Labdien..Ko saki Par Cormoran Kati un Spole labs vai slikti..Razots vacija
Paldies.........
Labdien..Ko saki Par Cormoran Kati un Spole labs vai slikti..Razots vacija
Paldies.........
Sveiks. Uz šo jautājumu ir pavisam vienkārša atbilde: Viss atkarīgs no tava maciņa biezuma.
Sveiki, Einār!
Biju copēt lieldienās uz latgali aizbraucis , par lielu veiksmi ezerā kurā biju nodomājis copēt bija atkusis neliels pleķis kur varēja iemest feederi.
Makskerēju ar divāms sistemām 1)Method feeder un 2)parastā feeder sistēma. Uz āķa kabināju sarkanās sliekas, baltos tārpus , kukurūzas.
Makšķereju 3 vakarus un nenoķēru nevienu zivis, copes bija labi ja kādas 5 kuras nerealizēju.
Kapēc neķeras ezerā agrā pavasarī.
Zivis guļ vai nav apetītes, kas ar viņam noteik tur zem ūdens.
Sveiks. Nu negribās jau aizvainot Latgales puses ūdeņus, jo ir arī ūdenskrātuves kurās ir daudz un skaistas zivis, bet varbūt tu trāpīji tādā kur zivju nav...:)))))? Ja nopietni tad pie situācijas kad ir no ziemas vēl palicis daļēji ledus un kaut kur ir brīvi ūdeņi zivs patiešām ir ļoti neaktīva.Ir vajadzīga vismaz nedēļa lai viņas aklimatizētos no tumsas valstības atkal uz gaišu dienas režīmu. Tur arī visa tā vaina.
Sveiki. Lūdzu populāri pastastiet par fīdera gumijas piesiešanu posmā starp pamatauklu un pavadiņu...vēlos izmēģināt dzīvē. Paldies par atbildi.
Sveiks. Ja runa iet tikai par fīdergumijas piesiešanu pie pamatauklas tad viss ir ļoti vienkārši kā praktiski arī visa fīdera sistēma. Pamatauklai, kas ir izvērta cauri pretsavērpējam uzvelkam vai nu silikona stoperus ( pārīti), vai plastmasas pērlīti. Var arī ko gumijotāku. Tad pamatauklu noslēdzam ar mikro griezulīti. Pie tā piesienam fīdergumiju ( aptuveni 15 cm garumā ) kuras otrā galā vai nu griezuli vai klipsi. Par griezuli tev noteikti būs viss skaidrs, bet klipsis var izraisīt jautājumu uz ko es tev nevarēšu atbildēt, jo kā man tev viņu te uzzīmēt? :))))). Vienīgā klipša priekšrocība ir tajā apstāklī, ka var vienā mirklī pavadiņu nomainīt. Visa noslēgumā ir pavadiņa ar āķi. Nekā sarežģīta. Esmu mēģinājis fīdera gumijas vietā likt resnu štekera gumiju, bet tad savas lokanības dēļ pavadiņa ļoti bieži metiena brīdī apmetās ap barotavu. Līdz ar to šī versija atkrita.
Sveiks. kādu ēsmu, un pludiņa sistēmu vislabāk iesaki iesācējam kurš spēj izvilkt sīkas karūsas un līnīšus. Makšķerēju dīķī. uz ko reaģē lielās karūsas?
Sveiks. Nekas pārdabisks vai īpaši revolucionārs nav atšķirībās no lielo vai mazo karūsu, jeb līņu copes. Mainās tikai ēsmas lielums, bet arī tas ir apspriežams jautājums. Pagaidām, kamēr ūdens vēl ir auksts, nekādas mega ēsmas piedāvāt karūsai nevajag. Pilnīgi pietiek ar pāris baltajiem vai kustīgu slieciņu. Vari uztīt uz āķa zem ūdens krāna izskalotu mannas putru ( manku). Vēl vari paeksperimentēt ar gatavajiem kukurūzas graudiem. Šad tad, sevišķi pavasarī labi nostrādā mizgrauži, bet tos bodē diez vai nopirksi. Ņem cirvi un soļo uz mežu. Sameklē satrupējušu celmu un sāc dalīt. Šie vērtīgie copei tārpiņi dzīvojas arī aiz egļu koku kritalu mizām.
Sveiks.
Ezerā ir līņi, uz plaudi sēžot pa kādam ir izvilkti, gribu pamēģināt ķert tikai līni.
Ezers bļodas tipa, lēzeni krasti, kādā dziļumā varētu sākt meklēt līni?
Un tagad jau laikam uz āķa piedāvāt sliekas, oparišus un nakteņus ja?
Kāda izmēra āķi iesaki?
Ar ko iesaki pievilināt viņus, piebildīšu, ka tajā ezerā uz līni neviens nesēž.
Sveiks. Nu atklāti sakot es patiešām brīnos, ka ezerā un stāvošā ūdenī pamodināts ir līnis. Varbūt tas ir kāds kanāls no ezera vai caurtekoša upīte. Kaut vai strauts. Visbiežāk līni var noķert, pat ziemā, upēs. Ir vietas kur upēs līnis ķeras cauru gadu. Lai vai kā bet tavā gadījumā plaudi no līņa, patreizējā brīdī, neizšķirsi. Ēsmas ir pareizas. Vari izmēģināt pie iebarojamās barības pielikt smalki maltos piparus. Breksim pipari nepatīk, bet līnim ir tendence uz šo smaržu pavilkties. Vari izmēģināt pārtikas veikalos nopērkamo ķiplokpiparu malumu. Neliec to klāt visai iebarojamai barībai. Sadali iebarojamo barību daļās un kādiem 300 gr pieliec šo ķiplokpipara tējkarotes daudzumu. Kārtīgi samaisi. Uz doto brīdi, kad ir vēl ūdens temperatūra ap 3 - 5 grādiem neko vairāk ieteikt nevaru. Varētu tev sākt gudri kaut ko dzejot, bet kāda jēga? Pagaidām viss.
Sveiks.
Kā tur ir ar Vitkopiem?
Karpa ir jau modusies?
Pats esi bijis? Cik zinu tad tu jau tur parasti esi vienmēr viens no pirmajiem uzreiz pēc ledus iziešanas.
Sveiks. Vitkopos pabiju pusotru reizi...:)))) Vienreiz tā nopietni, bet diena bija ļoti auksta. No rīta vēl sniga sniegs un ar komendatu Ivaru vēl uzjautrinājāmies, ka vajadzēja ņemt līdzi ledus urbi. Protams nepieredzēju ne copi. Otreiz aizbraucu vienkārši atklāt gaļas sezonu. Trīs stundiņas pamakšķerēju, piedzīvoju divas copes, bet tās arī tādas vairāk kas vilka uz pličiem. Taču vispār karpa ir sakustējusies un atkal tikai pa nakti vai vēlu vakaros. Maisiem vilkt vēl nevar, bet pie divām - trim naktī var tikt. Tā kā ja ir vēlme atklāt sezonu tad var braukt.
Labdien.
Paldies par padomiem līņu ķeršanā.
jautājums par Lobes ezeru- kad sākat sēdēt uz līņiem? cik siltu laiku viņiem ezerā vajag?
paldies.
Sveiks. Par līņiem gan ezeros domāt ir vēl pāragri. Vienā otrā upē gan šis tas jau notiek... Lobes ezerā līnim lielākā aktivitāte sākas ap jūnija beigām, bet visu jau nosaka laika apstākļi. Speciāli ūdens temperatūru gan nekad nemēru. To var just tīri pēc pieredzes. Lasi forumu un kad pienāks līņu laiks, tad jau Lobes ezers ir itin populāri apsekots un aprakstīts.
Sveiks!
Pavasaris nāk, makšķernieki pārorientējas uz vimbām :)
Noskatījos Oltes raidījumu par vimbu copi un tagad uz darbu vairs prāts nenesas...
Pats esi jau bijis šosezon Ventā?
Kā pareizāk pavasarī izvēlēties copes vietu?
Skaidrs, ka jameklē vieta kur satiekas straumes/atstraumes, bedres kantes, bet kad līmenis augšā, tad vienkārši metam iekšā un variējam ar attālumiem/mainām vietas?
Copes veids- gruntene parastā.
Uz kurieni pats dodies? Vai tikai starp Kuldīgu un Abavas ieteku kā raidījumā?
Paldies!
Sveiks. Šogad vēl neesmu bijis, bet Ventā, pateicoties laika apstākļiem, vimbu cope notiek. Dotajā brīdī gan vimbas koncentrējas vairāk pa konkrētām vietām un nevis pa visu upi kā tas ir vairāk uz pavasara pusi kad nāk augšā arī jūrnieces. Kas attiecas uz vietām, tad nav manas copes vietas tikai licencētajā zonā. Esmu copējis gan augstāk, gan zemāk par rumbu. Starp citu ir gadījies, ka daudz labāki lomi ir tieši virs Kuldīgas rumbas un nevis zem. Ja nezini konkrētas vietas, tad patreiz vēl tieši copes pēc neieteiktu braukt, jo ūdens ir duļķains, uz grunteni copes ir kā ierasts šajā laikā ļoti vājas un straume arī ir diezgan pamatīga. Kaut kur tuvāk marta beigām tad gan varēs droši vicot pa visu upi, jo zivs būs visur. Būs jāmāk tikai paņemt :))))
Sveiks.
Vai tad ir tā, kā man te viens gudrītis upes malā mēģināja ieskaidrot, ka no 1.marta līdz 1. maijam sakarā ar līdaku liegumu nedrīkst upes malā atrasties ar spiningu.
Sveiks. Pilnīgi pareizi un arī Centrāltirgū nedrīkst iegādāties līdakas līdzi ņemšanai. Nopirkt drīksti, bet līdzi ņemt nē...:))))) Ja tā nopietni, tad neviens neliedz spiningot. Vadies pēc noteikumiem kas nosaka kādu zivi tu vari paturēt, kāda tev ir noķerot saudzīgi jāatlaiž un uz priekšu.
Sveiks master. Cik saprotu tad par deeperi visu var noskaidrot pie tevis. Vai viņš kut kad darbosies arī ar windows telefoniem, vai man tomēr jāpērk androids kā otrais telefons?
Sveiks. Es tev tiešām nemācēšu uz šo jautājumu atbildēt, jo neesmu šīs mantiņas ražotājs :))))