27.Maijā uzdevu jautājumu par Līni uz grunteni. Tad pēc kārtīgiem eksperimentiem, vēl jālūdz padoms. Pirmkārt cope kā tāda liekās daudz saistošāka. Rezultāti dažādi.. Pirmā problēma - paņem uzsēžās miniatūras asaris un nevar pateikt vai ik pa laikam ir cope vai arī Līnis.. Otra lieta ar auklas novilkšanu, mēģināju gan ar pamatīgi atlaistu auklu,ka minēji, bet liekās,ka tas strādā tikai kad ir tiešām paņem velk.. Bet labāk tomēr ar tādu ļoti nenovilktu auklu,bet lai redz copi, bet te ir problēma, ja ir jamet turpat pie niedru beigām, švaki tieši ar to auklas novilkšanu. Un minēji, ka gruntenei viens āķis labāk, kāda teorija tam?Ja,kas runa iet par copi ezerā, ļoti dūņainā ezeriņā Paldies jau iepriekš par veltīto laiku atbildei. P.S. Arī esmu godzi tā teikt iemīlējies un strāda super. Vai arī sanācis laiks izmēģināt?
Sveiks. Tā īsti nesapratu, kāpēc nav aizgājusi atbilde uz portālu, jo šim jautājumam atbildēju jau sen.:(((( Nu vēlreiz pēc kārtas. Miniatūru asarītis ir spējīgs noraustīt fīdera spici tā, ka tu tiešām nesapratīsi kas tur ar tārpu mutē alojās.:)))) Par auklas novilkšanu. Līnis ir liels ēsmas izgaršotājs. Tātad lai mēģinātu ierīt dziļāk mutē kaut vai to pašu nakts tārpu tam kaut uz sekundes simtdaļu būs lūpas jāatver lai mainītu satvērienu. Ja tu būsi auklu novilcis un ēsma paliks brīva, tad kāta spice automātiski ēsmu izraus no zivs mutes. Ja kumos ir mazāks, teiksim baltie, vai kāds kukurūzas grauds, tad vēl kaut kā.... Protams, ir momenti kad līnis ir ļoti agresīvs un metas ēsmai virsū ar milzu enerģiju un tad jau ir vienalga kā tu darbojies ar gruntsmakšķeri. Tā pamatdoma ēsmas piedāvājumā ir tā, ka pārsvarā līnis ēsmu ņem ļoti uzmanīgi un tiklīdz kaut kādu spēku iedarbībā šo ēsmu pavelk uz saavu pusi tā zivij mute ir tukša. Pēc tā tad arī vajadzētu vadīties. Es kādreiz ezeros daru pat tā, ka veidoju pavisam vienkāršu sistēmu kas sastāv no piliena veida svina ( 15 - 25 gr) un virs viņa iesietas pavadiņas ar āķi. Pavadiņas garums aptuveni metrs. Šajā gadījumā iebaroju ar bumbām un rokas palīdzību, bet cenšos to izdarīt ļoti precīzi un tajā vietā tad arī ielieku šāda veida gruntsmakšķeres sistēmu. Viennozīmīgas atbildes nav šajā lietā un es pats katru reizi eksperimentēju kas dotajā brīdī līnim ir pieņemamāk. Ir jau arī cita līņu makšķerēšanas teorija un prakse. Iebrauc ar laivu jaunajās niedrēs, ņem kā copes rīku 7 - 9 metri garu bezriņķu makšķeri. Auklas resnums 0,18mm bez pavadiņas un tās galā 6 - 8 Nr āķis uz kura šajā gadījumā viennozīmīgi kārtīgs naktenis. Naktenis tāpēc, ka ir pietiekoši smags lai ātri nogrimtu līdz gruntij. Nu tad iekarini šo sistēmu starp zālēm un pēc auklas skaties kas notiek. Tāpēc vēlama spilgti krāsaina aukla. Vari būt drošs, ka zivs no tās nebaidās, toties vari apstrādāt ap laivu vai no krasta vairākas perspektīvas vietas. Izmēģini. Ir interesanti.
Sveiks! Kā gāja pa copi Vecumniekos? Un kādā laikā tu ķēri?
Sveiks. Vecumniekos praktiski vienmēr iet labi, ja neskaita dažus izņēmumus, bet tā jau ierasta lieta visur. Praktiski zivs ņem visu dienu un tā kā naktis ir šogad neraksturīgi citiem gadiem krietni aukstākas par dienu, tad praktiski visos ezeros līnis vislabāk ņem rīta gaismā un pēcpusdienā līdz brīdim kad pievakarē sāk strauji kristies gaisa temperatūra.
Sveiki, ko īsti tagaddara līnis? Uz ko viņu ķert un kad būtu vispiemērotākais laiks, jo vēl neesmu iebraucis par nārsta periodu!
Sveiks. Var jau būt, ka kādā nelielā ūdenskrātuvītē kāds līnis ir sācis nārstot, bet būtībā šogad līņu dipadu, dapadu nesāksies ātrāk par jūlija vidu. Tas arī pie noteikuma, ka ūdens sasniegs noteiktu temperatūru, jo patreiz ir tā, ka pat seklajos ezeros ūdens virsējais slānis ir krietni siltāks par ūdeni pie grunts. Pieļauju domu, Kurzemē, seklos un dūņainos ezeros varbūt kaut kas notiek. Līnis nav zivs kas nārsto visi uzreiz, tāpēc vari mēģināt viņus copēt visu sezonas laiku.
Sveiks, kādas spoles tu man varētu ieteikt pludiņmakškerei ap 30eur.?
Sveiks. Pa šādu cenu pludiņam nav grūti ieteikt spoli, jo praktiski vai katrs ražotājs ir padomājis par šo mazbudžeta klasi. Man pašam šādu spoļu nav, bet ko varu rekomendēt, tad skaties uz Jahona, Mistrall, Abu Garcija, Salmo, Akara. Versiju te ir ļoti daudz. Pavisam citādi šis jautājums izskatītos, ja jautātu par iespējamo spoli par, teiksim, 100 - 150 eiro. Tad būtu ko paanalizēt:)))
Sveiks.
Vai uz ņurņikiem ir vērts ķert līdakas.
Sveiks. Ja runāšu kā brakars, tad protams, ka ir, jo ņurņiki izteikti labi garšo visām plēsīgajām zivīm un it sevišķi sapaliem un vēdzelēm. Jā domāšu par to kas atļauts vai aizliegts, tad pajautāšu: kur tu gribi copēt? Padalies ar mani savās copes vietās un es tev pastāstīšu savējās. Galvenais mani interesē kur tu ķersi fišu ar ņurņiku....:))))). Pārējās vietas mani interesē maz.
Labdien ! Gribēju pajautāt - vai var uz fideri ar boilām līņus vai brekšus ķert ?
Sveiks. Kāpēc gan nē? Viss jautājums par copi ar boilām sākas un beidzas pie noteikta inventāra. Vēl tikai tāds sīkums, kā, cik labi iepazinuši ir līņi un brekši ( noteiktā vietā ) tevis piedāvāto boilu smaržu un vai viņiem tā patīk. Tici man tas ir ļooooooti liels izaicinājums un es stipri šaubos vai šamie uz pirmo nedēļu parakstīsies. Ja konkrētu vietu, vismaz dienas 5 barosi ar konkrētu boilu garšu un smaržu, tad varbūt parakstīsies, bet .....es tavā vietā tā nedarītu:))))
Sveiks,
Jau vairākus gadus cenšos atrast īsto vietu un saprast kādā dziļumā meklēt brekšus. Copēju pa daugavu vairāk pa Dzelmēm, Lielvārdi. Dziļumi no krasta dažās vietās ir ar mērenu dziļuma maiņu līdz 5m. Un ir vietas kur pie krasta jau uzreiz ir stāva līdz 11m dziļa kante.
Esmu copējis abos variantos, bet to pareizāko varinatu neesmu sapratis līdz šim. Vai mest uz kants beigām, vai pa vidu vai vispār sākumā. Un kuru varinatu izvēlēties stāvos vai lēzenos krastus.
Copēju pārsvarā no rītiem agri vai vakaros līdz nakts iestāšanai.
Varbūt esi mēģinājis copēt daugavā brekšu no laivas, par ko esmu jau domājis vairākkārt, bet līdz tam nēesmu nonācis.
Paldies.
Sveiks. Šķiet gadus 5 atpakaļ mēģinājām iefilmēt ar Olti kārtējo raidījumu par copi tikai no laivas un uz brekšiem. Toreiz zivtiņa vienkārši negribēja baroties, jo eholote uz Daugavas kants rādīja pie grunts smukus lielumus, bet ko tu viņām padarīsi. Var brekšus upē copēt no laivas, bet te ir sava specifika. Par to citreiz. Dzelmes un Lielvārdes apkārtne ir ar ļoti labām brekšu vietām. Ja es tagad sākšu viņas saukt, tad pašam vairs nebūs kurp braukt...:))))) Kaut ko tu dari nepareizi. Jautājums tikai ko..... Ja copē uz kants tad neizvēlies stāvus kritumus. Brekšiem šādas vietas ne visai patīk. Daudz labāk ņem lēzenus kāpumus kādi ir par piemēru aiz Dzelmēm, uz Skrīveru pusi, no lielā ceļa iegriežoties pļavā. Gan jau saprati par ko iet runa. Tur ir vienkārši ideālas brekšu vietas. Labākais copes laiks viennozīmīgi ir iebarojot no kādiem plkst. 16 un sēžot pa nakti līdz rīta gaismai. Tad nāk lielākie eksemplāri. Ja tomēr izvēlies stāvākus krastus kā tas ir Dzelmēs "pie bērziem", tad mēģini noteikt kur kants sākas ( tas ir virzienā no upes uz krastu). Respektīvi nogāzes apakšējā josla. Tur tad arī iebaro. Uz ko tu breksi ķer? Es tavā vietā tagad uz āķa liktu makaronus kombinācijā ar baltajiem vai mazākā izmēra mēslu slieciņām. Diemžēl nav vairs palikušas Timar peletes. Varbūt Rīgā kaut kur ir. Ja redzi ņem ciet. Ļoti laba manta tikai atceries, ka viņas ir peldošas.
