Labdien, Normund
Kāds varētu būt iemesls situācijai, kad iemetot fīderi, pēc nogrimšanas brīvā aukla ir kādi 4-5 apgriezieni? Situācija sekojoša, veicu iemetienu līdz klipsim, kad klipsis sasniegts cenšos noamortizēt atsitienu ar fīdera novietošana vertikāli, iekrītot barotavai ūdenī, fīdera galu noliecu maksimāli zemu un roku nedaudz pastiepju uz priekšu, grimstot aukla ir nostiepta, bet pēc grunts sasniegšanas parādās "bura" no pītās auklas, 1-2 apgrieizieni liekas vēl ok ar brīvo auklu, bet 4-5 lielas baigi daudz. Ar ko tas varētu būt saistīts? Mēģināju gan 70g barotavu, gan 100g. Attālums 40m, dziļums tajā vietā ap 9m,bet ir asa kants, domāju varbūt grimstot aukla atspiežas pret kants malu un barotava sāk grimt nevis vertikāli, bet lokveidā uz krastu.(nezinu vai tas tā var būt). Kāda varētu būt problēma un ko varētu darīt, lai risinatu?
Tā nav problēma, bet gan norma un tā ir visiem, pietam stāvošā ūdenī auklu jānostiepj neatkarīgi no dziļuma, daļēji to nostiepšanu var paātrināt barotavas grimšanas laikā padodot kāta spici uz priekšu, tā kā pastiepjot roku uz priekšu, tad pēc barotavas nogrimšanas noliec kātu uz turētāja un aukla jau daļēji nostiepjās, vēl 1-2 lēni apgriezieni un viss ok
straumē auklu nostiepj straume
tā,ka… vienkārši pieņem auklas nostiepšanu kā nenovēršamu darbību :))), pietam tev ir iespēja variēt auklas nostiepšanas pakāpi, kas reizēm, brekšu copē, ir ļoti svarīgi, lai zivis nejustu auklas spriegumu
Sveiks,
Radās jautājums.
ko darīt vai mainīt kad copējot uz fīdera dienas vidū jeb pēc kādām 3h zivs paliek kūtra un neņem vairs tik aktīvi kā sākumā copes paliek mazāk un ļoti vājas?
Tas ir normāli, zivju aktivitāte nevar būt vienāda visu copes laiku, precīzāk izsakoties reti kad var būt vienāda :))).
Bet ir dažas lietas, kuras vajag izdarīt, lai maksimāli samazinātu iespēju copei palikt sliktākai, runa iet par barību un zemi, siltā ūdenī tas nav tik izteikti, aukstā ūdenī barības VAJAG šķaidīt ar zemi, pietam neatkarīgi no tā vai tā ir Sensas vai Salmo barība, jo zivīm nepatīk pārlieku liela aromātu un barības vielu koncentrācija vienā punktā.
ja copes sesija ir īsa, tad to var nedarīt, bet ja tā ir copes diena, tad to vajag darīt noteikti, mana klasiskā proporcija ir 1 kg barības un 3 kg (3 litri ar kaudzīti) zemes, ērtāk izmantot veikalos nopērkamo zemi, bet tas ir padārgi, var sarakt praktiski jebkurā laukā un glabāt garāžā/pagrabā/uz balkona
ar zemi situācija, kad cope paliel aizvien sliktāka ir daudz retāk
otrs versija ir ja tu startā uzreiz iedod daudz “gaļas”, tad zivis ātri saēdas un pēc tam paliek daudz kaprīzākas, tāpēc sākot copi mēs “gaļu” (tārpus) dodam maz, tik cik lai zivis saprastu ko viņām šodien jāēd :))) un copes procesā pamazām devu palielinam, ja jūtam, ka zivīm tas patīk un vajadzīgs :)))
katrā gadījumā , aukstā ūdenī, pārsātināšana ar aromātiem (pat nelietojot papildus aromātus, pietiek ar barībā esošajiem) parasti ir galvenais iemesls kāpēc zivis paliek kaprīzākas
Sveiks!
Gribēju vairāk uzzināt par ezera lielajām karūsām. Ar kādu barību tagad rudenī piemānīt, vai ir iespējas tās noķert arī vēlā rudenī ? Labākais laiks diena vai nakts? Saprotu, ka katrā vietā to maniere var atšķirties, interesē jūsu pieredze!
Paldies!
diemžēl lielākajā daļā Latvijas ūdeņu karūsas rudenī beidz aktīvi baroties, vismaz tā tiek uzskatīts :), bet es pieļauju, ka mēs vienkārši ļoti maz zinam par karūsām, jo ir ezeri un upes, kur karūsas labi ķeras līdz pat ledum un arī no ledus, es arī uzskatīju, ka ezeros karūsas vēlā rudenī un ziemā nebarojas, BET …. pagājusī ziema stipri pamainīja manus priekštatus par karūsām :))), jo sāku tās ķert no ledus, pietam nevis netīšām, bet speciāli braucu karūsās…, tiesa zinu tikai divus tādus ezerus un dažus dīķus, kur karūsas ziemā keras labi
uztavu jau tājumu varu atbildēt tā, ka ja copēsi ezerā, kurā rudeņos ziemā nekad nav ķertas karūsas, tad… vis ticamāk paliksi pa nullēm, ja atradīsi tos ezerus, kur karūsa ēd ziemā, tad neko īpašu viņai nevajag, tās pašas barības ko dod breksim, bet nu klusumu gan grib karūsas, jo ķerās tās seklumā
atrodi soc tīklos Artūru Lūkinu, viņam ir daudz ko pastāstīt par karūsām, daudz vairāk kā man ^)
Sveiks, priekšniek! Normund, vai plāno atgriezīsies uz LV? Pietrūkst Tavu reportāžu uz Latvijas ūdeņiem :(
Vosals !
Nav tādu plānu, esmu jau pilnā mērā sācis iekārtot savu dzīvi un sadzīvi Baltkrievijā…
Sveiks.
Kādas būtu Jūsu domas par spoli Daiwa Ninja 2500, priekš spininga Lucky John Basara 12.
Un kādas vispār ir Jūsu domas par Daiwa spolēm un kātiem.
Paldies :)
Laba spole, vieglam spiningam būs tieši laikā, tikai skaties, lai spoles kasete nav pārāk dziļam jo tad nāksies tīt apakšā daudz bekinga, lai kasete būtu maksimāli pilna, visādi citādi būs tev ļoti labs komplekts
Labdien1
Kā pareizi mitrināt metodfīdera barību?
Paldies!
lielos vilcienos jau viss tāpat, tikai gan barību, gan attiecīgi arī ūdeni/sīrupu vajag stipri mazāk, BET irdivas pieejas metod fīderim, viena jau ar sportisko pieeju, tur baro laukumu u.t.t. līdzīgi kā karpu copē, otra ir “tautiskā” :))), kad piepildi barotavu un met to kaut kur dīķī/ezerā, tādējādi meklējot karpu taku, braukājot pa dažādiem dīķiem (karpas līdz 4-5 kg) man pašam tuvāks ir tieši otrais variants, tad pa visu copes laiku(7-10 stundas) iziet 3-5-7 boilas un grami 300-500 mikro granulu (2-4 mm), jo es metodei izmantoju tikai mikrogranulas barībai, nevis klasiskās barības.
Bet … godīgi sakot , ja gribi atkost metodfīdera copi, tad tev jāpameklē internetā puiki, kuri ar to nodarbojas nopietnāk, es ar metodi copēju 3-4 reizes gadā un īpaši necenšos tajā tēmā iebraukt dziļāk, jo … ķerā tāpat :))))
Sveiks Normunds, kāpēc nav vairs video par copi?
Jatu par Youtube kanālu, tad tas saistīts ar lielu darba slodzi un to, ka es vairs nedublēju filmēšanas, tas ir, ja filmēju citam interneta kanālam (Salmo Belarus, Salmo Market, Pro ribalku), tad vairs šo materiālu, kaut arī plašāku un savādāku, nedublēju savā kanālā, ja nu vienīgi TV raidījumu filmēšanu varu nodublēt, jo tie internetā oficiāli nenonāk, tikai caur pirātiem :)))
Bet pamazām video daudzums manā kanālā atgriezīsies 2-3 atskaites nedēļā, jo lielos darba sastrēgumus būšu izstrēbis un drīzumā dzīve ieies normālā ritmā, kad varēšu vienkārši uz copi aizbraukt, tīri savam priekam :)))))
Sveiks. Gribu uzdot jautājumu par barīɓām. Droši vien ĵūs zinat visu par barībām- saprotu reklāma, bizness; darba vieta kur strādājat bet tomēr kura liekas viskvalitatīvāka un jūsu pieredzes pēc atsaucīgākā uz zivīm. Tomēr nr1 jūsuprāt un 2-3 vieta.
Pasaulē No 1 skaitās franču Sensas barības, tas ir sportam, nākošās varētu būt VDJ un Chamion barības, bet… tas viss ir ļoti nosacīti, jo teiksim breksim izcilas barības, kuras man patīk pat labāk kā Sensas ražo daudzi ražotāji, tā pati Boland firma, vienkārši izcilas brekšu barības, arī vecajam labajam Traperim ir labas brekšu barības.
Ja tu regulāri startē sacensībās, tad tev vajag kādu no TOP barībām, jo tās savāks gan smalkās, gan rupjās zivis, plus konkurenti nenovilks tev zivi ar spēcīgākām barībām, bet ikdienas copē tik judīgas barības nav vajadzīgas un aukstā ūdenī tās, tīrā veidā, var pat dot pretēju efektu, tāpēc es pats ikdienā vairāk lietoju Salmo barības, Baltijas valstīs tirgotās Salmo barības tiek ražotas Boland rūpnīcā un pazīstu šīs barības jau gadus 20+, zivīm un man tās patīk :)))
Sveiks. Jautājums par salmo mačkātiem. Neinteresē kā mest, cik viegls, cik tur skaists vai dārgi vai labi gredzeni, vai spoles turētājs- neinteresē. Intetesē tieši (vienalga kura salmo mačkātu sērija) kāta iztuŕība kurš būtu tāds drošākais pret iespēju copes laikā salast. Nepārprotiet esmu saudzīgs loti pret kātiem bet ir sagadijies slaust daudz dārgākus kātus no lielām firmām. Gribu jūsu drošo oeteikumu par stiprāko salmo maču. Pēc tam arī iegādāšos. Garums interesē 3.90. Bet var arī 4.20.
Nu Salmo Diamond 30 ir vis jaudīgākais kāts, man pašam tas ir biki pa smagu/jaudīgu, man mīļākie ir Salmo Elite 15 sērijas kāti, salauzt mačkātu…. ir jāmāk, vai nu tu ņēmi pārāk sausus/ātrus kātus vai … es pat nezinu kas vēl varētu būt par iemeslu, lai salauztu mačkātu…
Sveicināts.
Vai pareizi esmu dzirdējis, ka esi atpakaļ Salmo rindās?
Man te iepriekšējās paaudzes Lucky John Basara 2-10g kātiņam LJB-762lf salūza augšējais posms. Skandu ielas veikalā teica, ka neesot vairs pieejams un cena bijusi aš veseli 50eur.
Pagūglēju, ka ruslandē viss kāts, uz akciju, kaut kad bijis par +/- tādu cenu.
Iedomājos - varbūt Tev ir savi "kanāli" kur uzjautāt par tādu spici?
Ar cieņu, Ansis
biju uz pāris mēnešiem atpakaļ Salmo, bet tad Latvijā ātri kļuvu par “valsts nodevēju, orku u.t.t.” :)))) un Latvijā vairs nestrādāju un nedzīvoju :))), daru visu to pašu ko pēdējos gadus 25 - sludinu un skaidroju makšķerēšanu , tikai … citur :))),tur, kur novērtē mani un varu brīvi strādāt, tāpēc ar Latvijas Salmo man diemžēl nav nekāda sakara
Kopumā par Lucky John un Feeder Concept lietām ir tā, ka ja kāts jau ir ārā no sortimenta, tad tam vairs rezerves daļas papildus nesūta, jo nav tādas vienas lielas Lucky John noliktavas , katras valsts Lucky John, Feeder Concept, Norfin un Salmo pārstāvji veido savu valstu sortimentu un pasūtījumus izvieto rūpnīcās atsevišķi, tādēļ arī nevajag brīnīties, ka Lucky John sortiments pa valstīm var atšķirties līdz par 25-30+%. Es vairāk strādāju ar Feeder Concept un tur lielo tirgu sortiments ļoti stipri atšķiras un nākamajos gados aizvien vairāk atšķirsies no tā ko piedāvās Latvijas vai Baltijas pārstāvji.
Principā ar šiem brendiem viss ir tieši tāpat kā ar lielajiem pasaules\Eiropas brendiem, katram tirgum savas nianses, savas lietas, daudzas jaunās vai dārgās lietas pirmajās sezonās nemaz nenonāk līdz mazajiem tirgiem u.t.t.
tādēļ…. dabūt rezerves daļas kādiem kātiem no citām valstīm, pietam ārpus EEZ, ir nereāli
bet cik atceros, tad agrāk Salmo bija ļoti labi un godīgi piedāvājumi gadījumiem, kad viņi nevarēja piedāvāt rezerves daļas saviem kātiem, sazinies caur FB ar Artūrs Zabors, iespējams, ka problēma risinās daudz vienkāršāk :)))