Sveiks!
Aizdomājas par spomb un spod...
1.Kurā situācijā izmanototu vienu un, kad otru? Kāda ir atšķirība?
2.Vai šie izbiedē zivi?
3. Cik daudz piebarot pēc noķertas zivs?(piem. 5 spomb vai spod vai vairāk...)
Paldies!
Ar cieņu,
Kaspars
Sveiks!
Aizdomājas par spomb un spod...
1.Kurā situācijā izmanototu vienu un, kad otru? Kāda ir atšķirība?
2.Vai šie izbiedē zivi?
3. Cik daudz piebarot pēc noķertas zivs?(piem. 5 spomb vai spod vai vairāk...)
Paldies!
Ar cieņu,
Kaspars
spombs neizber barību pa ceļam, tas ir pluss. lēnāk pielādēt - tas ir mīnuss. par zivju biedēšanu domas dalās, mēdz būt, ka izbiedē un mēdz būt, ka pievilina, sevišķi, ja tiek bieži lietots. barošanas apjoms ir daļa no kopējās taktikas, konkrēta ieteikuma nevar būt.
Sveiks!
Sacensības nākamnedēļ 48 stundas- Mālpils
Ja iespējams uzraksti lūdzu ko un cik daudz ņemtu līdzi - barību domāju? Ko sagatavo jau iepriekš?
Kā gatavojies sacensībām? No A- Z , ja nav pārāk gari jāraksta....
Varbūt ir kāds ieteikums gatavojoties mačiem?
Kāds ir Tavs lielākās Karpas LV rekords un ārpus robežas rekords?
Ar cieņu,
Kaspars
pirms pāris gadiem rakstīju žurnālā par to, kā gatavoties mačiem. īsumā neko jau daudz nepateikšu, sevišķi tādēļ, ka mālpilī esmu bijis tikai vienreiz un bez rezultāta, vieta bija pašvaka laikam un ar eksperimentiem aizrāvos. 1. izvelc labu sektoru, uz kuru pūš vējš, bet atceries, ka tas bieži mainās. 2. visu laiku vēro ūdeni, kur kāda karpa izlec, tur mēģini ķert. arī naktī, šī nav tā reize, kad var gulēt. 3. baro ar smaržīgām un krāsainām boilām, vēlams Ricworth, tās jau tur krietnā daudzumā pabijušas (zemene, tutti, kg1), bet karpas tās vēl nav atēdušās. 4. nemēģini izgudrot ameriku, dari visu kā parasti ierastajā copē. 5. slīcini auklas, nostieptas auklas seklos ūdeņos aizbiedē karpas uz trīs verstīm. 6. ja saulains laiks, mēģini pašas seklākās vietas, jo sevišķi, ja vējš pret to krastu. 7. paņem vismaz vienu spoli ar ļoti tievu auklu (0.22-0.25), varēsi tālāk uzmest pa izlekušo karpu vai uz kādu sēkli. karpas tagad diez ko necīnās, izvilksi elementāri, ja nebūs kādi koki tuvumā. 8. līdzpaņemto šmigu izlietosi dzeršanai no izcīnītā kausa.
Labdien! Vēlos pajautāt par Vidzemes karpu iemīlotākajām ēsmām un vai ir tādas lētas sastāvdaļas no kurām uztaisīt iebarojamo barību??? Paldies jau iepriekš.:)
neesmu manījis, ka Vidzemes karpas dotu priekšroku kaut kam citam nekā Kurzemes karpas. tas pats vecais - labas boilas, kukurūza utt. vislētākā un drošākā iebarojamā barība ir tā pati kukurūza, nopērc maisu, izmērcē, uzvāri un mauc tik iekšā. tikai ne pārāk daudz uzreiz. Tāpat populāra ir Dobeles dzirnavnieka kombinētā zivju barība. ideāli, ja tam visam pievienosi mazliet kaņepju, ko pagatavo līdzīgi kā kukurūzu.
Sveiks Aivar!
Vēlējos ko vairāk uzzināt par aminoskābju ,zivju eļlu pielietošnu,attiecīgi ,kā ņemot vērā gadalaikus tos var miksēt utt.
Kā arī par granulām,paletēm
Paldies
aminoskābes var lietot iebarošanā neierobežoti, cik vien maks atļauj. tomēr, es domāju, ka pie mums ar šo mazliet pārspīlē. ja brauc uz copi pāris reizes gadā, tad jau var iegāzt pāris litrus, bet ja grib copēt katru nedēļu, tas trīs reizes jāpadomā. aminoskabes ir visās citās barībās jau iekšā, tiesa, ne vienmēr pareizajās un labākajās kombinācijās, bet tomēr - pārāk aizrauties nevajag tieši finansu apsvērumu dēļ. eļļas ir krietni lētākas un tās varētu leitot vairāk, tomēr ar tām ir cita problēma - tās slikti šķšt aukstā ūdenī un arī slikti gremojas. kas ir un kas nav aiksts ūdens, ir stiepjams jēdziens, bet, piemēram, tādā ezerā kā Kaķītis, silts ūdens nav nekad, vai gandrīz nekad. dziļumā, sevišķi tur, kur ir pazemes avoti, ūdens pie mums ir auksts gandrīz visu gadu. vislabākā metode ir speciāls termometrs, ko nolaist lejā un izmērīt, cik tad reāli tur tie grādi ir. jo starpība ar temperatūru ūdens virspusē var būt ļoti liela. tas pats ar peletēm - ja tās ir bagātas ar zivju eļļu, tad prātīgi, kaut gan, no otras puses, zivīm ļoti garšo. tās, kurās eļļas mazāk, var lietot drošāk.
Sveiks, Aivar!
Ko Tu saki par tādu lietu... Uz mata uzliek Pop Up boilu un PVA maisiņā saber dažādu sasmalcinātu boilu miksu ( apm. boilu sadala 4-5 gb bet dažādu krāsu un garšu miksu)? Vai tas varētu strādāt vai tomēr, nē?
Kādas granulas varētu ieteikt, ko kaisīt ap boilu? Vai granulas ir jāsalāgo ar boilu krāsu un garšu?
Paldies!
ļoti normāls plāns. granulas nav obligāti kaut ka jāsalāgo, makšķerējot bez intenīvas barošanas drīzāk ir labāk maisiņā un apkārt sakombinēt dažādas barības, gan sastāva, gan krāsas, gan izmera ziņā.
Sveiki.
Man ir jautājums par Nutrabait boilu- Trigga: Pineapple & N-Butyric.Vai varat kaut ko pakomentēt par šo boilu,kāda ir šis boilas darbība ilgtermiņā?Cik saprotu boila tika veidota lai ātrāk piesaistītu karpas un pēc iespējas ilgāk darbotos ilgtermiņā,bet vai ar N-butyric tas ir iespējams?(ilgtermiņā)Ja esat copējis uz šo boilu,kāds ir jūsu vērtējums?
pāris reižu baroju, mēģināju. reizes gan bija izteikti sarežģītas un neveiksmi tikai uz boilu vien varbūt arī nevajadzētu novelt. tomēr uz priekšu diez vai mēģināšu vēl. labāk ir gājis, ja baro ar triggu, bet uz mata uzliek triggu kopā ar pineaplee&n-butyric popapu.
Sveiks!
1.Ar cik kātiem tu ieteiktu coēt uzreiz?Ar 4 vai3?2.Ar cik tu cope?
3.Cik liela distance ir jāietur starp vienu copes āķi un otru?
4.Vai ar laivu būtu ieteicams barot?
5.Cik bieži vajadzētu barot karpas no laivas?
1.-2. noteikumos atļauti ir divi, bet paņemot sievu vai bērnu līdz, var laist uz 4. jo vairāk kātu, jo lielākas iespējas uz copi. no otras puses - vairāk punkti jābaro, arī iespējas karpai sapīties auklās lielākas. braucot ar laivu un motoru vēl arī papildus iespēja uzķert auklu ar skrūvi. un arī tāds aspekts, ka, jo vairāk kātu, jo mazāk uzmanības pievēršam tam, kur tos liekam - tas no pieredzes. esmu copējis volgā uz 16 kātiem un nevienas copes:) 3. pat tad, ja ķeras tikai vienā punktā nevajag tur uzreiz likt arī otru kātu. parasti jau gribas un tad, kad pieliec otru kātu klāt, copes apstājas. noņem nost un pēc kāda laika aiziet. resp. ap 4-5 metriem pa vidu minimums. 4. protams, nav nekā piemērotāka barošanai, kā laiva. var to darīt precīzi līdz milimetram un var izklaidus, var dienā un var naktī un var tonnām un var pat ar šķidru zupu no spainīša (nopietni), no krasta nekad tik daudz neiebērsi, cik var iebērt ar laivu. 5. atkarīgs no dziļuma, seklā vietā karpai varētu nepatikt, ka kāds tai regulāri pa galvu braukā, kaut gan mēdz būt arī otrādi. dziļākās vietās baro, kad un cik gribi, noteiktas receptes nav. parasti jau ieved maksķeri un pie reizes virsū un apkārt uzbaro. tomēr galvenais, ka ar laivu var ļoti precīzi iztaustīt gultni, vislabāk ar garu kārti, un atrast īstos punktus un tajos arī precīzi ielikt makšķeri. tikai piedomā, lai liekot pavadiņa nesapiņkerējas!
1.Vai vari nosaukt pilnīgi visu kas ir nepieciešams kārtīgai karpu copei uz 5 dienām?
2.Cik tas varētu apmēram maksāt?(summa nau svarīga.)
1. varu. 2. 5000lvl
sveiki,iesakiet kādu dīķi ezeru kuldigas pusē kur var makšķerēt karpas paldies jau iepriekš:)
nezinu tieši, kāda karpu cope tevi interesē vairāk, bet man visvairāk patiktos ķert karpas Abavā. nu un, protams, Venta. parastos maksas dīķus atradīsi bez manis, bet, cik zinu, karpas ir praktiski jebkurā kurzemes ezerā, gan mazajos meža ezeriņos, gan, piemeram, Mordangā un Usmā.
Sveiks!
Velējos pajautāt par auklām. Ko tu teiktu par KORDA Subline 12Lb 0.35mm zaļu vai brūnu? Zinu ir dārgi, bet vai viņa ir to vērta vai nav? Varbūt vari padalīties ar kādu auklu tu makšķerē un varbūt vari vēl kaut ko ieteikt.
marta žurnālā ir labāko karpu auklu tops, pret kuru grūti, ko iebilst. tomēr no sevis piebildīšu, ka auklas izvēlei ir ļoti maza nozīme līdz brīdim, kad vēlies sasniegt kaut kādu specifisku mērķi. piemēram, copējot ar noslīkušām auklām svarīgi ir, lai aukla labi grimtu, savukārt tālmetienam ir svarīgas auklas tālmetiena īpasības un grimšanai nav nekādas nozīmes. makšķerējot pie kokiem, savukārt, vajag ko resnāku. tādēļ man vienmēr ir katrai spolei 2 kasetes vienam un otram gadījumam. tālmetienam, loģiski, daudz tievāka, līdz pat 0,25mm, ar ko mierīgi var izvilkt jebkuru karpu situācijā bez ķērājiem. ja neplāno nevienu no specifiskiem gadījumiem, tad lielas vajadzības tērēt lielu naudu par auklu nav nekādas, labāk to biežāk nomainīt vai arī turēt pāris dažādus variantus - tievu un resnāku (0,3 un 0,38). vismaz piecus gadus ķēru uz vislētāko salmo hitech auklu un pat spēcīgos volgas sazānus un nevienu zivi auklas dēļ neesmu pazaudējis.