atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 27.okt

Sveiki Normund! Es jums vēlējos pajautāt, kā ir pareizi makšķerēt ar bļitku! Ziemas makšķerēšanā es esmu iesācējs tāpēc jautāju jums.

A Normunds Grabovskis

Tā nu ir sanācis, ka es ilgāku laiku nevarēju atbildēt uz jautājumiem, ledus ir nokusis, tāpēc atgriezīsimies pie šī jautājuma , kad atkal būs ledus, ja?

Atbildēja: 20.04.09
J Axtyrs

Sveicināts! Vēlējos noskaidrot vai ir kādas īpatnības ko ņemt vēra makšķerējot brekšus uz ledus naktī - vai izvēlēties tādas pašas krāsas mormiškas kā dienā, vai arī lietot kādas fosforizētas vai citas krāsas?

A Normunds Grabovskis

Viss ir tieši tāpat kā dienā, brekši ēd to pašu ko dienā, pietam dara to visnotaļ labi.

Atbildēja: 20.04.09
J schefs

Nekādi nesaprotu kā pagatavot gruntsmakšķeri. Nevarētu palīdzēt ar padomu.

A Normunds Grabovskis

Ir vairākas gruntsmakšķeru sistēmas, vispopulārākās ir divas, viena kur svins ir piesiets auklas galā un pavadiņas ar āķiem ir virs tā, otra ir ar slīdošo svinu, tātad pamataukla ir 0.25-0.35mm resna, piesien auklas galā vai nu palielu karabīni vai pa tiešo svinu, tad centimetrus 20 augstāk auklā uzsien cilpu, vēl centimetru 20 augstāk otru tādu pašu cilpu, tad ņem tievāku auklu, pie kuras sien āķus, āķu izmērs ir atkarīgs no ēsmas lieluma , pavadiņas sien aptuveni 15-18 cm garas un ar cilpa cilpā paņēmienu pieliec makšķerei, viss, tava gruntsmakšķere ir gatava, ieskaties portālā tvnet, tur sadaļā onlain tv ir mani raidījumi, vienā no pēdējiem es tieši sēju gruntsmakšķeres, apskaties un visu sapratīsi.

Atbildēja: 20.04.09
J morati

Sveicināti!!! Kādi rīki un ēsmas būtu vislabākās priekš raudām pavasarī?

A Normunds Grabovskis

Ēsmas ir jāņem līdzi uz copi dažādas, raudas ir diezgan cimperlīgas, reizēm tās ēd visu, citreiz tikai kaut ko noteiktu, populārākās ēsmas ir mušu kāpuri, motiļi, ūdenstārpi jeb maksteņu kāpuri, plaucētas vai vārītas grūbas, dažādas mīklas, maize.

Raudām ieteicamāka ir smalka pludiņmakšķere, cik nu smalku ļauj izmantot konkrēti copes apstākļi.

Atbildēja: 20.04.09

Uz ko un ar ko ķert karūsas un ar ko iebarot?

A Normunds Grabovskis

Karūsas, parasti tās ir sudrabkarūsas, daudzviet sāk ķerties jau uzreiz pēc ledus nokušanas, sākumā karūsām vislabākā ēsma ir sliekas, pēc tam ūdenim iesilstot viņas sāk ēst arī citas ēsmas, dažādas mīklas, grūbas, kukurūzu, bet nu lai vai kā slieka tomēr ir laba karūsu ēsma. Karūsas var veiksmīgi ķert praktiski ar jebkuru makšķeri, viss atkarīgs no vietas un laika.

Atbildēja: 20.04.09

Sveiki, gribētu zināt kad Latvijā būs kādas sacensības ar vienādiem noteikumiem (piemēram visiem dalībniekiem vienāds daudzums barība matiļi pus kg vai cita barība vienāda. makšķeres arī vienādas)jo ne jau visi makšķernieki var atļauties dārgu ekipējumu un matiļus kilogramiem iebarošanai?

A Normunds Grabovskis

Arī pat reiz sacensībās ir barību un ēsmu limiti, kuri ir ņemti no starptautiskajām sacensībām, bet nekur jau nav teikts, ka tev noteikti jābūt līdzi tiem daudzajiem kilogramiem barības, pietam no pieredzes varu pateikt, ka labi ja pusē no visām sacensībām iziet kaut puse no limitētajiem 17 litriem barības, starp citu 17 litri ir 4 kg sausās barības. Tavs piedāvājums skan aptuveni tā, ka tu piedāvātu hokejistiem spēlēt hokeju bez slidām un formām, jo tās taču maksā ļoti dārgi, zinot, cik kas patiesībā maksā, man tava runāšana izklausās pēc sevis mierināšanas, nevis nopietniem argumentiem, jo daudzi veči, kuriem patīk makšķerēšanas sports, brauc un piedalās mačos ar to inventāru kāds viņiem ir, pietam startē pavisam ne slikti, galvenais ir gribēt piedalīties, bet tā noteikti nav spiesta lieta.

Atbildēja: 20.04.09

Normund, vēl viens jautājums no manas puses. Saki, lūdzu, kā pareizi noregulēt spoles bremzi? Kā tas būtu jādara?

A Normunds Grabovskis

Ja spiningam, tad tā, lai bremze nostrādā pirms pamat auklas pārplīšanas, tas gan arī ir nosacīti, asaru spiningam ir bremzei jābūt vaļīgākai, jo asarim ir trauslākas lūpas, pludiņmakšķerēšanā spoles bremze jānoregulē tā, lai tā neļautu pārraut pavadiņu, katrā gadījumā jebkurā copes veikalā tev parādīs kas un kā jādara

Atbildēja: 20.04.09

Labdien! Ir jautājums par makšķerēšanas noteikumiem. Noteikumi saka:

25. No 16.aprīļa līdz 31.maijam aizliegta jebkura veida makšķerēšana:

25.2. kanālos un caurtecēs, kas savieno ezerus ar upēm, ezerus un upes ar Baltijas jūru vai ar Rīgas jūras līci, kā arī savieno ezerus savstarpēji.

Šajā sakarā jautājums par Lubānu. Vai šis aizliegums attiecas uz Zvidzes un Īdeņas kanālu, jo tie it kā nesavieno Lubānu ar Aivieksti, ko dara Meirānu kanāls?

Un otrs jautājums: ja upīte tek caur diviem ezeriem vai tajā var makšķerēt, t.i. vai tā ir caurtece, kurā nedrīkst makšķerēt, vai tomēr upe? (Kartē tā ir atzīmēta kā upe).

A Normunds Grabovskis

Es nebūšu tā kompetentākā persona atbildēšanai uz jautājumiem par Makšķerēšanas noteikumiem, ieej Valsts Vides dienesta mājas lapā vai biedrības Mēs zivīm mājas lapā un tur tev kompetenti cilvēki visu izstāstīs

Atbildēja: 20.04.09

Labdien! Jautājums iespējams elementārs un varbūt pat muļķīgs, taču vēlētos dzirdēt Meistara domas, jo man kā jaunam pludiņmakšķerēšanas piekritējam līdz galam nav skaidra situācija ap dziļuma izvēli makšķerējot. Skaidrs, ka copējot līņus ēsmu jānovieto uz gultnes vai tuvu tai, taču kā ir ar citām zivīm? Vai makšķerējot vasarā, teiksim raudas, asarus, karūsas un citas zivis ēsma jāgulda iebarotajā vietā uz gultnes vai tomēr ar dziļumu ir jāeksperimentē un jāmaina-dziļāk, seklāk, uz gultnes?

Un otrs jautājums-kā pareizi izvēlēties iebarošanas un makšķerēšanas vietu vasarā no krasta, ja copē teiksim karjerā, kur ūdens laukuma platums ir ap 150-200mm, garums vairāki km un dziļums no 0.5-2m.Ja copēju raudas, asarus, iespējams breksi, cik tālu iebarot un vai to darīt labāk tuvāk kādām zālēm, vai arī tas nav noteicošais faktors?

Paldies jau iepriekš, un atvainojos par, iespējams, tik elementāriem jautājumiem!

A Normunds Grabovskis

Breksis, karpa, līnis praktiski vienmēr ēsmu ņem no grunts, tas ir lieliski redzams pēc viņu mutes formas, citas zivis var baroties arī ūdens vidējos vai augšējos slāņos, tomēr, ja ir iebarots , tad zivis pamatā turēsies grunts tuvumā, raudojot dziļumu regulē tā, lai ēsma būtu nedaudz virs grunts, dažus centimetrus virs.

Izvēloties vietu copei meklē kaut kādus nelīdzenumus uz grunts, dziļuma kanti zāļu tuvumā vai kādu citu interesantu vietu, parasti vietējie labi zin ūdenstilpnes reljefu, tāpēc pavēro kurās vietās sēž vietējie, kaut kādas likumsakarības ievērosi un varēsi atrast vietu arī sev.

Atbildēja: 20.04.09

Sveiks Normund! Uzzināju, ka Salacgrīvā un Salacgrīvas Lauku teritorijā aizliegts paturēt vimbas. Kopš sevi atceros, esmu makšķerējis vimbas, un tagad tāds kurvītis. Viss tiek darīts tikai LAŠOTĀJU interesēs, kaut kāds absurds. Turpretim Ainažu Lauku ter.vimbas atļauts ķert un paturēt, bet upe tā pati. Mani interesē Tavs viedoklis.

A Normunds Grabovskis

Es neslēpju savu nepatiku pret visu to, kas notiek Salacā, kur maza saujiņa vietējo aktīvistu , kopā ar ne pārāk gudru padomdevēju no malas, dara ar upi ko grib, mazais atļauju skaits, absurds ar to tirdzniecību, dažādi muļķīgi aizliegumi, viss tiek darīts, lai pie upes būtu pēc iespējas mazāk makšķernieku. Man ļoti patīk Salaca, bet šogad tā arī neesmu tur makšķerējis, jo jau aprīļa vidū maniem iecienītākajiem upes posmiem vairs nebija atļauju, tās pietika tikai vietējiem....., diemžēl nekādus uzlabojumus šajā jomā no esošajiem lēmējiem nesagaidīsim.

Atbildēja: 20.04.09

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs