atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 2.nov

Te vīrs nesen jautāja par fīdera iegādi. Atbildēji,ka firmā, kur Tu stādā, ir. Jautājums. Kādu firmu Tu tagad pārstāvi un reklamē.

A Normunds Grabovskis

Saistībā ar fīderi tagad vairāk esmu saistīts ar sekojošiem brendiem :

FLAGMAN, TRABUCCO, KONGER, MITCHEL, BRAIN, NYTRO, SHAKESPEARE

Atbildēja: 30.06.23

Sveiks, kā lorpio barība sadzīvos ar traper ?

A Normunds Grabovskis

Neesmu maisījis, bet domāju, ka labi, jo abas ir Polijā ražotas un poļu barošanas, arī barību ražošanas skola\tradīcijas ir +- vienādas, barībās vispār tikai itāļi, spāņi, horvāti, vienun vārdu sakot ļoti siltās valstis, izceļas ar citu skolu\tradīcijām barību ražošanā

Atbildēja: 30.06.23

Labdien, vēlējos iegādāties jaunu fīderi, bet tā kā tuvumā nav neviena nopietnāka veikala, domāju sūtīt, bet bez rokās paturēšnas nav prāta darbs, varbūt jūs varat ieteikt kādu kātu, vēlams līdz 90 eur, tests ne vairāk par 120 ar garumu 3,90 būtu ļoti feini ja vidējā akcija būtu. Paldies jau iepriekš!

A Normunds Grabovskis

noteikti varētu ieteikt kaut ko no tiem zīmoliem, ko tirgo uzņēmums, kurā strādāju, tos kātus redzu ikdienā un varu arī speciāli izkratīt un pārbaudīt, bet…. mums pašiem pagaidām nav vēl interneta veikala un citos veikalos lielākā vairuma šo kātu vienkārši nav…. diemžēl pagaidām tāda situācija , citu veikalu sortimentu nepārzinu un nesekoju īpaši ko kurš tirgo

Atbildēja: 29.06.23

Sveiks!
Paldies par visām iepriekšējām atbildēm:)
Šoreiz radušies atkal pāris jautājumi, par barībām.
Brīvdienās ir doma aizbraukt uz ezeru ar Fīderi un Pludiņu(patiesībā šie jautājumi interesē gan ezeram,gan upei:
1. Iebarošu ar tīru barību(varbūt kādu 1kg pielikšu klāt zemi, lai bišķi vairāk sanāk) -Doma ņemt Sensas(bet varbūt arī iesakiet kādu citu Sensas vietā 1kg un 3kg kādas citas lētakas barības(kas ir abas uz vienu pusi piem. breksis, upe un tamlīdzīgi)-tik jautājums kuru labāk ņemt?(Brudas,Dragon,Salmo,Milo (šīs tikai ieskatam, vartbūt ir pat kāda cita firma laba-ko labu Jūs ieteiktu).
2. Doma ir arī piešaut krāsainos(sarkans,dzeltens) krikumus-tikai cik daudz apmēram viņus liek klāt uz manu barības daudzumu(4kg kopējais svars)? a varbūt man viņus nemaz nevajag?
3. Iedomājos par melasi, cik saprotu viņa saldina barību(laikam izmanto saldo barību, kad ūdens ir silts), bišķi arī strādā, kā līme(šis laikam vairāk upei der) un padara barību tumšāku, - cik daudz apmēram viņu vispār jālej klāt ūdenim ar ko mitrināšu barību? un varbūt man nemaz viņu arī nevajag?
4. Un Tad nu pēdējais jautājums :) doma piebērt barībai klāt mušu kāpurus, tikai atkal jautājums :D-cik daudz viņus jāpieber? un varbūt viņus nemaz nevajag piebērt?
Doma ir par breksi, bet galvenais ir pavilkt priekam nevis vēderam un ledusskapim:)

