atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl
J Chera

Sveiks! Jautājums par boilām. Kā tur īsti ar viņām ir! Ir apnikušas lielās veikalu cenas mazajam boilu daudzumam un neapmierinošajai kvalitātei tapēc gribu beidzot iemācīties pats viņas vārīt. Jautājums/i sekojošs: Kādi ir optimālie boilu izmēri? Ir doma iegādāties boilu rullējamo galdu un to izmēri cik saprotu atšķiras. Un kā ir ar boilu vārīšanu: Pirms copes vai arī droši var kādu dienu iepriekš? Jo rokoties pa internetu daudz esmu lasījis par to, kad boilas maksimāli ir jāvāra 4/h pirms copes jo viņas mēdz saskābt.

Paldies tev liels iepriekš par atbildi ;)

A Aivars Rudzinskis

runājot par naudām - jo mazākas boilas, jo pasākums rentablāks, turklāt tas attiecas gan uz veikala boilām, gan pašvārītām. ejoši ir 14-16mm izmēri, bet noteikti var strādāt arī ar mazākiem. vēl izdevīgāk būs, ja pārgriezīsi barojamās boilas uz pusēm un no kopējā barības daudzuma tās veidos tikai nelielu daļu. pārējam jābūt krietni lētākam - peletes, kukurūza, kaņepes, graudi utt. Vispār no lielāka izmēra boilām barošanas procesā nav praktiski nekādas jēgas - tās ne tikai krietni vairāk izmaksā (par gab) bet arī ātrāk piebaro karpas vēderu un aizsūta to gulēt. manuprāt, vienīgais, kur boilai kadreiz ir jābūt lielākai, ir uz mata. un arī tikai tad, ja karpas ir aktīvas un čakli barojas meklējot lielāko kumosu. nu jā, vēl lielās boilas lieto mačos kobrošanai. kas attiecas uz pašgatavošanu, tad lētāk jau nu nebūs nemaz. ja taupīsi uz sastāvdaļām, tad arī rezultāts būs atbilstošs, turklāt ļoti iespejams, ka nekāds, boilas var vienkārši neturēties kopā. Ja veidosi kvalitatīvu produktu, tad patērēsies krietni, jo sastāvdaļu un nepieciešamā inventāra ir pulka. vienīgais iemesls, kādēļ to darīt un visi arī dara, ir taisīt pašam savu, no citiem atšķirīgu mantu. nu jā, un vēl mūsmāju iemīļotais virziens - salikt boilās visu visdārgāko un panākt, ka tās izmaksā 3-5 reizes dārgāk nekā veikalā. vienīgais kaut cik ekonomiskais variants būtu iegādāties t.s. 50/50 miksu, minimāli papildināt ar kādiem pāris atraktoriem, krāsvielu un viss - tas gadījumiem, kur blakus tev nesēž citi karpinieki. kas attiecas par glabāšanu, tad boilas glabā saldētā veidā neierobežotu laiku. nesaldētas tās dzīvos pāris dienas. ja gribas vairāk glabāt un nav iespējas saldēt, var pievienot kādu no speciālajiem konservantiem, piemēram, preservabait. visbeidzot, var arī kaltēt, bet es neieteiktu ar to aizrauties. ā, un pēdējais. vissiltākais ieteikums - sākt nevis ar boilu gatavošanu, bet gan ar popapu gatavošanu. krastā, mazos daudzumos, no vienas olas un speciālā pop-up miksa, eksperimentējot nejēgā ar krāsām un atraktoriem, rullēt plaukstās visus iespējamos izmērus un formas, vārīt mazā katliņā, turpat uz dvieļa ēnā pažāvēt un prieks par copi garantēts!

Atbildēja: 29.07.16
J zuja

Sveiks,Aivar! Varbūt vari dot kādu padomu,kādu taktiku makšķerējot karpas piekopt ezerā,kur ir ļoti daudz un lieli brekši!

Paldies!

A Aivars Rudzinskis

Ja tā ir problēma, resp. viņi ķeras visu laiku un visur, tad varbūt labāk maini ezeru. man gan negribāetos domāt, ka tie ir visur un tieši turpat, kur jābūt karpām. katrā ziņā ir samērā droši, ka, ja brekši ķeras, tad karpu tur tuvumā nav. Varbūr vēl nav, bet var būt, ka nekad nebūs. tādēl jāsāk ar to, ka jāmaina vieta, dziļums. ja atrodi vietu, kur brekši neķeras, tā jau ir cerība uz karpas copi. Barības un arī ēsmas variācijas gan nav metode, ko būtu vērts mēģināt - ja brekši grib, tie ēd jebko no karpu barībām. arī izmērs nav glābējs. vienīgais, kas var kaut cik strādāt, ir ļoti ļoti cietas boilas. kaut kā tās baltās zivis jūt, ka netiks ar tādiem akmeņiem galā un nebāž tos mutē pat aiz intereses ne. vismaz mēnesi kaltētas pašrullētās boilas, kuru sastāvā iekļauts minimāls šķidruma daudzums, turklāt tās ir tā ilgāk vārītas - tādas supercietas boilas baltās zivis liek mierā, bet karpām ļoti ok. turklāt tas, ka ūdenī tās paliek mīkstākas, neko namaina. Trešais, bet ne visai drošs variants ir cīnīties ar tām pašām metodēm, ka cīnās ar mazajām karpiņām - barot vienu punktu un ķert pa malām, metot sāņus un/vai pāri iebarotajai vietai. karpas tādam mazo rīmu baram vidū nelien, drīzāk riņko apkārt un uzlasa, kas palicis pāri.

Atbildēja: 21.07.16
J Chera

Sveiks! Tātad pāris nedēļas atpakaļ nopirku sev divus "Robinson" kātus ar "Mitchelin" spolēm un aizbraucu kopā ar draugiem uz karpu copi uz divām dienām. Rezultātā pirmajā karpu copē 14,2kg karpa. Emocijas pārņēma tik daudz, kad tagad domāju pievērsties tikai karpām! Tātad attiecīgi jautājums: Kāds vēl sākuma inventārs man būtu jāiepērk kā iesācējam bez makšķerēm uz spolēm veiksmīgai karpu copei? Provizoriski sākot no āķiem beidzot ar boilām un pop-up?

Liels paldies iepriekš par atbildi!

A Aivars Rudzinskis

Protams, prieks par rezultātu. Ceru, ka trofeja peld ezerā un aug vēl lielāka. Kas attiecas uz inventāru, tad tas Tev jādomā pašam, kuras lietas ir vajadzīgākas un kuras mazāk. Teorētiski karpu copes lietu veikalā nav nekā nevajadzīga, visam ir sava nozīme un funkcija. Ir lietas, kas padara copi efektīvāku, ir lietas personīgam komfortam un drošībai. Ļoti daudz būs atkarīgs no tā, kur un kā makšķerēsi. Atceries vien to, ka skopais vienmēr maksā divreiz. Tādēļ labāk nopērc mazāk, bet kvalitatīvas lietas. Un noteikti atstāj gana naudas karpu barībai. Vismuļķīgāk izskatās tie, kas sapērkas dārgu inventāru un pēc tam taupa uz barībām.

Atbildēja: 13.07.16

Sveiks! Nesen biju uz karpu dīķi, karpas pirmo reizi vispār mēģināju noķert, laikam daudz ko nepareizi darijām. Ļoti daudz maziņās ķērās un mazi līnīši, tādi zem sprīža garumā. Lielās tur ir, bet nezinu, kā izmānīt. Tātad pāris jautājumi - vai labāk ir slīdošais svins ar pretsavērpēju, vai arī fiksētais ? Vai lielās baidās no tām kantainajām melnajām barotavām ? Vai labāk kukurūzu, tārpus, makaronus u.t.t. vērt uz paša āķa, vai arī uz tā speciālā mata, kurš āķim blakus ?

A Aivars Rudzinskis

Verot ēsmu uz mata tiek panākts, ka karpa aizcērtas aiz lūpas un to ir iespējams atlaist brīvībā. Uz āķa uz ērta ēsma tiek dziļāk ierīta un nevajadzīgi traumē zivi. Kas attiecas uz izmēriem, tad ja jau Tev ķērās, tad viss ir daudzmaz OK. Lielākās karpas parasti cenšas turēties nostāk no sīko bara, tādēļ jācenšas iemest mazliet tālāk vai uz sāniem no iebarotās vietas.

Atbildēja: 12.07.16

Sveiks.

Pēdējā laikā esmu vairāk pievērsies zigim pašlaik makšķerēju vainu uz Zig Alignu vai ari ar pop up ar fake corn ,bet ir doma pamēģīnāt uz kādu no mušām ,bet viņas ir tik daudz ka bail pirkt jo cik es esmu lasijis tad jūs ari esiet diezko liels zig rig piekritējs uz ganjau ir kāda muša kura strādā labāk vai varētu ieteikt uz kādām krāsām tiekties mušai un kādu formu vai ari kura ir jūsu iecienītākā muša

Un ko labāk jaukt barībā

A Aivars Rudzinskis

Nevaru teikt, ka ar mušu būtu kādi īpašāki rezultāti salīdzinājumā ar citiem variantiem. Teorētiski vajadzētu labāk strādāt kaut kam, kas ir līdzīgs konkrētajā ūdenī mītošam vai dzīvojošam objektam, bet var arī gadīties, ka ir pilnīgi vienalga.

Atbildēja: 27.06.16
J dk250

Sveiks ekspert,

Man ir jautajums,,lietojot stick mix(zeki)

ir nepieciešams piebarot?

Runa ir par ezeru ne maksas makcerešanas vietu!

Jau priekšlaicīgi liels paldies par atbildi :)

A Aivars Rudzinskis

Protams, stick miksa lietošana neatbrīvo no pienākuma barot izņemot gadījumus, kad konkrētajā punktā ir ļoti daudz karpu jau tāpat.

Atbildēja: 27.06.16

Labdien ! Atvainojos, ka traucēju.

Kā izvadīt karpu caur vairākām zāļu joslām. Parasti vai nu nokabinās, vai kā savādāk ...

A Aivars Rudzinskis

Sistēma ar svinu, kas atdalās, būtu obligāta. Tā atļauj saglabāt tiešāku kontaktu, bet zivs kustas augšējos ūdens slāņos. Savukārt sistēmai ir daudz mazāk iespēju kur aizķerties. Var nekautrēties izmantot resnākas auklas, jo copējot zālēs liela metiena distance nav nepieciešama. Visbeidzot, izvadīšana ir jāveic maksimāli forsēti, nedomājot par zivs kausēšanu līdz brīdim, kad tā jau ir tuvumā tīrā ūdenī. Galvenais, izvadot netaisīt pauzes, kad karpai ir brīvs atelpas brīdis pameklēt vietu, kur ieķerties. Vislabāk strādāt ar spoli kā vinču turot kātu nekustīgi gaisā un neapstājoties ne mirkli. švaka spole gan copei zālēs nederēs.

Atbildēja: 14.06.16
J Kris

Sveiks, vari ieteikt Vidzemē kādu labu karpu dīķi tā teikt ''svētdienas karpu makšķerniekiem'' ?

A Aivars Rudzinskis

Piedod, tā būtu reklāma.

Atbildēja: 09.06.16
J bba

sveiks.esmu iesācējs.piedaīšos karpu sacensībās izlozeju vietu kur ir dūņa vidēji 60cm makšķerēju ar tā saucamo in line sistēmu ko ieteiktu lai man visa sistēma neiegrimtu dūņās? zeķi un putas likt vai tas nelīdzēs?

A Aivars Rudzinskis

pirmkārt, ar marķieri tomēr mēģini atrast, kur to dūņu nav. tas ir liels darbs, bet daudz jēdzīgāks nekā truli sēdēt un gaidīt. ja neizdodas vai neprti, var cerēt, ka karpa aizraksies līdz tavai nogrimušajai barībai un lai viņai palīdzētu, jāliek mazāki plakani svini, pat 30g un garas pavadiņas - līdz par 40-50 cm. trešais variants - zigrigs.

Atbildēja: 16.05.16

Labdien,Aivar!

Vakar brienot pa ūdeni ezerā,gar krastu,pētot zemūdens floru un faunu,zāles,dūņu biezumu un klātbūtni,ar kāju tausti,dziļumā,kur ūdens līdz kalam,uzreiz aiz niedrēm pie krasta,sajutu tīrus no dūņām laukumus ap 1m2 lielumā.Vai šīs ir karpu barošanās pēdas un vietas,kad viss iztīrīts un palikuši tikai akmentiņi,olīši?Pārējā gultne klāta ar vienmērīgu dūņu slāni līdz 10cm biezumā.

A Aivars Rudzinskis

jā, tās ir karpu barošanās pēdas un ideāla vieta, kur novietot makšķeri.

Atbildēja: 11.05.16

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs