Čau, vai ari ieteikt universāli, 5 - 15; 17g. Džigs/tvičs, vairāk džigs, bet domāju pievērsīšos ar laiku arī daudz vairāk tvičam. Skatījos uz Avid sēriju Croixam, cilvēki te saka vairāk tvičam, varbūt ir kas labāks?
Sveiks,
A(r)vids ir tomēr vairāk piemērots tvičam, tas tiesa. Ja ir uzstādījums universālis, tad ir grūti ko ietiekt. Kaut vai tāpēc ka tvičam parocīgāks ir teiksim kāts 7'' garumā, džigam jau der 7'6'' vai teiksim 7'3'' garums. Droši vari mēģināt Favorite Blue Bird kātu ar 4-14 gramu testu. Vēl ir Major Craft K.G. One kātiņš. Cenu ziņā pēdējais būs līdzīgās cenās ar Avid, Blue Bird atkal ir vairāk budžeta klases kāts, bet vienalga ar ļoti labu blanku.
Sveiks. Kludas pec iegadata roza power pro pita aukla. 0,14mm. jautajums tads - netrauce zivim? spiningoju, it ka jau gan mezene gan lidaka ir bijusi, bet kops spiningoju ar so auklu (tiesi par krasu domaju) liekas, ka cope ir sliktaka.
tagad planojas nopietnaks spiningosanas brauciens uz divam dienam, Abava.
varbut vari pakomentet kaa ir ar to auklas krasu. tagad jadoma iepirkt kadu neitralaku krasas auklu vai kadu lieku vobleri :)
paldies!
p.s. atvainojos, ka bez garumzimem.
Sveiks, Pītās auklas krāsa noteikti neiespaido copi. Pats šogad copēju ar rozā, zilu, pelēcīgi baltu, zaļu pīto, un neteiktu ka sliktāk ķeras :)
Sveiks! Ko vari pastāstīt par apoli surf master helios ja esi dzirdejis par tādu
Sveiks,
Diemžēl neko, jo ar Surf Master spolēm neesmu copējis. Vienīgais bija man viens ultra light kātiņš, bet tas bija sen...
Sveiki! vai jūs varētu man ieteikt unversālu kātu Jig un twicam bet vairāk jau jigam. esmu gatauvs iegādāties kātu līdz 150 eiro! protams tubulārā tipa kāktu . Copēju pārsvarā no laivas bet šad un tad arī no krasta . Kāta tests būtu vajadzīds līdz 10 gramiem. Kātu gribētu iegādāties kātu Latvijā!
Sveiks,
Universāla kāta nav. Pirmais punkts :) Tvičs un džigs nav neko līdzīgi copes stili, turkāt katram no viņiem ir nepieciešama sava specifika kātiem. Ja tomēr vairāk uz džigu, un no laivas, tad īsti nevajag garāku par 7`3'' jeb 2.21m kātu. Ar šo varēsi arī pietiekami labi no krasta džigot. Konkrēti modeļi, vari paskatīties no Team Salmo Tioga klāsta, noteikti ierakstīsies budžetā, un būs gana labs. Ir arī viens Favorite Blue Bird modelis, bet tas ir solid - priekš džiga ļoti labs, bet nedaudz specifisks.
Sveiks vēlreiz!
Paldies par atbildi uz iepriekšējo jautājumu par drop shot! To izlasot, radās jautājums - kāds būtu labākais (optimālākais) veids, kā drop shot sistēmā iemontēt pavadiņu materiālu, jo ir lielas aizdomas, ka līdakas manos ūdeņos ir vairumā.
Paldies!
Sveiks,
Var pie fluorokarbona siet teiksim to pašu stīgu. Pārdodas jau gatavas stīgas, kādi 10 cm garumā. No šī materiāla zandarts nebaidās, bet līdaka nevar nokost. Stīgu sien vienkārši ar mezglu pie fluorokarbona, otrā galā mānekli klāt. Ja gribi elastīgāku materiālu, tad var pirkt flexonit materiālu un siet ar mazu grizuli pie fluorokarbona, vai izmantot gatavu pavadu no flexonita. Man personīgi labāk patīk likt stīgu, kaut gan daru to gaužām reti.
Sveiks!
Iemēģināju drop shot (pie pītās auklas cilpu cilpā iesēju apmēram 1.5m fluorokarbonu, tā galā svinu, apmēram 30-40 cm no svina ar Palomar mezglu iesēju ofsetāķi) un rezultāti patīkami pārsteidza - asara un līdaku atsaucība bija ievērojama. Bet ir divas problēmas:
1) daudz nerealizētas copes - tas laikam tāpēc, ka lietoju ofsetāķi?
2) pāris nopietnas līdakas nokoda 0.27 fluorokarbona auklu vietā, kur āķis iesiets fluorkarbonā.
Saki lūdzu, kā un vai iespējams šīs problēmas risināt?
Paldies!
Sveiks,
Drop šot ir interesanta un visnotaļ rezultatīva tehnika, kādā var ķert ne tikai zandartus. Es pārsvarā šo tehniku lietoju tieši zandartam, pārējās zivis ir piezveja. Nav teikts ka tieši offset āķi ir vainīgi pie nerealizētajām copēm. Bieži vien ir svarīgi vai ir izmantots pareizais āķu izmērs, kā pati zivs ir paņēmusi mānekli, pavada. Katrā ziņā varu ieteikt paeksperimentēt. Pirmkārt ar pašu offset āķu formu. Otrkārt āķu ievietošanu māneklī - piemēram, var offset āķi izmaukt tikai caur mānekļa galvu, nevis visu ķermeni, vai arī var izmantot parasto treilerāķi. Zandarts bieži vien ņem no mānekļa galvas, līdz ar to var droši piecirst. Turklāt šāda montāža māneklim veidojas nedaudz savādāka spēle.
Fluorokarbons netur līdakas zobus. Tas ir fakts. Ja veiksmīgi piecērt, tad ir iespēja izvilkt zobaino, bet principā ja fluorokarbons tiek zobos tad nekas labs nav gaidāms. Pirmkārt jāsaprot vai līdakas konkrētajā copes vietā ir daudz. Ja līdaka neliek par sevi manīt - kaut vai nenokož mānekli, tad iesaku strādāt tikai ar fluoro. Ja līdaka ir biežs viesis, tad var siet pie fluoro, piemēram, flexonit pavadu materiālu klāt.
Sveiks! Nepateiksi kur varētu būt problēma, metot ar spiningu uz tālajiem iemetieniem, pēc vairākām intensīvām mešanas reizēm pītajā auklā izveidojas kaut kāds mistisks neatsienams mezgls, esmu jau nomainījis vairākas pītās auklas..?
Sveiks, Pirmkārt būtu svarīgi zināt cik resna ir aukla, kādā tehnikā strādā - ar tviču, džigu? Izejot no dotās informācijas varu tikai izteikt pieņēmums. Viens varētu būt ka spolei ir slikts auklas uztinējrullītis, un aukla tiek savērpta. Līdz ar to metienā aukla strauji atvērpjas un saķeras kopā. Ja tiek izmantota, piemēram, samērā plāna pītā aukla, un tiek tvičots, tad ir iespējams, ka pie rāvieniem, auklas augšējie slāņi iegriežas dziļāk apakšējos, līdz ar ko metienā aukla izrauj daļu no apakšējiem tinumiem. No šī var izvairīties lietojot spoles, kas ir domātas pītajām auklām, tādas, kas tin krustā auklu uz kasetes. Nu protams, arī var būt nekvalitatīva aukla.
Sveiks, jautjums: Zvirgzdu ezers ir tāda paša veida, kā babītes? (20cm un ziedošās zāles sākas un nav kur pat iemest rotiņu)
Paldies.
Sveiks, Zvirgzdu ezerā neesmu ķēris zivis, bet apskatoties ezeri.lv datubāzē, var redzēt, ka šajā ezerā vidējais dziļums ir 6.3 metri. Attiecīgi ar Babītes ezeru viņu nevar salīdzināt. Pieņemu ka ezeram ir vietas, līči, kas ir sekli, ar zālēm, lēpēm. Šajās vietās tad var ķert ar seklajiem vobleriem, vai virsmas mānekļiem.
Sveiks,
kā domājat,vai uz baltajiem kāpuriem var noķert mēra līdaku?Paļdies.
Sveiks, Iespējams, var, iespējams nē. Es ķeru zivis tikai uz spininga, tātad uz mākslīgās ēsmas.
sveiks gribēju uzzināt vai uz slieku ir iespējams noķert līdaku??
Sveiks, Tā īsti par pludiņmakšķerēm nemācēšu teikt, bet man liekās ka uz slieku mērķtiecīgi ķert līdaku nav jēgas. Protams, var pieķerties līdaka, bet drīzāk no plēsoņām asaris pieteiksies. Šo gan labāk zinās Normunds, vai kāds cits pludiņu eksperts.