Sveiki.
Ar kādām pītajām auklām darbojaties (ražotājs), kuru varat ieteikt?
Sveiki.
Ar kādām pītajām auklām darbojaties (ražotājs), kuru varat ieteikt?
Sveiki Dažādiem copes veidiem es lietoju savādākas auklas, bet principā man vislabāk patīk Sunline. Tas nenozīmē, ka citu zīmolu auklas kaut kādā veidā ir sliktas, bet pašam personīgi Sunline ir vistuvākais.
Spinis Daiwa Crossfire Jigger 902LFS (5-25g, 2.7m)- darbošos 95% no krasta. Saprotu, ka šis laikam ir no Daivas "budžeta" gala, taču neko no daivas nekad neesmu turējis rokā, tāpēc gribēju jautāt- kādā svara/tipa/dziļuma diapazona mānekļi būs vispiemērotākie?(lai maksimāli veiksmīgi izmantotu spiņa potenciālu un nepirktu nevajadzīgas/nepiemērotas lietas, tā teikt.)). 3000 izmēra spole vinam būs OK?
Paldies!
Par cik spinings ir garš, tad 3000 izmēra spole noteikti būs laba. Garuma ziņā šis būs ļoti labs variants darboties tieši no krasta, šajā ziņā izvēle ir pareiza. Par mānekļiem. Šis spinings ir ar nedaudz lielāku noslieci uz džigu. Attiecīgi atkarībā no mānekļa izmēra, es šim lietotu 10/12-16/18 gramu galvas. Jāatceras ka māneklis arī kaut ko sver, attiecīgi vajag izmantot pareizas mānekļa/džiggalvas attiecības. Fiziskais izmērs māneklim var būt no 2.9 līdz pat 5 collām, bet šis nav ierobežots lielums...
Sveiks atkal!
No cikiem būtu labāk ķert zandartus daugavā, un kādas krāsas mānekļi ir visrezultatīvakie šobrīd zandartu copei?
Sveiks Par laiku tā viennozīmīgi nevar teikt. Ir brīži kad zandarts ir izteikti aktīvs krēslas laikā, ir kad agri no rīta. Tāpat ir brīži, kad zivs ņem stabili visu cauru dienu. Nav tāda viena precīza recepte. Mānekļu ziņā vasarā, man uz zandartu strādā vairāk mazāka izmēra, teiksim līdz 4 collām, un vairāk dabiskākas krāsas. Rudenī gan pamatā darbojos ar lielajiem mānekļiem un spilgtām krāsām. Bet arī šis nav akmenī cirsts, ir jāeksperimentē!
Sveiks?
Varbūt tu zini kur labāk varētu paķert zandartus no laivas? Ķegums- Ikšķile tajā posmā.
Sveiks Tajā posma ir gana daudz vietas, kur ķert, atliek tikai pameklēt :) Perspektīva ir Rīgas HES ūdenskrātuve, Ciemupes rajons...
Sveiks.
Es velos zinat ka pareizi ir jauztin pita aukla uz spoles? Es sodien nopirku jaunu Salmo Sniper Spin 5RD spoli un Salmo Elite Braid 0.24mm pito auklu. Pito auklu es tinu tapat ka monofilo auklu, bet kad taisu metienu tad iemetiena bridi auklai izejot no spoles pa vidam visu laiku sapinas mudzekli un lidz ar to dabonu griezt nost, sadi 2h laika nogriezu kadus 30 metrus, bet ar monofilo auklu man nekad ta nau bijis ka aukla sapinas viena mudzekli iemetiena bridi.
Sveiks Lai uztītu pīto auklu uz spoles, es neko speciālu nedaru. Tavā gadījumā vai nu ir uztīts par daudz auklas, vai, kas drīzāk, spole ļoti slikti klāj auklu, līdz ar ko metienā aukla izrauj apakšējos slāņus un veidojas bārda. Manā skatījumā spoles maiņa šo atrisinātu...
Spiningojot sapalus ar krankiem mazā upē;labāk monofilā vai pītā aukla?
Paldies par atbildi
Es izmantoju pīto auklu. Lai gan vietās kur ir daudz akmeņi pītā tiek bojāta, toties pie zivs izvadīšanas straumē ir priekšrocība. Spiningu gan es izmantoju mīkstu.
sveiki esmu spinigošana iesacējs.
esmu nolēmis pievērsties tvičošanaij.
nav skaidrības par pavadiņām. varētu kautko sikāk pastāstīt kādas pavadiņas izmantot kādas firmas labākas,garums?
paldies par atbildi.
Sveiks Tvičam izmantoju divu veidu pavadas - stīgas vai sienamo titānu. Stīgas ir pietiekami lētas, uzticamas, turklāt pati pavada praktiski neko nesver, attiecīgi nebojā voblerim animāciju. Sienamais titāns man patīk ar to, ka pats varu siet pavadas cik garas man vajag, un ar kādu furnitūru. Es izmantoju Knot2Kniky materiālu. Garums - parasti sienu 25cm garas pavadas.
kas labāks prieks microjig teamsalmo small game vai major craft fine tail ???
Manā uztverē šīs abas ir pilnīgi dažādas spiningu sērijas. Finetail ir veidots tieši foreļu copei, Small Game - mikrodžigam. Attiecīgi, protams, ka Small Game. Cik atminos viņiem bija labas blankas, kā arī solid modeļi, jeb modeļi ar ielīmētu spici.
Sveiks vēlreiz!
Nesen te jautāju par spoles ieteikumu uz Small game kātu.
Tagad par auklas izmēriem un ja tā varētu teikt "pielīdzinājumiem". Varbūt Tu varētu man apskaidrot kā man izprast auklas izmēru piemēram #1.2 uz man pierasto mm izmēriem? Varbūt vari iedot kādu salīdzinājumu?
Otrs. Kāds būtu Tevis ieteiktais mm izmērs uz Small game kātu auklas izmērs tā , lai nav jāčakarējas līdz nemaņai un protams tā, lai nav pa biezu arī? Nekāda mega pieredze ar smalkiem diegiem nav bijusi.
Paldies jau iepriekš.
Ar cieņu,
Aigars
Sveiks Sāksim ar to ka pītai auklai pilnīgi precīzi diamteru izmērīt nevar. Tas ir tīri dēļ pašas tehnoloģijas, respektīvi dēļ tā, ka auklu sapin no vairākiem pavedieniem. Lai arī varētu likties, ka aukla ir apaļa, tā viss nav. Attiecīgi diamteru precīzi izmērīt nevar. Tāpēc arī Japāņi izdomāja šo savu sistēmu, kas ir faktiski svara mērvienība. Pēc tās var stipri precīzāk pateikt kādu auklu lietojam. Orientējoši var atrast izvērsumu milimetros. Piemēram, PE 1.2 aptuveni ir 0.185mm. Par cik Small Game ir vairāk tendēts uz mikrodžigu, tad auklu vajadzētu samērā plānu. Bet ar plānajām auklām, ne visas spoles tiek galā. Attiecīgi es ieteiktu sava veida vidusceļu - PE 0.5 vai 0.6, kas ir aptuveni 0.12 mm, četru dzīslu aukla. Ar šo izmēru daudzas spoles tiek galā, tai pat laikā tas ir pietiekami plāns.
Labdien!
Jautājums par spininga spolēm lielajām mailēm. Tā kā pārsvarā tvičoju un izmantoju lielās mailes, nolēmu nopirkt otru spininga spoli tieši šiem mērķiem, jo pašreizējā kādu dienu var beigt kalpot, kā arī apnika vienu spoli izmantot uz diviem kātiem. Nu lūk, saviem mērķiem biju nobriedis pirkt Shimano Twinpower 3000, bet man ieteica paskatīties uz spoli nedaudz zemākā cenu kategorijā, bet kura arī pilnībā spēs lielās slodzes izturēt - Abu Garcia REVO Premier SP 30 vai 40 izmērā. Es nedaudz palasīju netā pieejamo informāciju, ieraudzīju, ka ir arī nedaudz dārkāks modelis Abu Garcia Revo MGX 30… Nolēmu pajautāt tev viedokli, vai tiešām droši var pirkt kādu no šiem Abu Garcia modeļiem japāņa vietā? Vai Max. drag rādītājs nebūs par mazu?....Varbūt ir citi knifi, kam jāpievērš uzmanība?
Pateicos.
Sveiks, Uzreiz teikšu ka ar šīm ABU spolēm neesmu darbojies, līdz ar to pilnīgi objektīvu viedokli es nevarēšu paust. Kopumā varu teikt ka tvičs, it sevišķi ar lielajām mailēm, ir gana prasīgs pret spoli. Lielākoties tieši pret to cik spole būs izturīga, izturīgi galvenie mezgli. Uzreiz gribētu teikt ka max drag skaitlis nav tāds uz ko pilnīgi vajadzētu balstīties. Pēc šī skaitļa var vadīties, bet tas nenozīmē, ka ja spolei ir norādīts max drag 7kg, ka ar šo spoli var uzreiz droši pletēt lielos mānekļus. Ļoti svarīgi no kāda materiāla ir izgatavots galvenais pāris, vai šie mezgli ir pastiprināti, kāds ir rotrs. Šie spoles mezgli parasti arī pirmie padodās pie lielākām slodzēm. Protams, vēl viens faktors ir, cik bieži copēsi? Ja runa ir par pāris reizēm mēnesī, tad pieņemu ka nevajag tik ļoti jaudīgu spoli. Ja tas ir krietni vairāk - tad es tomēr izvēlos spoli no jaudīgā gala. Twin Power nav ne vainas, tvičot var. Tiesa ja spolei ir plānota ļoti bieža slodze, daudz copes, tad tomēr es skatītos uz kaut ko nopietnāku. Vienmēr gribās ietaupīt naudu, bet manā skatījumā tas jādara ar prātu. Šajā kategorijā, es varu ieteikt Twin Power XD, Daiwa Certate HD, lieliski ir vecie Shimano Biomaster un Twin Power. Tiem ir pavisam savādākas iekšas, spoles ir ļoti izturīgas!