kadas boilas labak izmantot ķerot karpas upēs un baribu?
upēs, kur karpas netiek regulāri ķertas un barotas, labi ies zemenes, tutti frutti, cream cajouser u.c. "klasiskās". Ventā, kur jau daudz, kas ir izmēģināts, reālāk strādās ilgtermiņa iebarošana ar barības boilām tipa Trigga. barojot upē ar boilām, jārēķina straume. ja ir aizdomas, ka straume nes boilas uz leju, tās vajadzētu vismaz griezt uz pusēm, likt bumbās vai bērt no laivas. bumbas labāk - tās strauji nogrimst un tad izšķīst, jo tādas pusītes grimst daudz lēnāk nekā veselas boilas, tādēļ grimstot tiek jau nonestas krietni tālu. lai nu kā, bet upē visu laiku ir jādomā par straumi - kur tā barību aiznesīs un jācer, ka pa to pašu ceļu karpas nāks pretī. jāsaprot arī, ka ne no vienas citas puses tās nenāks - tikai pretī barības un smaržas ceļam. jo precīzāk un koncentrētāk šādu ceļu izdodas izveidot un tieši uz tā nolikt āķi (un ne metru tuvāk vai tālāk) jo lielāka šance uz copi. pavadiņas garākas, svini lielāki nekā ezerā. lielā straumē speciālie straumes svini - lai nenes uz leju visu sistēmu. otrs variants - meklēt atstraumes, kur ūdens mierīgāks vai griežas uz riņķi - tur ķer tāpat, kā ezerā.
Paldies..pamanīju jau savas pirmās kļūdas - pirmkārt mats nebija īss un cieši klāt pie āķa un otrkārt nemainīju pārāk dziļumu, jo īsti nesapratu kā tas strādā, bet ja izmanto Foc Halo Zig Rig komplektu tad reāli dziļumu var mainīt pievelkot un atlaižot auklu un mainot pavadas garumu. Vai ne?
Runājot par āķiem - it kā paņēmu Fox SR 8.numuru, lai gan tagad skatos pēc Fox kataloga piemērotāki modeļi ir SSSP un SSSB, lai gan tiem actiņa ir uz iekšu ieliekta.
Tad principā sanāk, ka Zig Rig karpu ieinteresē ar redzi un mazāk ar smaržu.. Paldies vēlreiz - nākamreiz būšu gatavs pilnībā :)..
ar halo zig rig komplektu tiešām mainīt dziļumus ir visērtāk, bet tam ir niķis piņķerēties iemetienā. katrā ziņā tam jāliek puta virsū uz āķa, jāpaceļ līdz ūdens virsmai, binoklī jāapskatās, vai viss ok un tad jāvelk ūdenī iekšā. pirmais dziļums būtu pārdesmit cm zem ūdens virsmas un tad pamazām uz leju. otrs variants ir vienkārši mainīt pavadas garumus. un vienmēr abi (visi) kāti sākumā jātaisa dažadiem dziļumiem.
Sveiks..esmu šovasar plānojis apgūt Zig Rigu, bet radās jautājums vai esmu pareizi sapratis Zig Rigā izmantojamās ēsmas - tie var būt Pop-upi un ar dipu piesūcināta Zig Rig Foam vai ne?. vai ir vēl kādi varianti un kādi dipi Tavuprāt ir efektīvākie šim paņēmienam? un kādos ūdenskrātuves un laika apstākļos Zig Rig varētu būt efektīvs - zinu, ka bija vienās CL par šo, bet diemžēl nevarēju mājās atrast kurā..
Paldies
nākošajā CL numurā vēl pieķeršos šai tēmai, bet lielos vilcienos - mazs āķītis, ar uz āru vērstu actiņu, ēsma stingri pie tā piesieta maksimāli īsā matā. ēsmas smaržai diez vai vispār ir nozīme, galvenais, lai to būtu viegli ieraudzīt, tāpēc svarīga ir krāsa. tādēļ ļoti interesanta ir koncepcija "bitīte", kas sastāv no dzeltenas un melnas foam ripiņas. Jo no augšas skatoties karpa vislabāk redzēs dzelteno, bet no apakšas - melno. otrs, kas ir svarīgi copējot ar zig rig ir pastāvīgi mainīt dziļumu (ik pēc 20-30 min) līdz atrod to, kurā karpas stāv. vispiemērotākie apstākļi ir tad, kad ir viegls vējiņš un ūdens viļņojas. protams, arī lai ir gaišs, naktī ne visai. klasiski zigus lietoja ļoti karstos apstākļos, kad karpas ne visai gribēja baroties, bet pēdējos gados ir konstatēts, ka karpas labprāt uzēd arī pa kādam kukainim, tādēļ zigs reāli strādā visu gadu. varbūt rudenī mazāk. jā, un kaut kādai iebarošanai ar var būt un var nebūt nozīme. ja baro, tad ar kaut ko sīku un lēni grimstošu, protams,
Jūnijā kurā laikā labi ķeras karpas? Vai tās ķeras praktiski visu vasaru,kad ir silts?
ķeras, ķeras. viņām vienalga, vai tev silts vai auksts, viņām svarīgi ir cik silts ir ūdenī. un lai skābeklis būtu. un ko uzgrauzt...
Labniem es domaju kert karpas viena ezera un gribeju tev pajautat kada sistema butu ta labaka karpu kersanai.varbut varetu kadu bilditi ielikt.PALDIES
vislabāk tādas lietas pajautāt pārdevējam kāda makšķerlietu veikalā, kurā ir nodaļa karpām. tur tev parādīs gan nepieciešamās sastāvdaļas, gan dažādus variantus, kā visu salikt un sasiet. neredzot konkretus sīkumus, no bildēm tāpat līdz galam visu nesapratīsi.
Sveiks Aivar. Gribēju tev pajautāt par brekšiem.Kā tad īsti tur ir, uz kā viņi vairāk ķeras? Un vai ir atšķirība, ejot zvejot saulainā dienā, vai kad ir liels vējš un līst lietus? Kādas barības varētu te lietot?
makškerējot karpas brekši ķeras uz visu un vienmēr, neatkarīgi no tā, vai spīd saule vai līst lietus. un vislabāk tie ķeras tad, kad uznāk miegs:)
Esmu iesācējs karpās kas man būtu jāzina?
vislabāk pašus pamatus tev uz vietas veikalā izstāstīs un parādīs kāds zinošs pārdevējs. meklē veikalus, kuros ir kāda nodaļa tieši karpu copei. vajag lasīt žurnālu, manas iepriekšējās atbildes (to ir daudzi simti), noķert pie ezera vai dīķa kādu zinošu makšķernieku. šeit es varu atbldēt tikai uz ļoti konkrētiem jautājumiem.
Sveiks Aivar!
Es vēlos iegādāties karpu uztveramo tīkliņu - labu, bet par saprātīgu cenu. Neesmu nekāds karpu gurū un caurām dienām pie ūdens arī nesēžu, bet kad sanāk kāds brīvs brīdis labprāt atvēlu laiku karpu copei (patīk tā štelle)! Varbūt vari ietiekt kādu ražotāju, vai modeli ko būtu vērts apskatīt tuvāk (vēlams no Latvijā pieejamiem - cik nu mums ir tā izvēle)? Kām vispār vajadzētu pievērst uzmanību iegādājoties uztveramo tīkliņu? Varbūt mēģināt likt sludinājumu - iespējams kādam tīkliņš stāv kaktā un nelietojās? Līdzšim izlīdzējos ar visdažādākajien ne tam mērķim paredzētajiem tīkliņiem!
karpu uztveramajam tīkliņam ļoti vēlams, lai to būtu ērti izjaukt. tas tādēļ, lai pirms karpu ceļ ārā no ūdens, varētu vienkārši noņemt kātu un salikt tīkliņa sānus kopā, aiz tiem tad arī ceļ ārā. tādi ir visi speciālie karpu tīkliņi izņemot pašus lētākos (ar alumīnija uzskrūvējamu kātu). vislētākais normālais varētu būt no JRC, dabūjams Fishbon veikalā Biķernieku ielā, bet var arī pameklēt vēl kaut ko lētāku. pa lielam, nekādi īpašie zemūdens akmeņi tur nav.
Sveiks. Esi copējis Pakuļu ūdenskrātuvē? Kā tur pēdējos gados ar karpām?
esmu, bet ne pēdējos gados.
Sveiks, Aivar! Vajag padomu- ko tad likt uz āķa karpiņai, kas mīt ezerā. Boilas vari neieteikt. Esmu mēģinājis: vārītu kartupeli, kukurūzu vai kombikormu kopā ar sliekām-, naktstārpiem, dažādas mīklu receptes, rupjmaizi, makaronus-ar un bez garšvielām,smaržvielām, baltmaizi, pat paštaisītas boilas, bet vienīgais uz kā ir noķertas ir visparastākās mēslu sliekas saliktas lielā čungurā. Vari ieteikt vēl kaut ko pavisam vienkāršu parastam lauķim pieejamu karpai uz kārā zoba? ps. Šamējā ezerā patreiz lielākā daļa karpiņu mīt un barojas ūdensrožu lapu audzēs.
varbūt ezerā ir gliemji? tādi lieli. attaisi tādu vaļā, izgriez gaļu, ieliec kaprona zeķes gabalā un uzsien uz mata kā boilu. arī kukurūzai būtu jāstrādā, ja ar to regulāri pabaro. kaut ko vairāk ir grūti pateikt. katrā ziņā necopei var būt simtiem iemeslu un ēsma ne vienmēr ir tas galvenais. būtu jāredz makšķere, vieta utt.