A Normunds Grabovskis

Ezeram, breksim

  1. droši vari likt zemi 1:1 un nekas slikts nebūs, tikai labāk, zeme NEKO sliktu neizdarīs, es pats nu jau otro sezonu strādāju pamatā tikai ar LORPIO barībām, tas arī ir poļu ražotājs, bijušais TOP sportists, labs Bruda čoms, pēc 20 gadiem copes ar SENSAS pārejot uz Lorpio manos lomos nepamainījās pilnīgi nekas :))), zivis ķerās, arī sacensībās izmantoju to pašu barību, tiesa lietoju pamatā Lorpio Grand Prix un Magnetic sēriju barības, saprotamas, prognozējamas, labas barības, ļoti silti iesaku tev pamēģināt šīs, ikdienas copei Lorpio Magnetic sērija ir ļoti ok, barības 2 kg pakās, aromatizācijas pilnīgi pietiek, bet ja nu pašam gribās, tad vari kādu brekšu aromatizatoru pielikt copes procesā, lai pārsteigtu breksi, es pats jebkādus papildus aromatizatorus lietoju ļoti reti, āāāā Lorpio barību mitrinot ūdeni lej 500 gr uz 1 kg ūdens, tas sākumā, pēc tam visu laiku atceries, ka tu ķer breksi un ķer no grunts, tātad arī uz grunts, tātad ar smagu un lipīgu barību, uz grunts jābaro :))).
  2. pats vasarā krāsainos krikumus neizmantoju, jo lieku klāt caur sietu izberztus zirņus vai kukurūzu, kas jau padara barības galdu interesantāku, es eju citu ceļu brekšu barībās, cenšos padarīt barību maksimāli rupju, tāpēc labāk pieberu nevis krikumus, bet gan 2 vai 4 mm mikro granulas, bet tās jau ir manas izvirtības :))), vari piebērt kādu sauju krāsainos krikumus un būs ok, bet…. bundža kukurūzas , izberzta caur sietu, noteikti netraucēs :)))
  3. tagadējā ūdens temperatūrā melasi var likt droši, lielāka jēga no tās būs upē, bet ja ezerā ir daudz sīkzivju, tad papildus līpīgums netraucēs, bet … lielu starpību nesajutīsi
  4. gaļu - griezta slieka, griezti vai vienkārši baltie u.t.t. brekšu copē netraucē nekad, bet pārspīlēt nevajag, tev vienkārši jāpasaka priekšā breksim ko viņam ēst :))), ja tu pērc sveramos tārpus, tad ir ok, cena laba, paņem tur 200 gramus pa 5 eiro un copei vai pat vairākām pietiek atliektiem galiem, ja pērc viņus mazajās bundžiņās, tad sanāk padārgi barošanai…, bet nu atceries vienu, ja liec veselus baltos, tad var tos bērt barībā uzreiz un pēc kāda laika āķim 'tos ņemt tieši no barības spaiņa, es tā daru karpu copē, bet ja gribi likt klāt barībā grieztus tārpus, kas strādā labāk, tad griez tos ar šķērēm mazās porcijās, tik cik vajag 3-5 barotavām vai vienas reizes barības bumbām, jo siltā laikā griezti tārpi ļoti ātri sabojājas un tad var panākt pretēju efektu.

Atbildēja: 29.06.23

sveiks. jautājums par karūsām. copēju vecdaugavas attekā (airu iela) , tur kur vidējais dziļums 2m un bedrē 3m. Izmantoju grunts sistēmu , veikalā pirktu jau gatavu , atsperes veida horizontāla atspere ar 2 āķiem pa sāniem. ēsmā sliekas 3 izmērs. barība pirktā , testēju visādas , bet pievienoju klāt ķiploku piedevu. Tātad,
problēma: 3 gadus pēc kārtas ar tieši šādu sistēmu , barību un ēsmu katru dienu varēja izvilkt pa 8-10 karūsām virs 1kg , šogad piekto dienu sēžu un pa 5 dienām 2 karūsas virs 1.5kg. copēju gan dienā gan naktī , naktī pa kādam zutim pieķeras , bet savādāk pilnīgs klusums , tāds ka var nosēdēt 10 stundas un pat neparausta. pārmetu ik pēc 30-40 min. kur varētu būt problēma ? grunts aizaugusi un jāmaina sistēma ? jāliek pluds vai parastais fīderis un uz putuplastu ? jāmet citā vietā ? jo parsvarā metu tajā bedrē kur 3m. barība jāmaina ? ēsma ?

paldies.

A Normunds Grabovskis

gads no gada var atšķirties ļoti stipri, šis ir dīvains gads, vismaz brekšiem jā, kaut kur dažās sugas iznārstoja ļoti agri un viss ok, bet tur pat citas sugas, kurām bija jānārsto agrāk, neiznārstoja…, arī brekši daudzviet nav vēl sākuši īsti ķerties, jo vēl pirms nedēļas bija pilni ar ikriem…., ar ko tas viss saistīts nepateikšu, jo šogad it kā ar ūdens temperatūru viss bija daudz maz kārtībā

bet par Daugavas un attiecīgi arī Vecdaugavas karūsām… šogad to ir izteikti maz visās vietās ap Rīgu, to gan saka arī Kurzemes copmaņi, ka šogad lielo karūsu aktivitāte visur ir mazāka un neregulāra, nesaprotama, ļoti iespējams, ka arī karūsām ar nārstu kaut kas nesanāca un tāpēc šogad viņas “bremzē” :))))

tavā gadījumā ēsmu maiņa noteikti varētu palīdzēt, karūsai arī baltie tārpi ir ļoti laba ēsma, kaprīzai karūsai putuplasts vai cits popaps var nostrādāt , jo būt jau viņai tur jābūt…

Atbildēja: 29.06.23
J jusis

Sveiks Normund,

Rakstu sakarā ar līņu copi uz pludiņu no krasta. Atceros, kautkad pasen atpakaļ tev bija raidījums par līņu copi naktī no krasta Lielupē-kkur ap Babītes ezera rajonu.
Lieta tāda ka gribu sievastēvu aizvest līņos, bet īsti nezinu kur lai brauc (laivā viņu nedabūšu-tikai no krasta) dikti tālu negribas braukt- pagaidām varianti ir Babītes kanāli no Lāču ceptuves puses, lielupes kanāli Priedainē pie dzelzeļa tilta vai kāda vieta pašā Lielupē ap Spuņciemu un Bāžciemu. Lūdzu iesaki kur tomēr labāk braukt,lai reāli noķertu kautko-reti sanāk kopā ar sievastēvu uz copi tikt. Liels paldies jau iepriekš

A Normunds Grabovskis

Vosals !

labprāt kaut ko ieteiktu, bet pats līņos braucu ļoti reti, Lielupē ap Ventspils šosejas tiltu, ir labas vietas, bet tur vienmēr ir aizņemts, par Babītes kanāliem nezinu neko, neesmu tur bijis …., savulai labi līņojām Upesciema dīķos, Alberta dīķu garajā meža dīķī, bet kas tur tagad notiek nemāku teikt…., cerēsim, ka veči te kaut ko nokomentēs.

Atbildēja: 27.06.23

Sveiks. Varētu padomāt ko es te jautāju bet fīderēju trešo gadu. Tas ir maz bet jautājums par pašu copi kad fīderēju! Kad makšķerēju ezeros vel nav izkodis to pareizo brīdi kad uztaisīt šo nelielo piecirtienu. Liekas kad ņem ir tādi spēcigi rāvieni tāds viens stiprs rāviens , takā paņem pasit nav tāds brīdis kad varētu piecirst. Protams ir kad paņem un noliec spici tad skaidrs bet jautājums par to varbūt zivs jūt pretestību palaiž vaļā kad nav cope līdz galam vai nobīstas no kkā gribētu lai man paskaidro par šo pašu ņemšanu tas pareizis brīdis. Un kādu sistēmu vislabāk ieteiktu.

A Normunds Grabovskis

tevis stāstītajam ir vairākas versijas, vai nu tur, kur tu copē, ir ļoti daudz sīkzivju, kuras skrubina ēsmu un tāpēc visu laiku spice šūpojas un raustas, vai nu tu izmanto ļoti cietu kātu vai nu tu kātu, pēc iemetiena, nospriego stipri, ko ezerā arī nevajag darīt parasti, vēl ir versija par pārmērīgi lielu āķi vai kumosu, iespējams tas viss kopā :))).

ja tie raustītāji ir sīkzivs un tu labprāt viņas ķertu, tad tev jāpāriet uz mazākiem āķiem un kumosiem, tad sīkzivs varēs āķi ierīt un viņas sēdīsies galā,

bet vispār kaut ko ieteikt nezinot kur un uz ko (ēsma) tu copē un kādu inventāru izmanto ir baigi grūti, pārāk daudz jāmin :))

Atbildēja: 26.06.23

Sveiks!
Radās vēlviens jautājums.
Ķiploku barība ar zemi un šķidro ķiploku aromatizētāj, un zirņiem labi strādās nakts copē uz brekšiem?

A Normunds Grabovskis

nevajag pārspīlēt :)))), protams, ka silts ūdens pieļauj lielāku aromātu koncentrāciju kā auksts, tomēr ķiploka var būt pa daudz pat siltā ūdenī, ja breksis tur ir, tad viņš atradīs to vietu arī bez ķiploka aromāta :))), man pašam ķiploks vairāk ir karūsu un karpu aromāts , brekšiem to neizmantoju vispār

Atbildēja: 22.06.23

Sveiks!
Jautājums par barību un tās piedevām ar fīderi.
1. Zirņus priekš brekšiem var likt kopā ar ķiploku barību vai ir kaut kādas barības kurām tos zirņus nebūtu vēlams likt klāt?
2. Pieliekot zemi barībai nebūs tā ka barība vairs nebūs tik efektīva un mazāk piesauks zivis?
Paldies jau iepriekš!

A Normunds Grabovskis

Zirnis padara barību rupjāku, lielai zivij pievilcīgāku, arī zirņa aromāts breksim patīk, ķiploks nomāc praktiski jebkuru aromātu tāpēc to likt kopā ar citām smaržīgām lietām īsti nav jēga, es vispār ieteiktu izmantot silto ūdeni un spēlēties tagad vairāk ar saldajām lietām un aromātiem, tad vari arī zirņus likt klāt droši

zeme nekad neko nebojā, tikai uzlabo, tagad vasaras vidū var nelitk 1:3 barība zeme, liec 1:1 un zemi vispār neredzēsi barībā, bet savu efektu tā dos, zivij jau nevajag tos barības kilogramus, viņām vajag vietu, kur parakāties, vietu kur ir interesanti un gribas atgriezties, bet zeme tai pat laikā, neko nesabojājot, tomēr biki palētina to visu barošanas procesu

Atbildēja: 22.06.23
J FishMV

Sveiks!
Varbūt būtu jāuztaisa kāds video materiāls, tā sīki, detalizēti, konkrēti pluņmačiem,
lai varētu tautai izskaidrot (varbūt daži tāpat nesapratīs:) ),
cik nu dārgs vai arī lēts ir pludiņmakšķerēšanas sports kopumā, aprīkojums,
braucieni, barības un citi sīkumi.
Tā konkrēti pastāstot, parādot - piemēram - reku štekeris, tāds/šitāds, cik rezultatīvs, maksā tik un tik.
Alternatīva? Ir/nav. Tādu obligāti vajag/nevajag.
Parastā bezriķu pludiņmakšķere - cik rezultatīva, lēta/dārga, vajag/nevajag.
Mačkāti - kas tie tādi, cik rezuktatīvi, nepieciešamība.
Maiļu kāti - ....
Platformas - ...
Pludiņi - ...
Āķi . ---
Barības - ...
Kā arī paša makšķiernieka vēlme piedalīties.
Kā teikt, lai tauta saprot, kas un kā. Citādi nobīstās no vārda "dārgs sporta veids".
Varbūt kāds domā ka tas viss jāpērk jauns uz katriem mačiem :)

A Normunds Grabovskis

beidz vecīt, LČ 2.kārtas uzvarētājs ļoti labi pierādīja, ka GALVENAIS IR GRIBĒT, viņam ir krēsliņš un 1!!! 6m bezriņķu kāts un viss :))), ir ļoti liela gribēšana, kad pienāk klāt nedaudz veiksmes, tad viss saliekās tā kā salikās :))), cits stāsts ir par to, ka tādā pašā veidā to visu atkārtot būs pagrūti :)), bet medaļa ir :)))

viss tevis aprakstītais inventārs ir vajadzīgs, ja gribi braukt uz PČ un būt augstākā līmeņa sportists, tad tev vajag vai nevajag, bet tam visam ir jābūt, lai aizbraucot uz PČ tu būtu gatavs visa veida situācijām

Latvijas apstākļos visnotaļ vidēji labam startam vajag 1-2 bezriņķu makšķeres un 1-2 kātus ar spoli, nu katram gadījumam 1 īso 3-4m bezriņķenīti, ja vajag maili lasīt , tārpi un barības…. mačiem vienkārši nav jāpērk veikalā, tad viss ir ok u.t.t.

salīdzinoši ar laivām un karpām pludiņš nav prestižs, tur nav ko un kam reklamēt, nav lielu kompāniju atbalsta un “beizu” veču, kuri automātiski tam piesaista savu čomu uzmanību, jo kopumā tautā visi uzskata, ka pludiņs'ir vienkāršākais copes veids :))) un ķeras tikai mazas zivis :)), arī tirdzniecībā , tā rupji dalot 60-70% ir spinings un ap 30% pluds ar fīderi kopā

Vai vajag tādu video, es domāju, ka nē,

praktiski katru gadu pienāk klāt 2-3 jauni cilvēki un aptuveni tik pat paiet malā, šis “kara un inflācijas” periods iesita biki vairāk gan pa pludu, gan pa fīderi, bet gan jau vēl neiznīksim pilnībā, jo to “galīgi slimo” ir vēl gana daudz :))))

Atbildēja: 21.06.23

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs