atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Kurzemes ūdeņi papildinās ar forelēm...
7.jūn 10 7121
Lai atjaunotu strauta foreļu populāciju, tiek īsteno projekts "Miljons foreļu atgriešanās". Projektu realizēt palīdz biedrība "Mēs zivīm". Šogad četru Latvijas upju baseinos kopā ielaisti jau 150 000 strauta foreļu mazuļu - Ogres un Juglas upes baseinos katrā pa 50 000, bet Lielupes un Ventas upju baseinos - katrā pa 25 000 strauta foreļu mazuļu. Zivju ielaišana vēl norisināsies Engures un Ventas upju baseinos, kā arī Gaujas un Pededzes upju baseinos, kuros ielaidīs attiecīgi pa 50 000 un 20 000 mazo zivju. Kā pastāstīja biedrības "Mēs zivīm" valdes priekšsēdētājs Ivars Dubra, projektā "Miljons foreļu atgriešanās" strauta foreles katru gadu tiek ielaistas vienā un tajā pašā vietā, kurā zivis arī paliek uz dzīvi. Pirmo reizi strauta foreles šajā projektā Latvijas upēs tika ielaistas pērn. Projektā "Miljons foreļu atgriešanās" četru gadu laikā Latvijas upēs tiks ielaists miljons strauta foreļu mazuļu - katru gadu pa 250 000. Zivju mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas, balstoties uz zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet kurās to nav vai ir ļoti maz un to turpmākā attīstība ir apdraudēta.
[10] Komentāri | dilst | aug
 
ribalov

labs. ;)

07.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
Homerjsimpso

nu, nezinu vai kas sanāks, ka ielaiž upē pēkšņi tik daudz mazuļu, kurā kādu laiku nav bijuši tik daudz... Jo visam dabā ir jābūt līdzsvarā tomēr... Vai mazuļiem pietiks barība? Vai upe netiks piesārņota pārāk ātri vai baktērijas paspēs savairoties?

07.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
zogs
zogs :

Tas uz pētnieku sirdsapziņas! Bet, es domāju,tā nedarītu,ja nebūtu pamatojuma!

07.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
Bandito

Man arī vienmēr likās jocīgi vienā vietā ielaist 100000 mazuļu. Moš pa tūkstotim jālaiž ik pa pāris km?

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
Nextalfonso

Super! ;)

Beidzot arī citas sugas zivis tiek ielaistas mūsu udeņos(parasti līdakas un zandarti). ;)

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
eMKa
eMKa :

Zivtiņas tika laistas četrās atsevišķās vietās. Kopumā posms apmēram 5km garumā. Par daudzumu runājot- vienas strauta foreles auglība ir līdz 5tkst. ikru. Ikru izdzīvošanas % ne lielāks par 10%. Ja kāds draudzējas ar matemātiku, tad varat elementāri izrēķināt- cik foreļu nārsts tika mākslīgi papildināts.

Tāpat ir jāņem vērā arī ielaisto mazuļu izdzīvošanas %. Ja kādam ir zināšanas šinī lietā kaut nedaudz vairāk par skolnieka līmeni, tad būs skaidrs, ka 10 000 ir tikai sākums kaut kam. Tāpēc arī mazuļi tiek laisti vienās un tajās pašās vietās, un četrus gadus pēc kārtas.

Forele dzimumgatavību sasniedz apmēram 3-4 gadā, tas nozīmē ka projekta beigās jau var cerēt uz pirmajā gadā ielaisto foreļu dabisko nārstu. Un ja šī ķēdīte aizies, tad varēs teikt, ka foreļu atgriešanās, vismaz vienā upē, ir notikusi.

Nākošais stāsts- kā to saglabāt?

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
margers

kadam sasarim bus ko est:)

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
emilsp

Ventspils pusē savulaik izstaigāju gan Elkšķeni, gan Vēždūku, taču pa tukšo. Cerams, ka situācija tajā apkārtnē kaut nedaudz uzlabosies.

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
akmens

emilsp,tajos grāvjos vēl biju pagājušo gad,izņemot 20cm.līdaciņas tur tik tiešām nekā nav.

08.06.12 Atbildēt | Ziņot 0
AinarsJ

cepuri nost!

10.06.12 Atbildēt | Ziņot 0

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs