atgādināt paroli atcerēties
 
 
Ienāc ar Draugiem.lv profilu
Atbildēja: 10.jūl

sveiki,kādu ēsmu jūs varētu ieteikt,priekš karpām copēt domāju nabītē kempinga vietā no laipas kādus 30m,ir kādi 5m dzīļš 2karpas izvilku viena 3kg un otra 5kg kādu ēsmu jūs varētu ieteikt zinu kad slieka kukurūza ko jūs varat ieteikt vell.

A Aivars Rudzinskis

naktstārpi, gliemji, dažādas pupas, pusvārīti kartupeļi. kukurūza arī ir dažāda - pievieno tai kādu aromātu (ķiploku, vaniļas, medus, zemeņu utt.) un jau būs cita barība. vai krāsvielu. kādu boilu pamēģini varbūt, iepatiksies...

Atbildēja: 27.06.12

Sveiki.man intrese,kur latvija var makskeret karpas?

A Aivars Rudzinskis

makšķerēt var visur, kur ir ūdens un nav makšķerēšanas noteikumos aizliegts. noķert arī var gandrīz katrā ezerā vai upē. tiesa, šur tur viņu ir vairāk un šur tur mazāk, bet pa kādai ir pat visneiedomajamākajās vietās. jautājums, kāda veida karpu cope ir tuvāka? palasi iepriekšējos jautāumus, tur daudzas vietas parādās. maksas dīķus šeit es nereklamēsu.

Atbildēja: 27.06.12
J vencs

sveiks!Jautaa iesaaceejs,vai vitkopos ieteiktu labaak lietot pop up vai vnk pavadinnaa boilu,ar minimaalu iebarossanu taam passaam boilaam.Ja pop up,tad ir ieteicam kombineet piemeeram k-g-1pop up ar Richworth Caramel .Jau iepriekss paldies

A Aivars Rudzinskis

kombinēt var jebko ar jebko. nav neviena principa, kas būtu jāievēro kombinējot. ir cilvēki, kas to tik vien dara, kā maina kombinācijas līdz brīdim, kamēr kaut ko noķer. to, vai izmantot grimstošo vai peldošo boilu vai abu šo kombināciju (sniegavīru) jālemj katram pašam uz vietas, vislabāk jau atkal ir mēģināt dažādus variantus. tikai nevajag ar grimtošajām boilām līst dziļās dūņās, citu noteikumu nav. par iebarošanas daudzumu gan es teiktu, ka tagad ir laiks, kad karpas ēd dūšīgi un ar sauju boilu pie lielas mīlestības netiksi.

Atbildēja: 27.06.12

Sveiks ekspert,,, neeēsi dzirdējis pa tādu ezeru Zemgalē Vipēdis tur esot karpas normalos daudzumos iekšā es esu 2x aizbraucis bet neko nnesu dabujis ,,, Nezini kada baribas bāzes tur ieet? Paldies (:

A Aivars Rudzinskis

karpas ir, arī lielas. mači tur notiek amatieriem, kaut ko velk. pats arī biju pirms pāris gadiem, kaut ko dabūju. tas, ka neko neesi dabūjis, nav ezera vaina. meklē un maini kaut ko. tiesa, karpas tur jau labu laiku tiek barotas diezgan čakli ar dažādām karpu barībām un sāk šķirot, kas ir labs un kas ne visai. konkrētu neko nepateikšu par barībām, zinu tikai, ka vienu laiku tur ilgstoši bira iekšā G-Force.

Atbildēja: 27.06.12

SVEIKS- kādas it tavas domas par melasi ir vajadziga pie baribas vai nav!- un der tā melase ko baro dzivniekus?

A Aivars Rudzinskis

laba lieta, karpām garšo, sevišķi siltā ūdenī. man domāt, ka der, nekādai papildus ķīmijai tur nebūtu jābūt iekšā.

Atbildēja: 27.06.12

Vai Jūlija beigās karpa būs aktīva?

A Aivars Rudzinskis

nezinu, paprasi viņai. kapēc lai nebūtu, jāēd jau kaut kas ir...

Atbildēja: 21.06.12

Sveiks ko tu ieteiktu uz Vitkopiem kādu barību karpām un uz ko labāk ķert uz pludiņmakšķeri vaii grunteni.Paldies

A Aivars Rudzinskis

tur pilns ar cilvēkiem, paskaties, ko viņi dara un izdari secinājumus.

Atbildēja: 20.06.12
J dokjis

Sveiks ekspert.

Tātad jautājums un situācijas apraksts.

Karpas ķeru (mēģinu ķert) dīķu kaskādē – 5 dīķi savienoti ar caurtecēm un slūžām. Dīķi diezgan atšķirīgi – kāds lielāks, kāds dziļāks, cits vairāk aizaudzis utt. Visi dīķi ir krietni veci un karpas šeit tiek ielaistas un dzīvo jau gadus 30. Vēlā rudenī tiek ielaista jaunā paaudze (1-2kg), kuras tīri labi ķeras pavasaros. Pienākot vasarai karpu aktivitāte krietni samazinās un arī pavasara copmaņu pieplūdums apsīkst.

Karpu populācija ir diezgan liela un par lielākajiem eksemplāriem pat grūti spriest (šovasar tāda ir 12,5 kg, bet pilnīgi droši ka ir arī krietni lielākas).

Principā problēmjautājums ir sekojošs – neizdodas noķert lielās karpas (4+ kg) un nejau man vienam. Vīri makšķerē ar dažādiem paņēmieniem – pludiem, gruntenēm un arī boilām (pēdējiem gan šad tad izdodas noķērt prāvākas karpas, bet arī ļoti reti). No otras puses pirms gadiem 10-15 karpas ķērās salīdzinoši labāk, kaut gan ķēra uz vienkāršākām sistēmām un ēsmām, par boilām nemaz nerunājot.

Kopš pagājuša rudens pamazām mēģinu sākt ķert uz boilām, paralēli vēl iemetu pa gruntenei vai pludiņam, lai ir kur aci piesiet. Lielāko karpu esmu dabūjis 3,5kg.

Nostrādājušas ir boilas kg-1 un strawbery jam. Šovasar paziņas ir noķēruši kādu eksemplāru arī uz triga. Pēdējā laikā mēģinu uz Source, bet rezultātu nav.

Pamatā makšķerēju īsas sesijas, pēdējā laikā sakarā ar darbu sanāk pasēdēt teiksim no plkst 19:00-24:00. Bet ir arī makšķerēts no agra rīt līdz vēlam vakaram.

Būšu pateicīgs par kādu ideju, padomu vai stratēģiju, kura Tavuprāt varētu nostrādāt.

A Aivars Rudzinskis

tādēļ jau tās lielās izdzīvo, ka ir gudrākas un uz makšķernieku āķiem tik viegli nesēžas. vienīgais veids, kā pie tādas tikt ir būt vēl gudrākam un tomēr mēģināt piemānīt. pirmais, ar ko var paeksperimentēt šādos gadījumos, ir dažādot sistēmas un pavadiņas. pavadiņu veidi ir vairāki un katru no tiem šādos apstākļos der pamēģināt. ja karpa ir iemācījusies izspļut vienu sējumu, tas vēl nenozīmē, ka tikpat veikli tā tiks galā ar citu. tādēļ jau to pavadiņu veidu ir tik daudz. otrs veids, kā noselektēt lielās no mazajām gadījumos, kad mazās ķeras kā trakas, ir samērā intensīvi barot kādu laukumu, bet ķert šī laukuma malās - lielās parasti uzturas nostāk no lielā bara, bet nekur tālu arī nav - uzlasa to, kas paliek pāri un arī ziņkārība tām neļauj tā viegli noskatīties uz to rīšanu. trešais, kas mēdz nostrādāt tādās situācijās, ir ūdenī krietni ilgāk pastāvējusi boila salīdzinājumā ar tām, kas tiek lietotas iebarošanā. ķerot īpaši lielās, es, piemēram, mēdzu nepārmest makšķeri pat 24 stundas un vēl vairāk. protams, ar nosacījumu, ka esmu pilnīgi pārliecināts, ka tur apakšā nekas nav sapiņķerējies. aukla, pavadiņa un arī boila pārklājas ar zemūdens netīrumiem u.c. un izskatās daudz dabiskāk izraisot mazāk aizdomu. ja nav laika tik ilgi gaidīt, var vienkārši paturēt boilas kādu laiku tā paša dīķa ūdenī, bet tam būs tikai daļējs rezultāts. tomēr arī tāda mazāk smaržīga boila var lielajai un uzmanīgajai karpai patikt labāk nekā svaiga smaržīga. visbeidzot, klasika ir ilgstoša (2-3 nedēļu) iebarošana ar kvalitatīvām barības boilām (piemēram, trigga, kg-1, source) un tikai. iebarot var vienā vietā vai vairākās. jo lielāka karpa, jo lielāku priekšroku tā dod kvalitatīvai barībai un šīs boilas ir tieši tas, kas viņai nepieciešams. par sistēmām runājot, lielākai karpai der garāka pavadiņa (25 cm un vairāk) un samērā plaši izkaisīta barība (boilas) - lai tā atrastos pastāvīgā kustībā. tikai tad tāda gara pavadiņa droši nostrādās, savukārt ar īsajām tāds viltīgas karpas ir iemanījušās vieglāk tikt galā un neuzķerties. nu jā, droši vien lieki piebilst, ka visai sistēmai uz grunts ir jābūt maksimāli nemanāmai, piespiestai pie zemes, pieskaņotai pēc krāsas utt - par to jau rakstīju L.Hjuindaika grāmatas tulkojumos žurnālā pagājusogad, kurus noteikti der izlasīt, ja gribas ķert ko lielāku ar divniecēm.

Atbildēja: 20.06.12

Sveiki,

Vai būtu iespējams uzzināt kādu Jūsu kontaktinformaciju, interesejos par Dr.Depth programmu un tai atbilstošu/pārbaudītu eholotu ar nepieciešamajiem pričendāļiem.

Paldies jau iepriekš,

Andris

A Aivars Rudzinskis

uzraksti savu tel uz aivars@lilita.lv

Atbildēja: 19.06.12

Sveiki!

Esmu atsācis makšķerēšanu (amatieru līmenī) pēc 15 gadu pārtraukuma, pa šo laiku daudz kas ir mainijies-ekipējumā, inventārā u.t.t.

Man jautājums tāds-Ko jūs ieteiktu, kā iesācējam iegādāties copei fjordā (Norvēģijā)? Kas šeit un kur ir nopērkams? Man interesē - kādas auklas (biezums), vizuļus (labāk)? Protams, kā iesācējam nevajag profesionālu komplektu par dārgām naudām. :)) PALDIES JAU IEPRIEKŠ!

A Aivars Rudzinskis

fjordā karpu nav, par pārējām zivīm pajautā kādam citam ekspertam.

Atbildēja: 18.06.12

Ja reģistrēsies, arī Tu varēsi piedalīties portāla CopesLietas.lv aktivitātēs!

reģistrēties

skaidrs