atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: Vakar

Sveiks vēlreiz!

Paldies par atbildi uz iepriekšējo jautājumu par drop shot! To izlasot, radās jautājums - kāds būtu labākais (optimālākais) veids, kā drop shot sistēmā iemontēt pavadiņu materiālu, jo ir lielas aizdomas, ka līdakas manos ūdeņos ir vairumā.

Paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks,

Var pie fluorokarbona siet teiksim to pašu stīgu. Pārdodas jau gatavas stīgas, kādi 10 cm garumā. No šī materiāla zandarts nebaidās, bet līdaka nevar nokost. Stīgu sien vienkārši ar mezglu pie fluorokarbona, otrā galā mānekli klāt. Ja gribi elastīgāku materiālu, tad var pirkt flexonit materiālu un siet ar mazu grizuli pie fluorokarbona, vai izmantot gatavu pavadu no flexonita. Man personīgi labāk patīk likt stīgu, kaut gan daru to gaužām reti.

Atbildēja: 26.08.14

Sveiks!

Iemēģināju drop shot (pie pītās auklas cilpu cilpā iesēju apmēram 1.5m fluorokarbonu, tā galā svinu, apmēram 30-40 cm no svina ar Palomar mezglu iesēju ofsetāķi) un rezultāti patīkami pārsteidza - asara un līdaku atsaucība bija ievērojama. Bet ir divas problēmas:

1) daudz nerealizētas copes - tas laikam tāpēc, ka lietoju ofsetāķi?

2) pāris nopietnas līdakas nokoda 0.27 fluorokarbona auklu vietā, kur āķis iesiets fluorkarbonā.

Saki lūdzu, kā un vai iespējams šīs problēmas risināt?

Paldies!

A Mārtiņš Babris

Sveiks,

Drop šot ir interesanta un visnotaļ rezultatīva tehnika, kādā var ķert ne tikai zandartus. Es pārsvarā šo tehniku lietoju tieši zandartam, pārējās zivis ir piezveja. Nav teikts ka tieši offset āķi ir vainīgi pie nerealizētajām copēm. Bieži vien ir svarīgi vai ir izmantots pareizais āķu izmērs, kā pati zivs ir paņēmusi mānekli, pavada. Katrā ziņā varu ieteikt paeksperimentēt. Pirmkārt ar pašu offset āķu formu. Otrkārt āķu ievietošanu māneklī - piemēram, var offset āķi izmaukt tikai caur mānekļa galvu, nevis visu ķermeni, vai arī var izmantot parasto treilerāķi. Zandarts bieži vien ņem no mānekļa galvas, līdz ar to var droši piecirst. Turklāt šāda montāža māneklim veidojas nedaudz savādāka spēle.

Fluorokarbons netur līdakas zobus. Tas ir fakts. Ja veiksmīgi piecērt, tad ir iespēja izvilkt zobaino, bet principā ja fluorokarbons tiek zobos tad nekas labs nav gaidāms. Pirmkārt jāsaprot vai līdakas konkrētajā copes vietā ir daudz. Ja līdaka neliek par sevi manīt - kaut vai nenokož mānekli, tad iesaku strādāt tikai ar fluoro. Ja līdaka ir biežs viesis, tad var siet pie fluoro, piemēram, flexonit pavadu materiālu klāt.

Atbildēja: 21.08.14
J dj888

Sveiks! Nepateiksi kur varētu būt problēma, metot ar spiningu uz tālajiem iemetieniem, pēc vairākām intensīvām mešanas reizēm pītajā auklā izveidojas kaut kāds mistisks neatsienams mezgls, esmu jau nomainījis vairākas pītās auklas..?

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Pirmkārt būtu svarīgi zināt cik resna ir aukla, kādā tehnikā strādā - ar tviču, džigu? Izejot no dotās informācijas varu tikai izteikt pieņēmums. Viens varētu būt ka spolei ir slikts auklas uztinējrullītis, un aukla tiek savērpta. Līdz ar to metienā aukla strauji atvērpjas un saķeras kopā. Ja tiek izmantota, piemēram, samērā plāna pītā aukla, un tiek tvičots, tad ir iespējams, ka pie rāvieniem, auklas augšējie slāņi iegriežas dziļāk apakšējos, līdz ar ko metienā aukla izrauj daļu no apakšējiem tinumiem. No šī var izvairīties lietojot spoles, kas ir domātas pītajām auklām, tādas, kas tin krustā auklu uz kasetes. Nu protams, arī var būt nekvalitatīva aukla.

Atbildēja: 17.08.14

Sveiks, jautjums: Zvirgzdu ezers ir tāda paša veida, kā babītes? (20cm un ziedošās zāles sākas un nav kur pat iemest rotiņu)

Paldies.

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Zvirgzdu ezerā neesmu ķēris zivis, bet apskatoties ezeri.lv datubāzē, var redzēt, ka šajā ezerā vidējais dziļums ir 6.3 metri. Attiecīgi ar Babītes ezeru viņu nevar salīdzināt. Pieņemu ka ezeram ir vietas, līči, kas ir sekli, ar zālēm, lēpēm. Šajās vietās tad var ķert ar seklajiem vobleriem, vai virsmas mānekļiem.

Atbildēja: 17.08.14
J Tonis

Sveiks,

kā domājat,vai uz baltajiem kāpuriem var noķert mēra līdaku?Paļdies.

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Iespējams, var, iespējams nē. Es ķeru zivis tikai uz spininga, tātad uz mākslīgās ēsmas.

Atbildēja: 17.08.14

sveiks gribēju uzzināt vai uz slieku ir iespējams noķert līdaku??

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Tā īsti par pludiņmakšķerēm nemācēšu teikt, bet man liekās ka uz slieku mērķtiecīgi ķert līdaku nav jēgas. Protams, var pieķerties līdaka, bet drīzāk no plēsoņām asaris pieteiksies. Šo gan labāk zinās Normunds, vai kāds cits pludiņu eksperts.

Atbildēja: 10.08.14

Sveiks.Laikam jau noskatījies filmiņu par Andreju Pitercovu.Viņš normālas līdakas un zandartu cēla laivā ar kātu.Kas tas ir?Superkāts?Paļaušanās un pārliecība par rīkiem?Atstrādāta tehnika?

Kāds ir Tavs viedoklis?

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Jā, esmu redzējis šo īsfilmu. Skaisti nofilmēts, samontēts, Rinat Muslimov, tiešām ir ķēriens uz šādiem klipiem. Par zivju celšanu laivā. Pirmkārt viņi izmanto kātus ar diezgan lielu testu - PAL sacensības notiek lielās Krievijas upēs, līdz ar ko ir nepieciešams izmantot lielus svarus, dēļ straumes un dziļumiem. Otrkārt Pitercovam ir bassu laiva, līdz ar ko attālums kāda zivs ir jāpaceļ ir relatīvi mazs. Treškārt šādā veidā ceļ zivi, ar svārsta principu, tāpēc ar otru roku papildus pietur pie kāta resnās daļas. Protams, katram kātam ir sava saprāta robeža, turklāt šo robežu neviens nevar definēt, viņu ir jājūt. Tāpēc ja copē ar kādu konkrētu spiningu ilgāku laiku, Tu jau pats jūti robežu, kādā kāts tur. Pats esmu cēlis zandartus no Daugavas, Rīgā, kur ir augstais, betonētais krasts, tur arī esmu jutis konkrēta kāta izturības robežu, ko labāk nepārsniegt :))

Atbildēja: 10.08.14
J moose

Sveiks

Ko Tu labu vari pateikt par šo te spoli '' DAIWA GEKKABIJIN

MX''?

Ir bijis kādam vecim rokās un darbā pie ūdeņa?

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Gekkabijin sērija ir domāta mikrodžigam jeb precīzāk - rockfishing. Pašam šī spole nav bijusi, kaut gan zinu dažus cilvēkus Latvijā kas ar viņu veiksmīgi copē. Pats esmu nedaudz strādājis ar Gekkabijin kātiem, par kuriem varu tikai labi atsaukties.

Atbildēja: 10.08.14

Sveiks!

Svētdien braucu uz jūru saulkrastos un gribēju tev pajautāt , vai ir vērts jūrā makšķerēt uz spinninga?

Un ko īsti tur varētu noķert no Hesa , vai no laivas , kā arī uz kā būtu vislabāk jūrā makšķerēt ( Voblera, roterīša , džiga , vai uz kādas relax gumijas zivtiņas? ) Paldies jau iepriekš!

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Jūra lieliski var ķert asarus. Ķert var gan iebrienot no krasta līdz vidum jūrā, gan no mola, gan laivas. Neesmu gan dzirdējis, ka jūrā būtu HESi :) Principā asari var ķert ar visiem Tevis nosauktajiem mānekļiem. Ja asaris ir pasīvāks vari izmantot rotiņu, lai satracinātu viņu. Ja asaris ir atsaucīgs vari ar mikrodžigu pastrādāt.

Atbildēja: 10.08.14

Sveiks !

Pēdejā laikā eksperti un citi ļautiņi auklas diametru iedala pēc japāņu kvalifikācijas, vai nevarētu ielikt ciparus salīdzināšanai ar milimetriem. Paldies.

A Mārtiņš Babris

Sveiks, Nav noslēpums ka labākas pītās auklas nāk no Japānas. Līdz ar ko varam aizmirst ka uz iepakojumiem ir norādīti auklu diametri. Japāņiem ir savas mērvienības ko viņi izmanto. Galvenokārt tāpēc ka pītai auklai īsti diametru nevar nomērīt. Vienam ražotājam ir blīvāks pinums, cits izmanto savādāku materiālu utt. Tāpēc uz iepakojumiem ir norādīta tikai izturība (lb) un auklas izmērs #0.6, #0.8 utt. Tādas tabulas salīdzināšanai nav, un ja arī ir tad viņas nav precīzas.

Atbildēja: 04.08.14

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs