atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 11.mai

Sveiks.

Tātad man ir doma aizlaist uz tuvējo ezeriņu, kurš ir ļoti dūņains un lielākā daļa ir aizaugusi ar ūdensrožu lapām un skuj veida ūdenszālēm un protams ir daudz niedru puduru. Dziļums vidēji 1.3-1.7m. Zinu, ka tur ir daudz līņu, bet nezinu, kā no laivas viņus ķert. Ja braucu divatā, tad ķersim ar 2 makšķerēm katrs. Kā labāk ir patīrīt copes vietu- katrai makšķerei nelielu placīti, vai uz 2 makšķerēm 1 placīti, vai tomēr visām makšķerēm iztīrīt 1 lielu placi? Kur viņus labāk meklēt? Jebkur starp ūdens rozēm, vai labāk blakus niedru pudurim? Un protams, cik tālu no laivas nepieciešams makšķerēt?

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Tā ir standarta situācija līņu copei.

Šīs skujveida ūdenszāles arī ir tās uz kurām bieži pakarās pavadiņa ar ēsmu un daudzi brīnās, ka mazās zivis ņem, bet līnis, kas turpat apkārt rokās pa iebarojamo barību, nē. Ir nepieciešams attīrīt katrai makšķerei noteiktu placi. Vienu lielu laukumu tīrīt nebūtu prātīgi, jo var izjaukt vietējo zemūdens faunu un līnis šo vietu vairs neapmeklēs ( iespējams).

Attiecībā uz lēpju lapām vai niedrēm, tad atšķirības nav. Līnim patīk abas šīs vietas. Par niedrēm runājot skaties lai nebūtu ļoti liela biežņa. Līnim patīk zāles, bet ne biezas. Vislabāk ir meklēt šo zivi gar šķidru meldru maliņu.

Atbildēja: 20.07.14

Sveiks!

Tā kā mans meituks nule kā pievārēja savu pirmo trofeju - līni, tad jautājums "iz" kulinārijas: Tu līnim tīri nost zvīņas? Lasīju, ka var applaucēt fiksi ar karstu ūdeni un dabūt nost gļotas un tad jau vēlāk tās zvīņas sacepot "pazūd", nu, jeb nejūtas. Šoreiz es pēc "termoapstrādes" tīrīju zvīņas nost, ja Dievs dos nākamo, tad atstāšu ar zvīņām. Gribējās zināt, kā dara līņu specs :)))

A Einārs Siliņš

Sveiks. Līnim, pirms cepšanas, ar nazi notīru gļotas un noskaloju rendenā ūdenī. Zvīņas netīru, jo tās ir tik smalkas, ka nav nepieciešamības. Tieši otrādi. Tāpat kā tīrot svaigu ķiploku nenoņemu tam pēdējo plāno miziņas kārtu, tāpat atstāju arī līnim smalkās zvīņas, jo kaut kur lasīju, ka tīri labi ar šādām lietām iztīrās cilvēkam zarnu trakts.

Atbildēja: 19.07.14

Lieta tāda,ka nedēļas beigās braucu uz laukiem,karpu dīķi..

Kā pareizi sagatavot pludiņa sistēmu,kādu pludiņu izvēlēties?

Man padomā slaids un garš,aukla iet tikai caur apakšu.Kā tādu piestiprināt,ar stopariem būtu pareizi?

Dziļums ap 2 m,karpas līdz 2 kg,pārsvarā 700-800 gr.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Pludiņa forma pareiza. Slaids labāk un tālāk lidos ( ja nepieciešams). Šādus slīdošos pludus regulē ar stoporiem, bet nevajadzētu aizmirst, ka pirmkārt gatavie stopori ne visi ir pietiekošas kvalitātes. Daudz kas ir atkarīgs no tā kādi ir tev kātam caurslīdes riņķi. Ja tas ir fīders vai mačkāts, tad caurlaides riņķi būs ar mazu diametru. Tas nozīmēs, ka citreiz kad būs lielāks dziļums un stopors atradīsies augstāk, tas varētu sāk ķerties aiz riņķiem un līdz ar to radīs problēmas pie iemešanas, bet velkot ko smagāku tas pret gala riņķi aizķersies un laika gaitā izmainīs tavu iestādīto dziļu. Turklāt tā, ka pats pat vari nemanīt, bet ēsma neatradīsies tur kur tai vajadzētu atrasties. Es pats sienu stoporu no neglancētās pītās auklas. Tā ir krietni mazāks mezgls un viegli skrien cauri auklas riņķiem. Tur gan ir atsevišķs stāsts par pareizu šāda stopora uzsiešanu, bet ja parakāsies pa youtubi, vai māti googli, atradīsi versijas. Patiesībā jau tev ja dziļums ir līdz 2 metriem nav pat jāizmanto slīdošais pluds, ja vien tev kāta garums nav 2 metri...:)))))

Atbildēja: 19.07.14

Sveiks, Einār!

Doma ir nedēļas nogalē Ogrē pārbraukt pāri Daugavai uz vakara un nakts copi pasēdēt uz grunteni uz samu un varbūt arī kādu zandartu. Esmu tur vairākkārt ķēris uz naktstārpiem un šis tas ir gadījies, bet lielākoties tie bija mazi samiņi - lielāki par 2 kg nav bijuši. Pirms pāris dienām biju tur aizbraucis ar laivu nopeldēties un pie krasta smiltiņās pamanīju lielus barus ar grunduļiem, kas mani mazliet parsteidza, jo šīs zivis Daugavā īpaši nebiju manījis. Domāju varbūt noķert pāris grunduļus ar pludiņmakšķeri un izmantot tos kā dzīvo ēsmu uz gruntenes. Gribēju pajautāt vai tā būtu labāka ēsma nekā citas dzīvās ēsmas zivtiņas vai naktstārpi. Un vēl jautājums par sistēmu gruntenei uz dzīvo zivtiņu - kā to pareizāk būtu uzsiet, lai viņa nepiņķerētos un ilgāk varētu būt dzīva?

Iepriekš paldies!

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Mēģināšu visu pēc kārtas.

Grunduļi Daugavā? Var jau būt un es nestrīdēšos, jo šīs zivis bija praktiski no Latvijas upēm pazudušas. Tagad atgriežas Gaujā, Ventā.....varbūt arī Daugavā. Ļoti iespējams, ka arī citur, jo visur jau neskriešu un nepārbaudīšu...:))))

Ja tas tiešām ir grundulis-grunduļi, tad labāku ēsmu nevar iedomāties ne samam, ne zandartam.

Kas attiecas uz labākām ēsmām, tad nekad, lasot kaut ko konkrētu par ēsmām, neņem vērā kādu nomināli konkrētu, bezierunu ēsmu - konkrētai zivij. Ja kāds par kaut ko tādu pat apgalvo un piesauc viskija pudeli, tad ļauj viņam atvēsināties un nomierināties....:))))

Nav nevienai zivij viena konkrēta ēsma. Daudz labāki rezultāti, tavā gadījumā, būs miksējot dažādas barības.

Kas attiecas uz sistēmām ar dzīvo zivtiņu, tad varu tev pateikt vienu, ka jo vairāk āķu un pavadu, jo mazkustīgāka tā būs. Zandarts ņem arī beigtu zivi un tam nav vajadzīgas nekādas pārgudrās sistēmas. Zandartam pilnībā pietiek ar divžubura āķi un zivs fileju.

Zandartam ļoti labi nostrādā zivs filejas ...

Samam labāk patīk naktenieki + fileja ( tas no gruntsmakšķeres puses, jo ar kvoku būs cita opera ).

Zutim naktenieks ar mazu ēsmas zivtiņu.

Atbildēja: 17.07.14
J Bush77

Sveiki, Einār.

Esmu iesācēju kategorijā, nu esmu apguvis un iepazinis pludiņmakšķerēšanu, un šobrīd gribu jau sev kolekcijā vienu gruntsmakšķeri, saki lūdzu kādu parametru kāts varētu būt optimālākais gruntsmakšķerei?...(saliekams, izvelkams, garums utt.)?...un spole, kādai tai vajadzētu būt?...kad tikšu skaidrībā ar kātu un spoli, tad keršos klāt tam ko tad jāliek virsū:)...paldies jau iepriekš.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Es tev varu palīdzēt, ja tu uzraksti cik šim pasākumam esi gatavs tērēt naudiņas. Te ir iespējamas ļoti lielas dažādības. Raksti man uz epastu einis2@inbox.lv Tad arī tiksim skaidrībā sīkāk.

Atbildēja: 16.07.14

Sveiks!

Kādu paštaisīto barību vari man ieteikt ejot uz līņiem

ēsmu es lieku samīcītu Rupmaizi.

A Einārs Siliņš

Sveiks. Nu tu raksti gan........ Cik noprotu tad ēsmai liec rupjmaizi. Tādā gadījumā arī iebarojamo barību vari veidot tieši uz maizes bāzes. Kas attiecas uz kaut kādām putrām līnim, es neieteiktu tev tagad pie šīs ūdens temperatūras kaut ko mājās putrot. Tā ātri ieskābs un tu vienkārši sačakarēsi copes vietu. Zivs no tās vietas aizies un pats nesapratīsi kas notiek. Ja trūkst naudiņas gatavai barībai, paņem un iegādājies kaut vai zivju, vai trušu kombikormu. Tas ir lēti, bet pietiks vairākām copes reizēm. Piešauj klāt vēl sakapātas dārza sliekas un būs ideāli. Vienu gan vajadzētu atcerēties, ka ne jau viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no iebarošanas vai ēsmas.....:))))

Atbildēja: 15.07.14

Sveiks Einār!

Esmu iesācējs un man iepatikās līņi. Jautajums būtu sekojoš!

Biju pāris dienas atpakaļ copēt. Iebarojuarbarību kas doata līņiem un karusām. Vakarā copes nebija, no rīta arī nē,tiklīdz iebaroju ar kukurūzu,,viss aizgāja. Trīs skaisti līņi un viens aizgāja zālēs. Pēc tam pēc divām dienām diena atkalbiju tur pat. Iebaroju tikai ar kukurūzu, burbulīši bija nepārtraukti bet līņa nebija. Ķēru uz kukurūzu. Uz slieku visu laiku asarīši mazi ņēma. Varbūt tomēr jābaro ar barību nevis kukurūzu. Vai barībai var jaukt baltos tārpus un kukurūzu.?

A Einārs Siliņš

Sveiks. Kas attiecas uz kukurūzu tad iespējams, ka tev paveicās ar to brīdi kad līnim ienāca prātā sākt kaut ko ielikt gaterī, vai arī ir otra versija, ka ūdenskrātuvē citi copmaņi kukurūzu pielieto ļoti bieži. Nu teiksim karpām. Tas, ka tu vienā dienā nenoķēri neko, otrā trīs un pēc tam atkal neko, ir normāls šā gada pasākums attiecībā uz līni. Es pats esmu sēdējis un skatījies ar tekošām acīm uz vietu kur stāv divu makšķeru pludiņi un rodas sajūta, ka pēdējos tūlīt kāds vienkārši izvārīs. Taču copes nav. Tā nu šogad ir, tā kā darbojies vien tālāk ar tām pašām metodēm un būs ok. Baltie, sliekas, nakteņi kukurūza......pamiksē kaut ko kopā.

Atbildēja: 15.07.14

Sveiki varbūt varat ieteikt kur lai aizbrauc pamakšķerēt brekšus no krasta nepārāk tālu no Rīgas ar to domāju uz vienu galu līdz 100 km.Paldies

A Einārs Siliņš

1. Salaspils - Salkalne tur kur ir pagrieziens uz Tallinas ceļu. Seko augstprieguma līnijai un brauc uz to.

2. Iepretim Ogres trikotāžas kombinātam.

3. Ogres upes ieteka Daugavā.

4. Daugava, tūlīt pēc Lielvārdes. Labajā pusē kapi, kreisajā sameklēsi nobrauktuvi uz Daugavu. Nav grūti atrast.

Tas viss pa Daugavas labo krastu.

Pa kreiso ir vēl vairāk vietu. Pārbrauksi pāri Rīgas HES, tad līdz pirmajam aplim, tajā pa pēdējo pagriezienu un uz Ķeguma pusi. Tālāk sasniedzot Daugmales posmu un izbraucot to, vari sākt meklēt piebrauktuves pie Daugavas. Te lielā un plašā, garā līkumā iet vecā gultne kas nav dziļa. Brekšu, ka uziet, un tā līdz pat Ķeguma HES.

Ja es tev sarakstīšu visas vietas, tad man beigsies datoram tinte....:)))))

Lai veicas.

Atbildēja: 10.07.14

Sveiks,

Jautājums pa tiešo:) varbūt vari ieteikt...nu kaut vai rajonu, kur varētu tā pa īstam sākt pievērsties pludiņu copei no krasta?:) Vairāk jau interesē apgūt Daugavu, ap Ogres rajonu. Līdz šim esmu bijis rūdīts spiningotājs, bet ar pludiņu tik cik uz līņiem un arī Lobes ezerā:) Daugavā līdz šim neesmu ne vizuli iemetis un ne tārpu mērcējis:) Lobe, Babīte lūk šos ezerus esmu izvagojis ar spiningu krustu šķērsām, bet nu sāk gribēties ko mierīgāku:) ...kādu breksīti'paķert, varbūt kādu samēnu noķert pirmo reizi mūžā:)

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Kas attiecas uz samiem tad praktiski vari mēģināt jebkurā vietā Daugavā kur pie krasta pienāk vecā upes gultne. Ar pludu?......Nu neko tādu nopietnu tu ar pludiņu nepacelsi. Ogres upe ir praktiski tukša. Pilsētas teritorijā vien pie kāda plicēna vai raudiņas varbūt tiksi. Daugavā vislabāk ir ar fīderi. Šitā copes versija strādā ļoti labi. Vēl vari mēģināt ar pludu ( vaglera tipu) izmantojot tālmešanu. Taču ja gribi tiešām ko jaunu un galvenais rezultatīvu tad pamēģini laimi ar fīderi. Redzēsi, ka iepatiksies.

Atbildēja: 08.07.14

Labdien Einār.

Ja taisa montāžu bolonēzei upei kādu svinu likt,slīdošu vai fiksētu un cik garu taisīt pavadiņu?

Paldies.

A Einārs Siliņš

Sveiks.

Nezinu cik dziļš un cik liela straume. Es parasti slīdošos svinus izmantoju tikai tad ja nav nepieciešams padpasoka sviniņš. Līdz ar to pārsvarā tomēr lieku fiksētos svinus un tad jau galvenais ir viņus pareizi sabīdīt.

Pavadiņa atkarīga no straumes ātruma. Varētu, pa lielam, teikt tā, ka jo lielāka straume, jo garāka pavadiņa. Garums gan nekad nepārsniedz metru. Drīzāk kaut kur ap 70 cm.

Atbildēja: 02.07.14

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs