Sveiks! Mans iepriekšējais jautājums vairāk bija vērst uz to kādas boilu garšas karpai patīk aukstā laikā un kādas siltā. Vasarā protams tās ir vairāk augļu mix. utt. Paldies jau iepriekš!
tā nav taisnība par tiem augļiem vasarā. tas ir kaut kāds mīts, kas kaut kur pie mums izveidojies, varbūt no volgas atvests. pateisībā vasarā karpas lieliski ķeras uz visādām asām, zivīgām, krabjveidīgām un vispār nesaprotamām smaržām. kaut vai, piemēram, monster crab no rod hutchinson. savukārt ļoti vēlā rudenī man ir bijušas karpas uz zemeņu un ananasu smaržām. kā jau teicu, nav nekādu likumsakarību šajā izņemot varbūt kādus atsevišķus un ļoti specifiskus gadījumus.
sweix meistar.
kādu firmas auklu(mono/pīto)tu ieteiktu karpu copei?doma likt 0.30mmīgo
iesākumam noteikti monofilo, ar pīto daudz lielāks risks pazaudēt zivi. 0,3 varētu būt arī par maz, sevišķi, ja copes vietā ir zāles vai kādi koki ūdenī. praktiski visas auklas, ko piedāvā karpu inventāra ražotāji (fox, korda, gardner utt.) ir ļoti labas un nemaz tik daudz neatšķiras, lai arī tam pašam fox ir kādas 5 dažādas monofilās auklas dažādām situācijām. no tradicionālākām un mazāk maksājošām - ņem berkley big game un nezināsi bēdu. labāk biežāk auklu pamainīt nekā nopirkt dārgu un lietot, kamēr pārtrūkst.
Sveiks
lieta tada diķi es noķeris 5 lielas karpas es esu vienigais kas vinas tur ķer!
iedomajos ka nakosas nokertas karpas varetu kaukada veida atzimet lai butu interesanti noķert pec kada gada- paskatities ka izaugusi untt. ar ko iezimet? karpai nekaites?
principā tā neviens nekad nedara, jo jebkura iezīmēšana karpu traumēs. mēģini nofotografēt un ievērot kādas individualas pazīmes, karpas tomēr ir dažādas.
Sveiks! Vai tu vari ieteikt kādu karpu copes vietu netālu no Carnikavas?
ar honda 4x4 jau var aizkulties arī tālāk. ādažos ir t.s. simsona dīķis, nezinu, kā tur ar organizāciju, bet karpas ir un lielas. tad vēl noteikti ir skaistas karpas mazajā baltezerā.
Sveiks Aivar! Man ir interese ar kādām boilam garšas ziņā ir labāk ķert karpas siltā ūdenī (vasarā) un ar kādām aukstā ūdenī (agrs pavasaris, rudens)? Paldies!
šobrīd veikalos sortiments ir ļoti plašs un nekādai sakarīgai klasifikācijai tas neder. visi ražotāji tāpat cenšas ražot boilas, kas labi strādātu gan siltā, gan aukstā ūdenī. un galu galā, vai tu zini, kāda ir ūdens temperatūra 4 metru dziļumā? un 8 metru dziļumā?
principā aukstā ūdenī vajadzētu boilas, kas satur vairāk un spēcīgākus atraktorus, jo to izplatīšanās ātrums ir atkarīgs no ūdens temperatūras. ieliec boilu attiecīgas temperatūras ūdenī glāzē un pavēro, cik ātri ūdens sāks smaržot, tam parādīsies garša utt. pēc tā arī izdari secinājumus!
kādēl boilas ar laiku paliek cietas? piem-ja es tās neglabāju kautkādā auduma maisiņā tās vnk sažust:( vai tas nemaina to rezultivitāti? un ja es tagd nopērku boilas kas ir derīgas līdz 2014 gadam tad t;as pa gadu nonāk tik cietā stāvokli ka ar āmuru tikai var sadauzīt:D kādēl tā , kur tad tās vajadzētu uzglabāt, un vai tad kad tās paplioek cietas nezūd to rezultivitāte?
tās izžūst. rezultativitāte pārāk nemainās, jo visas vērtīgās barības vielas saglabājas. varbūt nedaudz lēnāk ūdenī izplatās smarža. ja grib, lai tādas boilas nostrādā ātrāk, to var uz dažām stundām pamērcēt ezera ūdenī, kam var pievienot arī kādu piedevu, piemēram, betaine hcl, vai kādu šķidro barību (multimino). bet var arī nesaspringt - karpas tādas sacietējušas boilas šķiļ kā riekstus. iedomājies, kādu spēku vajag, lai saspiestu lielos gliemjus, kas ir regulāra karpas barība.
Sveiki, Aivar!
Gribēju uzjautāt vai no savas pieredzes vari ieteikt kādas labas karpu vietas Vidzemē?! Paldies!
vidzemē daudz skaistu ezeru ar skaistām karpām, kāla ezers, piebalgas ezeri, ogres upe, mālpils ūdenskrātuve, mazais ansis., burtnieks, lubāns, rēzeknes upe, daugava.
KADU BAROTAVU TU MAN IETEIKTU ezera karpaij
jo lielāka, jo labāk.
Uz kurieni ieteiktu aizbraukt uz karpām pasēdēt Rīgas rajonā ? Un kādas ir izmaksas uz kādu laiku.
božu ūdenskrātuvē ir lielas karpas un pilnīgi par brīvu. vai upesciems, ja gribas komercdīķi.
Sveicināts.
Varat ieteikt kādu barību ar ko varētu iebarot karpas lielā ezerā, lai tās piesaistītu uzmanību viņai. Protams no lauku sētas sastopamiem labumiem...
Doma pēctam pamēģināt uz boilām.
lielā ezerā vajadzētu karpu sameklēt (ieraudzīt) un tad ķert. vai arī skaidri zināt vietas, kur tās uzturas. pretējā gadījumā būs ļoti grūti tikt pie copes. ēdamā tur ir daudz un karpu piesaistīs tikai ļoti kvalitatīva barība - labas barības boilas un ilgstoša barošana. savukārt, ja zini, kur karpa ir, labāk noliec vienu spilgtu un krāsainu boilu uz mata un nedomā par lielām iebarošanas kampaņām. pacietīgi gaidi vai arī maini vietas.