LABDIEN MEISTAR VAI TADA UPE KA MAZA JUGLA VAR KERT AR ZIEMAS FIDERI\STRAUME\RAUDAS,SAPALI\CIK GARU PAVADINU UN KADA SISTEMA LABAKA SLIDOSA VAI FIKSETA\PATERNOSTERS\? PALDIES PAR ATBILDI!
nu Abavā es ļoti veiksmīgi ķēru, daudz labāk kā ar mormišku, fīderīša montāža nav principiāla, galvenais nepārforsēt ar barības daudzumu, neaizmirsti, ka var ķert arī bez barības lādēšanas katrā laidienā :), visādi citādi ļoti labs copes veids straumei
Sveiks Normund. Kādu makšķerēšanas komplektu labak iegadāties copei pēterniekos uz forelēm?
es tomēr ieteiktu ziemas fīderīti (Team Salmo Ice Feeder) + vai nu mazu bezinerces vai spec ziemas multiplikatora spoli, bet noteikti ar regulējamu bremzi, jo kātiņš kopā ar noregulētu spoles bremzi nokausēs jebkura izmēra foreli, aukla monofilā 0,30-0,33mm es foreles ķeru parasti uz gumijām, ir Lucky Jon gan foreļu, gan asaru gumijas visādas, TOP man pašam ir svaigas garneles krāsas vēzīši un oranžas gumijas, tās lieku uz 2-3 gramu džigiem, bet noteikti ar cietiem, izturīgiem āķiem, jo var trāpīties arī 5-7 kg foreles, bet veči daudzui ķer arī uz dažādiem vizuļiem vai garnelēm, arī kukurūza strādā :), reizēm tur zivis ir izcili kaprīzas un pat stundu vai vairāk nākās meklēt ko viņas īsti grib, atrodi un process aiziet :)))
Sveiks Normund, jautājums Tev par Vimbām. Tā kā esmu kuldīdzenieks, un vimbu sezona Ventā vairs nav aiz kalniem, gribu noskaidrot visu, kas vajadzīgs, lai būtu laba vimbu cope, ir teikuši, ka garais kāts, bet kāpēc, neviens pagaidām nav spējis atbildēt. Ceru uz tavu palīdzību!
garais kāts pludināšanā vajadzīgs vairāku iemeslu dēļ : * zivis pārvietojas pa upi un arī copmaņi iet viņām līdzi :), vienu dienu tu ķer 1 metra, citu dienu 4 metru dziļumā, tātad universālisms * pludinot parasti ar kātu regulē pludiņa peldēšanas trajektoriju, reizēm arī ātrumu, to darba auklu turot gaisā, jo ja aukla guļās uz ūdens, tad tā sāk stiept pludiņu un pludu vairs noturēt nevar, attiecīgi ar garo kātu vieglāk noturēt auklu gaisā (no kāta gala līdz pludiņam) maksimāli ilgi, jo reizēm jāpludina arī 20-30 metrus līdz zivij tā, ka ja tev ir iespēja izvēlēties, tad labāk vimbošanai un vispār upes copei ņem 6 m kātu, ja ir īsāks, tad … vienkārši jāmācās strādāt ar to :)), garāku par 6 m … nu Ventā ap Kuldīgu tev nevajag garāku
Sveiks,
Esmu ziemas copes iesācājs, ja runa ir par mormišku.
Iegādājos sešas makšķerītes :D, bet tagad jautājums par auklām, kādas auklas ieteiktu tīt virsū 0,10; 0,12; 0,14? Smalkākas man kaut kā neprasās, neredzu ikdienas copē jēgu.
Vai ir vērts iespringt arī uz bezēsmas mormišķām?
Copes vietas dažādas: sekli ezeri (1m), dziļi ezeri (3-4m), upes.
viss pareizi, es arī ikdienas copē nelietoju auklas tievākas par 0,10mm, tā arī dari, pamatā copēsi ar 0,12mm, bet 0,10mm reizēm vajag :), un 0,14 mm reizēm noder, ruduļus vai brekšus ķerot :))) bet.... mēs runājam par precīziem auklu diametriem :))), ja ņemsi auklas, kuras piemelo, tad rēķinies, ka 0,10 tev patiesībā būs 0,115-0,13mm, aukla būs ok, tikai rēķinies, ka tā būs resnāka kā gribi, ja to ņem vērā, tad var copēt un priecāties par dzīvi :)))
Sveiks Normund! Gribēju pajautāt par ūdām, nekur internetā neatradu informāciju, kā tad īsti nokomplektēt ūdu. Man interesē auklas biezums un pati sistēma, kā visu sasiet un, kas vajadzīgs. Paldies jau iepriekš!
nav vienas pareizās sistēmas, ir dažādas pieejas līdaku makšķeru montāžās, tieši tāpat kā dažādas pašu makšķeru konstrukcijas, ja runājam par pašām populārākajām karodziņu makšķerēm, kur paņemot līdakai nostrādā atspere un paceļas karodziņš, tad tādai makšķeri labāk izmantot monofilo auklu, pietam 0,35-0,40 mm resnu, uz auklas veram 3-5-7-10 grami svinu, svina lielums atkarīgs no ūdenstilpnes dziļuma, bet svinam jābūt nelielam, lai zivtiņa var brīvi peldēt, tomēr tādam, kurš tomēr velk zivtiņu uz leju :), tālāk pie auklas sienās metāla\volframa\stīgas vai cita materiāla pavadiņa, kuru līdaka nevar pārkost, flurokarbons(hard mono) neder, pie pavadiņas es lieku 2. numura trīsžuburu āķi, tad āķi sprauž zivtiņai mugurā, zem spuras, bet ne pārāk dziļu, lai netraumē mugurkaulu, citi liek divžuburi un pavadiņu ver zivtiņai caur žaunu un tad āķi ievelk mutē, manuprāt tas ir rezultatīvāk zandartu un asaru copē, jo tie rij zivi ar galvu pa priekšu, līdaka jebkurā gadījumā saķer zivi šķērsām un mugurā iedurtais āķis copes brīdī, vairumā gadījumu, ir viņai mutē. es agrāk, gadus 30-25 (bļin, es i vecs jau :) ) diezgan profesionāli piegāju līdaku copei uz dzīvo :))), tāpēc daudz eksperimentēju, paliku pie vidēja izmēra, cieta trīsžubura un āķa duršanas mugurā
Sveiks Normund! Dikti iepatikās tas elastīgais ziemas fīderīts ar ko foreles copēji.Man ir,bet ne tāds,mazliet cietāks,kaut gan esmu ļoti apmierināts.Ir vēlme iegādāties tieši tādu elastīgu ar spolīti,bet negribētu kļūdīties.Varbūt varētu kaut ko ieteikt un kādas firmas spolīte bija?
man ir Team Salmo Ice Feeder, veikalos ir divi, vienīgā atšķirība ir EVA un korķa rokturis, korķis ir dārgāks, spices ir vienādas, pietam ir nopērkamas arī rezerves spices, ja nu gadās pa daudz ietīt auklu :))), citādāk to spici salauzt nevar :) es lietoju šis makšķerītes gan salaku copei, gan brekšojot Alūksnes ezerā, gan sīgas ķerot Zviedrijā, gan kā ziemas fīderīti upēs, gan foreļu, arī lielu, līdz 7 kg, copei dīķos, ļoti iesaku spolītes man stāv dažādas uz šīm makšķerītēm, gan lētākas (ap 20 eiro) Salmo Diamond ziemas spolītes, gan dārgākas Okuma, Lucky John spolītes, galvenais, lai strādā bremze un nevērpj auklu, var likt arī tos smukos ziemas multiņus, viss strādā :)
Sveiks Meistar!Jautājiens tāds,vai feeder concept(jo cik es saprotu,viņu taisa kā brendu fīdermakšķerēšanā) plāno ražot viskautko fīderēšanai-nu piemēram zivju uzglabājamos(kas jau ir nopietnie),uztversmos tīkliņus un garos štokus viņiem, ne teleskopiskos,spaiņus,sietus un utt?
viss jau ir saražots un brauc šurp :))), vairumu jaunumu varēs redzēt, aptaustīt un arī nopirkt pavasara izstādē Ķīpsalā
Sveiks! Sākšu uzreiz ar to, ka zinu ir visādas straumes utt., kas ietekmē ledus biezumu, taču kādam, tavuprāt, jābūt ledus biezumam, lai to varētu skaut par drošu, gribu kāpt uz Liepājas ezera :)
dzīvsvars svarīgs, bet nu dzidram ledums 6-7 cm vajag, lai droši copētu un ietu tālāk no krasta, 10 cm jau pat nekrakšķ, bet tas ir ja ir aukstums un ledus sastindzis, ja ledus jau ir samircis\uzburbis, tad arī 15-20 cm var iziet cauri bez skaņas,
Sveiks, Normund!
Jautājums par ziemas copi - drīzāk par ledu! Trešo reizi dzīvē biju uz ledus un tā lieta iepatikās! Tā kā draugu lokā neviens “atsaldētais” nava, tad jautāšu Tev!
Pirmo reizi bija tā ka ledus nenormāli šprakstēja, plaisāja (varēja dzirdēt kā plaisas iet), tā kā luzt ledus! Ledus biezums 15-20cm, veči tik sēž un pēc katra blīkšķa tik nogriza galvas un viss! Vai tas nava bīstami? Un kādēļ tā notiek!?
Katrā ziņā man palika neomulīgi, lai neteiktu vairāk :D
Veiksmi Tev :)
tā parasti notiek, kad ledus sēžās un salst, atkusnī nekad nebūs tādu trokšņu, baidīties no tiem trokšņiem nevajag, jo ar sprādzienu sprēgā pat metrīgs ledus, bet omulīgi nav, piekrītu , arī zivīm tādi pērkoni nepatīk, reti, ļoti reti, tādā reizē būs laba cope, kad ledus pieklust, tad viss sāk notikties
Sveiks Normund! Jautājums ir sekojošs, kā visefektīvāk pēc tavām domām noķert asari, mormiška vai bļitka? un kā ir ar dziļumiem? kur vislabāk meklēt šo zivi? esmu iesācējs un daudz lietas vēl neizprotu, šodien biju gan lielajā baltezerā, gan mazajā, kautkā galīgi čābīgi gāja, vai arī ne tur meklēju..paldies!
Baltezeros tomēr mormiška būs rezultatīvāka, var būt b'ļitka\balansieris varētu būt kvalitatīvāki, tas ir savāktu lielāku asari, bet 3 no 5 copes reizēm asaris tur var to dzelzi negribēt vispār tavā gadījumā vis ticamāk nospēlēja vietu nezināšana un (iespējams) pārāk liels teorijas un emociju daudzums :))), asaru meklēšanā un copē bieži vien noteicošais ir āliņģu skaits, protams, gadās uztrāpīt uz zivi ātrāk, bet parasti nākas zivi lasīt pa 1-3-5 no āļiņģa, tad var būt 10-30+ āļiņģi bez labām zivīm līdz atkal "uzkāp" tām uz galvas un māki pierunāt ja tu paspēji pabūt 2 ezeros, tad nevienā tā īsti nepacopēji :)))), Baltezeros ir asari un labi, ne vienmēr būs pilna kaste, bet nu savas pāris pannas var salasīt praktiski vienmēr, tikai jāzin kur, tāpēc … met kaunu pie malas un ej pie večiem runāties, vai nu izmanto interneta dotās iespējas un meklē sev biki zinošāku copes biedru, lai ierāda pašus pamatus, lai parāda aptuvenos meklēšanas rajonus , teiksim Mazajā Baltezerā asari biežāk izdosies satikt Alderu galā, bet ir savas "pumpas" arī "pie sūknētavas", pie "Egona" u.t.t. vajag tikai urbt :)))