Sveiks, meistar.Man tas mūžīgais jautājums par barošanu.Nu es esmu ticis līdz tam,ka saprotu ka ir 2vu veidu barošanas.1 Maksas dīķi,ezeri(kur notiek ari sacensības)2.Dīķi,ezeri (kur sacensības nenotiek).Es vairāk par tiem likvidiem gribēju pajautat.Ir ,kas saka,ka viņus nevajag vispār,jo liela iespējamība,ka viņi zivi atbaidis nevis piesaistīs,otra daļa kas saka ,ka bez viņiem zivs peld tai barībai garām ,jo nav atraktīva.Pašam ir bijis visādi,gan kā liekas nostrādā, un kad liekas, ka kautko esi atkodis,nākamās neveiksmīgās copes liek saprast,ka ne vella neesi atkodis neko:)Atraktanti busteri,ełas extrakti,sīrupi,Amino šķidrumi,CSL šķidrumi,koncentrētie atraktanti utt utt....Visi šie šķidrumi reāli strādā vai tas ir vienkārši marketings??Neprasu konkrētu recepti,bet varbūt bik skaidrību no Jūsu pieredzes:)
Visi šķidrumi strādā un tas nav vienkārši marketings.
Taču - ir jāsaprot, ka plašā izvēle ir nevis tādēļ, lai piemuļķotu karpinieku, bet gan tādēļ, ka dažādos apstākļos un dažādiem mērķiem ir nepieciešami dažādi likvīdi. Līdz ar to ir ļoti liela iespējamība, ka neizprotot šīs lietas līdz galam, sanāk piešaut kaut ko ne to vai kaut ko ne tur. un tad beigās vaino likvīdus visus pēc kārtas, kaut gan patiesībā pie vainas ir pats makšķernieks.
Žurnālā ir bijis samērā daudz rakstu par dažādiem likvīdiem, derētu palasīt. No otras puses - patiešām, var arī bez tiem iztikt. Jo, ja tos nelieto vispār, tad arī nav iespēju neko sačakarēt. Der atcerēties, ka gatavās boilās jau ir gana daudz visādu likvīdu iekšā un dot kaut ko papildus ir jēga tikai tad, ja skaidri zini, kas tur pietrūkst. Ja nezini - vienkārši baro ar boilām!. Arī kukurūzā, kaņepēs un citās mums ierastās barībās ir tādi vai savādāki likvīdi iekšā, turklāt arī tur ir labums tas, ka ir maz iespēju pārdozēt. Savukārt, lejot vienkārši no pudeles šķidrumu, pārdozēt var sanākt pavisam vienkārši pat ievērojot uz pudeles rakstīto. Visbiežāk tieši pārdozēšana ir iemesls, kādēļ karpa metīs tavam galdam līkumu.
Man būtu ieteikums sākt nevis ar domāšanu pie veikala plaukta, bet gan no zivs viedokļa - kas tai pietrūkst un ko tādu vērtīgu tu varētu viņai iedot. un tad meklēt un atrast jau to, ko pats esi izdomājis. Kamēr neesi neko konkrētu izdomājis, klāt pie tā likvīdu plaukta patiešām labāk neej.
Vienmēr esmu gribējis pajautāt vienu jautājumu. Vietā, kur uz karpām ierobežota iemešana, var iemest zālēs. Vai ir jēga klipsēt auklu ? Ja paņem, kas notiek ? Vai pēc iemetiena jāatklipsē ?
Protams. Sportisti visu laiku klipsē. Pēc iemetiena atklipsē.
Lai precīzo distanci ieklipsētu, to dara uz diviem krastā iespraustiem mietiņiem.
Labdien ! Kaut kā neizdodas iesniegt jautājumu ... Mani aicina uz Abavas vecupi, kur ir samērā šaurs nav dziļš. Karpas tur ir. Kādas nianses ? Domāju ķert uz fīderiem, tos metot uz sāniem. Kā ar iebarošanu ? Straume nav liela.
Liela vai maza, straume nes barības aromātu un karpas nāk tam pretī. No šejienes arī visa taktika. Piemēram, muļķīgi, mest tieši pa straumi uz augšu, jo tad karpai sanāk iet tieši pa auklu un arī visa sistēma uz gultnes stāvēs nepareizi. Utt.
Sveiks Aivar.Copes sesija 5 dienas.Iet tresa diena.Pa nakti viena copite uz trim kātiem.Dzilumi plato 2m.otrs plato 3m.u n tresa 5m.pilniga necope .Zivs izgajieni nav redzami.Baroju vienu vietu tikai ar mixu,otro saldas boilas treso zivju.esmu lieku pop up dzelteno,otrai kur mix kukuruzu ar pop up tresaja zivju boilu plus pop up.sniegavirs.vis bez rezultata.Vari kaut ko ieteikt .Paldies.
Iemeslu necopei var būt ļoti daudz. Pirmais ieteikums būtu čakli vērot ūdeni, gan pa dienu, gan jo īpaši rītos un vakaros. Ja barotajā vietā var redzēt zivju iznācienus, bet tomēr nav copes, tad vaina ir ēsmās, montāžās. Ja barotajā vietā karpas iznācienus neredz ilgākā laikā, visticamaāk, ka zivis pie tava galda nav pienākušas. Tad tām nepatīk vai nu izvēlētā vieta, vai pati barība.
Sveiki ! Paldies par iepriekšējām atbildēm ! Tagad jautājums. Cik ilgā laikā karpas atgūstas pēc nārsta un sāk barotoes ? Izsalkums tad laikam liels ?
Te nu noteikti nav stingras matemātikas. Ne nu viņas nārsto visas reizē, ne nu tā atgūšanās fāze ir izteikta. Katrā ziņā nārsta laiks nebūt nav iemesls nebraukt uz copi, ņēmieni tāpat notiekas. Savukārt pēc nārsta, ja tāds vispār ir noticis, nekāda izteikta aktivitātes pieauguma arī var nebūt. Cita lieta, ka nārsts liek karpām pucēties kādās konkrētās ūdenstilpes vietās un tur vai pa ceļam uz turieni tās tad ir lielāka cerība noķert.
Labdien,
Vakar mētājot spiningu, aizaugušā dīķī, redzēju daudz karpas (arī 10+ kg). Nezinu kas bija uznācis, iepriekš neko tādu nebiju tur redzējis.
Ir doma mēgināt pasēdēt uz karpu, taču pietrūkst ideju kur un ko darīt, lai būtu cerīģi. Atradu arī zāļu malu, kur ir zieta grunts.
Jautājums par iebarošanu. Ko labāk piedāvāt?
Paldies.
Ja karpas ir tiešām palielas un daudz, sāc ar visvienkāršāko kukurūzu. Kaut vai pārtikas veikalā nopērkamo konservēto. To var gan barot, gan uz āķa vai mata likt. Vietā, kur karpas netiek aktīvi darbinātas, tā ir laba recepte.
Sveiki atkal. Varētu pacopēt vietā, kur irdenās dūņas, bet uz pludiņu negribas. Ko darīt ?
Ir ļoti daudz veidu, kā copēt dūņainās vietās. Tie visi grozās ap peldošo ēsmu izmantošanu, kas ļauj prezentēt montāžu virs dūņām. Taču tie ir samērā komplicēti. Tomēr jebkurā gadījumā pirms tam ir jāiemācās vismaz aptuveni noteikt dūņu biezumu. Derētu arī spēt pameklēt, vai starp dūņām nav kādi brīvi laukumi ar cietu gultni. Tādus izveido karpas pašas barojoties. Ja tādu atrod, copē no tā ar tradicionālām montāžām.
Labdien! Pēdējā "Copes Lietu" numurā bija raksts par Free Spirit karpu kātiem. Vai Latvijā ir iespējams iegādāties šīs firmas kātus? Kāds šo firmu šeit pārstāv? Interesē gan nevis karpu kāti, bet šīs firmas fīderi.
Paldies!
Nu, būs vien pašam jāspēj pasūtīt caur internetu. Varbūt no Tacklebox, tas uzticams veikals. Nav vienkārši ar muitām no Anglijas, bet viss ir izdarāms.
Labdien ! Sveiciens pavasarī ! Ļoti mainīgs laiks ar vējiem, temperatūru lēcienie. Bija silts, tagad auksts. Kā tas ietekmē karpu copi ? Orientēties vairāk uz naktīm pēc siltas dienas ? Kādas ēsmas un barības šādā mainīgā laikā ?
šobrīd svarīgākais ir saprast, kur karpas atrodas. Tās noteikti meklē, kur ir siltāks ūdens, kaut vai par pusgrādu. Pie tādiem mainīgiem apstākļiem to ir ļoti grūti izpīpēt, tādēļ nākas ņemt talkā termometru. Vislabākie ir iemetamie, ko var piesiet pie makšķeres un nomērīt ūdeni tur, kur plāno makšķērēt. Piemēram šāds:
https://johnsonrosstackle.co.uk/scales/11751-reuben-heaton-standard-ca...
Ja makšķerēsi aukstākā ūdenī, kur šobrīd karpu nav, nekādas superbarības viņas no siltuma neatsauks. Un otrādi, ja atradīsi ezerā vai dīķī vissiltāko vietu, barības izvēlei vairs nebūs īpašas nozīmes.
Sveiks ! Paldies par iepriekšējām atbildēm un labiem padomiem ! Šonedēļ ilgstošs atkusnis. Doma svētdien braukt varbūt izmēģināt uz karpu dīķi. 7 ha, viens gals seklāks, otrs dziļāks, vietām divi, vietām (Pie meniķa) pat 3 m. Diezgn siltu sola. Varbūt labāk naktī ? Pagājušā gada martā Tavs ieteikums uz nakti ļoti līdzēja. Kādas ieteiktu barības, ēsmu ? Kur copēt ? Vējš rietumu - no dziļā gala uz seklo galu.
Diez vai tas atkusnis kaut ko daudz mainīs. Karpām šobrīd ir auksti un arī skābekļa trūkums ūdenī piedevām. Cerības uz copi nav lielas. Katrā ziņā ne uz kādiem seklumiem tās vēl nedosies, paliks visdziļākajās vietās. piemānīt var mēģināt ar kaut ko ļoti smaržīgu, uz spirta bāzes būvētiem atraktoriem vai arī kaut ko dabiski spēcīgu, varbūt ķiploku.