Sveiks:)
Kādas atsauksmes par savagear-vobleri 3D prey95?
Un ar savagear kātiem esi strādājis?
Sveiks:)
Kādas atsauksmes par savagear-vobleri 3D prey95?
Un ar savagear kātiem esi strādājis?
Sveiks,
No Savage Gear pērku un lietoju tikai džerkus un mīkstos svimbaitus Soft 4 Play. Arī ar šī zīmola spiningiem neesmu strādājis.
Paldies, tomēr savā atbildē uzkāpi uz kārtējas naglas. Krenki un viss pārējais, saistīts ar tiem!
Sorry īsti nesapratu jautājumu, vajag pastāstīt par krankiem?
Major Craft basu sērija. Cik laba tā ir vietējam tvičam?
Konkrēti par kuru sēriju ir runa - BassPara? Ja tā tad ar šīs sērijas spiningiem neesmu strādājis...
Pastāsti ko tuvāk par ratliniem, ar ko šos ēd un ko virsū ber! (tobiš - kur ar tiem ķer un vilkšanas metodes)
Ratlini jeb vibration klases mānekļi ir kārtējie, kas nav tā īsti pie mums novērtēti. Principā domāju ka ir skaidrs, ka šie ir vobleri, kuriem nav mēles, stiprinās viņi augšpusē, tuvāk galvas daļai, un viņiem ir plata piere. Spēle attiecīgi sanāk ar spēcīgu vibrāciju. Tad lūk principā vibration ir gan vobleri ar kuriem var džigot, gan viņi sevī apvieno arī zināmā mērā šūpiņa spēli. Pārsvarā ratlini ir smagi - svars grozās ap 20 gramiem. Es vismaz viņus animēju ar tādu sava veida džiga animāciju. Pēc iemetiena gaidu kad vobleris nogrimst uz gultnes, pēc tam veicu auklas ietīšanu, pauze, lai ratlins atkal grimst, pēc tam atkal. Attiecīgi variējot ietīšanas biežumu, ātrumu mainās voblera spēle. Seklākām vietām ir dažādi mazāki ratlini - junior, kuriem ir mazāks svars, un izmērs. Bet nav obligāti ratlinu vadīt džiga tehnikā, var vienkārši ietīt auklu. Voblerim ir ļoti aktīva spēle, nedaudz līdzīga krankiem. Ko ķert? Principā visas plēsoņas - asari, zandarti, līdakas. Arī meženes. Kur ķert? Principā visās vietās kur džigo - turklāt gan straumē, gan mierīgā ūdenī. Pateicoties ratlina svaram viņu var gana tālu aizmest. Modeļi? Nu es jau noteikti izvēlos japāņus... Amīši un jeņķi viņus izmanto basu ķeršanai. Ieteikt varu to ko pats esmu mēģinājis un ar ko ķeru. Megabass Vibration X - šie bija vieni no pirmajiem ratliniem (starp citu vārds ratlin ir iegājies no Rapala modeļa Ratlin, bet vispār šo modeļu klasi sauc Vobration). Viņiem ir dažādas modifikācijas - Vibration Ultra, Vibration Smatra. Galvenās atšķirības ir vibrācijas intensitāte, voblera svars un izmērs. Zip Baits Calibra un Calibra Jr., DUO Realis Vibration, IMA Rock n Vibe u. c. Turklāt vēl jāatcerās, ka vibration vobleri ir tādi, kuriem ir iekšā skaņas bumbiņas, līdz ar ko viņi pie animācijas izdod ļooti skaļu skaņu, grabēšanu, un ir klusie. Kur kādus izmantot - nav vienota formula, bet es ar vien biežāk pēdējā laikā nāku pie secinājuma ka klusie vobleri strādā labāk par skaļajiem, un tas attiecas gan uz minnow, gan krankiem, gan ratliniem.
Jautājums. Ezers, dziļums 2 - 2,5 m (pie zālēm), pa vidu 3-4 m, bedrēs līdz 8. Kādus voblerus izvēlētos pats? Ierobežojums - nav kāta jaudīgam tvičam, ir tikai mikrobs un kātiņš, ar kuru var izraustīt līdz 14 g smagus maiļus.
Ja līdz 14 gramiem, tad vairāk tendētos uz 9 cm mailēm, ar dziļo iegrimi, kā arī stipri nopietni pieietu darbam ar krankiem. Ja par mailēm - noteikti Orbit 80DR, Megabass Live-X Revenge, Ima Flit 100, Pontoon21 Crack Jack 98DR, OSP Asura. Ja skatāmies ārpus tvičam, tad no krankiem un šadiem ņemtu - Imakatsu IK-250, IK-400, OSP Power Dunk, OSP Blitz Max DR, Megabass MD-X Cyclone. Tāpat nevajadzētu aizmirst par tādu lietu kā ratliniem, kas faktiski ir džiga mānekļi, kaut vai Megabass Vibration X Smatra.
Sveiki! Izskatās, ka esat jau noguris no nebeidzamajiem jautājumiem, ko pirkt utt. Mēģināšu pagriezt šo jautājumu citādā veidā - ja Jums būtu budžets 100 EUR, kādu komplektu Jūs "salasītu" pilnībā no nulles?
Sveiki, Jautājums labs. Bet man ir pretjautājums - komplektu kam? Tvičam, džigam, mikrodžigam? Tomēr es esmu par šaurāku specializāciju, un tāda lietu kā universāls spinings - īsti neatzīstu :)
sveiks Martin! kadas krasas voblerus vai dzigas tu izveletos tagad rudeni uz lidakam ezeros, kuras butu vairak vai mazaak ejosas visos ezeros, saprotu ka katram ezeram ir sava specifika bet tomer ko tu meginatu svesa ezeraa??
Sveiks, Principā rudenī es vairāk izmantoju spilgtos krāsojumus vobleriem. Vasarā biežāk sanāk ķert ar dabīgajiem. Rudenī bieži vien ir saules trūkums, ūdens ir tumšs, līdz ar ko spilgtās krāsas plēsējs pamana daudz labāk. Ļoti labi strādā tā saucamie sālsūdens krāsojumi. Šīs krāsas pārsvarā ir japāņu ražotajiem mānekļiem un apzīmējās ar burtiem SW - salt water. Šie krāsojumi ir daudz spilgtāki, spožāki. Bieži vien tas nostrādā! Bet tai pat laikā, nevajag uzreiz mest pie malas dabīgos. Ir reizes kad arī rudenī dabīgās krāsas strādā ļoti pat labi!
Labdien. Gribēju jautāt pa copi uz dzīvo ēsmu. Varu piemājas dīķī saķert laba izmēra ruduļus priekš dzīvā. Cik laba no 1 līdz 10 baļļu sistēmā ir šī ēsma šobrīd, rudenī, līdakai? Divu copju reizē vienu mēra piemāniju, tas arī viss. Copēju lielupē. Un jautājums, kādu likt dziļumu rudenī?
Labdien, Uz dzīvo ēsmu necopēju - esmu tikai spiningotājs :) Līdz ar to uz šo jautājumu nevarēšu atbildēt!
Sveicināti, Mārtiņ! Esmu džiga un tviča spiningošanas veidu piekritējs, un tie ir un paliks man primārie, bet šajā laikā, kad gaisa temperatūra ir 0 vai pat zemāka, un roku pirksti sāk salt (atliek spiningot ar cimdiem) domāju pamēģināt velci. Kādu spiningu velcei Jūs ieteiktu iegādāties (tests, akcija), varbūt arī kādu konkrētu modelīti, no budžeta klases...? Par spoli un auklu man ir skaidrība. Jau iepriekš - paldies par atbildi!
Sveiks,
Es pats galīgi nenodarbojos ar velci. Līdz ar ko nevarēšu ieteikt piemērotu inventāru!
sveiks! man ka iesacejam tads stulbs jautajums- ar ko atciras meles velcejamiem vobleriem no parejiem citiem?
Sveiks, Cik es zinu nav tādi speciāli velcējami vobleri. Ir vobleri kurus izmanto vairāk vai mazāk velcēšanai. Voblerim mēle, dod iegrimi attiecīgā dziļumā. Kādā leņķī ir novietota mēle, tādā arī māneklis iegrims.