atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl

Paturpināšu par 2-3 dienu iepriekšēju piebarošanu..

Vai siltākā (12-15grādu ūdens tempr.) laikā piebarot ar Spod mix, respektīvi, ar kukurūzu, kaņepi, peletēm, sasmalcinātām boilām, utt.? Vai tomēr šīs 2-3 dienas pirms copes tikai ar veselām boilām? Un copes dienā sajaukt spod mix (ar samaltām boilām, peletēm) priekš PVA maisiņiem un spomba?

Paldies vēlreiz!

A Aivars Rudzinskis

iepriekšējās iebarošanas galvenais mērķis ir "uzsēdināt" karpu uz tavas konkrētās boilas. karpa to pamazām sāks atrast, atzīs par garšīgu un veselīgu esam un čakli ēdīs, pat intensīvi meklēs. Pēc pāris dienām atbraucis uz copi, uzliksi to pašu boilu uz mata un pasākums aizies. tāpēc barot ar jebko citu nav nekādas nozīmes. cita lieta, ka svarīgi ir iebērt tās boilas tur, kur karpas uzturas. pretējā gadījumā rezultāts var nesanākt tik labvēlīgs. man ir bijušas reizes, kad šādu iebarošanu veicu vienā dīķa malā (kur ir silts un pūš iekšā vējš), bet pēc pāris dienām copēju otrā, jo vējš ir mainījies. karpa seko siltam ūdenim un tev ir jāseko karpai. Pēc tam, copes dienā jau var iebarošanā izmantot visas pārējās tevis minētās sastāvdaļas. it sevišķi, ja ir labs laiks un gribas noturēt uz vietas palielāku karpu koncentrāciju.

Atbildēja: 15.04.20

Paldies par atbildi.Tie 20 gradi plusa ir patreiz Vacija kur ari zvejoju.Tātad es pareizi sapratu uz doto bridi man karpas meklet tuvak krumiem netālu no krasta.Dziļumā tu man neiesaki meklet.es atrodos tadā ka ezera kabatā dzilums 5m lidz dzilakai vietai 16m.paldies.

A Aivars Rudzinskis

pilnīgi noteikti. vai nu seklums, pie paša krasta, vai vēl labāk - ja silts vējš pūš iekšā krastā siltu ūdeni. ja ir tāds vējš, tad var ķert arī mazliet dziļāk. bet nu 5m pavasarim ir ļoti dziļš, mēģini atrast seklākus punktus.

Atbildēja: 13.04.20

Sveiks! Ir doma braukt uz upi (abavu) makšķerēt karpu. Palasot atbildes saprotu,ka šajā laikā nav ieteicams vispār barot,bet citā atbildē Jūs sakāt,ka galvenais ierocis ir transports uz ūdenstilpni trīs dienu garumā. Tad kā būtu labāk rīkoties,braukt trīs dienas pa bišķītim barot,vai tomēr tam nav jēgas? Un Jūs iesakat,ka šajā laikā ieteicams uz spilgtiem pop upiem, bet upē neesot vēlams ar pop up strādāt,jo straume utt... Tad risinājums no mana skatpunkta būtu braukt tās trīs dienas pa bišķim barot un ķert uz to pašu boilu ar ko tās dienas baroja. Vai tomēr šis mans domu gājiens ir pilnīgi nepareizs?

A Aivars Rudzinskis

pavasara taktika ar spilgto popapu ir domāta vietām un reizēm, kad pagrūti izpīpēt karpas atrašanās vietu. upē tomēr tas nav tik sarežģīti, kā ezeros un dīķos. otrkārt, regulāra barošana ir labākais veids vienmēr un visur. arī pavasarī un arī ziemā. atšķiras tikai daudzumi, ar kādiem būtu jābaro. ja vasarā tādā Abavā vajadzētu iebērt vienā vietā, teiksim, pa puskilo vai kilo boilu, tad šobrīd vajadzētu nepārspīlēt un dot pa saujai, varbūt divām. tas tādēļ, ka aukstā ūdenī karpai gremošanas procesi notiek daudz lēnāk un ir pavisam vienkārši to pārbarot. un pārbarotas karpas, kā zināms, neķeras. visbeidzot, tad, kad tās sāk ķerties, var dot pa mazai porcijai visu laiku klāt.

Atbildēja: 12.04.20

Sveiks Aivar .Arä 20 gradi jau 3 dienu udens temperatura 9 gradi.esmu jau izmeginajis daudz variantu .zivs nav aktiva ko tu ieteiktu darit ,kur meklet karpu kadu esmu piedavat.vel 2 dienas copesu.apjautajos blakus copmaniem nevienam neka nav pat piesitiens nav bijis.paldies

A Aivars Rudzinskis

nezinu gan, kur tie 20 grādi radās. un arī 9 grādi ūdenī visticamāk ir pašā piekrastē, nevis dziļumā, kur iemestas makšķeres. Meklē, kur ir vissiltākais ūdens - pašā piekrastē, kur vējš pūš iekšā. Varbūt pat pusmetra dziļumā. tikai klusi un uzmanīgi, maksimāla montāžas kamuflāža, un vairāk koncentrācijas uz vakaru, nakts pirmo pusi. neko nezinot par ezeru, tavām barības stratēģijām un izvēlētajām metodēm, neko vairāk pateikt te nevarēšu.

Atbildēja: 11.04.20

Liels paldies par iepriekšējām atbildēm!

Jautājums par savvaļas karpām. Vēlos aizbraukt uz Kālu, izmānīt kādu karpu. Kā ir ar copi tagad pavasarī, kad pa dienu ir +10-15 grādi; vai tomēr lielākas copes iespējas būs, kad paliks siltāks?

Kā tik lielā ezerā izvēlēties barošanas un makšķerēšanas vietu? Meklēt karpu kādā seklākā punktā pie salām/pussalām? Ar to pašu marķieri/deeper sameklēt kanti un barot tieši pirms tās?

Ja ir iespēja dienu vai divas iepriekš sabarot (braucot uz 24-48h), tad labāk izvēlēties vienas garšas boilas? Barot vienā vai vairākas vietās?

A Aivars Rudzinskis

Kāla ezerā tiešām ir skaistas karpas un noteikti ir vērts uz tām piestrādāt. iepriekšēja iebarošana, vēlams kādas 2-3 dienas vienmēr un visur ir vislabākais veids, kā nodrošināt, ka copes dienā būs aktiitāte. un jā, vislabāk barot ar viena veida boilu, lai zivs pie tās pierod un ņem drošāk. Tikai svarīgi, lai tā boila ir labas kvalitātes. šajā laikā, protams, vislielākās iespējas ir pa seklumiem, pie salām un pussalām, kur ūdens iesilst vairāk. un, protams, iestājoties siltākam laikam, karpu aktivitāte ievērojami pieaugs. tomēr gaidīt diez vai vajag, ja ir brīvs laiks un iespēja - jābrauc un jāķer.

Atbildēja: 11.04.20

Biju aizbraucis divreiz uz Baļoti, pirmajā reizē neko nedabuju, otrajā pašā vakarā divas skaistas karpas, abas peld tālāk.

Abas reizes biju no plkst. 8iem līdz 21iem, pa dienu ne vienas copes, pat ne mazākais pīkstiens (meklēju zivis gan ar zig-rig, gan chod-rig, ar pva, mainīju ēsmas, utt.).

Otrajā reizē cope sākās ap kādiem 19iem. Pagājušajā gadā arī lielākā daļa copes bija vakarpusē. Vai tas nozīmē, ka Baļote ir vakara/nakts copes ezers? Vai tomēr ir vēl kāds veids/ieteikums kā pa dienu "uztaustīt" to zivi?

Paldies!

A Aivars Rudzinskis

visticamāk, tajās vietās, kur ir tavas makšķeres, zivis pa dienu neuzturas. tās lielos baros pārvietojas pa ezeru, tām ir savs maršruts un laiki, kad tas bars iet tev garām. apturēt to baru ir ļoti grūti. otrs iemesls - ūdens pa dienu sasilst un pa nakti nedaudz atdziest. iespējams, viņas vienkārši kļūst aktīvākas uzsilstot ūdenim. trešais - tagad ļoti dzidrs ūdens un saulains, iespējams, viņas pārāk labi redz visas tavas montāžas. katrā ziņā no pāris copēm vēl nevajag izdarīt secinājumus. drīzāk mēģināt noķert vairāk tajās stundās, kad viņas ķeras. patiesībā gandrīz vienmēr un visur būs kaut kādi diennakts laiki, kad ķersies labāk un laiki, kad sliktāk. bet tas neattiecas uz visu ezeru, bet uz konkrēto vietu drīzāk.

Atbildēja: 11.04.20

Sveiks!

Gribēju pajautāt par chod-rig, vai, ja lieto šo metodi, tad arī piebaro kaut kādā veidā? Piem., PVA vai ar spombu? Saprotu, ka chods domāts, lai paceļas augstāk virs zālēm, un, ja baro, tad parastā barība nogrimtu zālēs. Angļu forumos esmu lasījis ļoti dažādus viedokļus.

Pašam daudz maz viss ir skaidrs par dažādām sistēmām un to sasiešanu, bet vēljoprojām, īsti nesaprotu par to, kā pareizāk leadcore tiek savienots ar mono auklu. Ja leadcore galā ir cilpa, tad vienkārši piesiet klāt pie mono? Vai labāk izmantot double uni knot? Iespējams stulbs jautājums, bet šo līdz galam neesmu izpratis..

A Aivars Rudzinskis

leadcore pie šoklīdera vai pie mono auklas es parasti vienoju ar vienkāršu cilpa cilpā. lai uzstietu cilpu uz monoauklas vai šoklīdera, izmanto perfection loop. sameklē internetā, kā to sien. tiesa, citiem varbūt ir citi mezgli. bet cilpa cilpā ir ātrs un drošs savienojums. par barošanu un chod-rig. mans personīgais viedoklis ir tāds, ka pavadiņu un montāžu pielāgo stratēģijai nevis stratēģiju pielāgo pavadiņai. mēģināšu izskaidrot. ja esi atradis labu punktu, kur karpas varētu uzturēties, iztaustījis gultni, atradis daudzmaz līdzenu vietu, tad parasti tur čakli baro un ķer ar grimstošām montāžām, sniegavīriem vai poapapiem, kas minimāli paceļas virs barības. ja nevari atrast tādu punktu kaut kādu iemeslu dēļ (neproti, nespēj, slinkums, punktu vienkārši nav, neviens diez ko nepārliecina utt), tad šauj uz dullo. tieši šaušanai uz dullo vispiemērotākais chodrigs. tāda cope ir mazliet līdzīga, piemēram, spiningošanai - pamēģini vienā vietā, pemēģini otrā un trešā, pārlieku nekoncentrējoties uz kaut kādiem konkrētiem virzieniem vai dziļumiem. loģiski, ka barot tur nav nozīmes. Nereti šī taktika tiek pielietota ļoti tālā distancē, kad izpētīt gultni vienkārši fiziski nav iespējams un arī kaut cik precīzi iebarot ne. vai arī ļoti īsās sesijās, kad atbrauc uz dažām stundām uz nepazīstamu vietu. trešais viskreizīgākais risinājums ir izvēlēties punktu uz dullo un to barot. tad arī var lietot čodrigu, jo gultne nav zināma un var gadīties visādi. bet nu šis ir tāds ļoti neprofesionāls variants. visbeidzot pēdējais variants varētu būt apzināta cope zālēs. Man gan būtu aicinājums ar šo neaizrauties. tas tādēļ,ka copējot zālēs karpai ir ļoti lielas izredzes kaut kur iestrēgt un sapīties. tev tas nozīmēs norautu auklu un montāžu, bet karpa tur piesieta var palikt pavisam un nomirt. ceru, ka saprati domu - sākumā izpīpē, kur un kā copēsi un tad atbilstoši apstākļiem un izvēlētajai strātēģijai izvēlies montāžu. nevis otrādi.

Atbildēja: 30.03.20

Sveiks.

Tātad biju atklāt sezonu vienā no populārākajiem Kurzemes dīķiem. Tur, kur Alatas agrāk brauca un saimnieks Tev vārdabrālis.

4dien pēcpusdienā sākām, paliku kā plānots, dziļajā pusē. Pirmās 24h spiedu uz čodu, heli, spilgti un smaržīgi, a vot ņifiga. Viss kā vasarā - strādā tikai plika boila, konkrēta zivs garša. Kad to sapratu, kolēģis seklumā jau bija 4 noķēris, man otrajā naktī 2gab ap 7kg, kolēģim jau 11 kopā, 4-9kg. Vēl citam seklajā pusē arī viena.

Pēdējā naktī uznāca labs sniegputenis ar brāzmām līdz 20m (vējš uz seklumu), man viena 8niece. Seklā gala kolēģim vēl 4gab līdz 11kg. Tā arī pēc 66h sesijas metām mieru.

Secinājums - joprojām ne reizi nav man nekur nostrādājuši spilgti popapi uz lielajām (nu kaut 5+), visas zivis tusē pa seklumu un jau diezgan aktīvi barojas, ūdens +5*.

Nākamā sesija aprīļa otrajā pusē turpat, tikai no seklās malas.

A Aivars Rudzinskis

jā, man arī tā ir bijis. spilgtās boilas čodriga galā ideja ir tieši karpas atrašanās vietas meklēšana. tā ir jālieto tad, kad nav īsti nojausmas, kur šobrīd karpa varētu būt. tas pilnīgi noteikti nav variants, kā noķert vairāk. tas ir variants, kā meklēt, noķert pirmo zivi. kad kaut kādā veidā karpu uzturēšanās vieta ir noskaidrota, tad vajadzība pēc spilgtā popapa taktikas sāk atkrist, jo konkrēto vietu jau var mēģināt izstrādāt ar ierastākām metodēm. tavā gadījumā ļoti iespējams, ja tur jau kāds bija kaut ko barojis, varbūt pat ķēris un jums izdevās mazliet uzsēsties uz astes.

Atbildēja: 29.03.20

Liels paldies par iepriekšējo atbildi!

Gribēju paturpināt nedaudz. Vai PVA maisiņā ir vērts likt klāt arī baltos vai citus tārpus? Un tad mata galā boilu ar mākslīgajiem krāsainiem tārpiem? Kā arī, vai īsā sesijā vislabāk barot ar vienām boilām, vai tomēr eksperimentēt ar vairākām garšām?

A Aivars Rudzinskis

sacesībās dzīvās ēsmas nav atļautas un tāpēc arī ikdienas copē tiek lietotas retāk. bet principā pie iebarojamās barības likt var. es gan domāju, ka kaut kādi asarīši tos tārpeļus ātri uzlasīs vai arī viņi paši aizmuks kur kurais. karpu cope no vimbu copes tomēr atšķiras ar to, ka te viss notiek lēnāk un ilgāk. tāpēc vajadzētu, lai barība ir uz vietas, kad karpa beidzot ir pieākusi. par mākslīgajiem tārpiem - neredzu nevienu priekšrocību. mākslīgās ēsmas kaut cik strādā "method" tipa copē, kas pēc būtības ir līdzīga fīderim.Tas tapēc, ka tur āķis ar ēsmu ir vienā čupā ar iebarojamo barību un karpa nespēj īsti atšķirt, kas tur pēc kā smaržo vai nesmaržo un sūc iekšā visu kopā. par barošanu - noteikti īsā sesijā baro ar dažādām boilām - nepatiks viena, patiks otra. pieradināt karpu pie vienas konkrētas boilas vienas dienas laikā nevar. tam nepieciešamas vismaz 3 dienas. turklāt pavasarī karpas ēd samērā maz, tapēc nekāda pieradināšana vispār nespīd.

Atbildēja: 24.03.20

Sveiks! Tā kā nākas mājās sēdēt, tad vēlos atklāt karpu sezonu. Visticamāk, ka dienas cope Baļotē. 5-8 grādi āra temperatūra. Jautājums par vietas izvēli. Labāk sēsties tajā sektorā, kur sejā pūš vējš? Cik nopratu no Tavām iepriekšējām atbildēm, tad saulainā dienā jāskatās, kur vējš sadzen silto ūdeni,tur karpas, visticamāk, ka dzīvosies?

Domāju uz vienas makšķeres izmantot parasto mata sistēmu ar sniegavīru, un uz otras chod-rig, ar spilgtu pop-up. Barošu tikai tik cik ar PVA maisiņiem ar samaltām un pilnām boilām un peletēm. Vai, Tavuprāt, dažu stundu dienas copei šāda stratēģija pašlaik varētu strādāt? Un vai barot ar vienām boilām labāk?

Diemžēl vēl neesmu iepircis atraktorus un līdz copes dienai arī neuzspēšu, varbūt ir ieteikums kā varu mājas apstākļos kaut ko pagatavot, lai izceltu smaržu boilām?

Paldies jau iepriekš un lai laba veselība!

A Aivars Rudzinskis

jā, sola saulainu laiku un grēks sēdēt mājās. kas var būt labāks par pirmo pavasara karpu šajos apstākļos! pa lielam visu pareizi esi izdomājis. vien skaties, ka tās visas labās vietas vēja pusē jau nav aizņemtas, labāk ierodies laicīgi. barot to kvantumu ar zivīm, kas baļotē šobrīd ir, varētu būt visnotaļ nepateicīgs darbs, it sevišķi tik īsā sesijā. spilgti in smaržīgi ir pareizā taktika. par mājās gatavotiem atraktoriem - manuprāt nekas nav labāks par pva maisiņu ar smalki samaltām boilām. tur iekšā ir ļoti daudz visa kā un efekts būs tieši tāds, kā vajag- aromāts, kas izplatās ne pārāk ātri un ne pārāk lēni. plus veidosies krāsains barības pleķis uz grunts, kas tomēr ir vairāk nekā viena pati boila, tāpēc saskatāms no lielāka attāluma. Vienīgais, lūdzu uzmanies ar pva maisiņiem. tie aukstā ūdenī šķīst daudz daudz lēnāk. ja sasien mezglu, tas vispār var palikt neizšķīdis. ideāli, ja ir speciāli pva materiāli aukstam ūdenim. ja nav, paeksperimentē jau mājās, paskaties, cik ilgi tas maisiņš šķīst. nekādā gadījumā neliec klāt nekādas eļļas vai eļļainus šķīdumus, tie apturēs procesu pavisam. Vēl no mājās atrodamiem atraktoriem var pieminēt parasto sāli. labāk gan akmens sāli vai kādu citu kristālisko, kas ir pēc iespējas lielākos gabaliņos. To var ielikt maisiņā klāt. ūdens boilas tuvumā kļūs sāļāks, karpa to ļoti labi jūt un gribēs pārbaudīt, kas tur tāds interesants. pārbaudīts, strādā. Daudzi liek sāli iekšā boilās, turklāt lielos daudzumos. manuprāt, tas nav īsti pareizi domājot par karpas veselību. toties maisiņā ielikts kristāliņš gan nekādu ļaunumu nevienam nenodara.

Atbildēja: 24.03.20

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs