Sveiks, nesen saku pamakskeret un ta iepatikas! Nu es maksereju pie viena ezerina un lidz simm pa retam asari! Bet uz ka vini labak ceras un kadas vietas uzturas! Un kaa ar lidakam kadu esmu likt dzivo zivtinu vai vizuli! Ceru ka tu paldizesi.
Asari ir tādas zivis, kuras ķeras uz visu: tārpiem, zivtiņām, vizuļiem. Ja tajā ezerā ir daudz asaru un tie ir pietiekoši lieli ir vērts tos spiningot. Parasti asarus spiningo uz nelielu rotiņu vai mazu gumijzivtiņu. Tos spiningojot, galvenais, ir ļoti lēni novilkt vizulīti. Kādreiz vizulim uzreiz skrien pakaļ vairāki asari un viņi sacenšas kurš pirmais to paķers. Asarus vasarā ir jāmeklē gar krasta meldrām, salām, sēkļiem un atsevišķi augošām ūdenszālēm. Ja spiningosi ar mazu vizulīti, tad pa starpam pieķersies arī pa kādai līdakai. Protams, ka asarus un līdakas var ķert arī uz dzīvo zivtiņu, tikai ar spiningu ir interesantāk un sportiskāk.
Sveiki!Ar ko vislabāk spiningot ļoti aizaugušās vietās? vienkārši visi zāļenieki ķeras zālēs! Varbūt varat ieteikt kādu vizuli?
Zāļinieki ūdenszālēs neķeras. Ar tiem var droši mest pa taisno meldros vai lēpju lapās. Iespējams, ka Tev uz zāļinieka uzķeras un turas tādas zaļas aļģes. Tādas pretigas kā puņķi. Ja tas ir tā, tad tur nespiningo, jo to zaļo puņķu tuvumā zivis neuzturas. Spiningo ar ņezacepļaiku tur, kur pašlaik no ūdens aug lēpju lapas un dzeltenās ūdensrozes.
Sveiks! Vēlējos tev jautāt, par makšķerēšanu uz dzīvo zivtiņu. Kuru uzskati par viss labāko ko likt uz āķa? Nesen gadijās tā ka mazās praktiski nevarējām noķert un bija jaliek vien noķertie ķīši un teikšu ka ļoti labi sanāca 5kg līdaka. Ka tu domā? (Ja kas patīk spiningot, bet esmu sportists un ar kāju lielas problēmas tapēc tagad japasēž uz plusiņu skatoties
Ar lauztu kāju var braukt ar laivu un spiningot. Egons Simsons Baltezerā organizē invalīdu sacensības, kurās nereti piedalās cilvēki ar amputētām kājām. Viņi normāli brauc ar laivām un spiningo, vienīgais viņi nevar patstāvīgi iesēsties laivā bez palīdzības. Ar copi uz dzīvo ir tā, ka līdaka it kā drošāk ņem dzīvo zivtiņu, bet ar dzīvo nekad neizdosies apzvejot tādas platības kā ar spiningu, tāpēc rezultāti parasti ir spiningotāju labā. Kas attiecas uz ēsmas zivtiņām, tad jāatceras, ka lielai līdakai ir vajadzīga lielāka ēsmas zivtiņa, piemēram 200 gramus smags plicis. Vispār līdaka ir ļoti rijīga, bet nav muļķe un priekšroku dod pēc iespējas garšīgākām ēsmas zivtiņām. Tā labprātāk aprīs lielu un treknu grunduli, karūsiņu, plici vai sliktākajā gadījumā vīķi, bet ar gariem zobiem ēdīs raudiņu vai asakaino ruduli. Pēdējos gados ir dzirdēts par atsevišķiem tipiem, kuri braucot uz copi iebrauc zooveikalā un nopērt eksotiskās akvārija zivtiņas un ķer līdakas uz tām, it sevišķi ziemā uz ūdu, un kā par brīnumu arī noķer pa kādai zaļsvārcei. Domāju, ka ieraugot kaut ko tik eksotisku, līdaka to grib pagaršot un iekrt.
Nu pat esmu auzās un neko nesaprotu! Līdz šim domāju, ka plicis ir nedaudz cits radījums nekā breksis. Taču pēc tam, kad Daugavā biju noķēris smuku zivtiņu, ko uzskatīju par palielu plici (ap 300g), vietējie krievi pienāca un teica, ka tas nav "podļeščiks" (ko agrāk uzskatīju par plici), bet tā esot "gustera". Tādu ērmu nebiju dzirdējis. Arī citi krievu puikas, kam līdz šim bija tikai "ļeščj" un "podļeščik" sāka protestēt. Tad nu ņēmos pa e-net un vienalga nekļuva pilnība skaidrība. Tā "gustera" pēc latīņu terminoloģijas- Blicca bjoerkna, izrādījās latviski - plicis. Vairumā krievu informācijas avotos par "podļeščiku" sauc mazu jeb pareizāk nepieaugušu breksi (Abramis brama) - līdz 10-15cm garumā. Taču ir arī tādi, kas norāda, ka tās ir atšķirīgas zivis un tas "podļeščiks" ir Cyprinus blicca. Kaut kur atradu, ka tas ir sinonīms tam pašam Blicca bjoerkna, kas latviski ir nosaukts par plici vai krieviešu val. par to pašu "gustera". Ja plicis ir tā pati "gustera" jeb Blicca bjoerkna, tad kā lai latviešu valodā apzīmē "podļeščiku" jeb mazo breksi, ko agrāk es un lielākā daļa man zināmo makšķernieku arī šo mazo breksi par tādu plici jeb "podļeščiku" arī uzskatīja. Godīgi teikšu, ka manis noķertais plicis (ar ko arī šī istorija iesākās) īsti manā pliča klasifikācijā neierakstījās, jo bija tumšāks, biezāks vairāk uz breksi vilka, bet īsti tā kā nebija. Plicis man līdz šim tāds plakans un gaiši sudrabains bija. Lūk tādas auzas. Gribētos jau zināt, ko noķer un kā to pareizi sauc. Varbūt experti var izlīdzēt?
Es vairāk zinu par plēsīgām zivīm. Pličus un tamlīdzīgas zivis ķer Normunds Grabovskis. Viņš noteikti zina vairāk, bet ar plēsīgo zivju nosaukumiem latviešu valodā arī ir pilnīgs sviests. Tā, piemēram, ihtiologi zin, ka mūsu ūdeņos mīt strauta un jūras foreles, bet pat oficiālajos dokumentos latviešu valodā jūras foreli saukā par taimiņu. Noteikti tas pats ir arī ar citu sugu zivīm. Vispār, tas mani nemaz neizbrīna par cik Vides ministram Raimondam Vējonim ir ļoti labi atalgots padomnieks makšķerēšanas jautājumos, kurš pat nav makšķernieks un no sava darba saprot tikai to, ka ir jāsaņem liela alga. To darboni sauc Alvis birkovs un viņš ir izbijis krievu laiku aktieris, kurš detektīvfilmā Aveņu vīns tēloja milici.
Sveiks, Valdi!
Vēlējos Jums pajautāt, kā pareizi prezentēt un vadīt mušas un nimfas? Netā itkā daudz rakstīts par mm tēmu, bet pārsvarā par metieniem utt.
Paldies!
Par šo tēmu var sarakstīt veselu romānu, jo mušas ir sausas un slapjas, ir nimfas, strīmeri un lašu mušas, pie kam copē gan ezeros ar stāvošu ūdeni, gan straujās, gan lēnās un dziļās upēs. Vispārīgi var teikt, ka muša ir jāvada tā, kā kukaiņa prototips kustas ūdenī. Ja piemēram may fly, t.i. viendienītes iekrīt un lēni peld pa straumi, tad ir jāapstrādā ar sprey mušiņa, jāiesmērē pavadiņa un tā ir jāiemet ūdenī un jāļauj tai peldēt pa ūdens virsmu kaut vai izstieptas rokas garumā tā, kā pel īstas may fly un tad jāpārmet. Ķerot alatas un strauta foreles uz sauso mušu ir jāizvairās no tā, ka uz ūdenī iemesto auklu iedarbojas straume ar dažādu ūdens plūsmas ātrumu. Vārdu sakot ir jācenšas cik vien precīzi ir iespējams imitēt reālu kukaiņu uzvedību.
Labdien!
Cik jūsuprāt vareetu maksāt 0.18mm pītā aukla?
Vidēji, ap 10 latiem par 100 metriem.
Labdien ! Varbūt zinat tādu kātu salmo taifun 40.
Paldies jau iepriekš!
Tas ir normāls stikla šķiedras spinings ar kuru var spiningot līdakas. Tas arī nav dārgs.
Sveiks,Valdi!
Gribētu dzirdēt Tavu eksperta viedokli un ieteikumu spininga iegādei (tests,garums,akcija)-makšķerēšanai no krasta upēs.Mērķauditorija -lašveidīgie ,kā saka zinātāji 3-10 kg.
Ja runa iet par īstiem lašiem tad tie nu nekādi nebūs 3 līdz 10 kg smagi. Ja iet uz īstiem lašiem, tad ir jārēķinās ka tie var būt robežās no 3 līdz 30 kg un tad laša spinings klasiskajā izpildījumā ir ap 2,70 metrus garš divrocis, tests līdz 60 gramiem un action medium vai parabolic, pie kam tas ir kāts ar specifisku rokturi un mazajiem riņķīšiem, jo ir jāizmanto multiplikātora spole ( optimāli Ambassadeur 6500 C ). Ja kaut kādu iemeslu dēļ ir aizspriedumi pret multiplikātoriem, tad var izmantot arī spiningu ar lieliem riņķiem un labu bezinerces spoli. Ja spiningo ar bezinerceni, tad spinings var būt arī mīkstāks, piemēram, ar testu līdz 40 gramiem. Rīgā, pie Pāvela Belugina var nopirkt lielisku Hause of Hardy speciālu lašu spiningu tieši spiningošanai ar bezinerceni. Protams, ka ir atsevišķas upes, kurās trāpīt lielu lasi nemaz nav iespējams un tie tiešām parasti trēpās tieši 3 līdz 10 kg smagi. Tādas upes visiem ir zināmas. Tā ir Salaca un Venta pavasarī, kur ir atļauts ķert iznārstojušos un novārdzinātos lašus. Nelieli laši ķeras arī nelielajās lašu upēs Kolas pussalā, kā arī visās tajās upēs, kuras atrodas Kolas pussalas dienvidu daļā un ietek Baltajā jūrā, slaveno Varzugu ieskaitot. Ja ir iecerēts spiningot Salacā vai Ventā, tad ir jāņem kāds lētāks divrocīgais spinings ar testu 30 līdz 60 gramiem un tieši to, kurš ir domāts spiningošanai ar bezinerceni. Diemžēl, Salacā un Ventā gandrīz vienmēr ir diezgan netīrs ūdens un spiningot tur ar kādu sevišķi smalku spiningu, kurš maksā ap tūkstoti nav vērts. Vēl Salacā un Ventā ir ļoti daudz sakritušu koku un tāpēc ir daudz zacepu un lai būtu mazāk jārauj nost vizuļi tur ir pieņemts spiningot ar nejēdzīgi resnu pīto auklu, piemēram, ar diametru 0,25 mm vai pat resnāku. Kas tā ir par lašu copi, ja ir jāvelk novārdzinātais lasis uz pīto 0,25 mm auklu no duļķaina ūdens un vēl stāvot dubļos kaut kur pie Zirgakmens? Principā, tā ir nejēdzība un nekāda fīlinga. Pavisam cita lašu cope ir tai pašā Varzugā un citās Kolas pussalas dienvidu krasta lašu upēs, kur arī laši nav lieli, tādi ap 2 līdz 3 kg, retāk līdz 6 kg, nu var būt gadās kāds 8 vai pat 10 kg, bet tie ir svaigie, spēka pilnie laši. Ūdens šajās upēs ir kristāldzidrs, zacepu maz un tāpēc tur būtu jācopē ar smalkāku spiningu un tievāku auklu. Pilnīgi var iztikt ar kvalitatīvu 2,10 līdz 2,40 m garu vienroci un labu bezinerces spoli.
Uz kādiem vizuļiem vai gumijas zivtiņām šogad līdakas vis labāk ķerās?
Šogad 2. maijā es atklāju spiningošanas sezonu vienā upē un kā, katru gadu līdakas un pat vēl neiznārstojušie asari lieliski ķērās uz Lucky John rotiņu, kurš ir ļoti līdzīgs MEPPS AGLIA LONG.
esmu kaisligs makscernieks un gribetu zinat ar ko vislabak kert lidakas?
Līdakas tradicionāli ķer ar spiningu. Daudz vieglāk ir noķert līdaku uz dzīvo zivtiņu, bet tas nav tik sportiski.