atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl

Sveiks!

Kur var iegādāties Halibut peletes ap 20mm lielos maisos?

Derētu arī lielas boilas.

A Aivars Rudzinskis

Ja dodies uz ebro vai tamlīdzīgu vietu, tad tur arī iegādājies, būs katrā veikalā. Pie mums gan tās maz lieto.

Atbildēja: 24.08.16

Sveiks! Cik daudz ieteiktu likt, sals kristalus pva maisina, tie butu paris tadi normali gabalin vai, lai butu labaks efekts vairak?

A Aivars Rudzinskis

domāju, ka likšanai maisiņā vajadzētu ļoti maz - karpa jūt jau pavisam niecīgas izmaiņas ūdens sāļumā.

Atbildēja: 22.08.16

sveiks Aivar, sodien izmeginaju karpu cope ,,chod rigu'', bet varetu but, ka neesmu kautko pareizi izdarijis vai sapratis. Vai uz lidkora esosam bumbinam jabut stingri nostprinatam. bija divas copes, bet abas reizes garam, pec izvilksanas tas bumbinas pa lidkoru ir baigi izslidejusas, varbut vinas tik brivi nedrikst staigak un tapec man neiznaca piecirst

A Aivars Rudzinskis

Bumbiņām jānotur pavadiņu paraizajā vietā metiena brīdī. Pēc copes tās noslīdēs pilnīgi noteikti. Cita lieta, ka ćodrigam nogājieni ir visnotaļ bieži, tādēļ jāliek pēc iespējas lielāks svins un jāizmanto superasi āķi. Arī pašai pavadiņai jābūt pēc iespējas perfekti līkai, kā interneta bildēs.

Atbildēja: 22.08.16

Sveiks!

Kā atšķiras (ja atšķiras) mata pavadiņas mehānika, ja mēģinam noķert 1) Amūru 2) Līni 3) Breksi?

Paldies

A Aivars Rudzinskis

Sāksim ar to, ka mēģinot noķert karpu mums arsenālā ir vismaz divdesmit dažādi pavadiņu siešanas veidi, kas savā starpā atšķiras fundamentāli. papildinot šos dažādos veidus ar iespēju izvēlēties āķa izmēru, pavadiņas mateirālu un garumu kombināciju skaits aiziet simtos. katrā konkrētā vietā un laikā ir pavadiņas, kas strādā labāk un ir tādas, kas ir mazāk efektīvas. Apgalvojums, ka katram ir jāatrod sava ejošākā pavadiņa un pie tās jāturas, jo tā "strādā", ir visnotaļ tuvredzīgs. No otras puses, nav nevienas pietiekoši nopietnas analīzes, kas pateiktu, kuros apstākļos, kādās vietās viena pavadiņa būtu izteikti labāka par citām. Tomēr dažas ģenerālas vadlīnijas ir un tās iesākumam būtu jāpārzin, bet turpmāk jāvadās pēc pieredzes un intuīcijas. manuprāt, katram karpiniekam vajadzētu vismaz desmit dažādas pavadiņas, kuras viņš ne tikai prot uzsiet, bet arī praksē lieto un viņam uz tām visām ķeras - protams, dažādos apstākļos un vietās. ieciklēšanās uz vienu pavadiņu visbiežāk iet komplektā ar vienu makšķerēšanas stilu, viena tipa ūdeņiem, viena tipa barošanas taktikām. un tad, nonākot nepazīstamā vietā un nepazīstamos apstākļos, kur jābūt gatavam principiāli citām metodēm un citām pieejaām, tāds kapinieks ir nulle. Tādēļ sāc ar to, ka apgūsti dažādas pavadiņas karpām un tad sāc domāt par amūriem. ja nu tomēr mērķis ir ķert brekšus vai līņus, tad nekāds milzīgais eksperts es nebūšu, jo karpu makšķerēšanā šīs zivis ir traucēklis nevis mērķis. katrā ziņā tās visnotaļ labi ķeras uz tradicionālām karpām domātām sistēmām, kur boila vai nu viena vai sniegavīrā atrodas uz grunts. domāju, ka pārejot uz mazākiem āķiem, mazākām boilām un tievākām pavadiņām copju no šīm zivīm varētu būt vairāk, kaut gan nekādu pierādījumu tam man nav. vienīgais, par ko es padomātu, ir copju reģistrācija, jo breksim ir tendence uzsēsties uz āķa un tur karāties stundām ilgi tā, ka uz signalizatora nekas pat var neparādīties. tādēļ drīzāk derētu slīdošā svina montāža un varbūt pat pītā aukla par pamatauklu. kas attiecas par amūriem, tad tas nu ir ļoti garš stāsts par šo interesanto un aizraujošo zivi. vienīgais, ko šajā brīdi pateikšu ir tas, ka amūri dažādos ūdeņos ir ļoti dažādi un viņu uzvedību visdrīzāk ietekmē barošanās apstākļi. vietās, kur ir daudz ūdensaugu un amūri ar tiem aktīvi barojas ir viens variants, savukārt, vietās, kur amūru ir daudz, ūdensaugu maz toties ir daudz karpinieku sabarotās barības, amūri pārslēdzas un pieadaptējas šai barībai un tad visbiezāķ ķeras uz tām pašām sistēmām, kā karpas. mans lielākais amūrs paņēma 35mm diametra grimstošu boilu no metra dziļuma, piemēram.

Atbildēja: 16.08.16

Sveiks! Kadu montazas veidu tu ieteiktu matam pie aka? Pats izmantoju, matu, lai fiksetu pie aka gredzentinu! Ar tadu domu, ka gredzentins palidz copes bridi akim iegriesties un labak iekerties zivs mute!

A Aivars Rudzinskis

jā, tā visbiežāk arī sien. tomēr ir arī citi veidi.

Atbildēja: 10.08.16

Vēl saskaramies ar problemu ka, pēdējo reizi sacensības copju bija daudz, bet pirmajā 1min vai uzreiz pēc copes kad esi sācis zivi vilkt, seko nogajiens! Izmantojam fiksetos kubikveida svinus kuru svars 90-100g, vai par iemeslu nevarētu būt kā svini par vieglu? Un izmantojam mugga akus 4 un 6 izmeru, viens copmanis ieteica lietot fox LS akus, kāda ir jūsu pieredze ar āķiem, kādus akus ieteiktu izmantot? Paldies par atbildi!

A Aivars Rudzinskis

nogājiens ir tipiska problēma un tai var būt n-tie iemesli. žurnāla rakstos tam regulāri esmu pieskāries, runājot gan par barošanas taktikām, gan svina un montāžas izvēli gan āķu izmēriem un formām. vienā rindiņā šeit uzreiz neatbildēšu, īpaši neredzot tavu sistēmu un barošanas taktiku. vien pāris standarta lietas: pirmkārt, svins nevar būt par lielu (izņemot dūņas) tādēļ labāk turēties virs 130 gramiem. un arī tas ir pietiekoši tikai tad, ja pavadiņa pie svina turas resnākajā galā. kubika forma ir laba, tam ar 130 vajadzētu pietikt. otrkārt, es ieteiktu mačos vienmēr sākt ar lielākiem āķiem, lai būtu mazāk nogājienu un tad otrajā, trešajā dienā pamazām pāriet uz mazākiem āķiem, lai būtu vairāk copju. nogājienu otrajā un trešajā dienā būs mazāk, jo zivis būs iepazinušas tavu boilu un ņems drošāk. cik esmu skatījies, visi gan dara otrādi - sāk ar maziem āķiem, salasa kaudzi nogājienu un tad pāriet uz lielākiem... tiesa, katram ir sava izpratne par to, kas ir lieli un kas ir mazi āķi. katrā ziņā veikalā ir pieejami no 1. līdz 12. izmēram un tici man, visiem tiem ir situācijas, kad tie ir vispiemērotākie. neviens ražotājs neražo apriori nevajadzīgus āķus. ja par ražotājiem, tad mana personīgā izvēle ir FangX. Un atceries, ka āķiem jābūt superasiem, tad arī nogājienu būs mazāk.

Atbildēja: 04.08.16

Izlasīju vienu rakstu par sals koncentrācijas palielināšanu ūdeni, respektīvi palielināt sals koncentrāciju copes vietā pie āķa, tāpēc izmantoju Rock salt cristal liekot pva maisiņa klāt. Gribēju prasīt vai jums ir pieredze izmantojot šo metodi un vai domājat kā karpū ēstgribu un aktivitāti tas palielina?

A Aivars Rudzinskis

nu, es pats par to rakstīju žurnālā un jā, man pašam ir bijuši labi rezultāti.

Atbildēja: 04.08.16

sveiks

Vienā peldētavā ir ieklīdušas karpinjas pagaaidām keras lidz 1-2kg lielumā

Bet ir tur lilelākas.

Copēju uz pludiņu ēsmas kartupelis,kukurūza,slieka.

Varbūt pamēģināt boilu. GRibaas dabūt krastā kādu lielāku!!!

A Aivars Rudzinskis

boila var nelīdzēt. drīzāk pacietība un vietas maiņa.

Atbildēja: 04.08.16

Sveiks! Gribēju prasīt kādas boilas labāk izvēlēties ūdenstilpne, kurā karpas boilas redz gandrīz vai katru dienu un ir redzējušas visādu iespējamo veidu boilas un ir neskaitāmas reizes izvilktas? Saprotams kā viņas ir gudras un sapratušas kā tā boila ir bīstama! Bet ko jūs ieteiktu augusta beigām izmantot, lai noķertu viņas, varbūt izmantot jaunas boilas ko nav iespējams vēl redzējušas? Un kam dot priekšroku aukstā ūdeni domatam boilam vai saldajam, pieredze ir liela, bet padoms vajadzīgs vienalga!

A Aivars Rudzinskis

visa pasaules boilu ražošanas industrija strādā tieši priekš tādām situācijām, jo visās pārējās daudzmaz strādā jebkura boila. tādēļ es būtu ļoti bagāts, ja spētu konkrēti atbildēt uz šo jautājumu. tomēr man ir divi nopietni komentāri no paša pieredzes. pirmkārt. vislabāk strādā bolia, kurai tu pats tici, turklāt tici konkrētajā vietā un laikā. ja tev šis liekas tukši vārdi, tad nemaz nesaproti, ko es domāju. toties, ja patinot filmu atpakaļ, atcerēsies reizes, kad tāda iekšējā ticība ir apstiprinājusies, tad saproti, ko es domāju. un otrs - es jau daudzus gadus strādāju praktiski tikai ar vienu boilu. dažādos apstākļos dažādās vietās. tas tādēļ, ka tikai tā var nonākt vismaz pie kaut kādiem secinājumiem variējot ar iebarošanas daudzumu, laiku, stilu utt. ir, piemēram, milzīga starpība, vai tu tās boilas saber vienā vietā, vai izklaidus pa pussektoru. ir reizes, kad jādara tā un ir reizes, kad jādara otrādi. dažreiz boilas ir jāpapildina ar birstošo barību un peletēm, varbūt kukurūzu vai vēl kaut ko un dažreiz tas nāk ļoti par sliktu. lai tādas lietas saprastu, piefiksētu, kādos apstākļos kāda taktika kā strādā, nevar mainīt boilas, jo ja katru reizi izmanto citu boilu, tad tā arī ir tā galvenā "vainīgā" gan panākumos, gan neražās. kaut gan patiesībā varbūt vaina ir kaut kur citur. visbeidzot par tavu jautājumu. ja ezerā ir 100 karpas un 40 no viņām ir dabūjušas pa zobiem no dzeltenas bumbiņas, tad ir visnotaļ liela cerība, ka uz dzeltenām bumbiņām vēl var noķert 60 karpas. saproti domu? un vēl es pats esmu izvilicis vienu un to pašu lielu karpu uz vienas un tās pašas boilas ar pāris nedēļu intervālu. tādēļ mazāk domā par to, ko dara citi tai ezerā, bet gan koncentrējies pats uz savu domu gājienu.

Atbildēja: 03.08.16

nevari pateikt ka ir katvaru ezera ar karpam vai uz nakts tarpa ari var kert vai tikai uz boilām.

A Aivars Rudzinskis

Nezinu par konkrēto ezeru. Naktstārpus var vienmēr mēģināt, jo īpaši ja tos uzdur uz mata.

Atbildēja: 29.07.16

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs