atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 2.nov

SAKI MEISTAR VAI MAZA JUGLA IR VERTS KERT AR ZIEMAS FFIDERI (((( STRAUME,rauda sapals,STRAUME LIELAddzilums no 1 lidz1,5 2m cik garu pavadu likt straumee )))UN KADA SISTEMA LABAK SLIDOSA VAI FIKSETA???PALDIES PAR ATBILDEEM!!!

A Normunds Grabovskis

Mazo burtu tev nav :)))? lasot lielos burtus visu laiku liekās, ka tu kliedz :)))))

ja zini, kur zivis stāv pa ziemu un tur ir puslīdz dross ledus, tad jā, ziemas fīderītis būs tieī laikā, es lieku klasisko paternostera sistēmu, barotaviņas mazas, ļoooti stipri jāskatās ar barību, lai to neaiznes pārāk tālu, tāpēc es pats barību mitrinu diezgan stipri, vienmēr lieku 2 makšķeres, ar barotavu augstāko un pa straumi uz leju +- 1-1,5m, otru, bet ar sviniņu barotavas vietā, tad viss noetiekās labāk kā liekot 2 barotavas, pavadu garumi no cm 30 līdz 100, āķi 14.-12., ēsmas izmēri stip[ri jāvariē, tavā upē arī varētu būt, ka ūdenstārps\maksteņu kāpurs ir labākā ēsma, bet tos iepriekš jāsagatavo\jāsalasa, kas ne vienmēr ir izdarāms.

ziemas fīdeītis tieši ir vietām, kur ar loģiska izmēra mormišku nevar dabūt grunti, bet lielas mormiškas zivis negrib, vietām, kur straume mutuļo un maina stiprumu un virzienu, parasti pietiek ar mazākā izmēra 20-30gr barotavām pat diezgan stiprai straumei

Atbildēja: 19.12.22

Vasals !!

Te vairāk tehnisks jautājums par auklām ziemā - cik resnu un kādas markas ( ? ) liekam tam pašam asarim vai raudai un kādas liekam zandartam vai līdakai?

A Normunds Grabovskis

asarim un raudai arī jāgatovo vairākas makšķerītes, jo metra dziļumā un 5+ metros var un vajag strādāt ar dažādām auklām, jo metra dziļumā labu asari(300+grami) noturēt ar 0,10mm būs pagrūti, toties 5-8 metros ar 0,10mm aukliņu var ļoti labi operēt, tas kā piemērs :), bet vispār pašas populārākās auklas ziemā ir 0,12-0,16mm, BET te ir jāatceras, ka tievajām auklām ražotāji\iepakotāji parasti melo par auklas diametru un tas, kas patiesībā ir 0,12-0,13mm, bieži vien tiek pasniegts kā 0,10mm, bet … tie ir tādi “labie meli”, kuri vairāk palīdz nekā kaut ko bojā, sportisti tik un tā sev meklē super precīzās tievās auklas 0,05-0,07, tur jau 0,08mm skaitās resna :)), bet ikdienas copē bieži vien tas viens līdz divi “samelotie” izmēri neko copei neskādē, bet tieši palīdz izvilkt smukāku zivi :))) . Tāpēc es teiktu tā, ka ja lietosi sportiskāk noskaņotu firmu auklas, tad ticamības procents diametram ir biki leilāks, ja “tautas” klases firmas auklas, tad ticamība rakstītajam mazāka :))), BET tas noteikti nenozīmē, ka tur aukla ir slikta, aukla var būt arī ļoti laba, tikai jārēķinās, ka norādīts mazāks ddiametrs kā ir patiesībā :).

Tātad ziemas makšķerītēm 0.10-0.12-0.14, bļitkai 0,14-0,18mm, vibam-balansierim līdakai 0,25+mm, lai arī mani paziņas vairums ir pārgājuši uz pītajām auklām zandartu un līdaku copē ziemā, tik cik tās vajag piesūcināt ar silikonu vai kādu citu vielu, lai nesūc mitrumu un nesasalst

Atbildēja: 12.12.22

Sveiks,

Raidījumi super ! Tā tik filmēt !
Varbūt vari padalīties ar nosaukumiem tiem vieglajiem āķīšiem, ko zivis spēj viegli iesūkt, jo superviegli. Un vai šādu āķu lietošanai visas sezonas garumā nav pluss, ka arī pie aktīvās copes zivis labāk uzsēžas ? Un es nevaru atrast plānas un garas 1m-1.5m ar mazo āķīti gatavās pavadas. Tādas eksistē ? Vai jūs paši sienat ? Vai nav nepieciešamas ne ikdienas, ne sacensību copē ?

Martins

A Normunds Grabovskis

Owner ir pavadas ar smalkiem āķiem, piemēram 282 sērija, ir arī citiem ražotājiem, mačiem gan vis biežāk jāsien pašiem, es savulaik daudz izmantoju mušiņmakšķerēšanai paredzētos vieglos titāna āķus, ļoti patika, tie ir ne tikai viegli, bet arī stingri, tiesa padārgi un jāpameklē vajadzīgās formas. Ja paskatīsies uz āķiem veikalos, tad redzēsi to ka vienas formas un izmēra āķis var būt pat reizes 4-5 tievāks\resnāks, pašus resnākos es praktiski neizmantoju, bet tādus vidēji resnus gan, piemēram brekšu fīderis stiprā straumē, kad tev vajag, lai ēsma gulētu uz grunts, nevis plivinātos. Ir tādi +- universāli āķi, bet tikko sākas kāda copes specifika - stingrāk jāpietur zivs\jāpaforsē izvadīšana (asa kants, koki, zāles) tā uzreiz prasās resnāks\stingrāks āķis, tikko brekšu vietā trāpi uz labām raudām, tā uzreiz prasās pēc biki vieglāka, smalkāka āķa u.t.t. . var jau protams neiespringt :)))), bet… ja gribās ķert vienmēr un visur, tad vajag :)))) tomēr padomāt par to visu :)))

Atbildēja: 05.12.22

Piedot ka trauceju.nopirku deeper ckrip 2 . Ir jega iegadaties premijum . Es velos ar vinu vasara savos ezerinos sazimet dzilumu kartes. Bilde veca profila. Nezinu ka nomainit. Paldies.

A Normunds Grabovskis

Sveiks !

nemācēšu atbildēt, nesekoju Deeper jaunumiem, manas vajadzības - lasīt gultni, atrast zivi Chirp 2+ pilnībā izpilda , es vispār esmu mamuts, tehnikā un elektronikā pilnīgi neko nejēdzu :)))

Atbildēja: 05.12.22
J MrUgo

Sveicināti! Paldies par raidījumiem, gan latviešu, gan krievu valodā, tie liek pasmaidīt arī tad kad pavisam negeibas smaidīt. Jautājums no mazpieredzējuša fīderista, kur šobrīd pie nelieliem mīnusiem ir vērts braukt fīderēt Latvijā? Kur iespējams noķert vēl man tik mīļos breksīšus?

A Normunds Grabovskis

Prognozes rāqda, ka pēc nedēļas varēsi fīderēt daudzās vietās :)), tik jāskatās, kas būs ar ūdens līmeni upēs

Rīgā var fīderēt arī šodien, praktiski visas vietas ir brīvas no ledus, tik cik pašam jāsaģērbjas un jāatrod vieta, kur vējš mugurā pūš, nu un tomēr auksta ūdens pamat principi noteikti jāievēro - tumša barība, stipri samitrināta, vēlams ar zemi 1:2-1:3 barība:zeme, noteikti ar nelielu gaļas (tārpu spiestu\grieztu) piedevu, vis biežāk strādā pinki ar motili uz āķa, attiecīgi arī barībā tos labāk likt, meklē vietas, kur copes dziļums 5+metri, maksimāli tievas spices, jo copes šajā laikā ir nekādas.

Lielupē un atsevišķos tās kanālos +- tas pats, bet tur var parādīties duļķis, ja sāks kust strauji

Buļļupē ir virkne vietu, kur var tikt klāt dziļumiem, var būt kādu krūmu nāksies nogriezt, bet vietas ir un zivis tur ziemo

tālāki braucieni - Liepāja, Roja, Saka, Salaca, Venta u.t.t., bet upēs visur jāseko līdzi līmenim, katrā gadījumā arī pats tikai piektdien sapratīšu kur dosimies copēt, jāskatās grādi, vēji u.t.t., variants necopēt netiek pieļauts :))))

Atbildēja: 21.11.22
J A656

Sveiks Normund, kur tagad meklēt meža ezerā breksi uz feederi, ja ezeram dziļāka vieta max ir 2m un tas ir vietā kur tek cauri upe to ļoti labi pēc zālēm un dziļuma var redzēt, vai viņš straumē tagad būs un cik barot tagad?
Paldies iepriekš!

A Normunds Grabovskis

Mana pieredze rāda, ka par breksi tādā ezerā ir jāaizmirst, var būt kāds kaut kur “uz cūceni” var paķert slieku, bet vispār seklajos ezeros viņi šajā laikā gavē, dziļākos vēl kaut ko var izmānīt, bet seklajos man pašam ir gauži bēdīga pieredze šajā laikā

Atbildēja: 07.11.22
J FishMV

Sveiks!
Fīderiem DAM DETEK ir viegli pieejamas spices, t.i. vai ir šeit Latvijā noliktavā.
Ir doma nopirkt DAM DETEK Light Feeder 11' | 3.30m | L | Up to 50g | 2+3sec un DAM DETEK Light Feeder 12' | 3.60m | L | Up to 50g | 3+3sec, bet negribu pirkt ja nav dabūjamas vēl papildus rezervē spices (gadās ka ar auklu nocērt pirmos divus gala rinķus ar visu spices galu). Citādi tās kas nāk lidzi, pa vairākiem gadiem var izlietoties un vietā nav, kāts tad jāliek mājas antikvariātā :)).

A Normunds Grabovskis

ar D.A.M ir tā, ka patreiz to tirgo Gards, bet pats D.A.M. ir Swendsen grupas uzņēmums, kuru nopirka Pure Fishing, kuru pārstāvam mēs, kaut kas mainīsies, kas un kurā virzienā patreiz nezin neviens :)))), gan jau, ka sliktāk nepaliks :)))), bet vai būs labāk nemāku teikt :)))

Bet…. ir taču internets, ja tev ir iepatikušies kātiņi, tad ņem ciet, spices nemaz tik traki nelūzt, kad piešaujies, un tās vienmēr var pasūtīt, ja kas :))

Atbildēja: 04.11.22

jautājums par brekšiem vēlā rudenī(oktobris/novembris). Daudzi eksperti saka, ka šajā laikā brekši aiziet uz ziemošanas vietām, kas ir dziļākās vietas ūdenstilpnē. Bet parasti tas ir runājot par ūdenstilpnēm kam maksimālais dziļums ir līdz 10m. Kā ir Daugavā virs HESiem kur dziļums sasniedz 35m, kādā dziļumā meklēt breksi? Vai tiešām arī te jāmeklē dziļākajās vietās?

A Normunds Grabovskis

paskaties kur breksi ķer ziemā, reizēm tie ir 5-6 metri, reizēm 10-15, bet nekad neesmu dzirdējis, ka viņu ķertu lielākajos dziļumos, arī laivojot ehalotā neesmu redzējis brekšus tajos mega dziļumos, tur ir tumšs, auksts un nav ko ēst :)))), cits jautājums vai tu no krasta tiksi tam breksim klāt, ja vēl vasarā var ar barību viņu pasaukt, tad šajā laikā viņu jāķer tur kur viņš uzturas, tagad sākas Deepera un citu metamo ehalotiņu\sonāru laiks, jo teiksim Deeper lielākas zivju koncentrācijas parāda ļoti labi, iemest viņu var līdz metriem 65-70 bez lielām problēmām

tā ka vai nu jārunājas ar laivotājiem vai pašam cītīgi jāklīst pa krastu un jāmekl'\e kur zivīte ir aizsniedzamības robežās, es gan teikšu, ka cerēt uz kaut ko lielāku par 1-1,5 kg šajā laikā nevajag, bet nu puikiņus 300-800 grami procesam brīžiem var ļoti labi pavilkt

Atbildēja: 28.10.22

Kāda ir labākā vobleru firma, un kāds vobleru tips ir labākais priekš līdakām?

A Normunds Grabovskis

šis jautājums noteikti nav man, ja vēl par gumijām es varētu kaut ko pateikt, tad par vobleriem noteikti nē, nekad neesmu pat mēģinājis viņus saprast :))), nepatīk man vobleri :)))

Atbildēja: 28.10.22

Sveiciens meistaram!
Vai tiešām rudens "nogriež" brekšu copi Gaujā pie Carnikavas? Ja vasarā var vēl kaut ko saķert, tad nedēļu atpakaļ pilnīgs tukšums.
Dziļums tur gan mazs.
Kā ēsma bija baltie un dārza sliekas.

A Normunds Grabovskis

Normālā gadā cope tur ilga līdz pat novembra beigām +, bet šis gads Gaujas lejtecē ir tik dīvains un tukšs, ka ne es pats ne kāds no paziņām, kuri tur vien copēja, vairs nemaz nebraucam uz Gauju :))))), žēl laika :))), ja zini tās 2-3 bedrītes, kuras ir tajā posmā, tad vari atrast zivi to tuvumā, lai gan vēl ir silts un breksim vajadzēja ganīties arī ierastajās vietās, bet…..

pietam jo aukstāks paliek, jo aktuālāks ir motilis, bieži ir tā, ka slieciņu vispār neēd, bet 3-5 motiļus uz āķa apēd….

Atbildēja: 27.10.22

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs