cau man ir jataisa zpd par plesigajam zivju sugam ludz uzraksti visu ko zini par asari lidaku varaviksnes foreli mans epasts ir copmanis666@inbox.lv paldies
esmu sapratis, ka par šīm zivīm neko īsti nezinu. bet tavs mēģinājums atrisināt problēmu manī izraisa patiesu cieņu, un ilustrē iespēju esamību, paldies tev , ja kas zvani. vienmēr tavs experts .
vai foreļu spiningošanai der džiga kāts ,ja izmantoju sīkus voblerīšus un rotiņus?
sveiks. Protams der, viss ir atkarīgs no paredzētā dzigkāta testa. Kātam ir jūtīgs gals, taču lai veiksmīgi rīkotos ar viegla svara mānekli, būtu svarīgi lai kāta ģeometrija būtu viegli paraboliska, tāteikt kātam jābūt lokanam visā tā garumā, tad rezultāts būs tāds, ko varētu nosaukt tā - "izrauj no zandalēm".
kadas dzivas zivtinas likt uz forelem?
sveiki. Būtu jāzin kur tiks foreles ķertas. Liec jebkuru ūdenstilpnē dzīvojošu, 5cm garu, jāsanāk. par komentāriem, bebra kungam ir taisnība, bet es dzirdu foreļdīķa saimnieka komentāru uz to, ko saka likums par viņa ūdenstilpnē lietotajiem rīkiem un paņēmieniem. Bet liels paldies par patiesību .
Sveiks! Lasu lielāka zivs uz mm mežene, a kur palika līdakas uz mm ?
Sveiks. Līdakas palika kā kuru reizi, te Babītes, te Engures , te citā ezerā vai upē. Parastu līdakas ķertas tiek stāvus, lai vieglāk tikt galā ar lielāka izmēra mušām, bet nu jau gadus 4 ķeru no zema punkta, kajaka, tad arī kāts ir 5klase un līdakas gadās ne kā pamatauditorija, vairāk sapals, mežene, rudulis. ar cieņu, un vasaru sapņos redzot, roberts
labdien! ar spiningosanu aizravos tik sogad, un man patik braukt ar laivu pa upi, zinu ka taja upē esot ari foreles, bet vel nav sanacis kadu nokert. mani interese vai sadi braucot es ar laivu nebiedeju vinjas?? un nekeras tapec, ka ari tomer rotins tiek biezak mests pa straumi??.. paldies par atbildi un ieteikumiem :)
Nedomāju, ka tu īpaši kļūdies, bet tev jāpievērš uzmanība notikumiem uz upes. Foreles sevi parāda, un kad esi nofiksējis vietu, kur ir bijis vizuālais kontakts, atceries šo vietu un regulāri pārbaudi.Foreles mīl stāvēt vienās un tai pašās vietās. Par mānekli vai rotiņu tavā gadījumā, tam vajag noticēt, izdari to, tad sāc copi. ne asakas
gada ir vis lielaka zivs ko tu esi noķeris uz musinmakskeri ???
Mans patreizējais loms-favorīts ir 4,1.kg smaga mežavimba , uz sienāža imitācijas 2010 gada vasarā noķerta, Ventā, no laivas.
vai šis aukstais laiks kaut kā ietekmē raudas ķeršnu
Visu zivju ķeršanu ietekmē gadalalaiki un laika apstākļi, tajā skaitā arī raudas reaģē uz aukstā laika iestāšanos. Tajās ūdenstilpnes vietās, kur vasaras karstumā uz kukurūzas graudiem varēji gūt teicamus raudu lomus, novembrī rezultāts būs tuvu nullei. Rauda labprātāk lieto tārpus, kāpurus, kur vasarā dod priekšroku augu izcelsmes barībai. Aukstā ūdenī iebarojamā ēsma var būt smaržīgāka, jo smarža lēnāk izplatās. Zivis dzīvo vairāk gar grunti, jo ūdens virspusē ir mazāk barības. Ja runājam par mušiņmakšķerēšanu, nimfas un gar grunti. ar cieņu un laba vēlējumiem R.K.
Sveiks. :) Vēlējos pajautāt kādas zivis ar MM var ķert tik vēlā rudenī?Izņemot līdakas.Mana MM ir mazliet par smalku priekš līdakām.
Paldies jau iepriekš. :)
Sveiks. Vēlajā rudenī ir tas, ka labajās upēs ir liegums, kas saistīts ar lašveidīgo nārstu, un tātad arī sapalu tur nevar ķert ar mušu.Rudenī vēl var atrast vietas, kur iemest mušu, bet es bez līdaku copes teiktu, ka ir garlaicīgi. Sāk jau iezīmēties ziemas miega tendences, kad jāsien mušas un jāplāno vasaras maršruti. Aktīvākie protams nododas mušu experimentiem no ledus, bet tā jau ir atsevišķa nodaļa. Vēl jau ir maksas dīķi, kas varbūt ir izeja, Ne asakas un tā. R.K.
es pameginaju uz salmo roteriti kert foreles vnk nem ideali uz to leto roteriti mal-1 salmo es noker sodien 5 foreles nebija mazakas par 400 gr
Redzu, ka runa ir par veiksmīgu copi, un iesaku atcerēties un pierakstīt detaļas, laika apstākļus, ūdens līmeni, veidu, kā tu vadīji vizuli. Katrā ziņā es arī vēlētos atrasties upes malā, kur var ar salmo roterīti noķert 5 virs 400 gr smagas forelītes. Tā turpināt.
Čau.
Kura izmēra rotiņu labāk ņemt.
Ar rotiņiem vissvarīgākais ir tas, lai tie tikko iemet ūdenī, sāk strādāt. Tad tālāk var runāt par izmēru, krāsu. Vēl svarīgi ir tas, ka visa sistēma, kāts, aukla un spole ir labi sabalansēta un viegli iemest konkrēta svara vizuli. Kad sistēma ir sabalansēta, tad ir jāmētā tas vizulis kuram visvairāk tici, un tad jau būs kā vajag. ne asakas robis.