Sveiks, vai tā ir taisnība, ka jūlijs ir tukšais mēnesis? (zivis nebarojas tā pa skaisto) vismaz Daugavā tā ir pagaidām.
Negribētos tam piekrist, zivis taču grib ēst visu laiku, tikai jāatrod kur viņas barojās un ko viņas grib ēst, šogad Daugava vispār nav sevišķi vēlīga pret copmaņiem, kā veči saka, nav ābolu gads, man pašam arī jūlijā ir izdevušās tikai pāris labas copes reizes, bet to vairāk norakstu uz laika trūkumu, nevis zivju apetīti
Labdien Normund. Man te divi jautājums, vai līņus vēl var ķert? Ja var, kāda barība būtu labāk? Paldies
Līņi vēl ņem, var būt vairs ne tik aktīvi, kā vasaras vidū, bet ņem un līdz brīdim, kamēr sāks palikt aukstas naktis, arī ņems, barības tās pašas, kas visu laiku, palasies vasaras sākuma diskusijas.
Sveiki! Kādā dziļumā un uz ko vislabāk ķeras un iebarot asarus Liepājas ezerā?
Ezers ir liels, asari peld visur, meklē
Uz ko pārsvarā Liepājas ezerā ņem brekši, kādā dziļumā.Un vai Liepājā nākošgad notiks kādas pludiņmakšķerēšanas sacensības?
Es nemācēšu pateikt par ezeru, jo pats tur ar pludiņu nemaz neesmu copējis, tikai spiningojis, toties kanālā brekši ņem, pietam labi, vispareizākais tev būtu pastaigāt gar kanālu un aprunāties ar večiem, viņi labprāt dalās ar informāciju, tā tu uzzināsi visu, gan to kad breksis tur ir visaktīvākais, gan to kad viņš tur nav.
Pludiņmakšķerēšanas sacensības Liepājā visticamāk, ka nenotiks, jo nav kas tās organizē, vietējie aktīvisti ir vairāk spiningotāji, tāpēc lielākā daļa no sportiskajām aktivitātēm ir vērsta tieši spiningošanas virzienā.
Labdien! Dzīvoju Siguldā, tāpēc interesē, vai varat kaut ko pateikt par makšķerēšanu šajā Gaujas posma? Vai ir veiksmīgi ķerti plauži, vai tomēr labāk orientēties uz citām zivīm? Paldies! Edmunds
Pats Siguldā neesmu copējis, mani medību lauki ir Valmieras un Cēsu apkaime, pēdējā laikā arī Murjāņi, tur visur brekši ir, tā ka jābūt arī Siguldā, vienīgi kas ir fakts, ka tad, kad sāks nākt laši, visas normālās zivis pazudīs
Sveiks, pāris jautājumi par fīdercopi:
1. Pēc kādiem kritērijiem Tu izvēlies pavadiņas garumu? stāvošs ūdens, dziļums, straume, gultne, vai tā ir improvizācija atkarībā no copes apstākļiem? Ar šo jautājumu tā īsti gudrs netieku.
2. Pamēģināju Sensas Feeder barību, nu it kā jau ērti - viss samitrināts tik spraud iekšā. Tomēr liekas, ka dziļākās vietās vai straumē labāk likt, piemēram, NG mix, jo tas Sensas ir tāds smalks un viegls kā kūdra, respektīvi izšķīst pa visu apkaimi. Es pareizi domāju vai nē? Bet nu dziļimā līdz 3 m bez straumes starp lēpēm strādā fantastiski. ķēru Usmā, zivis burtiski vārijās tai vietā, beigās plēsoņas vēl sāka trakot un pievilināt spiningotājus no tuvākās apkaimes :)))) Kādus tu maisījumus pamatā izmanto fīderos?
1.pavadiņas garums fīderējot ir jāizvēlās vairāk pēc tā, lai iemetot nepinās, ja copē ar nesimetrisko cilpu, tad pavadiņas garums ir uz pusi lielāks, kā attālums no cilpas līdz barotavai zemākajā stāvoklī, vienkāršāk izsakoties ap 40 cm, galvenais, lai nepinās
2.pats pamatā izmantoju NG MIX un SALMO barības, man viņas patīk savas struktūras dēļ, un arī ticība man viņām ir liela, SENSAS FEEDER barība arī man liekās nedaudz par smalku, tāpēc to nelietoju, reizēm nosauktās barības papildinu ar SENSAS GROS GARDONS vai SENSAS BREMES, to daru vietās, kur ir vairāk copmaņu un zivis vajag no viņiem pievilkt pie sevis
Sveiki! Esmu jauns un īsti vēl nepieredzējis makšķernieks, makšķerēju brekšus un lasu jūsu atbildes uz daudzajiem jautājumiem. Tad nu tā man ir jautājums, tā kā esmu vel nepieredzējis lasīju par pavadiņām uz pludiņmakšķeres. Līdz šim sēju parasti pie auklas āķi, bet kā var ar pavadiņu? Viņa ir tāda paša kā spiningam vai savādāka? Un ja ir tāda tad uzsien un gala vienkārši pieāķē āķi? Izskaidrojiet lūdzu! Ā un vēl, starp citu, makšķerēju Valguma ezerā vai esat kādreiz bijis vai makšķerējis? Tur ir ļoti dziļš, bet ir dažas vietas kur brekši uzturas ļoti bieži!
Pavadiņa p[ludiņmakšķerei nozīmē to, ka āķi sien pie tievākas auklas, lai zivīm mazinātu aizdomas, lai āķim aizķeroties nebūtu jānorauj visa montāža (pludiņš, svini un puse no auklas), bet varētu iztikt tikai ar āķa zaudējumu. Pludiņmakšķerēšanā parasti izmanto 0.12 -0,17mm pavadiņas, tādas pašas makšķlerauklas, tikai tievākas. Valguma ezerā makšķerējis neesmu, daudz esmu dzirdējis, bet pats tikai taisos tur aizbraukt kaut kad septembra sākumā.
Sveiks!!! :) Gribēju jautāt, cik pats personīgi izlieto barību 2 copes dienu laikā, būtībā copējot tikai no rītiem! Man aizgāja 50l un vēl kādi 15, nu mēs bijām 2, tādu lielāku pleķīti barojām, un rezultātā otras dienas vakara mums ķērās kā nevienam, brekši ne lielāki pa 1,5 kg , bet ņēma ļoti labi uz fīder ar barotavu! Kā pēc tavām domam tas ir, tas ir daudz , vai maz, ņemot vērā, ka sākumā ņēma tikai mazi breksēni, raudiņas, vel kāds asarītis - sīkzivis lielā daudzumā, ar laiku parādijās lieli brekši un karūsas ari paretam!!!!
Manuprāt tas ir ļooooti daudz, pats uz copes dienu ar fīderi parasti izmantoju maksimums 10 litrus (3 kg sausās barības), tas ir pie nosacījuma, ka baroju tikai ar fīdera barotavu, fīderējot ar roku bumbas nemetu nekad, jo barības nogrimšanas vietas ļoti atšķirās. Tas ka jums pienāca lielākas zivis ir tikai un vienīgi likumsakarība, citur tas notiek ātrāk, citur vēlāk, apsveicu ar labu copi, bet tāds pats efekts būtu arī tad, ja būtu barojuši uz pusi mazāk.
Labdien! Kāpēc Rēzeknē nepārdod (Salmo)(NG-MIX)barības, bet veikala pārdevēji saka, ka firma negrib sadarboties ar Rēzeknes veikaliem. Tirgo pārsvarā poļu un lietuviešu barības.
Ir divi varianti, vai nu veikalnieki negrib tirgot šīs barības, kuras starp citu tirgo divas dažādas, savstarpēji nesaistītas firmas, tā ka runas par negribēšanu strādāt nebūs īstais iemesls, otrs variants ir tāds, ka šie veikalnieki negrib vai nevar laikā samaksāt par piegādāto preci, ja tā notiek, tad piegādātājiem protams, ka rodās nevēlēšanās turpināt sadarbību, lai vai kā ļoti bēdīgi, ka šīs barības jums nav nopērkamas, jo ikdienas copei tās ir labas barības.
Sveiki! Jautājums vairāk par līdakas vai citu plēsēju izvadīšanu un izcelšanu, kad tā ir jau pieķērusies... Kādas parasti ir lielākās kļūdas pievelkot zivi pie laivas vai krastā? Kā to būtu darīt vispareizāk? Un aiz kuras vietas ir jāņem zivs lai to ieceltu laivā, ja nav uztveramā tīkliņa.. Un kā nevajadzētu celt, jo ir redzēti visādi brīnumi, piemēram, aiz acīm :) ?
Pirmkārt jau pašam vilcējam nevajadzētu nervozēt , jo ar drebošām rokām un lielā uztraukumā neko labu izdarīt neizdosies, protams, ka uztveramais tīkliņš ir labākais veids kā paņemt jebkuru zivi, ja tas aizmirsies, tad pats cenšos zivi ņemt aiz sprandas, palaižot pirkstus zem žaunu vākiem , šādi paņemtu zivi var arī palaist vaļā, ja ir tāda vēlme, personīgi man ļoti nepatīk, ja atzīti makšķernieki ņem zivis aiz acīm, pats vasarā neizmantoju arī gafu, jo lielāko daļu noķerto zivju laižu vaļā.