Sveiki Aivar.Esmu nolēmis iegādāties spodam spoli bet nevaru saprast kuru uz makšķerēm man ir stratos fs12000 mag. Cik lasu visur piemin daiwa varbūt ir citas labākas. Un vai varat ieteikt man labus signalizātorus. Ir doma copēt arī francijā utt...
rēķinies, ka spoda spolei slodze mēdz būt krietni lielāka nekā tai, uz kuru makšķerē. tādēļ tiešām vajadzētu kvalitatīvāku modeli izvēlēties, sevišķi tādēl, ka spoda spole parasti ir viena (kas ir lētāk, toties parasti nav līdzi otras rezervei). svarīgs ir tīšanas ātrums, jo vairāk auklas ietin uz vienu apgriezienu, jo labāk. ja spodo ar pīto auklu, un parasti tā dara, tad par labu nāks visi pretsavērpšanās mehānismi. savukārt, bremzes kvalitātei nav nekādas nozīmes izņemot to, ka ir obligāti jāvar tā aizgriezt ciet līdz galam un tai ar laiku nevajadzētu kļūt vaļīgai. tādēļ labāk ņemt spoles, kurām nosaukumā jau ir "spod reel". labākas par daiwas spolēm šiem mērkiem diez vai ir.
Par signalizatoriem.NTXr Presentation Set, dabūjams 3 vai 4 kātu versijā, Nash Siren jaunie (es ņemtu šos) vai Delkim. lielajiem ūdeņiem ļoti svarīgi, lai var regulēt jūtību ļoti plašā diapazonā. Nash to ļauj darīt no peidžera (kā arī regulēt visas pārējās funkcijas), kas ir ļoti ērti - naktī nav jālien ārā no telts, lai regulētu signalizatorus, ja uznāk vējš vai lietus pēkšņi. signalizatori mēdz būt pirmā lieta, kas sabojājas tālākos braucienos, tādēļ pat vislabākajiem un izturīgākajiem labāk ir, ja ir kāda rezerve.
sveiki!
redzéju ka víri pārtinuši karpu kātiem pirmos riņķus (respektīvi tos kas pie spoles, orģinālos nomainijuši pret lielākiem - teica ka varot tālāk aizmest) vai kaut ko tādu ir vērts darīt?
lietojot lielās Big Pit spoles pirmā riņķa palielināšana tiešām nedaudz uzlabo iemetiena attālumu, jo samazina auklas berzēšanos pret riņķiem. tomēr tas vairāk ir teorētiski, praksē tā atšķirība ir maz jūtama. vairāk tāds stilošanas jautājums. lielajiem riņķiem arī vairāk patīk salūzt transportējot.
sveiki... kādās reizēs karpa var pārraut vai pārgriezt lead core ??
lead core nav tas pats izturīgākais materiāls, to mēdz pārgriezt pret asiem akmeņiem, betona klučiem un, protams, gliemjiem. sevišķi jāuzmanās tur, kur ir stāvas kantes, kas nosētas ar gliemjiem. svina atdalīšanās no sistēmas copes brīdī parasti palīdz pret tādām šmucēm.
Kādas atsauksmes pret ''Salmo DIAMOND CARP RUNNER 6950BR'' spoli?
Un izvēloties makšķerēt ar grunsmakšķeri labāk izvēlēties 3 daļīgo, vai 2 daļīgo kātu?
Ar cieņu, Roberts!
Par tādu cenu augstas kvalitātes mantas nemēdz būt. visbīstamākais ir BR mehānisms, kas piecērtot un reizē griežot spoli var salūzt pat lielākām spolēm, tādēļ to ir jātaupa - copes brīdī nevajag apturēt karpu ar spoles griešanu, kad BR mehānisms aizlec ciet, bet gan piebremzēt spoles tīšanos ar roku un tikai tad, kad tādā veidā karpa nedaudz apturēta, taisīt ciet BR mehānismu. ja nav pieredzes šajā lietā, tad vai nu riskē salauzt spoli un arī pazaudēt zivi, vai nu meklē ko nopietnāku.
Labsvakars,vai varētu pajautāt kur Mālpilī atrodas karpu dīķis.
Mālpils ūdenskrātuve atrodas pašā Mālpils centrā, grūti nepamanīt.
Sveicināts,jautājums sekojošs,karpai šai laikā gribētu piedāvāt nakteņu pušķi.Vai uz mata sistēmas ir varianti,kā pareizi un ilglaicīgi nostiprināt?
ir. ar izdomu un roku veiklību.
Sveiki, man ir jautājums.. kāda karpām ir attieksme pret mākslīgo kukurūzu??kādās reizēs to lietot??! utt.
visnotaļ pozitīva attieksme. lieto kopā ar parasto kukurūzu kā pēdējo uz mata veidojot krellīti no 2-5 graudiņiem. tad krellīte stāvēs vertikāli un karpai būe ērtāk paņemt un aizķerties, vieglāk pamanīt utt. šajā versijā parastā kukurūza arī labāk turēsies uz mata un nekritīs nost. otrs variants - popapa vietā veidojot sniegavīru. piem trigga plus mākslīgā kukurūza - piedod vizuālo efektu barības boilai un samazina ēsmas svaru.
var lietot arī atsevišķi, sevišķi skaidrā saulainā dienā - cerot uz interesi. naktī tas pats, tikai tad jāapgaismo ar zibspuldzi vai speciālu lampiņu, lai mazliet spīd.
istāstiet man visu par to kā jāmakšķerē karpas lūdzams lielas
visu nevar izstāstīt neviens, bet pirmie soļi aprakstīti žurnāla Copes Lietas aprīļa un maija numuros.
Labdien. Man jautājums par svingeriem (SVIVNG-6),to izmantosanas principu. Būtu ļoti labi ja varētu to aplūkot kādā lapā, kas būtu kr. vai lat. valodā.
viss par svingeru darbību jaunajā maija žurnālā Copes Lietas, kur karpu makšķerēšanas ābeces otrā daļa.
Labdien.Gribu pajautat,kada ir attieksme pret vectevu metodem karpu kersana?Makaroni,kukuruza,naktinieki so esmu karpas nesmade?
vectēvi jāciena un no viņu metodēm jāmācās. tomēr labāk visus šos gardumus spraust uz mata ar mata sistēmu nevis pa tiešo uz āķa, jo tas nepieļauj iespēju karpai dziļi ierīt ēsmu - tādā gadījumā to vairs droši nevarēs atbrīvot un atlaist.