Sveiki!
Jautājums?!?
Ko tauta saka un runa kā arī aprunā par.....
shimano speedmaster ax (210 / 10-30) katiem....
Doma ir iegādāties twicham....
Vai varbut var ieteikt kadu citu katu no Shimano?!?
Paldies!
Sveiki!
Jautājums?!?
Ko tauta saka un runa kā arī aprunā par.....
shimano speedmaster ax (210 / 10-30) katiem....
Doma ir iegādāties twicham....
Vai varbut var ieteikt kadu citu katu no Shimano?!?
Paldies!
Sveiks.
Es laikam būšu ļoti un stipri banāli klasisks. Kas jums visiem ir uz to SHIMANO? Nojūgušies, vai? Citu kātu nafffff? Goda vārds smieklīgi....:))))
Sveiks! Cik ilgi aptuveni vēl varēs ķert vimbas Bauskas pusē Mēmelē - vairāk augštecē!
Sveiks.
Ja tu domā Kurmeni vai Skaistkalni, tad nopietnākā daudzumā vimbas šeit uzturās ne ilgāk par 3 nedēļām.
Sveiks !
Šodien biju pacopēt L.Baltezerā - Rezultāta 2 brekši (1kg,700gr) un vesels kalns ar (raudām,pličiem) . Copēju uz Fīderīti . Ko varētu pastāstīt par breksi L.Baltezerā ? - Uz ko ķer, kādu barību , atraktorus .
Sveiks.
Nu tad jau naffffff ko sūdzēties. Citi par šādiem lomiem tikai priecātos.
Kas attiecas uz iebarojamo barību, tad vēl patreiz nevajadzētu lietot ar spēcīgiem salduma aromatiem apveltīto. Tā līdz šim bija pierasts domāt un domājas, it kā, arī vēl tagad. Taču es vakardien arī biju aizskrējis pievakarē uz Daugavu un iemaisīju stipru vasaras barību. Tas gan vairāk tāpēc, ka nebija ko citu iemaisīt.....:))))))
Rezultātā 7 brekši ap 1,2 kg un tas nepilnās 2 stundās. Te var arī aizdomāties.....
Visbiežāk pavasarī no aromātiem izmanto, medu, vanilīnu, retāk anīsu, biežāk ķiploku.
Sveiki, gribēju zināt, vai jau var sākt meklēt breksi daugavā ar grunteni! Vai ir jēga to darīt, piemērotākais dziļums un ēsma būtu tas, ko vēlējos uzzināt.
Paldies jau iepriekš :)
Sveiki.
Breksis jau tiek ķerts un itin sparīgi. Jāmeklē vietas ar vidēju straumi un aptuveni 3 metru dziļumu. Respektīvi piekrastes joslas. Uz āķa baltie un kustīgas mēslu sliekas.
Sveiks! Varbūt vari ieteikt kaut ko sakarā ar raudu copi pie Ogres hes dambīša? jābaro/ nav jābaro?
Sveiks.'
Nav tur nekas jābaro. Zivju koncentrācija, tajās divās, trīs nedēļās pie dambīša ir tik liela, ka barošanai nav nekādas jēgas.
Sveiks!
Pastāsti lūdzu par mahiem.
Kāds garums ir populārākais praktiskajai copei? Kāta plusi un mīnusi? Vai nepieciešams tāds kāts praktiskajā copē?
Vienkārši ir doma ko tādu iegādāties, copēju pārsvarā upē, kā arī sanāk copēt protams ezeros un dīķos.
Sveiks.
Teikšu tev tā, ka man mahi ir vismaz pa vienam no 3 - 11 metru garumā. Īsos izmantoju dzīvo zivtiņu ķeršanai, bet tā parasti ejošākie ir 7 - 9 metri. Ar vienpadsmitnieku jau var straumē pieturēt pludu kā ar štekeri. Nav īsti parocīgi pie liela vēja, jo ja nebūs augstas kvalitātes materiāls, tad metiena brīdī salūzīs kā skals. Pie šīs makšķeres tipa tiešām daudz ko nosaka brends un cena.
Mahs vairāk ir domāts vietām ar nelielu straumi vai pilnīgi stāvošam ūdenim.
Pluss ir ātra darbība, jo piemēram mačos ar mahu ir ne vienu reizi vien novinnēti tie kas copē ar maču vai štekeri.
Mīnuss, vējš un iespējamais metiena attālums kas būs tik garš cik ir garš kāts un respektīvi stacionāri piesietā aukla. Daļēji arī vietas izvēle, jo krūmainas joslas te ar šo makšķerkātu tā īsti kopā neklapēs.
Noteikti pa rokai jābūt uztveramajam tīkliņam, jo lai arī kvalitatīvam maham ir ļoti elastīga un izturīga spicīte, tomēr lai nepārslogotu to un neizdzirdētu tik visiem pazīstamo un nepatīkamo skaņu, zivi vēlams paņemt jau laicīgi, vairākus metrus no krasta.
Nu kaut kā tā.
Sveiks! Kā siet plastmasas mormiškas gruntenei?! Mezglam jābūt tur, kur beidzas āķīša kātiņš vai virs pašas mormiškas galviņas??
Sveiks.
Pirmkārt, plastmasas mormiškas pērc tās kurām nav caurums pa vidu ( kā pārsvarā lietojam ziemā) bet gan āķa cilpa pašā mormiškas galā. Sien tāpat kā visparastāko āķi ar cilpu mormiškas galā.
Sveiks!
Rīt dodos vimbas ķert, gribēju zināt - kā var variēt ar garneli? Saprotu, ka ar tārpiem, bet varbūt ir kāds veids, ar ko sasmaržināt garneli vai kas tāds. :)
Sveiks.
Nē garneli nav nekādas vajadzības ne ar ko smaržināt, taču jāievēro viens obligāts princips, ka tev viņas jānopērk, vienai copes reizes tik daudz lai katru reizi kā tu izvilksi gruntsmakšķeri, tev ēsma būs jāmaina, jo smarža būs izskalojusies. Kas attiecas uz pludiņu , tad garneles ēsmas maiņu var veikt ik pēc 3 - 5 iemetieniem, ja vien tu šo konkrēto ēsmu tetaisies pludināt vai vispār turēt ūdenī pusstundu.
Sveiks!Vai vari ieteikt kādu laivas elektromotoru labāk iegādāties?Kādas firmas ražojumu un cik jaudīgu?
Šodien biju copēt uz gruntenes..Bija ļoti daudz sīko copīšu, uz kurām neizdevās piecirst..Ēsma - tīrs garneles gabaliņš..Pastāv iespēja, ka to raustīja kāda cita zivs, izņemot vimbu?
Sveiks.
Tur jau vēl jāskatās cik lielu āķīti lieki, cik lielu garneles gabalu......Sīkie ir visur un kā zināms tad jo mazāka zivs, jo pavasarī tā ir daudz ātrāk aktīvāka kā lielās.