīz nedraud.
Sveiks Aivar! Lūdzu salīdzini šos divus kātus un ko Tu ieteiktu labāk: Century SP 12ft 3; 3,5lb un Bruce Ashby Perimeter XP 12ft 3,25: 3,5lb.
Century SP aprakstā rakstīts, ka nepieciešama ļoti augsta mešanas tehnika. un tā arī ir. tas ir ātrais kāts, ļoti ciets visā garumā izņemot spici. tas ir kāts, kas ir uzstādījis pasaules rekordu tālmetienos, bet vēlreiz - ir nepieciešana ļoti augsta tehnika, un arī spēks. pluss ir arī tas, ka tas ir praktiski nesalaužams metot - volgā es ar SP metu 10Oz svinu un vēl ap 100g PVA barības un viss ok. ne vairāk par 80m, protams, bet tomēr. izvadīt karpu ir nedaudz riskantāk. kaut gan spice labi amortizē rāvienus. tomēr mazas karpas ar tādu nevajadzētu vilkt - mazāk kaifa un lielāks risks izraut āķi no mutes. vēl viens mīnuss - tas ir tālās distances kāts un nelielā attālumā var būt problēmas ar precizitāti.
Perimeter ir paraboliskais kāts un ar to mest ir daudz vienkāršāk. tas ir arī vieglāks un krietni elastīgāks pie izvadīšanas. salīdzinājām abus kātus tālmetienā un ar savu vidēji augsto tehniku sasniedzām līdzīgus rezultātus - 150-160m. XP labāk met vieglāku svinu, līdz 4,5 Oz, SP labākie rādītāji ir ar 5Oz. Var jau arī ar XP mēģīnāt desmitnieku svinu žvidzināt, bet kaut kā nav tik liela pārliecība. bet mests ir un arī nelūzt. tomēr 200m ar XP neuzmetīsi pat pēc pāris gadu treniņiem.
Katrā ziņā abi ir visaugstākās kvalitātes kāti, tomēr ļoti atšķirīgi. es, personīgi, palieku pie SP. pirms izvēles noteikti vajag pamēģināt, uzreiz redzēsi atšķirību.
Labdien cienījamo ekspert gribu pajautāt pa Bait Boats vai tas ir to vērts un vai viņu drīkst pielietot visos ūdeņos.
Bait Boat - radio vadāma laiva, kas domāta ēsmas ar āķi ievešānai un iebarošanai. par to, ka Latvijā tāds būtu kaut kur aizliegts, dzirdējis neesmu. nav arī pamata, jo es zinu tikai vienu cilvēku, kam tāds ir. lietuvā gan ir krietni populārāk izmantot šīs laivas un mežonīgajos ezeriņos tā tik vien ķer - paved kaut kur zem pretājā krasta krūma vai kādā citā neaizsniedzamā vietā. aizliegts ir vienīgi sacensībās, izņemot tās, kurās atļauts ar laivām un arī ar šādām. Bait boatam var uzstādīt mazu eholotu un arī GPS tādejādi tas noder gultnes pētīšanai un arī tumsā ar to kaut cik var orientēties. katrā ziņā tā ir interesanta rotaļlieta un daudzu karpenieku sapnis, jo pilnā komplektācijā var aizvilkt lidz 2k LVL.
man tādas nav, jo es savā galvā salīdzinu Bait Boat iespējas ar parastās laivas iespējām un tomēr ar laivu izdarīt var vairāk. pirmais un galvenais - bait boat visu iebarojamo izbērs vienā kaudzē, bet no laivas ar rokām var izbarot jebkurā intensitātē dažādā plašumā un formā. un tas ir ļoti svarīgi. arī ielikt makšķeri no laivas ir daudz rezultatīvāk, jo var precīzi uztaustīt nelīdzenumus uz gultnes un daudz labāk izprast, kas tur lejā notiek. bait boat galvenā prekšrocība pret laivu mūsu apstākļos - tas ir kluss un nebiedē zivis (domājams). protams, arī zināmas ērtības salīdzinājumā ar to ņemšanos, kas saistās ar laivu.
visas tās dažādās fiškas, kas katram bait boat ražotājam ir savas, es nekomentēšu, jo dabā neesmu pārbaudījis. jārēķinās tikai ar to, ka angļi ražo un pērk tās tādēļ, ka daudzās ūdenskrātuvēs laivas nav atļautas, bet šīs mazās radiovadāmās ir, tādēļ bieži tās kļūst ļoti noderīgas. arī pie mums, kad pavasarī ir aizliegts makšķerēt no laivas, šis būtu labs risinājums.
Sveiks!
Trīs nedēļas nogales pēc kārtas nav nevienas karpas copes. Barots un ķerts tiek ar Nutrabaits gan saldajām, gan smirdīgajām boilām. Karpas brīžiem sevi pārāda un izlec, bet tikai zālēs vai pie zālēm. Provējām copēt gan seklumā un arī dziļākās vietās, neņem! Aivar, Kas notiek ar Karpām Latvijā?
nezinu, citiem ķeras.
Sveiki.Ar ko labāk iebarot karpas,ko ieteicams pievienot Sensas 3000 barībai un vai var savienot dažādu garšu boilas ar citu garšu dipiem.Paldies.
gatavas receptes nav, mēģini dažādus variantus. dažādas boilas ar dažādiem dipiem jaukt var.
Priekš spoda izmantot labāk pīto vai monofīlo auklu?kura labāk lido?
labāk lido tā, kura tievāka. izmantojot kvalitatīvu un mīkstu pīto auklu, piem, 0,1-0,15 izdodas ļoti labi metieni. tikai ir risks, ja auklu attāluma atzīmēšanai aizprauž spoles klipsī, jo šādi bremzējoties raķete var auklu pārraut. tādēļ ļoti svarīgi ir šajā brīdī ar roku turot kātu augšup amortizēt šo sitienu. papildus tam vajadzīgs šoklīderis, kuru šajā gadījumā labāk likt no resnas monofilās auklas vai vēl labāk - konisko, tas nodrošinās, ka raķete nepārrauj auklu metiena brīdī un arī palīdzēs amortizēties sabremzēšanas brīdī.
ja būs tāda ziema kā pagājušo gadu, tad kur varētu uzturēties karpas?
turpat, kur pagājušogad. dziļākās vietās, kur par kādu grādu siltāks ūdens, bedrēs, kanālos, vecajās gultnēs utt. ja vēl tur kādi celmi, sakrituši koki, tad pavisam super. arī dūņas tik ļoti neatbaida karpas ziemā, dziļās bedres var būt ļoti dūņainas.
uz ka un kad keras vedzeles?
vēdzele nav karpa. atbildēt nemācēšu. pajautā Grabovska k-gam.