atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.apr

Sveiks.

Es velos zinat ka pareizi ir jauztin pita aukla uz spoles? Es sodien nopirku jaunu Salmo Sniper Spin 5RD spoli un Salmo Elite Braid 0.24mm pito auklu. Pito auklu es tinu tapat ka monofilo auklu, bet kad taisu metienu tad iemetiena bridi auklai izejot no spoles pa vidam visu laiku sapinas mudzekli un lidz ar to dabonu griezt nost, sadi 2h laika nogriezu kadus 30 metrus, bet ar monofilo auklu man nekad ta nau bijis ka aukla sapinas viena mudzekli iemetiena bridi.

A Mārtiņš Babris

Sveiks Lai uztītu pīto auklu uz spoles, es neko speciālu nedaru. Tavā gadījumā vai nu ir uztīts par daudz auklas, vai, kas drīzāk, spole ļoti slikti klāj auklu, līdz ar ko metienā aukla izrauj apakšējos slāņus un veidojas bārda. Manā skatījumā spoles maiņa šo atrisinātu...

Atbildēja: 27.07.17

Spiningojot sapalus ar krankiem mazā upē;labāk monofilā vai pītā aukla?

Paldies par atbildi

A Mārtiņš Babris

Es izmantoju pīto auklu. Lai gan vietās kur ir daudz akmeņi pītā tiek bojāta, toties pie zivs izvadīšanas straumē ir priekšrocība. Spiningu gan es izmantoju mīkstu.

Atbildēja: 25.07.17

sveiki esmu spinigošana iesacējs.

esmu nolēmis pievērsties tvičošanaij.

nav skaidrības par pavadiņām. varētu kautko sikāk pastāstīt kādas pavadiņas izmantot kādas firmas labākas,garums?

paldies par atbildi.

A Mārtiņš Babris

Sveiks Tvičam izmantoju divu veidu pavadas - stīgas vai sienamo titānu. Stīgas ir pietiekami lētas, uzticamas, turklāt pati pavada praktiski neko nesver, attiecīgi nebojā voblerim animāciju. Sienamais titāns man patīk ar to, ka pats varu siet pavadas cik garas man vajag, un ar kādu furnitūru. Es izmantoju Knot2Kniky materiālu. Garums - parasti sienu 25cm garas pavadas.

Atbildēja: 25.07.17

kas labāks prieks microjig teamsalmo small game vai major craft fine tail ???

A Mārtiņš Babris

Manā uztverē šīs abas ir pilnīgi dažādas spiningu sērijas. Finetail ir veidots tieši foreļu copei, Small Game - mikrodžigam. Attiecīgi, protams, ka Small Game. Cik atminos viņiem bija labas blankas, kā arī solid modeļi, jeb modeļi ar ielīmētu spici.

Atbildēja: 23.07.17

Sveiks vēlreiz!

Nesen te jautāju par spoles ieteikumu uz Small game kātu.

Tagad par auklas izmēriem un ja tā varētu teikt "pielīdzinājumiem". Varbūt Tu varētu man apskaidrot kā man izprast auklas izmēru piemēram #1.2 uz man pierasto mm izmēriem? Varbūt vari iedot kādu salīdzinājumu?

Otrs. Kāds būtu Tevis ieteiktais mm izmērs uz Small game kātu auklas izmērs tā , lai nav jāčakarējas līdz nemaņai un protams tā, lai nav pa biezu arī? Nekāda mega pieredze ar smalkiem diegiem nav bijusi.

Paldies jau iepriekš.

Ar cieņu,

Aigars

A Mārtiņš Babris

Sveiks Sāksim ar to ka pītai auklai pilnīgi precīzi diamteru izmērīt nevar. Tas ir tīri dēļ pašas tehnoloģijas, respektīvi dēļ tā, ka auklu sapin no vairākiem pavedieniem. Lai arī varētu likties, ka aukla ir apaļa, tā viss nav. Attiecīgi diamteru precīzi izmērīt nevar. Tāpēc arī Japāņi izdomāja šo savu sistēmu, kas ir faktiski svara mērvienība. Pēc tās var stipri precīzāk pateikt kādu auklu lietojam. Orientējoši var atrast izvērsumu milimetros. Piemēram, PE 1.2 aptuveni ir 0.185mm. Par cik Small Game ir vairāk tendēts uz mikrodžigu, tad auklu vajadzētu samērā plānu. Bet ar plānajām auklām, ne visas spoles tiek galā. Attiecīgi es ieteiktu sava veida vidusceļu - PE 0.5 vai 0.6, kas ir aptuveni 0.12 mm, četru dzīslu aukla. Ar šo izmēru daudzas spoles tiek galā, tai pat laikā tas ir pietiekami plāns.

Atbildēja: 23.07.17
J MT9

Labdien!

Jautājums par spininga spolēm lielajām mailēm. Tā kā pārsvarā tvičoju un izmantoju lielās mailes, nolēmu nopirkt otru spininga spoli tieši šiem mērķiem, jo pašreizējā kādu dienu var beigt kalpot, kā arī apnika vienu spoli izmantot uz diviem kātiem. Nu lūk, saviem mērķiem biju nobriedis pirkt Shimano Twinpower 3000, bet man ieteica paskatīties uz spoli nedaudz zemākā cenu kategorijā, bet kura arī pilnībā spēs lielās slodzes izturēt - Abu Garcia REVO Premier SP 30 vai 40 izmērā. Es nedaudz palasīju netā pieejamo informāciju, ieraudzīju, ka ir arī nedaudz dārkāks modelis Abu Garcia Revo MGX 30… Nolēmu pajautāt tev viedokli, vai tiešām droši var pirkt kādu no šiem Abu Garcia modeļiem japāņa vietā? Vai Max. drag rādītājs nebūs par mazu?....Varbūt ir citi knifi, kam jāpievērš uzmanība?

Pateicos.

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Uzreiz teikšu ka ar šīm ABU spolēm neesmu darbojies, līdz ar to pilnīgi objektīvu viedokli es nevarēšu paust. Kopumā varu teikt ka tvičs, it sevišķi ar lielajām mailēm, ir gana prasīgs pret spoli. Lielākoties tieši pret to cik spole būs izturīga, izturīgi galvenie mezgli. Uzreiz gribētu teikt ka max drag skaitlis nav tāds uz ko pilnīgi vajadzētu balstīties. Pēc šī skaitļa var vadīties, bet tas nenozīmē, ka ja spolei ir norādīts max drag 7kg, ka ar šo spoli var uzreiz droši pletēt lielos mānekļus. Ļoti svarīgi no kāda materiāla ir izgatavots galvenais pāris, vai šie mezgli ir pastiprināti, kāds ir rotrs. Šie spoles mezgli parasti arī pirmie padodās pie lielākām slodzēm. Protams, vēl viens faktors ir, cik bieži copēsi? Ja runa ir par pāris reizēm mēnesī, tad pieņemu ka nevajag tik ļoti jaudīgu spoli. Ja tas ir krietni vairāk - tad es tomēr izvēlos spoli no jaudīgā gala. Twin Power nav ne vainas, tvičot var. Tiesa ja spolei ir plānota ļoti bieža slodze, daudz copes, tad tomēr es skatītos uz kaut ko nopietnāku. Vienmēr gribās ietaupīt naudu, bet manā skatījumā tas jādara ar prātu. Šajā kategorijā, es varu ieteikt Twin Power XD, Daiwa Certate HD, lieliski ir vecie Shimano Biomaster un Twin Power. Tiem ir pavisam savādākas iekšas, spoles ir ļoti izturīgas!

Atbildēja: 23.07.17

Sveicināts! Pavisam konkrēts jautājums- cik liels āķis jāliek tieši DĪĶA forelēm? Un noteikti trijnieks, vai var arī divnieku, to var ātri pamainīt, ja vajag. Pirmo reizi pie dīķa copes bija, uzsita, papurināja, un atā... Rotiņš pats it kā pie vainas nebija, uzbruka diezgan, bet...

A Mārtiņš Babris

Sveiks DĪķu copei es trīsžuburus vispār neizmantoju. Visiem mānekļiem, lietoju tikai un vienīgi vienžuburu āķus. Izmēri vienžuburiem - 6 un 4. Mums zivs ir paliela, nav jēga likt mazākus. Tas ka zivs nomūk, tam var būt daudz faktoru. Gan kā forele uzbrūk, kāda forma āķim, vai āķis vispār ir ass. Katrā ziņā es aicinu tomēr pariet uz vienžubura āķiem, un kad iemanīsies, tad nomukušās zivis nemaz tik daudz nebūs, toties pašai zivij vienžuburi ir krietni vien labāki!

Atbildēja: 21.07.17
J ede999

Sveiks Martin!

Vari kadus voblerus ieteikt prieks zandarta? tiesi prieks Burtnieka? paldies jau ieprieks

A Mārtiņš Babris

Sveiks Mērķtiecīgi uz vobleriem zandartus es neķeru Burtniekā. Ir bijuši zandarti uz dažādām mailēm, piemēram, Orbit 110, Megabass OneTen 110, krankiem Evergreen Combat Crank, bet tie nebija mērķtiecīgi ķerti. Attiecīgi konkrētām ezeram es nevarēšu nosaukt labākos vobleru modeļus. Bet kopumā, man zandarti visvairāk ir bijuši uz dziļās iegrimes mailēm, Balisong Longbill, Megabass OneTen +1, Magnum, dažādiem krankiem, bet tas viss notiek citos dziļumos...

Atbildēja: 21.07.17
J Winnie

Sveicināti!

Man tāds jautājums par džiga pamatiem: kāda ir pamatformula dziļuma, džiggalvas svara un gumijas lieluma (garuma un/vai svara, kā arī peldspējas) attiecībām? Tātad ābece mānekļa sagatavošanai.

Ar cieņu,

Winnie

A Mārtiņš Babris

Sveiks Uzreiz gribu teikt, ka manā skatījumā tādas vienas formulas nav. Džiggalvas svara izvēli nosaka daudzi faktori, protams, pirmkārt vieta, kur plānojam džigot. Bet tāpat ir jāņem vērā straume, kāda grunts, kāds māneklis, cik liels, smags. Ir reizes, kad nepieciešams mazākam māneklim likt stipri lielāku džiggalvu, lai māneklis ātri grimtu, citreiz pretēji - viegla galva, lai planē. Tāds ļoti virspusējs sadalījums varētu būt šāds: 1-2m - 3gr 2-3m - 5gr 2-4m - 7gr 3-5m - 10gr 4-6m - 12gr 5-7m - 15gr 6-8m - 17gr 7-10m - 20gr 8-11 - 25gr 10-15m - 30gr Bet šis, kā jau minēju ir ļoti virspusējs sadalījums. Gan pašā džiga tehnikā, gan džiggalvu izvēlē ir ļoti daudz faktori. Pie pašu galvu izvēles, noteikti ir svarīgi āķu asums, un arī cik liels attālums ir starp āķa smaili un kājiņu. Vislabāk ir pēc iespējas lielāks attālums.

Atbildēja: 20.07.17

Sweiki. Kādus mānekļus jūs ieteiktu ļoti aizaugušā dīķī kur mīt asari un līdakas? Biju iebraucis ar laivu tai dažos pleķīšos kas vēl ir brīvi no zālēm, bet baigā ravēšana sanāk. Zālēs izlēcieni nepārtraukti, bet tur grūti izvadīt mānekli bez kārtīga zāles kušķi galā!

A Mārtiņš Babris

Sveiki Šādas vietās noteikti ir jādarbojās ar pretzāļu mānekļiem. Viens variants noteikti būtu gumijas mānekļi ar offset āķiem. Tāpat var darboties ar šūpiem, kuriem ir pretzāļu trīsžuburi.

Atbildēja: 20.07.17

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs