Aivar, kā varētu strādāt tagad siltā laikā piemēram mīkla ar anīsa piedevu? Tādas tautas metodes vēl neesmu provējis, pārsvarā tikai boilas.
Boila jau tā pati mīkla vien ir, tikai vārīta. Radīta tādēļ, lai to neskrubinātu nost baltās zivis. Ja liksi nevārītu mīklu, būs ņemšanās ar sīkajām. Bet karpa, protams, arī var paņemt.
Sveiks,Aivar!
Taisos izpētīt vienu ezeriņu, kur makšķerēšanas apstākļi šādi: gar krastu ir apmēram 4līdz 5 metru ne visai augstu meldru josla, tajā ir apmēram 4m brīvs laukums, tur būs makšķeres, krasts diezgan stāvs, iebrist var kādus soļus divus, ne vairāk.Man būs pieejama arī laivele, kurā, bez riska traumēties, var iekāpt metrus 15 nostāk. Zive,ja tāda būs, varētu būt laba,tikai man šķiet, ka viņa neglābjami iemauks meldros.Kā būtu pareizāk rīkoties- uzreiz doties pie laivas, vai mēģināt tomēr ievadīt tajā brīvajā joslā. Cope notiks apmēram 130 metros.
Paldies
Copējot tik lielā distancē tev ir visas iespējas ļaut zivij izskrieties tālumā, neforsējot izvadīšanu. Pēc tam, pēdējā etapā jau var mēģināt vilkt nokausētu zivi brīvi, kur ir ērtāk. Atceries, jo lielāka zivs, jo vairāk tā cīnīsies pirmajā izvadīšanas fāzē un pie krasta jau vajadzētu būt pavisam “gatavai”. tās ir mazās zivis, kas parasti skrien meldros. Bet, protams, vienmēr vajag censties minimizēt visus riskus, slinkot izvadīšanas procesā nav vērts. ja drošāk jūties no laivas, noteikti izmanto iespēju. vēl labāk būtu braukt pretī zivij ar laivu. tas gan prasa zināmu veiklību, bet viennozīmīgi ir visdrošākais risinājums. un jā, piedomā, kādu auklu lieto - tādos apstākļos noteikti var uzlikt ko resnāku, lai vari zivi turēt un nelaist to visādos ķērājos. 0.35 mm ir pilnīgi ok tāda tipa copei.
Labrīt ! Atkal es. Pēdējā vizītē karpu dīķī (Ap 7ha), biju apmēram pa vidu. Galā jau bija un kamēr biju, visu diennakti darbojās, izskatījās ka zinoši un prasmīgi karpinieki. Ik pa laidam intensīvi baroja. Vai var tā būt, ka viņi vairāk karpas piesaista, citiem mazāk pienāk. Varbūt vajadzēja paiet tālāk, uz pretējo dīķa galu ? Eksperimentēts tika ar dažādām ēsmām, ar barībām arī.
Protams. Aktīvas un masveidīgas barošanas jēga ir piesaistīt pēc iespējas daudz karpu vienā punktā. Un attiecīgi, no citām vietām tās aiziet. Jo ilgāk rit šāds process, jo mazāk cerību ir kaut ko izvilkt bez barošanas.
Sveiks!
Kāda taktika ir pateicīgāka zivs pievilināšanai.
Barot ar kaņepi,riekstu un viena veida boilu, vai vairāku boilu veidiem un vēl papildus peletes?
Ja man jāizvēlas no šiem diviem, tad otrais variants dos ātrāku rezultātu, bet pirmais strādās ilgāku laiku.
Sveiks. Paliels dīķis tajā mīt breksis, līnis pārsvarā. Agrāk ir karpu dīķis bijis 1986 gadā nolaists kkādas karpas atstātas nu ir pagājuši cik daudz gadi un karpas tur ir lielas ir man daudziem paziņām un labiem copmaņiem ir paņemušas arī izvilktas. Ir bijis kad copē breksi paņem karpa ptotams aukla neiztur un aiziet. Arī redz kad saulītē sildās liela izmēra. Dīķis nav pārāk aizaudzis bet grunts dūņaina. Kā pareizi rīkoties jau no paša sākuma ar vietas izvēli ,iebarošanas, kā āķim jāstāv uz grunts, ko uz ko ķert. Kā rīkoties kā varētu nozvejot. ?
Tas tā tiešām varētu būt, ka dīķī joprojā dzīvo lielas karpas. Kas attiecas uz to ķeršanu, tad tā ir samērā komplicēta nodarbe un prasa gan attiecīgu inventāru, gan prasmes. Karpa ir gudra un spēcīga zivs un tradicionāliem rīkiem ir praktiski neiespējami to noķert. Šeit divās rindās nevarēšu visu aprakstīt, kas tev būtu jāzina par karpu copi. Nāksies lasīt rakstus, iepriekšējās atbildes, aizstaigāt līdz karpu copes veikalam. Tad pamazām zināšanas sakrāsies un varēsi sākt mēģināt. Labā ziņa ir tā, ka tu jau zini, kur to karpu meklēt. Daudziem karpiniekiem nav šāda bonusa.
Sveicināts ! Tas atkal esmu es. Pāris mazi jautājumi. Tagad laika apstākļi mainās, tagad skaitās silts ūdens vai ne visai, liekas, ka atšķiras gan iebarošana, gan ēsma. Otrs - man ir aizdomas, ka karpām nepatīk ziemeļu puses vēji, īpaši ziemeļaustrums, neskatoties dažreiz uz to, ka ir silts. Vai tās tikai manas iedomas ?
Ūdens temperatūru samērā vienkārši izmērīt ar termometru. Ļoti ieteicams ar to padarboties, daudzas lietas kļūs skaidrākas. KArpas jūt pat pusgrāda atšķirību un pavsarī dodas turp, kur ūdens siltāks. Mazliet advancētāki karpinieki lieto iemetamo termometru, tādu, ko piesien pie makšķeres un izmēra temperatūru punktā, kur plāno makšķerēt. Tas ir īpaši noderīgi pavasarī, kad ūdens temperatūra dažādās ezera vietās var būt ļoti atšķirīga. Pirmkārt, dziļumā ūdens uzsilst daudz lēnāk nekā virspusē. patiesībā tas vispār tur neuzsilst, bet gan pamazām sajaucas ar to silto ūdeni, kas ir virspusē. šis process, savukārt, ir ļoti atkarīgs no vēja. Tāpēc ir vērts sekot vēja virzienam, kāds ir pūtis vairākas dienas pirms doties uz copi. ja pastāvīgi ir pūtis vienā virzienā, tad tajā pusē arī jāsēž, jo būs sapūsts siltais ūdens. un otrādi, aizvēja pusē ūdens pavasarī noteikti būs auksts, pat seklumā. Šeit arī atbilde par to ziemeļu vēju - ja pie ziemeļu vēja ķersi ezera ziemeļu pusē, būs slikti. Savukārt dienvidu pusē noteikti ūdens būs siltāks gan vēja dēļ, gan arī tādēļ, ka tur saules vairāk. Bet kopumā par vēja virzienu kā tādu, nav dzirdēts, ka tas kaut kā mainītu karpas aktivitāti. Ja nu vienīgi kādos ezeros vai dīķos vēja virziens ietekmē ūdens līmeņa svārstības. tā notiek tur, kur ezers ir caur kādu kanālu savienots ar jūru vai kādu citu lielāku ūdenstilpi.
Sveiks,
Vai baltā zivs(karūsa,rauda,breksis utt) var samazināt karpas svaru dīķī? Dīķis 10ha. Respektīvi, vairākus gadus atpakaļ bija daudz karpas līdz 16kg, bet pēc brekšu ielaišanas dīķī, karpas lielākas par 13kg nav noķertas.
Barības bāze šīm zivīm ir praktiski identiska, līdz ar to, ja karpām ir par maz ēdamā, tad jā, tās var pazaudēt svaru.
Sveiks ekspert!
Jautājums tāds padīvains. Relatīvi mazs ezers, pēc nostāstiem tika ielaistas karpas (psrs laikos, kkur 70's gados), copēju ezerā ļoti aktīvi visa veida zivis jau savus 10 gadus. Nekad neesmu mērķtiecīgi copējis šeit karpu un nekad neesmu nejauši to noķēris. Taču spiningojot no laivas, pamanīju ļoti drošu zivi peldam gar krastu un cik nu saprast varēju, tad pārāk gaiša priekš līņa, pārāk resna priekš plauža un pārāk gara priekš karūsas. Cik liela iespēja, ka tomēr šajā ezerā ir karpas, jo cik ir runāts ar cilvēkiem, tad neviens gadu gadiem nav noķēris karpu. Izmērā kādi 1-2kg bija.
Šogad protams pamēģināšu pacopēt, bet vai vispār jēga ir?
Paldies!
Stāsts nav unikāls, tieši tādā veidā mēs arī atklājam karpas vietās, kur viņu itkā nav. Droši ķeries klāt un viņa noteikti pieteiksies. Tikai esi gatavs, ka eksemplārs var būt pieklājīga izmēra. un noteikti saudzīgi atlaid atpakaļ, visticamāk, viņu tur varbūt ir kāds pāris vai trīs.
Agrāk lasīji komentārus ... Jautājums bija - vai ei copējis Struteles dīķī Saulietis., Kā gāja ?
neesmu gan.
Labdien ! Maijā pēc nedēļas savā dzimšanas dienā, kā pierasts gribu braukt uz ierasto karpu dīķi mkšķerēt. Šodien tur kaļķo krastus. Nez kā būs - vai pēc nedēļas kaut kas ķersies ?
Pirmkārt, atkarīgs no lietus. ja nebūs lietus, kaļķi ūdenī nesanesīs. ja uzlīs, ūdenī var nedaudz pamainīties ph līmenis, kas zivīm varētu nedaudz nojaukt galvu. var gadīties, ka strādās citas ēsmas, ne tās, kas ierasts. bet dzimšanas dienu jau tādu sīkumu dēļ neatliksi.