Sveiks,Aivar!Gribēju pajautāt tavu viedokli.Vai patreizējais karstums nav mazinājis karpu apetīti?jau vairāk kā mēnesi nav rezultātu,lai gan izmantoju tikai labākās boilas(nutrabaits,richvoorth)un ļoti dažādas.Pirms tam uz tām bija ļoti labi rezultāti.lai gan karpu ,,spēlēšanās,,ir ļoti aktīva.Nelīdz pat pirms copes 3 dienas iebarošana,tai skaitā ar boilām.paldies par atbildi.
pats šīs nedēļas uz copi neesmu bijis, bet biju piebraucis kaķīša maratonā. kamandām, kas normāli ķēra arī bija ļoti normāli rezultāti. tipa pa 10 karpām virs 3 kg dienā plus ļoti daudz mazākas. tas šajās brīvdienās. pagājušajos gados man arī bija tā, ka karstajās jūlija dienās un arī naktīs bija grūti dabūt copi tur, kur tā bija maijā un jūnijā. tas drīzāk saistās ar skābekļa daudzumu ūdenī, jo ilgstošs stabils laiks bez lieliem vējiem un lietus, kā arī sazēlušie ūdensaugi viss kopā to skābekļa daudzumu samazina. tas gan atšķiras no ūdens uz ūdeni, vairāk tā ir mazajos dīķos un ezeriņos. tādēļ šajos laikos (tāpat kā jebkuros citos) karpa ir, pirmkārt, jāmeklē. bieži tā ilgstoši sauļojas kaut kur zāļu vai krūmu tuvumā un viņu var ar acīm redzēt. pierunāt ķerties ir pagrūti, bet nav neiespējami, jo kaut ko jau viņa ēd. cita lieta, ka ēd viņa tādos apstākļos ļoti maz un intensīva piebarošana ir taisnais ceļš uz necopēšanu. tāpēc es aprobežojos ar vienu spilgtu boilu uz āķa un maksimums ļoti mazu pva maisiņu. otrs variants - ķert no ūdens virsas. trešais variants - t.s. zig-rig, ar kuru paceļ boilu ūdens vidējā slāni vai pat pārdesmit centimetru zem ūdens virsas. ceturtais variants - meklēt viņu starp zālēm, sevišķi stipri aizaugušos ūdeņos viņai starp zālēm ir tik daudz, ko ēst, ka uz tavām boilām var arī negribēties skatīties, ja tās atrodas klajā laukā. piektais variants - meklēt kādu upīšu ietekas, kas varētu ienest vairāk skābekļa, varbūt ēnainākas vietas zem krūmiem, varbūt vēl kur citur. sestais variants- doties uz lielākiem un plašākiem ūdeņiem vai arī upēm, kur skābekļa šobrīd ir pietiekoši un karpu aktivitāte noteikti ir līmenī.
sveiki.kāds varētu būt mazākais svina svars ķerot uz boilām,lai zivs pieķertos,jo pie iemetieniem ar 80-100gr sviniem liekas ka baigi baida zivis,it sevišķi,ja ķer vietā,kur ir daudz zāles un bieži sanāk pārmest?varbūt ir kādi citi varianti,kā padarīt klusāku iemetienu?
p.s.apsveicu ar labiem rezultātīem atgriežoties no volgas,bet kādu sviniņu gan varējat atstāt karpu nama veikalā::)))
paldies, bet svininu volgā pietrūka...
80g būtu absolūtais minimums no cietas grunts, dūņās varētu pat nolaist līdz 30g, jo svins iegrimst un tas kompansē mazāku svaru. tas lielā mērā atkarīgs no āķa asuma, pamēģini pats, vai pavadiņa, kurā iekārts svins duras tev rokā no svina svara. bez tam es nedomāju, ka svins baida zivis, karpa ir ziņkārīga un vienmēr gribēs aplūkot to, kas tur ar troksni iekritis ūdenī. ir gadījušās copes burtiski pusminūti pēc iemetiena. troksni nedaudz mazāku padarīs un arī mazākas pavadiņas sapīšanās iespējas būs, ja iemetiena brīdī apturēsi auklu pirms svins iekrīt ūdenī. daudz vairāk karpu baida troksnis krastā, sevišķi zemes dimdināšana ar smagiem zābakiem.
Labdien Aivar man te viens jautajums vai karpas var kert ar gurumtsmakskeresanu? Ja var kadu baribu labak likt barotava?
tā viņas parasti ķer. vislabāk izmantot tādu barību, kas speciāli domāta karpai.
ka pareizi ir jalieto boilas? ka tās piestiprināt?
boilas stiprina pie āķa ar mata sistēmu. vislabāk to izprast, aizejot uz kādu veikalu, piemēram Karpu Nams Baložu ielā 1, tur tev visu parādīs.
kur var nopirkt amūrus? man vajag apmeeram 5 amūrus
amūrus tirgo SIA "Zive".
Biju maksas dīķi ķert karpas, nenoķēru neko lielāku par 3kg, bet man draugi stāstījuši, ka karpas var ķert arī bezmaksas dīķos. Vai jūs lūdzu varētu pateikt kur Vidzemē ir kāds karpu dīķis ?
ja gribi tā nopietnāk, tad iepazīsties ar puišiem, kas apsaimnieko Rubenes ūdenskrātuvi, tur šogad labi veidojas karpu sports.
Nepieciešams padoms nekarpiniekam!:) Dīķī (uzpludināta upīte) ir samērā daudz karpu (vismaz troksnis par to liecina:) ), bet ir nenormāli daudz grunduļu un diezgan daudz raudu. Tāpēc tādas ēsmas kā dažādi tārpi un kukurūza tiek ātri iznīcināti. Drīkst ķert tikai ar pludiņmakšķeri. Ko eksperts ieteiktu lietot kā ēsmu? Paldies jau iepriekš!:)
nu, boila jau tādēļ ir radīta, lai mazie to neapstrādātu. uz tām arī mēģini, nekur jau nav rakstīts, ka to nevar lietot pludiņmakšķerei. tā pari mata sistēma, kas gruntenei un aiziet. šajā laikā varētu ķerties visos ūdens slāņos, ne tikai no grunts.
Sveiki.Gribeju palugt vieni lietu vai nevaretu ielikt kadu foto par tam boilam kadam jabut pludinam akim utt....Nu vien vard sakot kadaj jaizkatas sistemai lai ar to normali varetu copet.Paldies jau iepriekš.:):):)
ļoti daudz bildīšu atradīsi, ja palasīsi žurnālu Copes Lietas.
APSVEICU ar Volgas kausiem HIP HIP URAAAA ! ! !
Paldies, centāmies.
Vēlējos uzzināt kuros dīķos vai ezeros Zemgalē var mēģināt dabūt ārā kādu karpu. Nesekmīgi esmu izmēginājis gan lielupē gan gulbju ezerā, bet neskaitot dažus plaudīšus neko citu ārā neesmu dabujis. Esmu mēģinājis iebarot ar speciālajām barībām, ķert gan uz boilām, kukurūzas, odu kāpuru kombināciju un sliekām. Varbūt ir kāda laba vietiņa (var būt arī par maksu) karpu copes iesācējiem?
Paldies:)
nu, Zaņas dzirnavu dīķis saldus rajonā jau sen nav nekāds noslēpums, ezerē arī ir labs karpu dīķis, Valles dīķis arī ir zemgalē laikam.