Sveiks! Makšķerēju dūņainā ezerā ar tumšu ūdeni un mīkstu grunti, aptuveni 10-20cm bieza virskārta ar melnu zampu. Ezerā ir labi karpu eksemplāri, pagājušajā nogalē izdevās izvilkt 7,8kg, bet esmu redzējis bildes ar 16kg un nostāstus par 19kg. Vai ir jēga veidot tā saucamo “galdu”, uz grunts nogremdējot kaut ko cietu? Vai lielā karpa no tā nesabīsies? Doma ir iegremdēt kadu skārda loksni un uzbērt granti/smilti. Bieži vien ir aizdoma, ka rupjā barības frakcija un boilas pazūd 10-20 cm biezajā virskārtā.
Karpu makšķernieki meklē cietas grunts pleķīšus starp dūņām ne tādēļ, ka samestā barība tur labāk izskatīsies, bet gan tāpēc, ka šos pleķīšus rokoties ir izveidojušas pašas karpas. Tas nozīmē, ka tā ir iecienīta barošanās vieta un karpas tur regulāri ierodas uzēst. Savukārt, ja tādu pleķīti izveidosi Tu pats, karpām par to nebūs informācijas. Tas tĀ par, kā meklēt pazudušu lietu tur, kur gaišāks nevis tur, kur pazaudēji. No otras puses, ja ilgstoši to skārda loksni apklāsi ar barību, agri vai vēlu kāda karpa piepeldēs. Bet nu no pieredzes noteikti zinu, ka lielajām nepatīk nekādas izmaiņas viņu teritorijā. arī marķieri, piemēram.
Sveiks.Biju uz divàm naktīm.Tiesa vēl pirmstam reizes trīs biju barot.Beidzamo reiz tādu spaini izspodoju,trešdien un piekdien pēcpusdienā ierados.Copes dienā kādus 6 lielos spodus uzmetu.Viss super- līdz 4 aktivitāte laba.4tras karpas krastā.Laiks gan nomainījās,piekdien līņāja un bija apmācies.Sesdien saule un tīras debesis.Ap 11 uzmetu pāris spombus.Pa dienu klusums.Kā izrādījās arī otrā naktī klusums.Ap 20:30 arī iemetu 6-7spombus.Tagat domāju,kur kļūdījos,pa maz sabaroju,vajadzēja naktī ēsmu pamainīt?Vai vēl ko?
Nezinot vietu, grūti uzreiz spriest. Varbūt visas zivis, kas bija, jau noķēri pirmajā dienā? Katrā ziņā 6-7 spombi uz četrām karpām galigi nav daudz, tāpēc pārbarošanas pilnīgi noteikti atkrīt. Vēl var būt variants, ka bariba stāvot vairakas dienas var pabojāties, bet nu tas mazticams variants.
Sveiks,gribu dzirdēt viedokli, plusus, mīnusus.
Meklēju kārtīgu karpu spoli budžetā līdz 200€
Tad nu - Shimano Ultegra 14000 XTD vai Shimano Ultegra 14000 XTE?
Kā arī varbūt ir pieredze un ieteikumi Spod spolei? Gribās mest tālumā, lai labi lido. Spod skatos- Shimano ultegra spod xtd
XTE ir jaunais modelis, kas aizvieto XTD. Līdz ar to tam ir vairāk jauno tehnoloģiju un jā, tas arī metīs nedaudz tālāk. Par spod, tur nav jautājumu, spod xtd ir pareizā izvēle.
Sveiki. Mnu tā - pagājušo gad veiksmīgu ķēru karpas noteiktā vietā.Arī tagat domāju Augusts- viss notiksies.Biju pirms divām nedēļām,sabaroju- nakti atsēdēju,nekā.Domāju labi,pāris nedēļas jāpabaro,gan būs ok.Ik pēc 3-4 dienām braucu barot-boilas,peletes,graudu mix.Nu pāris reizes biju,kādus 10 kg kopā saspodots ir.Intreses pēc izdomāju deeper chirp 2 paņemt,paskatīt ,kas notiek pēc iebarošanas.Un tad sākās galvassāpes.Nez no kurienes salīdzinot ar pagājušo gadu tur zāle parādījusies,deeper zīmē metru garu un biezu.20 metrus uz sānu viss labi.Un 10 metrus tuvāk ar bez zāles.Sanāk visu to barību esmu sametis džuņgļos.Ko tagat - barot tuvāk,vai mainīt to punktu vispār tos 20 metrus uz sānu?
Vai gadījumā tas dīperis nezīme tevis samesto barību? Graudi un pat peletes var grimt pat ļoti lēni un eholotē izskatīsies kāreiz kā zāles. Pamēģini iemest deeperi pirms nevis pēc barošanas.
Sveiks, makšķerēju jau kādu laiku, bet tikai nesen esmu izdomājis pieķerties karpu copei, varbūt jūs varētu ieteikt kādu kātu un spoli budžeta klases. Kā ir ar auklām, labāk pīto vai monofīlo? Parasti cik redzu liela daļa makšķerē ar vairākām makšķerēm, vai man būtu labāk ar uzreiz iegādāties, piemēram, 2 komplektus vai sākumā var iztikt ar vienu.
Karpu makšķerēšanā par pamatauklu gandrīz vienmēr izmanto monofilās auklas. Ja sāc, tad divu makšķeru komplekts kopā ar attiecīgu statīviņu, signalizatoriem un svingeriem būtu tāds labs sākums. Kātus un spoles vari paņemt dažādus. teiksim, vienu mazliet jaudīgāku, tālākam metienam, otru vieglāku un mīkstāku darbam tuvākā distancē. Tā tu būsi fleksiblāks un ātrāk sapratīsi, kas ir tev piemērotāks. Teiksim, vienu uz 12 pēdām un 2.75 lb, otru uz 13 pēdām un 3 vai pat 3.5 lb. Budžeta klasē kātu ir jūra, visi daudzmaz labi iesākumam.
Sveiks Aivar.Cope ezera ar dūņainu grunti.Ko īsumā varētu ieteikt.Montāžu.kādas ēsmas lietot.patīrīt vietu .vedīšu ar laivu ēsmu.Zāles visapkārt.ir tikai pa vidu tīrs.apkārt zālu tepiķis.paldies
ja tur ir karpas, tad ir arī tīri, no dūņām brīvi pleķīši. karpas barojoties pašas tādus izveido. Vajag atrast tādus pleķīšus ar cietu grunti un makšķerēt no tiem. Kā atrast? peldēt, nirt vai braukt ar laivu un taustīt grunti, kamēr atrod. Tas ir daudz jēdzīgāk nekā mēģināt ķert uz dullo dūņās. kad pleķītis atrasts, no tā makšķerē tāpat kā no jebkuras cietas grunts.
Ja sāksi kaut ko pļaut un tīrīt, copi kādas dienas neredzēsi, karpām tas ir pārāk liels stress. bet jebkurā gadījumā jādomā arī par izvadīšanu - ja nav skaidrības, kā no tām zālēm dabūsi karpu laukā, varbūt nemaz nevajag mēģināt. katrā ziņā arī šim mērķim laiva būs ļoti noderīga.
Sveiks.Doma aizlaist pirmo reiz uz Daugavu-pie Jēkabpili.Varētu pafīderēt,bet neliek mierā doma,ka vajdzētu karpu kātu kādu paķert līdz.Ja paņemtu pāris kg peletes un boilas varbūt kas sanāk:) Kā ir ar karpām Daugavā ir vērts maz mēģināt?!:)
Daugava ir liela, vietas atšķirīgas. Bet šur tur karpas noteikti ir un lielas.
Sveiks Aivar.Paldies par labiem padomiem.Viss ko tu iesaki strädä labi.Man ĺoti tas palīdz karpu copē.Jautājums.Ja pa nakti vai pa dienu ir bijusi cope bet kaut kadu iemeslu del karpa nav uzķērusies ir makšķere jāvelk ārā un jāpārmet.vai tomèr atstāt.paldies.
Noteikti jāvelk ārā, jāpārbauda pavadiņa, vai nav sapinusies. Ja izmanto pavadiņu ar gumijas trubinu uz āķa, tā copes brīdī tiek uzstumta augšā un montāža vairs nedarbosies. Ja izmanto mazo metāla gredzentiņu, tad varbūt var nepārmest. bet nu es neatstātu. Varbūt vēži apgrauzuši boilu, tas arī mēdz būt iemesls jocīgām copēm.
Sveiks, Aivar!
Saki, lūdzu, vai ir iespējams samazināt nogājienu skaitu mainot attālumu no boilas līdz āķim un vietu, kur mats atdalās no āķa. Jautājums radās tāpēc, ka copējot makšķernieku neapmeklētā ezerā, sistēma āķis- WG, attālums no boilas līdz āķim vismaz 3mm, mats atdalās no āķa kāta apm.pretī atskabargai, strādāja perfekti. Pēc nedēļas presingotā dīķī ar tādām pašām sistēmām, cope sākumā sastāvēja tikai no nogājieniem. Starpība bija tikai tajā,ka šoreiz lietoju boilas, kas ūdenī baigi piebrieda, kā rezultātā attālums līdz āķim bija ļoti mazs. Situāciju vērst par labu izdevās nomainot āķus no WG uz Muggas āķiem. Vēl mēģināju Fox-a resursos redzētu bildi,kur viņi iesaka presingotās vietās attālumu līdz boilai palielināt līdz 1,5 cm un gumijiņu nobīdīt līdz āķa līkuma vidum, bet uz tās copi nesagaidīju. Kadas ir tavas domas par šo situāciju.Paldies!
Mata garums un līdz ar to attālums starp boilu un āķi ir viens no būtiskākiem faktoriem, kas ietekmē nogājienus. Standartā vajadzētu būt tā, ka karājoties vertikāli, boila pie āķa neskaras un ir kāds milimetrs aci divi pa vidu. Bet nu tas ir standarts un gadās, ka jādejo uz vienu vai otru pusi.
Visdrošākais līdzeklis pret nogājieniem ir panākt, ka karpas aktīvi barojas ar to, kas Tev uz mata. Mežonīgos ezeros to izdarīt, protams, ir vieglāk. Tad var vilkt pat uz vistizlākajām montāžām.
Sveiki. Pirmo reizi doma aizbraukt uz Vipedi.
Esmu amatieris totalakais karpu cope.
Iedod ludzu vienkarsakos padomus ka tur vismaz meginat nokert kadu karpu?
Ko likt uz aka? Slieka, veikala aromatiskas kukuruzas? Kadu baribu nemt lidz?
Pariktes bus pasas parastakas, pielagosu tikai kadas kuplakas auklas un akus.
tā vis negadās bieži, ka bez piemērota inventāra, zināšanām un personiskā domu gājiena var tā aizbraukt un vilkt. No otras puses, gadās arī tā, ka izšauj visparasākā bonduelle kukurūza uz visparastākās pludiņmakšķeres, bez jebkādām barošanām un neskaitāmu žurnāla rakstu lasīšanas. Būsi pie ezera, vismaz pastaigā apkārt un pavēro, kā citi ķer.