Sveiki,vai jūs nezinat kuros veikalos var nopirkt. Stil barības?
Sveiks. Rīgā ir "Olimpijā" Ogrē, "Dauga".
Sveiki!
Gribētu pajautāt lietpratēja domas, kā pareizi izvēlēties līņu vietu nelielā ezerā.
Ezers ir nelielas upes uzpludinājums. Krasti vietām tīri, vietām aizauguši. Par dziļumu grūti spriest, jo copējis šajā ezerā sen neesmu. Agrāk bija veču taisītas laipiņas, uz kurā, jaunieši būdami, gājām un ar makaronu ķērām, kā mēs saucām, pie ūdens eglītēm. Diezgan veiksmīgi un bija smuki līņi.
Šobrīd laipiņu praktiski vairs nav un ezers krietni pamainījies, pēc izskata, bet gribas pamēģināt kādu glumo noķert.
Kā pareizāk rīkoties vietas izvēlē? Ja tīra vietu, cik ilgu laiku iepriekš to darīt un vai to ir iespējams izdarīt no krasta, vai parasti to dara ar laivu?
Sveiks. Kopš kura laika copes vietu tīra ar laivu?:))))) Nu labi, labi. Var jau iesmiet, jo pašam arī bieži gadās uzrakstīt ko tādu, ka pēc brīža jāsmejas vai veselu kalendāro mēnesi. Nekļūdās vien tas kas neko nedara, ja tikai tā nav viņa lielākā kļūda. Par copi. Es tavā vietā mēģinātu noteikti copēt no laivas. Tas pirmkārt. Otrkārt nemeklē skaistas, tīras vietas un arī koku, krūmu, zaru sanesumi vai kritalas nav līņu paslēptuves. Uz doto mirkli meklē jaunos meldru pudurus. Tad ar pludiņa sistēmu, bet bez pavadas, mēģini izčamdīt kāda ir gultne. Ja sajūti ķērājus, labāk pameklē kādu citu vietu, jo līnis pat ņemot ēsmu un vizinot to uz visām iespējamām pusēm, pavadiņu ar sevi āķa galā, aptīs ap kaut ko ūdenī guļošu vai augošu. Copes vietas vietas tīrīšana man nekad nav patikusi un es to nedaru, rupji sakot, vismaz gadus 10. Šāda darbība izjauc konkrētas vietas zemūdens faunu kurā līnim patīk dzīvot. Meklē dabas izveidotu vietu, pārbaudi kā iepriekš rakstīju, iebaro un kad būsi atradis, tad arī pieņemsi līņu klātbūtni. Katrā gadījumā turies tuvāk zāļēm, bet ne zāļu biezokņiem!
Labdien! Lasiju Jūsu vakardienas atbildi. Ieinteresēja līdaku ķeršana ar grunteni. Kādu sistēmu vispār ieteicams izmantot? Varbūt, kaut kas specifisks? Copēju lielākoties Aiviekstē.
Paldies!
Sveiks. Līdaku cope ar grunteni ir tāds vairāk avantūristisks pasākums:))) Pati sistēma ir ļoti vienkārša un tajā ietilpst aptuveni 1,5 metru gara pavadiņa, trīsžubura āķis kas iesprausts dzīvajai zivij aiz lūpas un nevis mugurā. Sevišķi tas attiecās uz ūdenskrātuvēm ar straumi. Pēc ēsmas iemetiena kātu uzslienam pilnībā stāvus un signalizators lai karājas maksimāli garākā brīvā pamatauklā. Spolei noteikti jābūt ar baitraneru kas noregulēts uz ļoti brīvu darbību lai līdaka copes brīdī nesajustu pretestību. Pretējā gadījumā tā no ēsmas zivtiņas centīsies atbrīvoties.