Sveiks!
Vari, lūdzu, paskaidrot, kāda ir atšķirība Okuma RTX un Helios spolēm? Vai RTX būs laba vieglajam džigam ar 0.09-0.13 pītajām auklām?
Sveiks!
Vari, lūdzu, paskaidrot, kāda ir atšķirība Okuma RTX un Helios spolēm? Vai RTX būs laba vieglajam džigam ar 0.09-0.13 pītajām auklām?
Sveiks!
Abas spoles būvētas uz vienas bāzes. Helios rokturis no grafīta un par vienu gultni tam vairāk. Helios ir šobrīd vieglākā iespējamā Okumas bezinercene -194g. Kopā ar vieglā džiga kātu komplekts ir labs. Manā skatījumā šīs abas spoles pamatā arī ir domātas džigam.
Paldies par ieteikumu. Varbūt arī pateiksiet kur Rīgā Luvias 2004 2012.g. modeli nopirkt un cik naudiņas jānem līdzi (aptuveni)? Google piedāvā tikai ebay.
Par Rīgu nepateikšu... un arī pat par Latviju ne.
Sveiks!
Inventārs: Kāts TEAM SALMO TIOGA 0,5-5,5g, spole ABU GARCIA SORÖN STX10, svini 2-3g. Aukla Sunline 0,3(japānas klasifikācija) izbeidžas dēļ bārdām pēc 5 copes reizēm. Tagad nopirku Varivas Light Game Mebaru PE 0.4, tā jau pēc 1 dienas palika tik cik vienam iemetienam, iemesls tas pats. Diez ko lēti nesanāk. Tā ir tīri spoles vaina, vai varbūt es arī daru ko nepareizi ar ietīšanu? Varbūt ir kāds knifs? Vai vienkārši jānopērk SHIMANO RARERIUM CI4 1000 un viss atrisināsies? Paldies jau iepriekš.
Sveiks!
Nesanāk gan diez ko lēti... Vistīrākais spoles faktors. Tikai un vienīgi. Te arī ir tas, uz ko daudzi iekrīt. Nopērk labu auklu, nopērk labu kātu un mānekļus, bet par spoli vai nu piemirst vai vnk negrib piedomāt. Esmu šim visam gājis cauri un secinājums ir skojošs. Vai nu spolei pievērst uzmanību ik 5min un skatīties, ko un kā tobrīd tā izrīkojas. Vai nu arī izvēlēties uzreiz labu spoli, kas patiesībā beigu beigās sanāk lētāk, ka ņemam vērā sabojātos nervus, izsviesto auklu un aizšautos mānekļus. Laba un galvenais uzticama ultralaita spole sākas no 140ls. Tas ir pārbaudīts fakts. Gadījumos, ja komplekts tiek veidots no budžeta klases rīkiem, skaidrs ka šāda spole nav vajadzīga. Rarēnis lietas uzlabos, bet Luvias 2004 2012.g. modelis procesu padarīs jo īpaši tīkamu.
Kadu manekliti izmantot lielupes udeni (tums un dulkains) lai kertu asarus,lidaks,zandartus?
Droši vien kādu garšīgu un interesanti pasniegtu gumiju. Zinu, ka baltā Tioga 2,4 un 2,9 collu izmērā tur šobrīd labi strādā. Lielāko izmēru 3,9" vajag līdakai.
Sveiks, Ingus!
Neizprotama situācija! Iegādājos jaunu spoli SPRO un Sunline Super PE auklu, no pirmās copes dienas aukla met bārdu aptuveni 5-7 metri no mānekļa. Kas pa problēmu, jo strādāju ar twich metodi un stīgas pavadiņai ir arī griezulis.
Sveiks!
Pamēģini auklas konusu uz kasetes celt uz augšu. Dažām spolēm šāda šaibu noraušana no ass palīdz. Problēma ir vistīrākajā veidā saistīta ar auklas problemātisku uzklāšanos pie dažāda nospriegojuma. Ja nepalīdzēs, varēsi sākt domāt par tvičam speciāli paredzētas spoles iegādi. Esmu gājis šim pasākumam cauri.... Ne tās patīkamākās emocijas.
Labdien! Nepieciešams Jūsu padoms spininga izvēlē. Ņemot vērā manu meistarības līmeni (iesācējs), paredzamo zvejas intensitāti (caur nedēļu vai divām) un ierobežoto budžetu (30Ls), esmu apstājies pie diviem budžeta klases kātiem: 1. Salmo Supreme Sniper kopā ar Supreme Sniper spoli; 2. Salmo Diamond Aggressor ar Diamond Aggressor spoli. Skatos uz 2.1m kātiem (šobrīd man ir tāda garuma kāts, pie kura esmu pieradis). Kurš no komplektiem būtu labāks? Paredzēts zvejot Ošas, Dubnas, Daugavas upēs (te gan prasītos garāks kāts) un tipiskos latgales ezeros. Zvejošu no krasta, retu reizi no laivas, izmantojot rotiņus un gumijas mānekļus - ne smagākus par 10g (varbūt max., 15g). Ir nopirkta pītā aukla 0.20mm (laikam pabieza priekš 10g mānekļiem), to tad arī vēlētos izmantot. Varbūt sakombinēt un nopirkt Supreme Sniper kātu (mazāks tests 5 - 20) un Diamond Aggressor spoli (labākas atsauksmes inernetā)?
Sveiks!
Vispār jau zvejo ar tīkliem. Ar mašķeri makšķerē... Diamond kātiņš ir maķenīt vieglāks un arī tā "strojs" jau ir mazliet ātrāks. Es noteikti sliegtos par labu tieši Diamnond sērijai. Vispār jau Supreme un Diamond ir Salmo brenda sērijas. Diamond ir gan kvalitētes, gan arī cenas ziņā salīdzinoši augstāks plaukts.
Sveiks, Ingu!
Man ir jautājums par kātu akcijām un to pielietojumu niansēm. Tokijā nopirku jauno Shimano Cardiff Monster Limited TW76L (5-21g), kas pēc apraksta ir tviča modelis maza un vidēja izmēra mailēm. Es to nopirku, lai spiningotu asarus, zanderus, vidēja izmēra līdaciņas, bet kāts esot paredzēts foreļu copei un viņš arī mazliet „pamīksts” šķiet, salīdzinot, piemēram, ar StCroix Legend tournamet. Lietoju pīto PE0.8 un šķiet, ka piecirtiens ir kā nākas. Vai, Tavuprāt, šis kāts ir piemērots rotiņiem, maziem voblerīšiem un mailēm ezerā?
Apmēram saprotu atšķirību starp „fast” un „regular fast” - tipa vienam kātam vairāk strādā spice un blanka cieta, bet otrs parabolisks, mīkstāks un amortizē zivs rāvienus, utt.
Tomēr jautājums tāds: kāpēc vispār ražo regular un regular-fast kātus dārgā gala spiningiem, ja „fast” vai pat „extra-fast” ir labāki un patīkamāki? Skatos, ka arī Graphiteleader Vittoria sērija ir „regular-fast”, bet ItoCraft savus kātus vēl iedala „mountain stream” un „main stream”. Kur it tās fīčas un nianses izmantošanā?
paldies!
Sveiks!
Vispirms paldies par interesanto jautājumu.
Sākšu ar nelielu komentāru par nesen piedzīvoto. Es jau nesen te rakstīju, ka jūnijā mani apciemot Latvijā bija ieradies viens no Japānas TOP5 voblerbūves inženieriem. Kopā trīs dienas pastrādājām pierīgas ezeros. Mērķis -2014.g. jauno LJ vobleru pirmais tests iekš LV ūdeņiem. Bija man interesanti pavērties, ar kādiem stroķiem ciemos bija ieradies cilvēks, kurš līdakas ķēra pirmo reizi mūžā. Iepriekš vien basi, mebaru, ayu un citi dīvaiņi. Fluorkarbona aukla, regular fast Smith kātiņš. Respektīvi viss pilnīgi ačgārni un pretēji maniem priekštatiem par vobleru dzenāšanu. Sākām runāt, kas un kāpēc. Izrādās japānīši vairumā gadījumu tvičam izmanto tieši fļuriku. Pirmkārt tas pie vienādiem izmēriem ir iespējami dažādās cietībās. Labi kā multam, tā bezinercenei. Otrkārt, daudz mazāk krīt nost zivis. Līdaku spiningošana japāņiem vispār neizsaka neko. Basiem vien ir (tikko pa rupjo pārskāitīju) vien 15-20 dāžadas ķeršanas metodes, no kurām vobleris un tvičs ir tikai viena no daudzajām. Otra lieta, visi šie dīvainie rokfishi tiek ķerti ar maziem mānekļiem. Iemetiena faktors ir nākamais, kas spēlē ne par labu extrafāstiem. Vispār jau Japānas tirgus īpatsvaru spiningošanas inventārs ir spējis vien aizņemt par 35%. Sāls ūdens cope joprojām ir priekšā.
Tev ir bijusi kaut kāda saskarsme ar Saukas ezeru? Ir doma aizbraukt tur pacopēt..
Pavisam neliela. Zandarti tajā ir un daudz.
Skatos MN raidījumus un prātoju. Pārsvarā skatijos, kur Lucky John komanda džigoja. Tad nu jautājums tāds..Vai ar tām mazajām gumijas zivtiņām, tvisterīšiem var tikai džigot vai arī sinhroni vilkt? Efekts būs tāds pats.?!
Mānekli ir jēga vadīt tur, kur ir zivis. Ja tās atrodas uz grunts, tad jēdzīgākā varētu būt tieši džigošana. Savukārt, ja zivis dzīvojas pusūdenī, tad tevis minētā sinhronā ietīšana var nostrādāt.
Kāts man ir ar testu 5-25g. Jautājums tāds - vai ar šādu kātu varēs padžigot mazās gumijas zivtiņas?
Džigojam jau mēs svariņus, uz kuriem uzmontētas gumijas. Te ir runa drīzāk par mazajiem gramiem. Pilnīgi mierīgā bezvēja laikā varbūt, ka arī ko redzēsi. Taču, ja ņemam jautājumu pēc tā būtības, te ir vajadzīgs ultra vieglais kāts ar testu ne vairāk kā 10g. Tavs kāts iespējams der kam citam, taču ne mikrodžigam. Par jaudīgs...