Sveiks! Gribētu uzzināt vai ziemā drīkst copēt ar dzīvo zivtiņu?
Drīkst, MN ir teikts, ka jebkurš makšķernieks vienlaicīgi drīkst izmantot 2 makšķeres, tātad ja tu copē ar mormišku, tu vari tur pat netālu ielikt vienu līdaku makšķeri, ja gribi ķert tikai līdakas, vari staigāt ar divām līdaku makšķerēm.
Sveiks Normund! Dzīvoju pie Mazā Baltezera un patiess prieks, ka beidzot ir uzsalis kārtīgs ledus. Neskatoties uz šodienas aukstumu tomēr nogāju lejā uz ezeru pacopēt. Rezultāts - 2 smuki asari ap 300g un kaudzīte ar raudām un pličiem. Zinu, ka Tu arī ziemā esi copējis šajā ezerā. Varbūt vari padalīties pieredzē kā M.Baltezerā ziemā tikt pie brekšiem, kā iebarot, cik resnu auklu vajag un kādu mormišku labāk lietot priekš brekša. Zinu, ka tie lopiņi tur dzīvo, jo vasarā smuki ir pavilkts, bet ziemā vispār būtu ekselenti izmānīt kādu puņķaino. Balto zivju M.Baltezerā tiešām netrūkst, bet gribas kaut ko rupjāku izvilkt arī ziemā.
Mazais Baltezers ir labs brekšu ezers, bet ziemā viņus tur tā mērķtiecīgi var copēt sākot no februāra vidus, vismaz mana pieredze tā rāda, ķeram tos pa dziļo galu 6-8 metru dziļumā, pamatā visa brekšošana notiek ar pludiņmakšķerēm nevis ar mormiškām, var arī copēt ar mormišku, bet kaut kā salīdzinošie testi ir parādījuši, ka 4 gadījumos no 5 lielais breksis labāk ņem uz pludu(tur ir āķis galā nevis mormiška).
Sveicināti! Man ir tāds jautājums, kas ir sastādījis makšķernieku kalendāru? Un vai jūs pats tam ticat un vai ir vērts ticēt? Paldies!
Pats kalendāriem nepievēršu uzmanību, jo braucu makšķerēt tad, kad man ir laiks, kurš sākotnēji izdomāja šo kalendāru nezinu, bet zinu tikai to, ka makšķerēšanā neko paredzēt nav iespējams un tas arī ir tas pats foršākais visā tajā procesā.
Labdien, Normund! Bagātīgu Jums šo lomu gadu. Es Ventā, vasarā vilku brekšus 1,5 un 2kg brekšus. Vai ziemā viņus tāpat piebarojot varētu gūt labus lomus? Paldies par atbildi.
Varēt var, bet ziemā breksi rezultatīvāk ir ķert ar pludiņu vai ar mazu gruntenīti, pirmkārt breksis drošāk ņem uz grunts guļošu ēsmu, otrkārt pludiņam un gruntenītei var lietot resnāku auklu, jo ja ēsma guļ uz grunts, tad auklas resnumam nav tik liela nozīme, kā copējot ar mormišku. Ziemā breksis daudz labāk atsaucās uz iebarošanu ar motiļiem vai kapātām sliekām, tad breksis atsaucās ātri, barojot ar barību ir ļoti svarīgi trāpīt vietā, kur breksis stāv, pietam barību ir jātaisa smagu, lai tā pēc iespējas mazāk skalotos prom, bet barība nedrīkst būt lipīga.
Sveiki Meistar! Iegādājos mačkātu pludiņmakščerēšanai un niez pirksti uztīt spolei žilku un salikt makšķeri kopā, jo šis ir pirmais mans mačkāts. Taču problēma ir ar pludiņa nostiprināšanu. Stoperīši (pat mazākie) neslīd cauri riņķiem. Kaut kur lasīju par mezgla uzsiešanu, taču pludiņa stiprinājums slīd pāri mezglam. Kā pareizi uztaisīt šo pludiņa stoperīti? Un otrs jautājums tāds vienkāršs - kā pareizi izsvarot 4g pludiņu? Paldies!!!!
Viss ir ļoti vienkārši, uz auklas , pirms ver karabīnīti, pie kuras stiprināsi pludiņu(nekad neliec pludiņu pa taisno uz auklas, bet tikai ar karabīnīti), uzver nelielu pērlīti, kura, brīvi slīd pa auklu, bet kurai mezgls cauri neskrien un viss nekādu problēmu vairs nebūs. Mezgls ir vienkāršs, bet aprakstīt to nav diez cik reāli, tāpēc, ja esi Rīgā, tad uzzvani, visu parādīšu un izstāstīšu. Neatkarīgi no tā, cik pludiņš liels, to vajag izsvarot ļoti precīzi, ārā no ūdens jābūt tikai dažiem milimetriem antenītes, jo resnāka antena, jo vairāk tai jābūt iegremdētai. Ja makšķerēsi tuvā distancē, tad izvēlies pludiņus ar maksimāli tievu antenu(saprāta robežās), jo tālāk no krasta copē, jo antenai jābūt resnākai, bet attiecīgi iegremdētai.
Sveiks Ekspert! Man ir viens jautājums sakarā ar brekšu zveju - kā labāk iebarot un ar ko ja es vēlos copēt ezerā no laivas un vai ar pludiņmakšķeri tas būtu pareizi? Ja nē, tad ko man lietot?
Breksis un iebarošana ir manas mīļākās tēmas, bet parunāsim par to tuvāk vasaras sezonai, patreiz visi uz ledu!!!!!
Sveiks ekspert! Man ir daži jautājumi tev... Esmu pludiņmakšķernieks, labprāt ķeru brekšus un visu citu, bet prioritāte man ir breksis... Es neko nezinu par mačmakšķerēm, štekeriem, balonēzēm, bet gribētu uzzināt vai tas man ir vajadzīgs lai sekmīgāk ķertu breksi?
Nu štekeris ir laba lieta, bet tikai tur, kur no krasta aiziet dziļums un breksi var dabūt 10-13 metrus no krasta, tādās vietās labākas makšķeres nav, mačmakšķere ir domāta tāliem iemetieniem ar tālmešanas pludiņiem, pats to izmantoju arī pludināšanai, jo pie mačmakšķeres nekad nelīp aukla, jo tai ir daudz riņķīšu , daudzi veči pēc mana ieteikuma ir pārgājuši uz mačmakšķerēm un ir ļoti apmierināti, polonēze ir teleskopiskā makšķere, kuru izmanto lielākā daļa copmaņu, klasiskā bolonēze gan skaitās no 5 metriem līdz 8 metriem un polonēzei ir nedaudz savādāki riņķi, kā mums pierasts, bet tās ir tikai nianses, es sezonas laikā diezgan daudz rakstīju CL par šīm tēmām, vari paložņāt arī pa manu lapu iekš fishing.lv , tur arī var šo to atrast
Kas ziemā ir jādara lai nesaltu rokas? Jo ar cimdiem zvejot arī nav prāta darbs.
Nu rokas jau salst tik un tā, pret salu nelīdz nekas, pats parasti arī copēju ar plikām rokām, ja nu rokas tā pavisam stipri nosalst, tad uzvelku cimdus un izurbju āliņģus 5-7, rokas ātri uzsilst un atkal var copēt. Mitrā laikā daudzi smērē rokas ar dažādiem taukainiem krēmiem, bet man tas kaut kā neiepatikās.
Sveiki! Es jums vēlējos pajautāt par brekšu copi ziemā - ar ko pašlaik ir labāk viņus iebarot (11m), un vai barību vajag izbārstīt vai vienā kaudzītē nolaist?
Zinu, ka mana atbilde tev nepatiks, bet vis labāk ziemā brekšus iebarot ar motili, smalkā barības motiļa cena veikalā ir 25-30 lati kilogramā, copes dienai ar gramiem 300 pietiek. Iebarojot breksi ar barību cerība, ka viņi sāks ķerties iebarošanas dienā ir mazas, ja tev ir laiks pabarot copes vietu dažas dienas iepriekš, tad vari izmantot jebkuru gatavo brekšu barību, es ieteiktu SALMO, BRUDS vai līdzīgas barības, samitrini tieši tāpat kā vasarā un ar barotavu nolaid barību uz grunts, barību jācenšas nolikt maksimāli kompakti tieši zem āliņģa, lai tu ar savu makšķerīti tiec klāt. Tādā dziļumā es ieteiktu brekšot ar pludiņmakšķeri, brekši ņems daudz drošāk.
Sveiki !! Gribēju uzzināt jūsu domas par NORFIN EXTREME apģērbu. Vai tā ir, ka tas vismazākajā lietū laiž cauri ūdeni? Un vai to varētu izmantot arī slēpojot?
Esmu novalkājis EXTREME 1 kostīmu un tagad otro gadu staigāju EXTREME 2 kostīmā, nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, ar lietu ir tā, ka kamēr kostīms ir jauns (1-2 gadi) vidējs, īslaicīgs slapjums sniega un lietus veidā tam nekaitē, ja visu dienu gāž lietus, tad gan mitrums tiks cauri, pamatu pamatos tas tomēr ir ziemas copes tērps, nevis lietus kostīms.