Sveiks Normund, man ir tāds nopietns jautājums Tev. Ir copes veikals, pārsvarā ir Salmo prece, neērti, protams, tev jautāt, bet varbūt tu vari padalīties ar informāciju, man būtu vajadzīgs kāds krievu, poļu, leišu izplatītājs, kādu numuru, jo pats zini cik tagad laiki ir grūti, veikaliņš nesen atvērts, tagad ir tikai Salmo prece, bet vēlētos arī kaut ko lētāku, bet protams turpināšu ņemt preci no salmu, es tikai domāju, ka varbūt tev ir kāds numurs, ja nav, tad tev pilnīgi noteikti ir pieeja tādai informācijai, ceru ka gribēsi un un varēsi palīdzēt :(, mans e-pasts kla***@inbox.lv , paldies jau iepriekš! Ar cieņu, Kaspars!
Iebrauc parunāties, nedēļas divas būšu Latvijā, pamatā esmu Daugavgrīvas ielas Salmo veikalā.
Normund, es gribēju paprasīt. Es baroju ar kartupeļiem, grūbām matili un veikala karpu barību. Es piebaroju 2 dienas un apakša ir pilna ar brekšiem. Un tas ir ticami, paldies!
Nu negribās man tev ticēt, ka tā ir, bet ja tiešām tev tā izdodas savākt breksi, tad man ir patiess prieks par tevi
Sveicināts, jautājums tāds-sekojoši: ir ezers, kurā vasarā labi ķeras brekši, bet tagad ziemā noķert var labi ja dažus asarīšus! Apraksts-ezeriņš nav liels, grunts dūņaina, dziļums ir 2-6metri, bez kantēm (gultne pakāpeniska). Vasarā ķēru pie lēpju lapām, baroju un tml. Ietek un arī iztek no ezeriņa, upīte. Tātad, ko varētu ieteikt šajā situācijā, jo gribas arī ziemā pacīnīties ar makaniem! Jau iepriekš paldies.
Diemžēl nekādu brīnumu metodi es tev neieteikšu, jo mazajos ezeros visticamāk ir ziemas režīms, tas nozīmē, ka zivis ir pus miega stāvoklī, ja caurtece būtu labāka, tad kaut kur pie upītes ietekas vai iztekas arī brekšuki dzīvotos, šādu ezeriņu, kur ir daudz smuku brekšu, bet ziemā viņi ķerās tikai uz paša pēdējā ledus, ir daudz. Ledus vēl turēsies 2-3 nedēļas vismaz, tā ka vari mēģināt pabarot brekšukus dažādās vietās, tuvojoties pavasarim, kad ezerā sāks ieplūst svaigie ūdeņi, pamodīsies visas zivis un kas zin, var būt tiksi pie ledus makana.
Labdien, es vēl gribēju jums jautāt. Es domāju, ka brekšu piebarošanai pietiek ar 2 dienām. Un man veiksmīgi strādā kartupeļi ar grūbām, matilis un kakao nedaudz + karpu barība un pēc 2 dienām pilna vieta ar plaužiem vai tā varētu būt? Liels paldies iepriekš...
Ja tu runā par vasaru un vietu, kur ir daudz brekšu, tad šāda iespēja pastāv, bet nu par ziemu runājot negribu tev piekrist, kartupeļi un grūbas kopā rada tādu putru, ka tā tādā klimpā arī guļ uz grunts, līdz sāks skābt, ir tik daudz piemēru par pārbarotām vietām. Tāpēc šādu receptūru es tomēr neieteiktu
Ja nopietni, tad šāda recepte vairāk izskatās pēc 1. aprīļa joka.
Sveiki, ja nav grūti vari pateikt, kā, vai precīzāk no kā mājās pašam var uztaisīt barību plaudīm ziemā?
Ja tu cītīgāk būtu lasījis šo sadaļu, tad būtu jau atradis atbildi pats, brekšus ziemā vis labāk ir barot ar „gaļu”? tas ir tārpiem, nedaudz motiļi, nedaudz sliekas, to visu sajauc ar zemi un ar barotavu noliek uz grunts, piekrītu, ka tārpi ir dārgi, pat speciālais barojamais motilis nav lēts, tomēr tas ir visefektīgākais un ātrākais veids kā sasaukt un satracināt breksi. Barības strādā lēnāk, tāpēc tās var izmantot, ja vari vietu iebarot ilgāku laiku, breksis ir liels puika un viņam gribās ēst, bet tomēr ziemā viņi ņammā mazāk kā vasarā, tāpēc nekādas putras vārīt nevajadzētu, labi strādā applaucēts kombikorms, pietam ne tikai zivju, bet gan praktiski jebkurš, to aplej ar verdošu ūdeni un samaisa, ūdens nedrīkst būt pa daudz , bet arī lieku šķidrumu nevajag, uz kg kombikorma vajag aptuveni 0,5-0,6 litri verdoša ūdens, tad visas sastāvdaļas piebriedīs un varēsi nolaist barību uz grunts.
Sveiki, es gribētu jums pajautāt par pludiņmakšķerēšanu, ko labāk likt uz āķa, ja grib izvilkt lielāku asari?
Lielo asaru copei labākās ēsmas ir naktstārps un mailītes
Sveiks Normund. Es esmu skolnieks, man ir daži jautājumi:
1) ko man darīt, ja es pirmo gadu eju uz ledus, es dzīvoju pie Daugavas un man nenormāli patīk copēt, kā man izvēlēties vietas uz ledus?
2) tagad par vasaru, man patīk copēt uz pludiņa, bet vai man vajag iebarot, ar ko? Kā vasarā izvēlēties vietas, ja man nav ehalota, kādas Salmo auklas ir vislabākās lai copētu līdakas, asarus nu tām plēsīgajām, bet kādas mierīgajām?
Paldies jau iepriekš!
1. vietas uz Daugavas nav viegli atrast, jo Daugava ar saviem dambjiem dzīvo savādu dzīvi, zivis vairāk pakļaujas slūžu darbībai, nevis kādai loģikai, ja gribi kārtīgi apgūt savu upi, tad es iesaku sameklēt kādu vietējo makšķernieku, kurš vismaz aptuveni apstāstīs kur kādi dziļumi un kuras zivis ziemā uzturas.
2. baltās zivis vajag iebarot vienmēr, ar ko un kā palasies CL žurnālos, es tur ļoti daudz par šo tēmu esmu rakstījis un rakstīšu arī turpmāk. Par auklu izvēli ir tā, ka nav speciālas līdaku auklas vai raudu auklas, ir auklu diametri, balto zivju pludiņmakšķerei kā pamat auklu vari droši ņemt 0.20mm auklu, plēsīgajām zivīm 0.33-0.35mm auklu, ja nav īstas skaidrības par mezgliem , pludiņiem un citām interesantām lietām, tad ieej tuvākajā makšķerlietu veikalā, gan tev tur visu parādīs, pašam izurbties visam cauri būs grūti.
Kādas čempioni izmanto mormiškas(krāsa, izmērs u.c.) uz asariem vairāk es domāju?
kā kurš, citam patīk kaparotaas,citam sudrabotas vai zeltītas mormiškas, izmērs atkarīgs tikai un vienīgi no makšķerēšanas dziļuma un straumes, parasti mormiškas izmērs dziļumos līdz 3 metriem ir 2,5-3,5 mm
Labdien! Šogad esmu sācis piebarot un ķert brekšus no ledus! Ja sanāk laiks un vēlēšanās, tad vai nevarētu aprakstīt ar kādu sistēmu un pludiņu varētu ķert? Vai labāk lietot mormenes vai spogulniekus, vai parastos āķus? Kāda diametra aukla būtu nepieciešama, ja dziļums aptuveni 6-7m un var gadīties aptuveni 1-2 kg breksis? Protams, neizslēdzu arī lielāku, jo blakus veči velk! Ja sanāk, varētu padalīties kāda ir jūsu veiksmīgākā iebarošanas receptīte un intervāls. Katrā ziņā par iebarošanas ēsmām parakņāšos arī Copes Lietu izdevumos! Paldies un atvainojos par garo jautājumu. P.S. tajā vietā nav straumes
Ziemas pludiņmakšķerēšanas lielākasi pluss ir tas, ka droši var izmantot auklas no 0.14 līdz 0.16mm , ēsmai guļot uz grunts, auklas diametrs copi praktiski neiespaido, tas ir pārbaudīts praksē daudzas reizes, makšķerītes apraksts ir nedaudz aukstāk.
Labākais iebarojamais brekšiem ziemā ir tīrs motilis, pietam šogad ir pieejams smalkais barības motilis, kurš ir uz pusi lētāks par lielo, baroju copes sākumā ar palielu porciju un pēc tam , ja straumes nav, tad vai nu no augšas vai ielaižu barotavu līdz pusūdenim.
Sveiks. No ledus makšķerējot ar pludiņu, cik tavuprāt lielam attālumam jābūt no āķa līdz sviniņam? Runa ir par balto zivju ķeršanu ezerā līdz 3m dziļumam, sviniņam guļot uz grunts. Paldies.
Ja runājam par brekšiem, tad ēsmai noteikti jāguļ uz grunts, mazais sviniņš, ap 0,3 gramiem, ir 3-4 cm no āķa, tas arī guļ uz grunts, lielie svini ir ne mazāk kā pus metru virs grunts, pludiņš jāizsvaro tā, lai mazā skrotīte pludiņu velk zem ūdens, breksim paņemot un paceļot ēsmu no grunts pludiņš uzpeld. Raudām ir savādāk, bet neredzu nevienu iemeslu, lai tik seklā vietā ķertu raudas ar pludiņu, mormiška vienmēr būs rezultatīvāka.